Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > RETRO hardware i software
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.07.2021., 18:53   #4621
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Glavno da je Trekkie kriv za sve, naravno

Nego, evo pitanje - da li netko možda ima Rage128 ili Rage128 Pro koju bi želio mijenjati za Radeon 7000? AGP, naravno...
  Reply With Quote
Staro 16.07.2021., 16:19   #4622
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 724
Ajmo jedan mali brainstorming, da vidim što još mogu napraviti.


Daklem, nekidan kolega Overclock i ja smo imali malu akciju na aukcije.com, njemu zapelo za oko kučište a meni ploča pa smo dogovorili da ja bidam a plijen podijelimo tako da je kolega sad ponosni vlasnik starijeg i kozmetički ne baš najboljega ali još vrlo upotrebljivog vintage Macase mini towera.


Sa druge strane ja sam dobio P1 matičnu P55XB2 v. 1.23 za koju je u startu pisalo da ne pali tako da se sad malo igram u pokušajima da proradi. Situacija je slijedeća: po svemu sudeći cijela konfiguracija se nalazila u lošim uvjetima tako da je prvi potez po savjetu Overclocka bilo pranje ploče. Sad izgleda savršeno čisto ali i dalje nula bodova. Pregledom ploče sa obje strane nisam našao nikakva oštećenja pa sam krenuo u mijenjanje komponenti. Probao sam sa drugim procesorom, memorijom (EDOm SDRAM) i grafičkom karticom (PCI, ISA), nula bodova. Probao sam i različita napajanja, sa AT napajanjem led dioda na ploči zasvijetli, procesor, komponente se zagriju ali ne budi se niti zvučnik reagira pištanjem. Sa ATX napajanjem ploća ne reagira (našao sam uputstva i pin za paljenje). Također sam i testirao BIOS čip, ispravan je i za svaki slučaj preko Willema spržio zadnji update, i dalje ništa pa s obzirom da sam iscrpio sve ideje otvoren sam za sve prijedloge što bi se još moglo probati.
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2021., 16:30   #4623
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Točno sam si mislio dali da okačim tu za taj Macase ili ne, ali dobro sam zaključio da nisam jedini koji tamo lurka

Nažalost što se tiče savjeta tu nemam ti nekih pretjeranih ideja, iako sad kad veliš EDO to me asocira na onu moju MMX200 konfu. Kod nje bi se sve popalilo ali nit bi bilo pištanja (taj dio mi je posebno cudan jer bi pistala kasnije za sve drugo), niti bi bilo slike dok nisam povadio EDO i stavio SD (ploča srecom ima dva tipa ram slotova pa sam zaobišao tako problem). Nisam se kasnije vracao na tu pricu jer tak i tak imam 4 edo keksa pa nije bas bio veliki izbor za testiranje, a koji nisu htjeli raditi sa tom plocom u nikojoj konstelaciji pa sam zaključio da je do slotova, vjerovatno si probao ali možda da izrotiraš par razlicitih keksa, možda je samo izbirljiva.

Po svemu opisanom zvuči kao neka glupa sitnica...
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2021., 16:41   #4624
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Točno sam si mislio dali da okačim tu za taj Macase ili ne, ali dobro sam zaključio da nisam jedini koji tamo lurka

Nažalost što se tiče savjeta tu nemam ti nekih pretjeranih ideja, iako sad kad veliš EDO to me asocira na onu moju MMX200 konfu. Kod nje bi se sve popalilo ali nit bi bilo pištanja (taj dio mi je posebno cudan jer bi pistala kasnije za sve drugo), niti bi bilo slike dok nisam povadio EDO i stavio SD (ploča srecom ima dva tipa ram slotova pa sam zaobišao tako problem). Nisam se kasnije vracao na tu pricu jer tak i tak imam 4 edo keksa pa nije bas bio veliki izbor za testiranje, a koji nisu htjeli raditi sa tom plocom u nikojoj konstelaciji pa sam zaključio da je do slotova, vjerovatno si probao ali možda da izrotiraš par razlicitih keksa, možda je samo izbirljiva.

Po svemu opisanom zvuči kao neka glupa sitnica...
Imao sam svojevremeno jednu "neispravnu" matičnu, koja nije palila i/ili davala znakove života... Uzrok? Netko je bio nestašan i poskidao SVE jumpere, uključujući i one za FSB & RAM. Stoga, najprije provjeriti SVE jumpere, da su na default ili fail-safe položaju i probati opet. Nakon toga staviti drugi RAM, pa nakon toga CPU. Ako i dalje ne pali, eventualno prelemiti kondenzatore, a ako i DALJE nema znakova života onda je i službeno mrtva

Edit
Eh da, i SVAKAKO provjeriti CMOS bateriju ali i "Clear CMOS" jumper. Neke matične ne pale bez CMOS baterije...

