Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > RETRO hardware i software
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.06.2021., 12:33   #4411
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
Ako je mijenjao power board na tom Dell - u onda uzgleda ovako > http://www.ascendtech.us/dell-2007fp...hl2h02a06.aspx
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 21.06.2021., 14:09   #4412
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 724
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Opa, monitor je bomba, stvarno je rijetko da upecati ovakve reze i 20'' i jos "pravi" format u danasnje doba. Nije puno tih 20 baksa ako nisi monitor puno platio u startu

Baš me zanima ta ploča... Pix plz !

Cijena je bila nula kuna, pokupio ga sa hrpe namještaja koju su iznijeli za krupni otpad


Inače isti takav na Njuškalu je liku Osijeku prodavao za 200kn


Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Ako je mijenjao power board na tom Dell - u onda uzgleda ovako > http://www.ascendtech.us/dell-2007fp...hl2h02a06.aspx

Na power boardu je bio sumnjiv ovaj najveći kondenzator i njega sam samo zamijenio, kupio sam invertersku ploču za display, jedan trafo je rekao neću više okrutni svijete







a sad...















dvoprocesorska ploča sa dva punokrvna Tulca 1.4 i bakrenim hladnjacima, Plextor i 9700
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2021., 14:16   #4413
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
A DDR nije vrijedan spomena? Vjetar u jedra ovim tulcima Brutalna kombinacija....
Overclock je online   Reply With Quote
Staro 21.06.2021., 14:30   #4414
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
@Roy Ajoj... Ne usudim se ni pitati koliko je ovo koštalo

Tražio(m) sam Tulca na 1.4GHz, i cijene su bile brutalne ... toliko apsurdne da za taj isti iznos mogu dobiti lopate starog hardvera.
  Reply With Quote
Staro 21.06.2021., 14:30   #4415
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
Vidiš ti to, previdio sam da kod njega inverter nije u sklopu power board - a kako je kod većine.
Vrlo rijetko ode taj veliki elektrolit (možda izgubi dio kapaciteta ali se ne osjeti toliko),
prije crknu ovi (po gabaritu) manji zaduženi za filtraciju a pogotovo zbog konstrukcije el. kruga.

Evo i za oba dobra ulova.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 21.06.2021., 19:41   #4416
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
I taj dan je došao... Kolega @Stef mi je danas donio "paket" Adison fronti, pa budem napokon sve to pospajao natrag i dokumentirao kako treba

A pokupio sam i (još) jedan Plextor CD-RW preko Njušaka, ali i porazgovarao sa gospođom koja ga je prodala. Ima dosta u ponudi, daleko više nego što meni osobno treba i željela bi to prodati ili čak podijeliti pa sam je uputio ovdje u našu temu. Pa ako nekome trebaju P4 i Socket A matične (ili generički CD/DVD pogoni) neka mi se javi na PP pa budem podijelio link
  Reply With Quote
Staro 21.06.2021., 22:55   #4417
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Vidim da ni Roy-u vradžbine nisu strane, samo kaj on vadi iz šešira hw umjesto zečeva. Fini ulov
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2021., 15:41   #4418
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
Lokacija: Tavan; Temperatura: 44°C; Vrijeme: 38m; Rezultat:

Overclock je online   Reply With Quote
Staro 22.06.2021., 15:53   #4419
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
Počeli smo bacat hw okolo ??
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 22.06.2021., 17:38   #4420
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Ajoj... Ovo boli za gledati
  Reply With Quote
Staro 22.06.2021., 17:56   #4421
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
Kuciste je dobilo "po nosu", ali MB tray je zaustavil silu pa maticna izgleda OK, saznam kroz koji tjedan je'l živo kaj. Spectrum radi ali keyboard ribbon je stradal, tak da no input. A hiper je neispravan, ali vjerojatno kondici + fuse, to su dobra napajanja bila. Sve je stajalo kod frenda godinama, a jedna 486 dx se traži, zatrpana ko zna gdje....

