Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming > Konzole
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.07.2021., 21:37   #391
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Disk verzija se kupuje ak misliš prodavati, mijenjati se ili kupovati polovne igre. Znači zbog uštede na igrama i ta ušteda može biti velika. Ak ti se to ne da raditi, ne kupuješ puno naslova i sl. onda svakako digitalnu verziju koja je osjetno jeftinija.
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 31.07.2021., 22:04   #392
virty
Ronon Dex
Moj komp
 
virty's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: DS9
Postovi: 1,582
Ma disk verzija uvijek.
Kad tad uleti dobra cijena za igre na BR mediju, a poslije se lako proda ili zamijeni za drugu igru...ili se posudi od nekoga igra.
__________________
virty je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2021., 22:19   #393
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor Bub0 Pregled postova
Pozdrav, imam jedno pitanjce u vezi ps 5. Dakle, imam mogućnost upiknuti ps5 digital sa dvije igre u telemachu, pošto nisam ugovorom vezan a mobiteli me ne diraju previše, nude mi ps5 ali je digital.
Isplati li se to uopće uzimati, to mi je više za ženicu nego mene, ja sam primarno pc i esports igre, ali volio bi zaigrati elden ring kada izađe.
Čitao sam da taj digital i nije baš isplativ pošto očito nema čitača, vaše mišljenje o svemu?

Ak ne planiraš bas nabavljati igre na release day, digitalna je skroz dobra.

Ja sam primjerice na PS4 samo jednu jedinu igru pokrenuo sa DVDa - onu koja je došla sam plejkom. Ostalih valjda 20+ sam sve na PS Storeu uzimao 🤷🏻*♂️


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2021., 22:29   #394
Bub0
Premium
Moj komp
 
Bub0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 499
Ah ne znam ni sam, nisam na PS-u igrao već jako dugo, odnosno od kada sam si počeo slagati pc, pc mi je primarni izvor za igranje, jer ionako ne igram ništa osim apexa, warzonea i valoranta u zadnje vrijeme. PS je tu za gospođu da si ubije vrijeme kada ga ima, za igre tipa crash i spyro, jeste zarazio sam ju sa dark soulsom jer sam to prije igrao, i želi zaigrati elden ring kada izađe i to na release day, a ostale igre ju baš i ne interesiraju niti mene previše.
Dobiju se dva gamepada i miles morales i sackboy, pa mi se to čak i čini kao ok deal, pošto mob ionako ne planiram nikakav uzimati niti budem, a pretplatu ionako plaćam nešto sitno jer imam najmanju tarifu.
Još jedno pitanje, ako i uzmem taj ps5 digital, koje igre mogu igrati na njemu?Pošto imam acc na ps4 sa jedno 20 digitalno kupljenih igara ali imam i tog prokletkog crasha i spyra na disku. Zanima me mogu li ikako njih pokrenuti ili ih moram kupiti ponovo pošto su disk verzije?
Bub0 je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2021., 23:04   #395
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor Bub0 Pregled postova
Ah ne znam ni sam, nisam na PS-u igrao već jako dugo, odnosno od kada sam si počeo slagati pc, pc mi je primarni izvor za igranje, jer ionako ne igram ništa osim apexa, warzonea i valoranta u zadnje vrijeme. PS je tu za gospođu da si ubije vrijeme kada ga ima, za igre tipa crash i spyro, jeste zarazio sam ju sa dark soulsom jer sam to prije igrao, i želi zaigrati elden ring kada izađe i to na release day, a ostale igre ju baš i ne interesiraju niti mene previše.
Dobiju se dva gamepada i miles morales i sackboy, pa mi se to čak i čini kao ok deal, pošto mob ionako ne planiram nikakav uzimati niti budem, a pretplatu ionako plaćam nešto sitno jer imam najmanju tarifu.
Još jedno pitanje, ako i uzmem taj ps5 digital, koje igre mogu igrati na njemu?Pošto imam acc na ps4 sa jedno 20 digitalno kupljenih igara ali imam i tog prokletkog crasha i spyra na disku. Zanima me mogu li ikako njih pokrenuti ili ih moram kupiti ponovo pošto su disk verzije?

