Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.07.2005., 03:34   #31
FERRYS
AutoCad & Allplan expert
Moj komp
 
FERRYS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zagreb-Karlovac i okilica
Postovi: 2,159
:confused: zanimljivo, citam nevidim nerazumijem di je to i radi cega opce pocelo???
__________________
none
FERRYS je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2005., 03:41   #32
Emissary
ČLAN FKTa
Moj komp
 
Emissary's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Split
Postovi: 2,264
Ma vidiš da je nešto brisano
Emissary je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2005., 03:59   #33
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Citiraj:
Originally posted by FERRYS
:confused: zanimljivo, citam nevidim nerazumijem di je to i radi cega opce pocelo???
Ma ja sam bio politiku u butigu opet malo uveo pa ... eto ... gle preskoći sve Jeltz - BD postove i drž se teme :clap:
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2005., 05:34   #34
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
'

U zemlji u kojoj je slogan za alkoholno pice "Prijatelj koji te nikad nece iznevjeriti" kao i niz slicnih poruka...

U zemlji u kojoj su glavni akteri svih TV promocija/reklama naglaseno dobne skupine debelo ispod 20 godina, dok je zakonski
vani zabranjeno ciljati na iste skupine bilo akterski bilo sumacijom poruke.

U takvoj zemlju je svejedno koji je zakon stupio ili odstupio.

Degutantne su te reklame i jos kako lako peru mozak ciljanoj skupini cije pojedine tuzne retke nazalost mogu citati i u ovom postu.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2005., 10:40   #35
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Bd i Jelc - dogovorite se i porazgovarajte uz , a odite doma pješice, da ishlapi pivo...

što se tiče zakona o = promila, u potpunosti ga podržavam, ne vidim razlog zašto bi se mijenjao.
dovoljan je podatak da od kako je uveden, na cestama je 25% manje nesreća sa smrtnim posljedicama, a to nije zanemariv podatak.
A pričice o tome kako nakon 4 piva nisi pijan, ili opijen, možeš prodavati svome ćaći kad mu budeš objašnjavao zašto si izgubio vozačku, ili zašto "nisi" skrivio sudar!
neovisno imao 18godina, ili 48, ili imao 65 ili 105kg...
VOLAN i ALKOHOL ne idu skupa i AMEN.

a politiku molim vas ne uvlačite u forum, jer mi je pun kufer više svuda okolo u svim medijima.
ALI, moram napisati jednu stvar vezanu uz "ministra Žužula, i njegovo objašnjenje zašto bi PDV trebalo smanjiti na 20%.. znate koji je jedan od glupih razloga koje je naveo? Da ja 20% LAKŠE RAČUNATI! crko sam od smijeha, i još uvijek ne mogu vjerovati koliko glupe osobe vode našu državu.. bolje rečeno glup je naš narod koji nasjeda na njihove kampanje i razna obećanja...
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2005., 11:29   #36
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Citiraj:
Originally posted by Gabre ALI, moram napisati jednu stvar vezanu uz "ministra Žužula, i njegovo objašnjenje zašto bi PDV trebalo smanjiti na 20%.. znate koji je jedan od glupih razloga koje je naveo? Da ja 20% LAKŠE RAČUNATI! crko sam od smijeha, i još uvijek ne mogu vjerovati koliko glupe osobe vode našu državu.. bolje rečeno glup je naš narod koji nasjeda na njihove kampanje i razna obećanja... [/B]
Taj isti nesretnik (ovo nije politika vec anegdota) je prije kojih
godinu,godinu i pol. Bio uvredjen sto ga je carinik u zracnoj luci
zatrazio pasoš, jer je zaboravio svoje diplomatsko "ordenje" i
taj carinik koji radi svoj posao i ima zenu i djecu se eto drznuo
zatraziti od njega da mu pokaze svoj pasoš. No kako je nas "velikan" jako "skroman" i vlada diplomatskim manirima otprilike koliko i natucanjem stranih jezika tako se on nasao toliko uvredjen da je ovaj doticni ostao bez posla. Ovo su bili puno puta demantirali, ali ovo je vidio covjek na licu mjesta koji je stajao iza njega i jos je naknadno zvao 101, da nebi ispalo da se nije desilo.