Nego, ja baš ne bi ovdje javno pričao o MaCase kućištima ... pazite da vas @Bertone ne ulovi
  Reply With Quote
Staro 16.07.2021., 19:02   #4625
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 724
Update:


Zamijenio sam bateriju BIOSa, nula bodova, OK da probam sa drugom memorijom, iskopam još jedan 32MB SDRAM, piknem na ploču, upalim i na sekundu se javi signal na monitoru pa onda još malo maltretiranja i sad ploča radi


Vradžbine, netko bi rekao
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2021., 19:05   #4626
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Roy Pregled postova
Update:


Zamijenio sam bateriju BIOSa, nula bodova, OK da probam sa drugom memorijom, iskopam još jedan 32MB SDRAM, piknem na ploču, upalim i na sekundu se javi signal na monitoru pa onda još malo maltretiranja i sad ploča radi


Vradžbine, netko bi rekao
Oksidirali su ti RAM kontakti, odnosno "zubići" u RAM utorima. Postoji više načina da ovo riješiš - možeš staviti i izvaditi RAM više puta (da se kontakti izbruse, i počiste) ili ih možeš namočiti sa contact-cleaner otopinom i staviti RAM modul.

Isto se događa i na AGP, PCI karticama pa ČAK i Slot 1 procesorima. Pogotovo ako je mašina ležala u vlažnom prostoru...
  Reply With Quote
Staro 16.07.2021., 19:21   #4627
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 724
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Oksidirali su ti RAM kontakti, odnosno "zubići" u RAM utorima. Postoji više načina da ovo riješiš - možeš staviti i izvaditi RAM više puta (da se kontakti izbruse, i počiste) ili ih možeš namočiti sa contact-cleaner otopinom i staviti RAM modul.

Isto se događa i na AGP, PCI karticama pa ČAK i Slot 1 procesorima. Pogotovo ako je mašina ležala u vlažnom prostoru...

Sad radi sa EDO i SDRAM memorijom, ofc ne istovremeno. Rekao bih da je kutija negdje stajala dosta dugo i u lošim uvjetima pa je trebalo malo uvjeravanja da opet proradi .



Inače u kutiji je bio i jedan 3.2 GB Quantum i prvi puta vidim da se pločica sa elektronikom lagano iskrivila iz nekog razloga. Disk radi BTW...
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2021., 21:50   #4628
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
It's alive ! Zakon, rekao sam ti ja taj EDO ram je zajeban i podmukao haha

Meanwhile, i ja sam nekaj prtljao danas u svojoj jazbini... S obzirom da sam ostao na jadnom i jadnijem napajanju odlucio sam ih brzinski upiknuti u tester cisto da vidim jesu za smece ili za ista. Znam da je multimetar bolji ali pre lijen sam ako su ocitanja barem tu negdje

Na LC tester nije imao primjedbi i brojke su mi djelovale prihvatljivo i unutar nekih granica normale, dok je MS opravdao svoju reputaciju i nakon 10tak sekundi skvicanja testera i evidentnog divljanje napona na +3.3v rekao "fzzzbzzz" i ispustio bjeli dim haha. Sjetio sam se Trekkie-a i stavio u glavu mental note da nabavim mali pp aparat, slike preživjelih i mrtvaca u prilogu



Nakon toga sam se primio 3jkice kojeg sam izatrejdao sa kolegom Overclockom, koji je bio toliko ljubazan da mi da malo jaci model od onog kojeg sam imao. Honorable mention Stef-u za usluge logistike i prijevoza, tnx guys U svakom slucaju, cuo sam svasta za 1156 i prvu core seriju, ali sam mislio da su te priče ipak malo pretjerane. No... ako su ovakve stvari u BIOS-u onda mislim da bi ovaj proc mogao biti puno zabavniji nego sam mislio inicijalno, pogotovo uz rucni fajn tjuning oc-a.



7ica se instalirala bez beda, i to je bilo to za kaj sam imao vremena danas. 9500tka je na stolu cisto kao predmet ismijavanja i u slucaja potrebe necega što daje sliku a ne pije puno struje. Možda ju benchmarkam u 3D Markovima cisto iz fore da vidim dali su priče istinite



Naravno klokfest nije u planu sa ovim napajanjem, 430w mi se cini malo premršavo posebno poznavajuci LC to je prije 350w, ipak ce trebati nesto konkretnije, ovo ce posluziti za prvu ruku i stock testing. Imam jednog 850w corsaira koji je atm u HTPC-u i kojem def tam nije mjesto, pa kad nabavim nekaj slabije (i cemu vjerujem) corsair ide van, biti ce potreban i za projekt broj 2, za koji samo budem nabacio samo jednu slikicu, atm ceka sastrane da dođe na red...



