Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.07.2021., 23:46   #1
vcendaki
Premium
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: u svemiru :)
Postovi: 197
Algebra VS Pluralsite

Molio bi za neko drugo mišljenje ili čisto ako netko već ima iskustva


znači radim već u IT sektoru cca 5 god. prvenstveno održavanje računala, servera , mreža i sl. i pošto nisam informatičke struke htio bi položiti da imam i koji certifikat i zapeo mi je za oko CCNA certifikat


vidim da u Algebri daju za 8000kn CCNA akademiju i dobije se pravo na plaganje certifikata


i koliko sam čitao pluralsite je dosta dobar Online site za učenje istog tamo godinja premium preplata bi došla 450$ bonus je što imam godinu dana uvid na preko 7000 raznih tečajeva . Sa time što si moram još cca 250$ platit izlaženje na ispit CCNA certifikaciju


Šta biste Vi napravili ?


Hvala na bilo kojem razmišljanju prijedlogu sve je prihvačam
vcendaki je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2021., 00:08   #2
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,393
Danas imaš toliko besplatnih (ili skoro besplatnih) tečaja za CCNA i svašta nešto da se po meni ne isplati davati tolike novce, osim ako si totalni tudum ili hoćeš hands-on training što Algebra nudi.

Pronjuškaj malo YouTube i Udemy, David Bombal je među jačima za CCNA, često daje besplatne treninge i popuste, samo ga treba pratiti...

https://www.youtube.com/c/DavidBombal/videos
https://www.udemy.com/user/davidbombal/
https://thisisit.io/

Pogotovo što CCNA 2020 više ne ide toliko u dobinu nego više u širinu što je po meni veliki plus, razmišljam ponovno polagati samo zbog toga.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.07.2021., 18:57   #3
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Jos bi dodao i CBT nuggets gdje Keith Barker, NetworkChuck, Jeremy Cioara drze predavanja. Ali mozes se fokusirati npr. na Davida, NetworkChucka i Keith Barkera za CCNA. Imaju vec kreairane playliste za CCNA.
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2021., 19:03   #4
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor vcendaki Pregled postova
Molio bi za neko drugo mišljenje ili čisto ako netko već ima iskustva


znači radim već u IT sektoru cca 5 god. prvenstveno održavanje računala, servera , mreža i sl. i pošto nisam informatičke struke htio bi položiti da imam i koji certifikat i zapeo mi je za oko CCNA certifikat


vidim da u Algebri daju za 8000kn CCNA akademiju i dobije se pravo na plaganje certifikata


i koliko sam čitao pluralsite je dosta dobar Online site za učenje istog tamo godinja premium preplata bi došla 450$ bonus je što imam godinu dana uvid na preko 7000 raznih tečajeva . Sa time što si moram još cca 250$ platit izlaženje na ispit CCNA certifikaciju


Šta biste Vi napravili ?


Hvala na bilo kojem razmišljanju prijedlogu sve je prihvačam
CCNA ti neće baš ništa značiti u životu (certifikat), osim eventualno u par ozbiljnih network firmi u RH.

Radije se orijentiraj rema Azure-u i AWS-u i kreni s njihovim cloud particionerima itd., jer je to budućnost.

CCNA nema toliko veze s sistemaštvom, tako da, ako ćeš ići u network smjeru, ok je za naučiti, ali cerfitikat, s njim ili bez njega, isto ti je.

Naučiš mnogo, nema se tu što, ali bi svakako preporučio CCNA na Algebri jer ćeš dobiti pristup Packet Traceru, odličan alat za igranje s mrežama.

Ali eto, znanja ima na netu brdo, free je, samo ga treba uzeti. Da se vratim 5 godina unatrag, ne bi išao na CCNA-a.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2021., 20:04   #5
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
i ovo sta kaze mommistake, vise je potrebno sysopsa nego mrezasa u buducnosti.
Azure i AWS je sistemasenje buducnosti.

a packet tracer moze svako skinuti sa cisco stranice, samo se treba registrirati.
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2021., 20:38   #6
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
CCNA ti neće baš ništa značiti u životu (certifikat), osim eventualno u par ozbiljnih network firmi u RH.

