Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.06.2021., 22:05   #781
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
]FidelityFX on consoles, windows, and everything automagically with their new SDK!?!? Microsoft just dropped it "with no work by developers" for AutoHDR
Nece biti lako dlssu za koju godinu, na kraju ce presuditi debelo veci br.naslova u suprotnom taboru
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Gigi1. 24.06.2021. u 22:26.
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2021., 22:53   #782
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Konkurencija samo može pridonijeti. Za mene win win. Taman da 90% igra podržavaju FSR i samo 10% DLSS. Za mene je to 100% i dalje
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2021., 23:39   #783
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Fidelityfx nije samo super resolution, ima tu još gizmoa, a još ih nekoliko treba doci s vremenom + u budućnosti integracija sa femfx.
A i impact je veći na amd gpu.

Ugl. poanta gornjeg posta je bila da ce kako vrijeme prolazi nvidiji postati neisplativo ulagati resurse u dlss na način kako se trenutno dlss implementira u naslove, odnosno koliko takva implementacija iziskuje resursa.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Gigi1. 24.06.2021. u 23:44.
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2021., 23:57   #784
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Bumo vidli, za sada dlss ne posustaje, dolazi uskoro na RDR 2, Doom, Rust uz 55 trenutnih naslova.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 01:47   #785
exzzy
Premium
Moj komp
 
exzzy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 843
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
Fidelityfx nije samo super resolution, ima tu još gizmoa, a još ih nekoliko treba doci s vremenom + u budućnosti integracija sa femfx.
A i impact je veći na amd gpu.

Ugl. poanta gornjeg posta je bila da ce kako vrijeme prolazi nvidiji postati neisplativo ulagati resurse u dlss na način kako se trenutno dlss implementira u naslove, odnosno koliko takva implementacija iziskuje resursa.
Uzmi u obzir da je trenutno integriran u dosta poznatih game engina tako da to sigurno značajno smanjuje troškove ali isto tako olakšava implementaciju.

Sent from my RMX2001 using Tapatalk
__________________
exzzy je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 09:14   #786
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,279
Epyc je isto odlučio "ubit" DLSS s Unreal engineom 5, tako da možemo već sad reći da to neće biti dugovječni standard.
Također, čini se da FSR radi na Intel iGPU (već danas) i daleko starijem HW nego što je AMD spomenuo. (Druga je stvar što su se službeno ogradili od svega prije GTX10xx i RX470.)




Zadnje izmijenjeno od: stef. 25.06.2021. u 09:19.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 09:56   #787
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,433
Izgleda da ne žele spustit cijene samog HWa, ali će očito na druge načine pokušat doći do što većeg broja korisnika.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 12:04   #788
picajzla0707
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: Zadar
Postovi: 309
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
This aged well
Autor picajzla0707 Pregled postova
ja sam davnih dana rekao da se nadam kako će nevidijin dlss potaknuti amd da napravi open source konkurenciju koja će koristiti svima


ovaj dio jest, to je najbitnije
picajzla0707 je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 12:20   #789
exzzy
Premium
Moj komp
 
exzzy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 843
Citiraj:
Autor stef Pregled postova
Epyc je isto odlučio "ubit" DLSS s Unreal engineom 5, tako da možemo već sad reći da to neće biti dugovječni standard.

Također, čini se da FSR radi na Intel iGPU (već danas) i daleko starijem HW nego što je AMD spomenuo. (Druga je stvar što su se službeno ogradili od svega prije GTX10xx i RX470.)







Na koji način ga je odlučio ubit?

Sent from my RMX2001 using Tapatalk
__________________
exzzy je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 13:06   #790
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 892
AMD-ov as u rukavu za guranje novih tehnologija su konzole...

https://www.gamerevolution.com/guide...n-release-date

Citiraj:
AMD-ov grafički softver FidelityFX sada je dostupan na konzolama Xbox Series X | S.
Citiraj:
AMD planira podržati FidelityFX Super Resolution na svim svojim GPU-ima, uključujući one unutar PS5 konzola.
MIK je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 13:29   #791
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor picajzla0707 Pregled postova
Autor picajzla0707 Pregled postova
ja sam davnih dana rekao da se nadam kako će nevidijin dlss potaknuti amd da napravi open source konkurenciju koja će koristiti svima


ovaj dio jest, to je najbitnije
ne znam bas, spominjao si blurrfest, najobicniji upscale trešnja brda i miševa, decidiran hw za obradu, matrix jezgre i ai....sve ono što je nvidia napravila jer se drugacijim putem do slicnog rezultata ne može, kao što se ne može do synca bez hw fpga modula....jedno je sigurno, nvidia odlicno naplati i proda pricu
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 13:49   #792
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
.jedno je sigurno, nvidia odlicno naplati i proda pricu
Da, kod AMD-a platiš pa čekaš godinu dana da ti otključaju puni potencijal
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 14:00   #793
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,279
Citiraj:
Autor exzzy Pregled postova
Na koji način ga je odlučio ubit?