Vjerovatno je taj carinik vracen na posao, ali dovoljno je samo pomisliti o razini drzavnog tijela koja si dopusta ovakvo sirovo ponasanje.

Isti taj velikan nije bio u pola godine u stanju predati svoju imovinsku karticu, ali jamacno ce imati prvi ruku u zraku za izglasavanje obveze imovinskih kartica za sve gradjane
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2005., 11:41   #37
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Vezano uz temu-zanimljivo je da su se svi raskokodakali o alkoholu a mi smo zemlja koja troši nenormalne količine razno-raznih tableta koje i te kako utječu na vožnju.

Danas valjda svaka treća osoba ŽDERE Praxitene, Apaurine, razno-razne antidepresive i slično.

Na tome se bere velika lova, pola vozača piči okolo omamljeno a sad se kakti promovira da je bog-te-pita-kakav-bed ako ću ja ili netko drugi poslje ručka popiti Žuju

Vozim godinama, imao sam jedan teži i dva-tri lakša sudara i nijednom nisam bio pod uticajem alkohola.
Niti sam skrivio sudar.

Najbolji mi je bio tip koji je poslao pismo u Večernjak.
Veli on kako je 25 godina bio alkoholičar, već se ranom zorom vozio na posao ušlagiran, ali je siroče jadno kad mu je jetrica kolapsirala i kad je dobio lagani moždani promijenio mišljenje.

Pa se zahvaljuje obitelji na podršci i sav ozaren tvrdi kako svatko tko se zalaže za 0.5 nije ništa drugo nego alkoholičar

Jer da nije-mogao bi i bez 0.5.

Kaže govno od čovjeka koji se 25 godina nije otrijeznio, koji je napravio tako gadnu prometnjaču da je čudo da su ljudi preživjeli, kojem su djeca odrastala uz agresivnog oca alkoholičara koji ih je mlatio a ženu koja se nije usudila pisnut neću ni spominjati.

I sad takav pametuje po novinama za 0.5.

Ali se govno nije sam trgnuo i rekao "neću više", tek kada je pao u krevet i postao bespomoćan-sjetio se žene i djece.

Takvi su mi najbolji.
Agesivni, bahati, svaki dan jampi...i onda tek kad njih lupi po zdravlju počnu filozofirati...

Tko je normalan i inače-neće mu jedna Žuja pomutiti pamet i vozačke sposobnosti, tko nije taj će napraviti sranje u prometu bio pijan ili trijezan.
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2005., 13:12   #38
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Jelc, takvi i mene najviše nerviraju!
nemam riječi kojom bi ih opisao.

ali opet, moram se vratit na naše zakone, i na nesreću koja se desila unazad par mjeseci, možda godinu.

uglavnom, tip se pijan majka zaletio kroz crveno (mislim na križanju vukovarske i držićeve), pokupio ženu s djetetom, ili tako nešto. satro ih, ne znam kako su prošli, ne sjećam se, no nebitno, uglavnom, taj tip je već 10-ak puta ostajao bez vozačke dozvole zbog vožnje u pijanom stanju, skrivio preko stotinu prometnih prekršaja, i još uvijek vozi!

pa tko je tu lud?
nije mi jasno da se takvim tipovima nakon određenog broja prekršaja ne može oduzeti vozačka za stalno..

a ovakvih je masa slučajeva..

našoj državi treba srušit vladu, i na vlast dovesti Kineze i njihov zakon! pa da vidiš divote u prometu..

Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2005., 13:27   #39
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Gabre-NEMA politike, nemoj da te moram brisati.
Jučer je bilo malo pušteno i to je sve.