Radije se orijentiraj rema Azure-u i AWS-u i kreni s njihovim cloud particionerima itd., jer je to budućnost.

CCNA nema toliko veze s sistemaštvom, tako da, ako ćeš ići u network smjeru, ok je za naučiti, ali cerfitikat, s njim ili bez njega, isto ti je.

Naučiš mnogo, nema se tu što, ali bi svakako preporučio CCNA na Algebri jer ćeš dobiti pristup Packet Traceru, odličan alat za igranje s mrežama.

Ali eto, znanja ima na netu brdo, free je, samo ga treba uzeti. Da se vratim 5 godina unatrag, ne bi išao na CCNA-a.

Nemaa ni clouda bez mreže, svejedno se nekako korisnici moraju spojiti gore u konačnici.
Ali gdje god krene, ako bude dobar u tome, pa bile to mreže, cloud, devops ili klasični sistemaš, posla ima ko dreka.

S druge strane, osnove mreža uvijek dobro dođu. Meni kao sistemašu se osobno mreže gade, al vidim da ću morati savladati i mreže da mogu razgovarati s kolegama odnosno odgovoriti im na pitanja.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2021., 12:58   #7
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Nemaa ni clouda bez mreže, svejedno se nekako korisnici moraju spojiti gore u konačnici.
Ali gdje god krene, ako bude dobar u tome, pa bile to mreže, cloud, devops ili klasični sistemaš, posla ima ko dreka.

S druge strane, osnove mreža uvijek dobro dođu. Meni kao sistemašu se osobno mreže gade, al vidim da ću morati savladati i mreže da mogu razgovarati s kolegama odnosno odgovoriti im na pitanja.
Jasno.
Samo mu CCNA neće ništa značiti u životu, kao što sam napisao. Pričam o certifikatu. Znanje, uvijek, ali certifikat, imaš ga ili nemaš, ne znači puno, kad će svi željeti da znaš mreže.

Zato, na netu ima brdo toga što se može naučiti bez ovih 8000kn manjka u novčaniku.

Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
a packet tracer moze svako skinuti sa cisco stranice, samo se treba registrirati.
Nije toga bilo u moje vrijeme, nisu imali opet registracije, samo mi koji smo platili tečaj. Ali dobro, ja sam to slušao prije 7-8 godina.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2021., 16:58   #8
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,393
Kao što rekoh gore:

1. danas se ne isplati davati tolike novce za CCNA predavanje
2. CCNA 2020 je skroz drugačiji od starog CCNA

Ja sam svakako za polaganje, kod kuće se spremiš, kupiš neki simulator i online riješiš ispit koji dođe cca 300 eura.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2021., 14:17   #9
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Kao što rekoh gore:

1. danas se ne isplati davati tolike novce za CCNA predavanje
2. CCNA 2020 je skroz drugačiji od starog CCNA

Ja sam svakako za polaganje, kod kuće se spremiš, kupiš neki simulator i online riješiš ispit koji dođe cca 300 eura.
Evo Bombal bas ima ponudu za 13Eura cijeli CCNA tecaj na Udemy-u. Vrh tecaj i iako imam CBT nuggets na koje sam bacio para i para, Udemy platis tecaj i imas ga uvijek dostupnog.
linkovi na tecajeve za 13EU u opisu videa
https://www.youtube.com/watch?v=SSFwPLs1HKA

sto vise, ovi tecajevi ce ti pomoci da razumijes CCNA a ne samo da prodjes ispit

Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
nisu imali opet registracije, samo mi koji smo platili tečaj. Ali dobro, ja sam to slušao prije 7-8 godina.
Registriras se na www.netacad.com za besplatni tecaj packet tracera i tamo imas pod resources download novoga uvijek. Kako znam? CBT i Udemy mi pokazali nije da sam bio nesto ekstra pametan pa sam dosao do toga heh.
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na