Maska na kucistu je OK, i plašt imam, tak da A Je To je u planu ^^
Overclock je online   Reply With Quote
Staro 22.06.2021., 18:26   #4422
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Ouch... Bas sam htio pitati pred koji auto je kuciste izletilo i jel ima jos poginulih

Btw i moja jazbina je na tavanu tako da suosjecam sa "divotama" usijanog crijepa dok pokušavaš nekaj "zašarafat" u miru
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2021., 21:39   #4423
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Znam da se svi pitaju isto pitanje - gdje su nestali Adisoni?!

Nažalost, upao sam u ... nazovimo ih tehničke probleme. (Još) jedan BTC pogon je otišao belly-up, što je zakompliciralo situaciju i bude dugoročno gledano tražilo nabavku drugog i zamjenskog pogona.

Naravno, tu su bili i drugi izazovi tipa izrade vlastitog Voodoo2 mostića, tako da bude prošlo dan-dva prije nego što krenem stavljati slike. Ali bilo kako bilo, iskreno se nadam da više ne bude bilo neugodnih iznenađenja!
  Reply With Quote
Staro 23.06.2021., 01:05   #4424
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Ima li netko možda manual za DFI P2XBL rev.D2 ?

Prekopao sam svoju bazu opskurnih linkova/bookmarkova i guglavao razne kombinacije naziva ploče, ali najbolje što sam iskopao je bio manual za rev.C+ koja ima za nijansu drugaciji layout od rev.D2 pa nisam skroz zadovoljan sa tim rezultatom

Tnx unaprijed !
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2021., 08:10   #4425
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
Kolko vidim nema posebni manual za d2, ima a+, c+ i najvjerojatniji de+.
Overclock je online   Reply With Quote
Staro 23.06.2021., 09:06   #4426
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Da, vizualno rekao bih da je to to bar gledano po slikama i layoutu u manualu. Manual veli 66/100 fsb i multi 3.5-5.5 preko switcheva na ploci. Darn, to sad imam Tj. nesto slicno ali nedovoljno za moje experimente. Nadao sam se verziji sa 1.5-8 multijem i 66-133 klokovima tako da imam full lufta za razmahati se sa potencijalnim kombinacijama

Naime jucer je isplivala jedna na aukcijama, pa sam se naravno odmah poveselio da se radi o jednoj od revizija koje imaju bar fsb štelanje u BIOS-u. Multi switcheve sam odmah snimio sa slika ali promaknuo mi je 66/100 switch, sakrio se i nece da se javi mali gad...

Uglavnom, ako nekom ploca bude jako napeta i misli se ukljuciti u akciju neka mi javi do koliko bi isao, pa se dogovorimo kao pravi balkanci na pp da mu ne dizem nepotrebno cijenu, možda ploča nije baš ono kaj pecam ali opet šteta passati u današnje vrijeme na ispravnu slot1 plocu ako bude full dobar price right ?
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2021., 20:10   #4427
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Update

Eto, baš jučer sam napisao kako se nadam da je sa problemima gotovo... Nije! Prilikom sastavljanja Adisona broj 2, primjetio sam da druga Chaintech 6BTM (nedavno kupljena preko ebay-a) ima napuhnute kondenzatore. Svoju 6BTM (Adison 1) sam već prelemio ... i sve to dokumentirao na stranici 72, stoga sam cijeli proces morao ponoviti i na ovoj, drugoj.

Stavljeni su isti, Panasonic 6.3V/1000uf FR serije, model EEU-FR0J102. On the bright side, ploča je sad u potpunosti revitalizirana, pa valjda ne bude bilo problema sljedećih 10-20 godina ... nadam se?
  Reply With Quote
Staro 23.06.2021., 21:24   #4428
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,279
Fino to tebi ide . Koji alat koristiš za lemljenje kondića?

Nekoliko novosti od mene:
* Leadtek 6800Le i hladnjak koji mislim staviti na nju .
IMG-20210623-203905

Kartica se otključava na 12p,6v čisto. Zadnji quad pajpova javlja artefakte u Ati Tool-u, ali ne i u igrama. U usporedbi s običnom 6800 se nešto više grije i vent je podešen po defoltu na višu brzinu (53%, dok je na obilčnoj 40%). Dakle, dosta se čuje. Mrcina od Zalmana bi to trebala fino ohladit.