Nisi od jučer na forumu.

A to kaj netko ima deset puta uzetu šaru zbog cuge je stvar neučinkovitog zakonodavstva, rođi po murji i sudovima i slično.

I toga kaj svakog boli ona stvar za to.
Da se par puta takve pozove po novinama-možda bi se i promjenilo nešto.

Po zakonu bi takav morao ostati bez šare barem pola godine-godinu i morao bi ponovno polagati+kaj bi MORAO ići na lječenje od alkoholizma i ne bi smio dobiti šaru natrag bez potvrde o tome.

Tako veli zakon.

Nemoj mi molim te sad srati o vladama, korupcija i daj mi rođo sredi ovo-i-ono nije stvar ove ili one vlade nego nepoštivanja zakona i našeg mentaliteta.

I društva samog.
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2005., 09:40   #40
gospar
Faraon
 
gospar's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Cork
Postovi: 948
volan i alkohol neidu skupa. kao sto neidu ni avion i alkohol. niti kad si na poslu i vozis dizalicu ili bagera. voziti auto nije nista manje opasno od vozenja aviona. zapravo avion je puno sigurnije sredstvo od automobila pa u njemu nije dopusteno piti pilotima. zasto bi dopustili vozacima auta.

mislim sto meni treba da moja obitelj ide negdje sa autom u 2h ujutro. da se pojavi auto u suprotnoj traci koji juri 140km/h u kojemu su dva imbecila i dvije balavice i da mi pobiju cijelu familiju.

po mome bi bio dobar ovakav zakon.

do 0.5 promila vozi do mile volje. znaci popij sirup protiv kaslja. pojedi brodet s crnim vinom. popij pivu nakon pizze.

a ako imas preko 0.5 promila. znaci da nisi htio jesti i pit. ili popit pice. nego si se htio napit. i ako sjednes u auto nakon te nakane. nikakva kazna nista. samo bi ti uzeo vozacku na godinu dana.

a opet onda bi bio zakon voznja bez vozacke zatvor 6 mjeseci.
__________________
Konane, koja je najbolja stvar u životu? Skršiti svoje neprijatelje, gledati ih pod sobom poražene i slušati naricanja njihovih žena!
gospar je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2005., 12:13   #41
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,428
Ja kad vozim ne pijem. Niš. jednostavno mi ne treba.

A šta se tiče kineza i njihove vožnje, to ne bi htio komentirat.
ili voze spretno ko gronholm ili su izgubljeni u vremenu i prostoru. pretiče se sa lijeve i desne. semafori jako malo znače. a pješaci mogu preći cestu BILO GDJE. mislim u strogim centrima gradova to je dovedeno malo u red, ali drugdje... samo gledaš u pod i ravnomjernim korakom ideš....

been there, seen that, done that
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2005., 14:27   #42
Mljac
Premium
 
Mljac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zaprešić/Laduč
Postovi: 457
0,5 treba vratiti a kazne drastično povećati za prekoračenje te granice.
Uvesti treba i dodatna ograničenja za mlade vozače, činjenica je da su odgovorni za veliku većinu nesreća.
Uz zabranu telefoniranja treba uvesti i zabranu pušenja u vožnji, po meni cigareta je čak i opasnija od telefona.

A koliko vidim u Splitu su već vratili 0-5 :clap:
__________________
Member of PCE 100+kg demolition squad
Mljac je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2005., 14:58   #43
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Originally posted by Mljac
A koliko vidim u Splitu su već vratili 0-5 :clap:
joj...
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2005., 01:57   #44
celduce
Premium
 
celduce's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Dimension 8
Postovi: 785
Smatram da je ok vratiti na 0,5 ili barem na 0,3 jer 0,0 je malo blesavo.Covjeku je dovoljno da uzme par gutljaja piva i nece imati 0,0 vec malo iznad i eto kazna a Jelc je dobro napisao u vezi omamljenih "Danas valjda svaka treća osoba ŽDERE Praxitene, Apaurine, razno-razne antidepresive i slično." To se kod nas pije kao vitamini i mnogo si usporeniji od jedne takove pilule nego malog piva.
celduce je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2005., 14:58   #45
Ribic
Cushion-first
 