Bit ce zabavno
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2021., 22:32   #4629
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Koji ti je to PSU tester, izgleda zanimljivo?
U svakom slučaju, izmjerio si napone bez opterećenja. Kad navineš malo taj stroj, PSU pod loadom može se skroz drugačije ponašati. Iskre i gubitak esencijalnog bijelog dima nisu isključeni
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2021., 22:42   #4630
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Nema tu opcije mjerenja sa opterecenjem to ti je vulgaris tester za njubove

Nije mi pri ruci da sliknem ali isti ovakav kao sto lik ima u videu. https://www.youtube.com/watch?v=T-jG...channel=sdriza Tu di je njemu pisalo 3.5-3.6 je pisalo H.H. za onaj MS haha, sto bih reko da nije bas veri gud (kao sto je dim potvrdil uskoro). Ništa fancy, ebay od prije godinu-dvije.

Ali nebu se tu nikaj navijalo, samo osnovno testiranje dali ploca i proc delaju uredno tipa da nema nekih plavih ekrana ili restartova na stock postavkama ("komp od frenda iz garaže" pa za svaki slucaj), pa ako prođe osnovno onda ide na onu 850w beštiju.Tu nebu bilo dima taj je vrtio 3770k na 4.7 i 2-3 grafe koje su bile fini potrošači plus 4 harda i hordu ventova, tak da ako ta mala trojkica uspije ubit tu beštiju onda svaka joj cast

Zadnje izmijenjeno od: Alien_200581. 16.07.2021. u 22:49.
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2021., 14:43   #4631
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,946
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Koji ti je to PSU tester, izgleda zanimljivo?
U svakom slučaju, izmjerio si napone bez opterećenja. Kad navineš malo taj stroj, PSU pod loadom može se skroz drugačije ponašati. Iskre i gubitak esencijalnog bijelog dima nisu isključeni
Bilo ih je u Linksu davno. Verzija s LEDicama je bila 100kn, a ovaj s displayom 200kn.

Inače ručni osciloskop sa AC couplingom jasno pokaže kakav napon dolazi iz napajanja dok komp radi pod opterećenjem.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2021., 15:37   #4632
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Bilo ih je u Linksu davno. Verzija s LEDicama je bila 100kn, a ovaj s displayom 200kn.
Ovaj "bolji" se i danas prodaje na AliExpress-u za oko 5€ ... pa si izračunaj zaradu, kad kreneš to prodavati po cijeni od 200kn/kom

BTW, ovog sa LEDicama imam ja - koristim ga često, i to samo zato da vidim je li napajanje uopće "ispravno", odnosno da li ima sve voltaže prisutne. Ako ima - good enough for me.
  Reply With Quote
Staro 17.07.2021., 16:33   #4633
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Lako tako, bit hrabar sa PP aparatom No sad ozbiljno, dali ovaj sa ledicama pišti ako naponi nisu unutar tolerancije ili doslovno samo pokazuje da je voltaža prisutna ? Ak pišti onda je cak i taj dosta rekao bih, pa kad zakmeci detaljnije raskopaš napajanje (...ako poživi toliko dugo) ili ga instant frknes u kantu ako je neki ultra treš u igri.
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2021., 17:10   #4634
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Lako tako, bit hrabar sa PP aparatom No sad ozbiljno, dali ovaj sa ledicama pišti ako naponi nisu unutar tolerancije ili doslovno samo pokazuje da je voltaža prisutna ? Ak pišti onda je cak i taj dosta rekao bih, pa kad zakmeci detaljnije raskopaš napajanje (...ako poživi toliko dugo) ili ga instant frknes u kantu ako je neki ultra treš u igri.
Znaš, nisam siguran... Nikad mi nije pištalo (možda igrom prilika?) ALI čujem glasan "BEEP" kad ugasim napajanje, stoga bih rekao da ipak može "urlati" i javlja odstupanje u voltaži.

E sad, koliko je tester stabilan i precizan (ili nije) ... u to ne bih ulazio.
  Reply With Quote
Staro 17.07.2021., 17:38   #4635
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,946
Eh, prije 15ak godina nije bilo ni Alija niti je PayPal radio u 'rvackoj Nije bilo druge.