* Voodoo noviteti:
Banshee (Gainward) s aukcije.hr
CMC Orbit 3D V2
IMG-20210623-204439

Banshee se grije ko svinjica s tim pasivcem. Situacija je puno bolja kad se ispod stavi bracket s 2x 80mm. Bude tek mlaka/topla na dodir.
Orbit je uletio neplanirano, ali kartica izgleda i radi kao nova. Došla je s full bundlom: SLI mostičem, passthrough kablom i driverima.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2021., 21:59   #4429
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor stef Pregled postova
Fino to tebi ide . Koji alat koristiš za lemljenje kondića?
Običnu 60W lemilicu iz Kine koju sam dobio besplatno (duga priča, čekao sam je preko 6 mjeseci i na kraju dobio refund kad mi je napokon stigla). Jako dobra, odlično leži u ruci, ima (doduše grubu) regulaciju temperature i keramički grijač. Za razliku od šroteks (40W) lemilice koju sam kupio kod nas za 110kn, i koja mi je jednom prilikom skurila LED diode iz razloga što nije bila ukopčana u uzemljenu utičnicu Također, ova jako brzo dođe na zadanu temperaturu ... Unutar svega 90-ak sekundi ili manje.

Citiraj:
Autor stef Pregled postova
(...) Orbit je uletio neplanirano, ali kartica izgleda i radi kao nova. Došla je s full bundlom: SLI mostičem, passthrough kablom i driverima.
Mostić apsolutno čuvaj! Neki dan (jučer ili prekjučer?) sam išao napraviti svoju vlastitu verziju, i potrošio cijelo popodne. Da o živcima i dva uništena floppy kabela i ne pričam. Da, izgleda gotovo savršeno ... čak bi se usudio reći tvornički. Ali definitivno nije posao za svakog. I to kažem kao osoba koja ih je napravila najmanje 6 ili 7 komada. Istina, zadnjeg sam napravio davne 2010, 2011. godine ali činjenica ostaje...
  Reply With Quote
Staro 23.06.2021., 22:01   #4430
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
Kako je poćelo još će se neka niagara vodurina vrtit po tom hw kako bi se oladio i dobilo 10000 x mark - ova 😀😂
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 23.06.2021., 23:19   #4431
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
@ Trekkie : Neka si ti to prelemio pa bude par godina mir. Valjda je sad nevoljama kraj, držim fige da uskoro osvanu slike a ne "fresh daily disaster update"

@ Stef : Svasta si ti tu fino upecao. Rekao bih da je cifra za Banshee na kraju čak i OK, s obzirom na bundle. Ekipa poprilicno dere za sve te dodatke. 6800 isto zgleda super, opcenito sam nekako dobio dojam (što osobno što od kolega) da su ti WinFast modeli u pravilu dosta dobri. Zanimljivo je ovo sa artifaktima ali kao što veliš ako se može gejmat normalno who cares. Možda je neka atijeva bizarnost sa driverima... Fino bude tu gore nasjeo Zalman
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2021., 23:46   #4432
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
@ Trekkie : Neka si ti to prelemio pa bude par godina mir. Valjda je sad nevoljama kraj, držim fige da uskoro osvanu slike a ne "fresh daily disaster update"
A gle, ipak su to oldtimeri... Problemi su za očekivati

Evo, baš sam se čuo sa kolegom - čini se da budem naručio još jedan batch BTC pogona sa ebay-a (da pokrpam "rupe", pokvarene pogone) a matična je prelemljena Panasonicom i stavio sam je na sušenje do sutra (temeljito sam je oprao) pa se iskreno nadam da više ne bude bilo problema.

Kad pogledaš statistički, od 5 kompletna Adisona čak 3 su u potpunosti prelemljena u zadnjih par mjeseci, a jedan je relativno nov (sleeper, Socket 775 sa DDR3) stoga još jedino Asus P3B-F može raditi problem jer na njoj nisam imao nikakve zahvate i popravke.

Edit
Adison #2 složen natrag, nastavljam gdje sam stao

Edit2 (evo i slike!)