Ribic's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: N45°23' E15°58'
Postovi: 80
Ma konačno bi netko tamo morao shvatiti da oni koji uzrokuju nesreće nemaju 0.3, 0.5 ili 0.7 promila, nego puno više, i oni će se natočiti do vrha bez obzira bio limit 0.0, 0.5 kao u većini Europe ili čak 0.8, što neke države još imaju.
Englezi su se nedavno zeznuli na isti štos - oni koji prate TopGear sjetit će se Clarksonove kuknjave kako je smanjenjem limita alkohola broj nesreća ostao potpuno jednak!

Slično se, čini mi se, može reći i za ograničenja brzine. Sniženje ograničenja neće napraviti veliku razliku u sigurnosti, jer oni koji se slupavaju ionako na ograničenja u pravilu ne obraćaju pažnju, tako da skidanje na nekoj cesti npr. s 80 na 60 km/h neće napraviti apsolutno ništa za sigurnost, ali će se 99% uobičajenih vozača živcirati što se moraju sad moraju vući kao magla.

Korolar? Kao i obično, nismo ništa naučili na tuđim greškama. :mad:
Ribic je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2005., 16:07   #46
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,730
Citiraj:
Originally posted by IceFisherman
mrflj .... da je po mojem ja bi ostavil 0.0 i još povečal kazne ak nekoga hloviju sa alkoholom vu krvi :sok:
Ja bi povečao kazne, ali bi stavi dozvoljeno 0,2 , tek tolko da čovjek može recimo pojesti griottu.
rendula je online   Reply With Quote
Staro 26.08.2005., 16:15   #47
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Kad imaš vezu, boli te k za sve te sraćke

Mene su ulovili na krku kad sam vozio motor (ER-5), imal sam 14 god
Trebao sam na sud i sve te sraćke, al ovaj gore pojam radi čuda
Jedan telefonski poziv i čist sam ko suza

Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2005., 17:08   #48
SeaMan
Premium
 
SeaMan's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Spalato
Postovi: 563
Citiraj:
Originally posted by Sam Fischer
Kad imaš vezu, boli te k za sve te sraćke

Mene su ulovili na krku kad sam vozio motor (ER-5), imal sam 14 god
Trebao sam na sud i sve te sraćke, al ovaj gore pojam radi čuda
Jedan telefonski poziv i čist sam ko suza


Ahhh... Vi vezaši .

Mi obični ljudi se moramo borit neprimanjem sudskih poziva,žalbama i čekanjem zastare :burn:
__________________
faster....faster.....faster..... until you reach the thrill
SeaMan je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2005., 20:34   #49
Isus
Headbangig Grunf!
Moj komp
 
Isus's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: headbanger's ball
Postovi: 4,372
Citiraj:
Originally posted by ZED-M
Kakve to veze ima s krvlju?
Pa nevade ti oni krv nego puses bogati.
A sto duze vremena prode to ti imas manje alkoholnih para u sebi
drugo je ak ti vade krv
Ima veze s krvlju, jer ako ti u plucima do+e do obgaćenja krvi s kiskom iz zraka a ta krv ima alokohla u sebi ti kod puhanj zbog toga što alkohol lako hlapi ulazi u dah.

Kaj si ti mislio da se alkohol lijeva u pluća pa da je onda tamo u zraku.

Kolko god ja 0,0 en volio ali treba povećati kod nas kontrole i jako strogo povoditi zakon jer sam vidim svaki dan kak se ekipa vozi.

ja sam volim popit ali kad pijem NE VOZIM! Vozio sma jednom pijan i nikad više.
Popijem jednu pivu ako, ak pijem idem biciklom ili tramvajem!