Sent from my RMX2001 using Tapatalk
Citiraj:
According to AMD, the new Temporal Super Resolution algorithm available by default within the UE5 environment has been optimized for Radeon GPUs. Epic didn't highlight this feature as one of the biggest advancements of Unreal Engine 5, but we managed to find some information about it in the official UE5 release notes and even a screenshot comparison.
Izvor:
https://wccftech.com/amd-partners-wi...uild-the-demo/

I direktno od AMD-a:
Citiraj:
Temporal Super Resolution: TSR is a new technique of upscaling a lower resolution frame to maximize performance and visual fidelity. AMD has worked closely with Epic to optimize TSR features on Radeon™ powered systems. A standard feature of UE5, TSR is enabled for all GPUs and provides state-of-the-art upscaling not just on PC, but on PlayStation 5, and Xbox Series X/S, too
Izvor:
https://community.amd.com/t5/blogs/a...ss/ba-p/473407

Zadnje izmijenjeno od: stef. 25.06.2021. u 14:09.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 14:07   #794
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Znaci igre na U5 neće podržavati DLSS?

https://developer.nvidia.com/blog/un...eflex-support/
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 14:07   #795
picajzla0707
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: Zadar
Postovi: 309
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
ne znam bas, spominjao si blurrfest, najobicniji upscale trešnja brda i miševa, decidiran hw za obradu, matrix jezgre i ai....sve ono što je nvidia napravila jer se drugacijim putem do slicnog rezultata ne može, kao što se ne može do synca bez hw fpga modula....jedno je sigurno, nvidia odlicno naplati i proda pricu
tako je i izgledalo prema prvim sličicama, nisam ja jedini kojem je to izgledalo problematično
isto kao što i sad imaš onih koji će više istaknuti probleme nego benefite, i obrnuto

ali bitno je da potencijala ipak ima i da nevidiju natjeraju da se riješi dodatnog hardvera koji možda ipak nije nužan, a naplate ga i osiguraju takvu tehnologiju samo na proizvode koji njima pašu

isto kao je nevidija natjerala amd da odustane od zaključavanja nekih drugih tehnologija samo na najnoviji hardver - nama paše konkurencija, ne dominacija bilo koje od tih kompanija
picajzla0707 je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 14:16   #796
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,279
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Znaci igre na U5 neće podržavati DLSS?