Edit3
A evo i nečeg malo drugačijeg. Pokupio sam danas Abit KD7 matičnu, CPU & Tt cooler za kolegu Overclock-a. Koliko vidim gotovo svi kondenzatori su gotovi i spremni za promjenu ali ne bi trebalo biti komplicirano zamijeniti ih

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 24.06.2021. u 21:00.
  Reply With Quote
Staro 24.06.2021., 22:28   #4433
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
"They look like they are just bursting with joy"
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2021., 22:36   #4434
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
"They look like they are just bursting with joy"
Tja, što drugo očekivati ... Abit!

Znam da postoje klubovi pa čak i kultovi obožavatelja Abit ploča, ali činjenica je - Abit ima, ili bolje je imao ozbiljnih problema sa kondenzatorima. Imao sam puno Abit ploča, od Slot 1, S370 pa na dalje i sve ... APSOLUTNO sve su imale neki oblik problema sa kondenzatorima.

Meni osobno se ne bi dalo prelemiti cijelu ploču, osobno smatram da nije vrijedna toliko novaca i vremena, ali kolega očito misli drugačije Naravno da me to neće zaustaviti da prelemim recimo Chaintech 6BTM ili Asus P4B ... ali to je samo zato što ih je otišlo manje pa je jednostavnije i jeftinije prelemiti grupu kondenzatora ILI zato što ploča ima sentimentalnu vrijednost, poput 6BTM. Jer iskreno, da mi Adisoni i/ili Chaintech ne znače ništa, nema toga što bi ne natjeralo da lemim sve one Panasonic kondiće, sa slike iznad.
  Reply With Quote
Staro 24.06.2021., 23:04   #4435
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Nemrem reci da imam nekih preferenci vezano za vendore (osim LG-a ), imao sam dobrih iskustava sa Asusom i Asrockom, ali bez obzira vjerovatno bi ih zamjenio. Vrijednost retro ploča i starog hw opcenito prelazi trošak tih par kondenzatora, a cifre za koju ce se prodavati i mogucnost nabave ce samo biti sve gore i gore sa vremenom tako da kad naleti ovako nekaj dok god imam mjesta biram stash opciju, pa makar i sa nepromjenjenim kondenzatorima.

Za 5 godina ce biti itekako zajebano upecati ovako nekaj i definitivno nebu bio bed iskeširat nekaj sitno za nove kondice i malo to polemiti. Ofc ako se vec in the meantime ne polemi i ne restaurira u radno stanje for fun...

A i nikad ne znas kad moze nekome zatrebati za neki projekt ili nekaj
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 07:17   #4436
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,004
Ostao mi doma jedan ne tako stari komp. Ustvari je došao do mene na servis kao donor dijelova i na kraju mi ostalo kućište s napajanjem, mbo, cpu, ram, nekoliko kartica, optikaner i floppy. Sve ispravno, ali problem je što je vlasnik bila starija osoba i pušač. Komp smrdi stvarno jako. Nije tako pun prašine, ali miris ubija. Napajanje je najgore, puno one smrdljive smeđe prašine. Pravo čudo kako još radi. Dovezao sam ga doma u autu i nakon toga morao prozračivati 2 dana. Prostorija u kojoj sam to doma raskupusao isto
Prijedlozi za to očistiti i odsmrditi?

Ostavio bi tu kantu za rezervu doma.
Mogao bi dijelove oprati vodom i blagim detergentom i nakon toga dobro osušiti. To sam nekad davno radio i nikakvih problema. Ali će mi se usmrditi koja god prostorija gdje bi to radio. Čistio sam na autu nešto ovih dana pa mi ostala kantica brake cleanera. Mislio sam odnijeti dijelove nekamo vani i time opaliti po matičnoj i po PSU, alkoholna je baza, dobro rastvara masnoće, brzo ispari i ne ostavlja tragova. A za razliku od izopropila nije tako skupo.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 07:55   #4437
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Mislim da ti nije loša ideja, sve raskopati čim više je moguce, napraviti negdje vani npr. u dvorišti car tj. computer wash pa onda nakon toga slobodno opleti i sa tim breake cleanerom, nisam probao osobno ali po netu ekipa veli da je dobar za kompnente. Komponente sa pcbem sumnjam da ce ti biti problem, one se fino daju ocistit uz malo truda ali najgore ce biti sa kucistem koje ima tesko dostupna mjesta tipa nekih malih coskova i uz kuciste sa tzv. "pokretnim" dijelovima. S obzirom na vrijeme možeš sve to složiti na neku površinu i pustiti dijelove da se suncaju nakon pranja, mislim da sam cuo negdje da uv zracenje unistava molekule mirisa ili tak nekaj.