A kurčenje s voženjem u pijanom stanju bi ja i kažnjavo bičevanjem!

jebe se meni kaj će se neki IDIOT ubit neg bu još mene pobrao na cesti ili u autu ili ko pješaka.
__________________
Porsche 6cyl.boxer se hladi zrakom komp se hladi vodom!
Chairman of G.M.S. , Heavy Metal Thunder!
Former member of PCE 100+kg demolition squad
Grunf je moj idol!
Moji Grunf type modovi
NB:Mini Monster NB,VGA:Ye Monster C!, Ye Monster D!,Abit NB:Abit mini Monster,PSU:Ultra Monster!
Alfisti site, Alfisti forum
Isus je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2005., 20:58   #50
La Lasagne
PCExpert Milicija
 
La Lasagne's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb/Dubrava
Postovi: 80
Deca naj se svađati alkohol je zdrav za vas,on vam želi dobro,svi su sretni kad su pod njegovom komandom
La Lasagne je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2005., 20:59   #51
La Lasagne
PCExpert Milicija
 
La Lasagne's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb/Dubrava
Postovi: 80
Citiraj:
Originally posted by La Lasagne
Deca naj se svađati alkohol je zdrav za vas,on vam želi dobro,svi su sretni kad su pod njegovom komandom
ali kad se otrijeznite to je druga priča nes slicno ovom kaj ISUS veli
La Lasagne je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2005., 03:08   #52
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,273
krasan recept......
sincek tatin navrsi 18 g. i dobije vozacku......
tatek sineku posudi auto od xyz konja...
sincek ode u npr papayu i popije 3-4 pivice te ode "pokazat" stroj nekoj curici.....
treba li dalje pisat??
pitanje je sto bi bila primjerena kazna za doticnog majmuna kad se zakuca u nekog, i to pod uvjetom da nema onog rođe u muriji ili na sudu
Chuby je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2005., 15:03   #53
Tooma
Premium
 
Tooma's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: malo st, malo vz
Postovi: 2,043
Citiraj:
Originally posted by Chuby
krasan recept......
sincek tatin navrsi 18 g. i dobije vozacku......
tatek sineku posudi auto od xyz konja...
sincek ode u npr papayu i popije 3-4 pivice te ode "pokazat" stroj nekoj curici.....
treba li dalje pisat??
pitanje je sto bi bila primjerena kazna za doticnog majmuna kad se zakuca u nekog, i to pod uvjetom da nema onog rođe u muriji ili na sudu

ovo je stvar kucnog odgoja
sinceka triba kaznit da nauci da sve sto napravi moze imat posljedice ali ultra strogo triba kaznit roditelja koji ga nije naucija odgovornosti a daje mu oruzje u ruke

ovako ce svako razmazeno deriste razmislit sta radi da mu tatica ne bi zavrsija u zatvoru
__________________
Untitled Document
Abit AN7 w AMD Barton XP-M 2500+@2530MHz (11.5x220,1.813V) Water Cooled
Chieftec ca-01bbsl-w, big mesh
Enermax 460w, eg465ax-ve(g)fma
Gainward GF4 Ti4200 (260/520 MHz)
2x256MB Corsair TwinX512-3200C2
2xSegate Baracuda 80GB sata (Raid 0)
2x IBM Deskstar 40 GB
Pioneer DVD+-RW DVR-107D
Cretaive Live Player 5.1
bolje zivit pet dana kao kralj nego jedan dan kao prosjak
Tooma je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2005., 19:36   #54
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
Citiraj:
Originally posted by Isus
I
jebe se meni kaj će se neki IDIOT ubit neg bu još mene pobrao na cesti ili u autu ili ko pješaka.
sa ovim se u potpunosti slazem. Da barem samo sebe onda ubiju, al najcesce pogine suvozac i ostala ekipa..
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na