https://developer.nvidia.com/blog/un...eflex-support/
Koliko sam uhvatio, postojat će DLSS plugin. Ali to nije defoltno rješenje.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 14:21   #797
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor stef Pregled postova
Koliko sam uhvatio, postojat će DLSS plugin. Ali to nije defoltno rješenje.
Ali to znaci da je DLSS ubijen?
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 14:24   #798
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,279
Ovo je treće rješenje, pored DLSS i FSR (iako možda bliže AMD-u), namjenjeno da pokrije sve vendore i sve platforme. Zašto bi to netko radio ako je DLSS najbolja tehnologija ikad ?
stef je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 14:31   #799
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,770
Ne bude nVidia dopustila zapuštanje DLSS-a koliko god dugo može, pogotovo kad su potrošili enormne količine nofci, tako da pridobe sve veće studije na svoju stranu. Obzirom da FSR već uredno radi s Unreal i ostalim popularnim enginima, ova njihova priča da se nešto mora dodatno kompleksno implementirati, pa nVidia odradi AI/ML training, da bi naposljetku kroz drivere uključili sve što su developeri obećali - e to bi sad moglo malo teže proći. IMHO na kraju budu cijela stvar ispala slično kao i FreeSync, tj. nVidia će popustiti, pa po uzoru na G-Sync dopustiti da svi koji dosad guraju isključivo DLSS ujedno paralelno implementiraju FSR, posebice, ako je lakše i brže za developere, a krajnji korisnici na kraju uključe i koriste ono kaj im najbolje odgovara.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 14:49   #800
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor stef Pregled postova
Ovo je treće rješenje, pored DLSS i FSR (iako možda bliže AMD-u), namjenjeno da pokrije sve vendore i sve platforme. Zašto bi to netko radio ako je DLSS najbolja tehnologija ikad ?
Zato jer su konzole na AMD chipu i kao takve primarne za gaming te svima ispadne jednostavnije ubaciti AMD riješenje, koje opet radi na svemu. Ali to ne znači da su ubili DLSS, jer trenutno imaš 50+ naslova na DLSS-u i dolaze novi, i to su popularne igre.
Što će biti, biti će, o tom potom, to želim reći. Brijem da bi ih ovo sve moglo potaknuti na još agresivniji pristup, kao što rekoh win-win.
A da li će za nekoliko godina DLSS potpuno umrijeti, moguće, ali koga briga dok ga koristim sada i u bliskoj i malo daljoj budućnosti. Što smo platili to to odmah i dobili, bez čekanja.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 14:53   #801
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,433
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Zato jer su konzole na AMD chipu i kao takve primarne za gaming te svima ispadne jednostavnije ubaciti AMD riješenje, koje opet radi na svemu. Ali to ne znači da su ubili DLSS, jer trenutno imaš 50+ naslova na DLSS-u i dolaze novi, i to su popularne igre.
Što će biti, biti će, o tom potom, to želim reći. Brijem da bi ih ovo sve moglo potaknuti na još agresivniji pristup, kao što rekoh win-win.
A da li će za nekoliko godina DLSS potpuno umrijeti, moguće, ali koga briga dok ga koristim sada i u bliskoj i malo daljoj budućnosti. Što smo platili to to odmah i dobili, bez čekanja.
Nisi baš realan, dobili su amperaši. Turinžani su se morali dobrano strpit. Razlika je što je to nV kao odmah ponudila, ali skoro pa i nisi imao gdje probat DLSS.
Mora se priznat da AMD trenutno izbacuje uslugu u puno boljem stanju i sa čini mi se podrškom za više igara, ali za ovo nisam baš siguran.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 14:57   #802
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Nisi baš realan, dobili su amperaši. Turinžani su se morali dobrano strpit. Razlika je što je to nV kao odmah ponudila, ali skoro pa i nisi imao gdje probat DLSS.
Mora se priznat da AMD trenutno izbacuje uslugu u puno boljem stanju i sa čini mi se podrškom za više igara, ali za ovo nisam baš siguran.
Jedina igra koja nešto vrije je Anno, Znači izbacili su podršku za jednu igru.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 14:58   #803
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,770
nVidia da je htjela isto kao i sa svim svojim dosadašnjim rješenjima, mogla je složiti DLSS na jednostavni način, ali to onda ne prodaje RTX kartice, pa tak jasno ne dolazi u obzir. FSR je čak i u ovoj početnoj fazi sasvim solidan i koliko god naslova trenutno podržava DLSS, ne znači da ne mogu istovremeno imati i FSR, pa nek si ljudi onda uključe tehnologiju koja im bolje paše. Tak svejedno. Sad jedino ostaje vidjeti koliko dugo bude nVidia tražila od studija da nude ekskluzivno DLSS, dok svi zajedno imamo dokaz da FSR nije problem implementirati, niti traži neke dodatne hardverske preduvjete. Primjera radi, onaj Godfall kojeg su većinom svi recenzetni iskoristili kao glavni naslov za provjeru FSR implementacije, je baziran na Unreal Engine 4, tak da i ostali naslovi na tom engineu, nemaju problema s FSR implementacijom. Velim, sve ovisi koliko dugo bude nVidia s nofcima i popratnim metodama tražila od studija da nude ekskluzivno DLSS, jer FSR može ići paralelno s time, samo kaj nVidiji to tak jasno ne odgovara.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 15:02   #804
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Nisam 100% siguran ali s druge strane pitanje je da li bi bilo FSR-a da nije bilo DLSS-a. Imali su na konzolama checkerboarding pa ga nismo ugledali na PC-u.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 15:04   #805
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,770
Da, to je istina, bez DLSS-a AMD nema razlog složiti FSR, pogotovo kad je s vremenom to postalo bitno i spominje se u svakoj GPU recenziji.

Budemo vidjeli daljni razvoj, ali IMHO na kraju budu obje tehnologije podržane u svim popularnim naslovima.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 15:07   #806
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Zato ne vjerujem u te tehnologije na duže staze...jednostavno moraju od toga odstupiti je 50%-150% besplatnih performansi njima nije u interesu, ni jednima ni drugima. Nešto će iskemijati garant....jer sad teško je objasniti raji da nema nazad.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 15:13   #807
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,770
Besplatne sigurno nisu, samo kaj tak izgleda kad GPU renderira nižu rezoluciju, dok DLSS i FSR odrađuju svoje, pa na kraju finalna slika ne izgleda ništa lošije ili čak bolje (u DLSS slučaju) od nativno renderirane rezolucije.

Jedini je zajeb u tome da je nVidia tvrdila da se mora implementirali AI/ML deep learning za obradu, pa zasebna tensor core čuda tehnike, ovo-ono i onda na kraju FSR bez ičega nudi jako slično rješenje.

Tak da sad ostaje vidjeti koju foru budu probali da ljude uvjere kako je ipak potrebno dedicirano hardversko rješenje, jer FSR nije blizu onome što DLSS nudi. Nekaj budu sigurno izmislili.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 15:18   #808
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 813
AMD će imati konzole za poguranac, vrlo lako će se implementirati, open source, multiplatform tako da je neupitno da će FSR dominirati s vremenom, no Nvidia ima market share u PC GPU segmentu, i para s kojima će podmićivati developerske kuće da koriste DLSS pa dokle god keširaju novce i imaju taj ogroman market share DLSS će ostati u igri.
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 15:20   #809
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Ja brijem da će vremenom oboje početi fušati u kvaliteti, ne bi li to izbacili iz igre. Ili će ubacivati u trećerazredne igre a prešutno se dogovoriti da ne ubace u AAA naslove pa imaš kujac
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 15:24   #810
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,770
Ne mora biti, to bi vrlo lako moglo na kraju završiti ko PhysX, prvo je trebal zasebni hardver, pa je nVidia tražila od studija da se to implementira u igre, a danas nitko ne razmišlja o tome, jer "napredna fizika elemenata" u igrama radi na svemu.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na