Imam ovaj s ledicama imam i pišti kad naponi nisu dobri (isprobano više puta) iako bi ja da su mu tolerancije malo strože.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2021., 18:05   #4636
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Zanimljivo. Imam neki crni tester, samo s ledicama, kupljen tako davno na ebayu da se niti ne sjećam kada. Nisam dosad još primijetio da pišti, valjda sam imao sreće
Samo upali ledice ima/nema struje na kojem railu, pretpostavljam da mjeri i tolerancije unutar ATX standarda. Jedino ružno zapišti kad ga ugasim napajanje, ali mislio sam da je to radi toga što gubi napon i dok se kondići ne isprazne.
Inače pored tog brzog testera obično zbrikam zelenu i crnu da se PSU upali i multimetrom izmjerim napone. Dosad mi je to bilo dosta. Eventualno neki testni stroj izvadim iz arhive i navinem da li barem okvirno radi pod opterećenjem. Za detaljnije testiranje nemam scope niti znanja se time igrati.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2021., 18:30   #4637
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,337
Jooooj sto me lovi nostalgija









Naso slike svoje stare Phenom II B55 (4x3.9 GHz na stock voltazi)/GTS 250 kante ...to su bila puno zabavnija vremena
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2021., 18:32   #4638
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Tak nekak sam i ja, a i ovo kaj Medo veli za osciloskope i opremu iz zvjezdanih staza, zasad nemam skilla (a ni potrebe) za takav skupi hc hardver iako bi bilo lijepo sve to imati i prckati sa tim po komponentama

Edit: Tomek ovo zgleda bomba, još pogotovo ovaj cooler, da sam tak nekaj imal mislim da bi isfurao na njemu nekaj tipa ovog haha https://warhammer40k.fandom.com/wiki/Crux_Terminatus, možda i cjeli case u 40K temi. Tj pokušao bi, pitanje kako bi to ispalo, kad sam ja u pitanju završilo bi u orkovskoj tematici hahaha

Zadnje izmijenjeno od: Alien_200581. 17.07.2021. u 18:51.
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2021., 18:50   #4639
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Za detaljnije testiranje nemam scope niti znanja se time igrati.
Ništa komplicirano, jednako kako multimetrom izmjeriš napone sa scope mjeriš i vidiš valni oblik. Baš se da vidjeti kolika je ac komponenta.
Druga je sad stvar da nema jeftinih, samo primjeri:
https://www.aliexpress.com/item/4000333464144.html
https://www.ebingjie.com/index.php?m...ucts_id=787840
https://www.amazon.co.uk/Oscilloscop.../dp/B07KW5BRHB
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2021., 18:59   #4640
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,337
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Edit: Tomek ovo zgleda bomba, još pogotovo ovaj cooler, da sam tak nekaj imal mislim da bi isfurao na njemu nekaj tipa ovog haha https://warhammer40k.fandom.com/wiki/Crux_Terminatus, možda i cjeli case u 40K temi. Tj pokušao bi, pitanje kako bi to ispalo, kad sam ja u pitanju završilo bi u orkovskoj tematici hahaha

Scythe Ninja I danas preferiram Scythe nad ostalim proizvodacima, omjer cijene i performansi za istu razinu tisine je jednostavno za moje usi nenadmasan . Frend mi je jednom posudio Noctua U12S i iskreno neke vece razlike nisam primjetio. Kuciste vise nemogu nigdje naci - Chieftec Mesh al kompaktan model...a bome se nije dao rezat lim ko kod modernih Chieftec kucista
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2021., 19:08   #4641
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Jooooj sto me lovi nostalgija


Naso slike svoje stare Phenom II B55 (4x3.9 GHz na stock voltazi)/GTS 250 kante ...to su bila puno zabavnija vremena


HR05 <3 <3
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2021., 19:10   #4642
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
I gore je koliko vidim napajala neka "Sisa", sve je fino povezano sa vezicama, sve rupe za ventove popunjene, sigurno je i airflow bio odlican. Sve je baš kak treba

Ovak nekaj ?

Taman dobio jednog srebrnog prošli tjedan od kolege tu sa foruma u jednom bundlu što smo trgovali, ako ti bude trebalo možemo nabaciti neku kombinatoriku Reko bi 99% da je to taj model (ili je neka full dobra kopija haha) jedino je ovo full tower haha, ima 100 kila beštija.