Pa onda uzmi digitalku i čao dječaci, šta ćeš se zajebavat bezveze sa ovim ako ne moraš…

Jednu igru ako kupiš i platiš po punoj cijeni nikome nist…

I da, igre koje su ti Povezane na PS account i kupio si ih na PS4, ćeš najnormalnije moći igrati i na PS5…
A za disk verzije, uglavnom igre možeš igrati na PS5, ali ti treba i disk verzija…


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2021., 19:04   #396
Bub0
Premium
Moj komp
 
Bub0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 499
Mali update, ono što sam bio pisao da je digitalna verzija konzole na stranici telemacha je krivo, odnosno oni su krivo naveli. Imaju u ponudi disk i digital verziju konzole, te je ova sa dvije igre i dva gamepada disk verzija.
Tu sam i uzeo, čini mi se kao dosta dobar deal.
Kako god, sad znate da imate na stranici telemacha u ponudi ps5 na pretplatu za uzeti.
Ja kao što sam naveo sam i uzeo jer me mobiteli ionako ne interesiraju, a pretplatu plaćam samo što sam bez ugovora, ovako bar imam još i ps5 neka se nađe, bit će igrara za ubaciti u njega. Ako ništa barem replay nekih starijih naslova iz ps4 librarya.
Bub0 je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2021., 20:31   #397
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,890
Citiraj:
Autor Bub0 Pregled postova
Mali update, ono što sam bio pisao da je digitalna verzija konzole na stranici telemacha je krivo, odnosno oni su krivo naveli. Imaju u ponudi disk i digital verziju konzole, te je ova sa dvije igre i dva gamepada disk verzija.
Tu sam i uzeo, čini mi se kao dosta dobar deal.
Kako god, sad znate da imate na stranici telemacha u ponudi ps5 na pretplatu za uzeti.
Ja kao što sam naveo sam i uzeo jer me mobiteli ionako ne interesiraju, a pretplatu plaćam samo što sam bez ugovora, ovako bar imam još i ps5 neka se nađe, bit će igrara za ubaciti u njega. Ako ništa barem replay nekih starijih naslova iz ps4 librarya.

Kakvu si tarifu uzeo, koliko je tarifa, a koliko PS mjesečno, jesi išta jednokratno platio PS?
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2021., 20:39   #398
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
Bio digital u SD dostupan za 34xx kn u subotu ujutro oko 9h. S obzirom da sam se vozio, a dobio sam dojavu, nisam uspio na vrijeme stati i kapariti.
nickross je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2021., 20:50   #399
Bub0
Premium
Moj komp
 
Bub0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 499
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Kakvu si tarifu uzeo, koliko je tarifa, a koliko PS mjesečno, jesi išta jednokratno platio PS?
Tarifu imam od prije, 74 kn mjesečno, i PS je 190 kn mjesečno. Jednokratno ništa ne plaćam pošto sam dugogodišnji korisnik tele2/telemach mreže.
Bub0 je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2021., 16:03   #400
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,890
U Sancti imate na webu (upravo došlo online) bundle-ove po 4700 kn.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2021., 14:30   #401
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,240
PS+ je na 50% za buduće pretplatnike, ne vrijedi za postojeće naravno ( puši ga sony ).
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2021., 16:00   #402
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,538
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
U Sancti imate na webu (upravo došlo online) bundle-ove po 4700 kn.
jos uvijek ih ima!
Meni se bas ne svidjaju ti bundlovi, tako da pass.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2021., 16:14   #403
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
Citiraj:
Autor devaa Pregled postova
PS+ je na 50% za buduće pretplatnike, ne vrijedi za postojeće naravno ( puši ga sony ).
Prati CDKeys, povremeno bude kodova (US) za otprilike 50% jeftinije
(vjerojatno ima i drugdje).
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder


fler je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2021., 10:17   #404
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,240
Citiraj:
Autor fler Pregled postova
Prati CDKeys, povremeno bude kodova (US) za otprilike 50% jeftinije
(vjerojatno ima i drugdje).
Znam, ali nisam nikad imao multi acc US ili nešto treće.
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2021., 12:12   #405
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,769
Isto ti je ko da i naš imaš, samo su ti igre jeftinije
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2021., 13:30   #406
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Zar nije i izbor igara veći nego kod nas?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2021., 14:00   #407
Sanogo
Premium
Moj komp
 
Sanogo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 187
Postoji li neki minus američkog accounta? Igraju li se igre preko PSN-a online preko USA servera?
Sanogo je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2021., 14:18   #408
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
Ako bas koristiš taj acc kao primarni neke igre ce koristiti us regiju kao gt sport, dok nba 2k/fifa me spaja na eu lobije.

Ali ne moras korititi us acc nego možeš kao normalni koristiti hr acc, a us samo za kupovanje igri


Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Gemmy je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2021., 14:23   #409
Sanogo
Premium
Moj komp
 
Sanogo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 187
Citiraj:
Autor Gemmy Pregled postova
Ako bas koristiš taj acc kao primarni neke igre ce koristiti us regiju kao gt sport, dok nba 2k/fifa me spaja na eu lobije.

Ali ne moras korititi us acc nego možeš kao normalni koristiti hr acc, a us samo za kupovanje igri


Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
super, onda praktički nema minusa čak si psn pretplata može uzeti jeftinije
Sanogo je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2021., 14:26   #410
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Teoretski si u prekršaju i možeš dobiti ban i izgubiti acc ali mislim da se to ne prakticira uopće.

Puno se može uštedjeti tako
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2021., 15:24   #411
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
Ma kakvi, još nisam čuo da se to nekome desilo.
Imam američki PSN račun već 10+ godina, nikad problema.

Jedan savjet:
kod kreiranja fejk adrese (ima po netu generatora koliko hoćeš),
provjerite koje savezne države nemaju naknadni porez na virtualna dobra
tako da kod kupnje platite točan PSN iznos.
Mijenjalo se s vremenom (prvo sam bio na Floridi, pa se selio okolo;
sad sam u Oregonu ), tako da kad primijetite da vam hoće obračunati
dodatno, samo prekinete kupnju i u opcijama promijenite adresu.

Minus je što npr. neće prihvatiti PayPal koji nije registriran u državi računa,
ali se tome doskoči kupnjom bonova (spomenuti CDKeys itd.)
i sve radi bez problema.
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder


fler je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2021., 21:28   #412
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Ne možeš nikome garantirati da neće opizditi svima takvima banwave

Jednostavno je provjeriti tko je na US ps sa više od xx dana nonUS IP adresom

E sad, da li će to napraviti ikada ne znamo .

Meni je prevelik rizik bio uvijek i nije mi se dalo kupovati igre a da ne znam hoće mi za xy mjeseci ili godina uzeti sve to
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2021., 21:48   #413
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
Naravno da se ne može garantirati -
no kao da Sony ne zna da se to radi od valjda prvog dana otkako je PSN-a.
Da su htjeli nešto napraviti, napravili bi.

Ali OK, disklejmer:
na vlastitu odgovornost.
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder


fler je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2021., 09:09   #414
cic
Premium
 
cic's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Podravina
Postovi: 1,015
Mislim da se u početku PSN-a nije ni mogao napravit HR account tak da su ljudi morali radit strane accounte i nastavili ih koristit tak da je moguće da je i to jedan od razloga zakaj Sony ne obraća previše pažnju na takve stvari. Dok god se plaća, njima dobro
cic je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2021., 10:14   #415
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor cic Pregled postova
Mislim da se u početku PSN-a nije ni mogao napravit HR account tak da su ljudi morali radit strane accounte i nastavili ih koristit tak da je moguće da je i to jedan od razloga zakaj Sony ne obraća previše pažnju na takve stvari. Dok god se plaća, njima dobro
Nisam siguran u to, PS4 sam držao u rukama prvi puta tjedan nakon izlaska kod susjeda, napravio sam mu hrvatski account da je mogao igrati Fifu ako me pamćenje dobro služi.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2021., 12:20   #416
cic
Premium
 