Na kraju kao last resort možeš lupiti još onaj moj tretman klorom ili ako je ostao samo lagani smrad finiširati sa jabukama i čajem Ovo zadnje nije zajebancija, ja sam kupio preko oglasnika svoj xp machine od lika koji je bio recimo light smoker (ili je možda samo imao komp kratko), uglavnom nisam ni primjetio mirise dok nisam doma otvorio komp. S obzirom da nije bilo kritično i da mi se fakat nije dalo raskapat hpov sff u potpunosti i prati, uzeo sam jabuku i prerezao na dvije polovice i strpao unutra u komp i jos ubacio par vrecica caja (za jaci efekt jos zamotaj sve u vrecu za smece). I ostavio sam to tako jedno tjedan dana. U mom slucaju potegnulo je mirise i neko vrijeme je komp čak iznutra mirisao po čaju.

Ali velim ovo je bio slucaj "laganog" stinkanja. Ako ima onih naslaga koje su kombo prašine i nikotina onda je to tezi slucaj. Koliko sam ja primjetio kad komponente povuku te razne vesele mirise tipa vlage ili pljugi, onda su najgori ventovi i napajanja jer ako ostane i malo tog smrada oni ga raspuhuju na sve strane kad se komp uključi. Nebi vjerovao koliko jedan "podrumski" ATA kabel moze zasmrditi kuciste i prostoriju, a dok nije unutra na iarflowu uopce se ne osjeti išta . Tako da ja osobno bi napajanje i ventove iz kucista frknuo na reciklažu ili obratio dodatnu pozornost kod pranja da ih dobro dobro opereš jer oni budu ti najviše zasmrdili kasnije prostor ako je kaj ostalo na njima...

Gl i javi nam kako je prošlo

Zadnje izmijenjeno od: Alien_200581. 25.06.2021. u 08:00.
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 08:11   #4438
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,004
Ona receptura s klorom mi je malo overkill.

Po kućištu bi mogao lagano špricnuti miniwashom dok perem auto, to će izbiti prašinu iz svih kuteva
Napajanje i CPU vent se bojim da će na reciklažu jer se nalijepilo na njih posvuda, to sumnjam da će se moći očistiti. Ako to napacam u otapalu, ode i mast iz "ležaja" i eto problema kasnije.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 08:20   #4439
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
A da je haha, klor je onak baš za hc slucajeve

Ali ako velis da ce ti to biti rezerva onda valjda neces imat takav bad luck da bu na main kompu ak nekaj krepa baš krepalo napajanje, a cpu ventovi su jeftini. Worst case i napajanje se kupi novo a kuciste iskoristis od ovog kompa koji je vrisnuo ako ovo bude stinky i nakon pranja. Meni bi bilo bitno da spasim ove bitne (ili bolje reci relativno skupe) komponente tipa matične, procesora i itd.
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2021., 08:23   #4440
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,279
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova

Ostavio bi tu kantu za rezervu doma.
Mogao bi dijelove oprati vodom i blagim detergentom i nakon toga dobro osušiti.
Čistio sam nekoliko puta HW koji je bio kod pušaća i to je generalno shit. Jedan veliki Zalman sam prao u mješavini isopropila i med. benzina i ništa. Na kraju sam ga potopio u ocat i to ga je očistilo . Netko je nedavno spomenuo Permetal (za čišćenje roštilja), ali to bi me bilo strah našpricat po PCB-u i elektronici. Može biti da je Brake cleaner bezazleniji po tom pitanju.

BTW, s octom treba jako paziti kod bakra. Ako su 2 metala u pitanju, bakar ubrzano korodira u kiselini. Gotovo trenutno dobije zelene pjege, kojih se nemoguće riješiti (elektrokemijska korozija). Tako da treba skinut većinu ne-bakrenih dijelova prije postupka.

Zadnje izmijenjeno od: stef. 25.06.2021. u 08:31.
stef je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na