Mislio sam da je unutra kolega zaboravio napajanje kad sam ga dignuo, a zapravo unutra samo par kablova
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2021., 19:11   #4643
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,946
Upravo tako. Moj borbeni komplet je ručni osciloskop i strujna kliješta s hall senzorom (AC/DC). Mi smo davno u školi imali osciloskope pa sam se tamo naučio raditi s njima. S time se svašta vidi što se s običnim multimetrom ne može. U nekim situacijama si slijep bez valnog oblika. Srećom danas je to jeftino, a moćnije nego ikada.

Fora je kad primiš ručni osciloskop u ruku bez da je išta spojeno na njega, a on u tom trenutku pokaže distorzirani 50Hz napon reda veličine 100-tinjak milivolta.... to znači da se nalaziš u EM polju kućne instalacije, trafostanice ili dalekovoda i da se u tebi inducira struja koju osciloskop hvata kapacitivnom vezom između prstiju i kućišta

Scary shit
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2021., 19:48   #4644
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Jooooj sto me lovi nostalgija









Naso slike svoje stare Phenom II B55 (4x3.9 GHz na stock voltazi)/GTS 250 kante ...to su bila puno zabavnija vremena
Ova rupa u sredini, to je tank za tekući dušik?
  Reply With Quote
Staro 17.07.2021., 19:53   #4645
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Tu ide dilitijski kristal da potegne do warp 9
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2021., 20:03   #4646
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Tu ide dilitijski kristal da potegne do warp 9
Ma može to i do 9.9, ali samo ako je dilitijska matrica dobro centrirana
  Reply With Quote
Staro 17.07.2021., 20:36   #4647
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
Samo još fali da od nekud izađe captain Picard 😂
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2021., 20:40   #4648
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,337
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
HR05 <3 <3

O si si Thermalright very gooooood
@Alien > Seasonic S12 380W Kaj se Chifa tice - i taj sam imao (hebiga imao/m fetis na oldschool Chieftec kucista). Al nije na slici taj. To je tad bio najmanj Mesh koji si mogao kupit, na prednjoj gornjoj polovici su bila vrata za opticke pogone (nije GX). Nemogu se sjetiti oznake
@Trekkie - o ne....to sve bucno Napred sam ogromnu rupetinu napravio da sto vise zraka neometano moze u kuciste. Na bokovima su bilo poljepljeni papiri (pofarbani u crno naravno, gore se na slici vide) da zatvorim bokove i imam direktan protok zraka prema otraga (osim venta u Sisi samo je jedan Scythe Slipstream 1200, najcesce na 4.5V bio aktivan - naravno kad CPU nije bio OC-an). Cak sam straga na ispuhu izrezao onu mrezu metalnu di vent dode. Komp je bio hebeno tih, cak sam na GTS 250 ugradio Accellero twin turbo i ventove zamjenio za 2xScythe 92mm@3.5V . Hebiga osjetljiv sam na te stvari...prokletstvo ti je to prijatelju kad zelis spavat a cujes neko bipkanje slabo u sobi...sve pogaseno...i onda skuzis da se bip cuje tocno tad kad standby lampica od Monitora zasvijetli (i to je sad bilo neki dan...a imam 39 godina, teoretski bi trebao pocet lagano biti gluh)...To je glavni razlog zasto sam uvijek izbjegavao vodeno hladenje.

Zadnje izmijenjeno od: tomek@vz. 17.07.2021. u 21:22.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2021., 21:20   #4649
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Potpuno te razumijem, ja sam natrpo ventove u svaku rupu di je bilo mjesta, tako da izvedem svoju ideju "vise ventova sporije tj. tiše = isti airlow = manje ventova brže tj. glasnije" I naravno okretanje sim tam i štelanje smjera puhanja, pritiska potiska i ostalih gluposti haha, dok nisam dobio najbolje temperature. Plus još potenciometar za sve njih da ih se da fajn tjunati ovisno kakve su temp. Ma bolesnik Jedno vrijeme sam čak keljio po bekplejtima od grafi pasivce da skinem koji stupanj i stisam vent za "jos samo 100 okretaja" sa boljim fan curveom, ali sad sam odustao od takvih ludorija i zaključio da vrlo vjerovatno više brijem nego to djeluje haha. Sad downclocknem grafu za par mhz da radi na tipa 95% i undervoltam ju do bola i gg, bude fina i tiha.

A vodeno također nema šanse da bu me vidlo, nitko me ne bude uvjerio da je 100% sigurno da ne bude propišalo u nekom trenu i onda bude bilo i bijelog i crnog i svakakvih dimova
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2021., 21:24   #4650
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,337
Mene nikad nije pustilo Kulminacija je bio komp na slici. Cak sam i vent u Sisi zamjenio za Slipstream...cuo sam ga
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na