cic's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Podravina
Postovi: 1,015
PSN je bio i na PS3
cic je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2021., 08:22   #417
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2021., 17:09   #418
neumrli
Dubwise
Moj komp
 
neumrli's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 300
Ekupi ima PS5 digitalnu verziju sa dodatnim kontrolerom za 3700 kuna, uz kod 100EKUPI dodje na 3600. Isporuka konzole je 17.9, znaci cca 3 tjedna.

Ono sto ne razumijem je "sakrivanje" artikala na njihovom web shopu. Dakle, ova verzija se ne vidi nigdje u ponudi, ali sam nakon malo istrazivanja na Bug forumu skuzio da imaju nekakve pakete u ponudi, te da ti paketi na njihovom webu nemaju nikakve opise o cemu se radi. Uz malo pretrage na njihovom webu se dodje do linkova za ostale pakete, koji su zapravo bundleovi sa igrama, te se po mom misljenju ne isplate kupovati.

Kontaktirao sam njihov support dva puta za svaki slucaj, te sam im poslao mail. Potvrdno su mi odgovorili svaki puta, odgovor na mail je bio "Tako je. Na tom linku je digitalna konzola i ukupno 2 kontrolera.".

Popis paketa:
Citiraj:
Paket 1 PlayStation 5 + 3 igre (Demon's Souls PS5 + Marvel's Spider-Man: Miles Morales PS5 + Destruction AllStars) 4.899,00
Paket 2 PlayStation 5 + 3 igre (Demon's Souls PS5 + Marvel's Spider-Man: Miles Morales Ultimate Edition PS5 + Destruction AllStars) 4.999,00
Paket 3 PlayStation 5 + 3 igre (Demon's Souls PS5 + The Nioh Collection PS5 + Destruction AllStars) 4.999,00
Paket 4 PlayStation 5 + 3 igre (Marvel's Spider-Man: Miles Morales PS5 + The Nioh Collection PS5 + Destruction AllStars) 4.899,00
Paket 5 PlayStation 5 + 3 igre (Marvel's Spider-Man: Miles Morales Ultimate Edition PS5 + The Nioh Collection PS5 + Destruction AllStars) 4.999,00
Paket 6 PlayStation 5 + 3 igre (Sackboy A Big Adventure! PS5 + Demon's Souls PS5 + Destruction AllStars) 4.999,00
Paket 7 PlayStation 5 + 3 igre (Sackboy A Big Adventure! PS5 + Marvel's Spider-Man: Miles Morales PS5 + Destruction AllStars) 4.859,00
Paket 8 PlayStation 5 + 3 igre (Sackboy A Big Adventure! PS5 + Marvel's Spider-Man: Miles Morales Ultimate Edition PS5 + Destruction AllStars) 4.999,00
Paket 9 PlayStation 5 + 3 igre (Sackboy A Big Adventure! PS5 + The Nioh Collection PS5 + Destruction AllStars) 4.999,00
Paket 10 PlayStation 5 Digital Edition + dodatni PS5 Dualsense Wireless Controller 3.699,00
neumrli je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2021., 17:47   #419
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Valjda nemaju na zalihi pa još nisu stavili slike i opis.

Sumnjam da će tako ostati.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2021., 18:13   #420
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
ja sam čuo od frenda koji je kupio PS5 u ronisu, da njemu rekli .. imaju neki dogovor da se ne reklamira ps 5 .. zbog velike potraznje
Samo to dođe pitat, jes .. imamo .. izvoli i bok




e sad, kaj je istina ..

bmk
dadoremix je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na