Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.09.2020., 18:09   #1651
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,768
Citiraj:
Autor Flegma Pregled postova
Ne kuzim likove koji dodu u nVidia topic (konkretno 30x serija topic) i onda kazu "e AMD vam ima to isto, samo bolje/losije, zasto zelite kupit i pricat o nVidiji".
Brate, da mi se cita o AMDu, cita bi taj dio foruma, a ne ode.
Citiraj:
Autor Flegma Pregled postova
Ma nikad nije lose imati raznovrsne komentare od raznovrsnih korisnika, ali kad je neka konstruktivna prica i kad je potkrijepljena s nekim faktima, al ovo je doslovno bilo valjda 10+ ljudi koji su dosli u topic rec nam da smo jadnici jer smo kupili nvidiu i da ce AMD izbacit ekvivalent 3080-kama za manje love i slicno, a na to odmah obolim
Oprosti, ali nisi u pravu, niti je itko od nas u temi da drugima spočitava ili općenito podjebava ljude. Do DLSS i RIS rasprave smo došli sasvim normalnim putem, a obzirom da ove godine u razmaku par mjeseci stiže hrpa novog hardvera - priča koji put skrene ovim ili onim putem, ali opet je sve to u kontekstu rasprave nadolazećeg hardvera. Ne može Intel izdati nešto bez da se spomene AMD, niti nVidia može izdati novu RTX 3000 seriju, bez da se spomene Radeon RDNA 2 za koju Isus Bog ne zna da li bude valjala ili bude još jedno sranje u boji. Vrlo vjerojatno ova druga opcija, ali onda, ako ništa drugo opet imamo materijala za ismijavanje AMD RTG divizije, pa nije ni to loše. Da bi ovakve teme koji se dotiču novog i nadolazećeg hardvera bile sterilno čiste, mjesecima se ne bi maknuli od prve dvije stranice, jer bi se rasprava vodila isključivo o samo onome kaj se unaprijed odredi i to je to - ni makac.

Mislim, meni prvome nije problem maknuti se kompletno iz svih ovih tema, jer fala Bogu, materijala ima na pretek, ali onda ostajem sam sa svojim mislima, jer na forumu koji je prvenstveno tehnički orijentiran ne smijemo raspravljati o tehničkim stvarima, pa sad dolazimo do toga da moramo paziti da se netko ne uvrijedi, ako se želi raspravljati o određenom komadu hardvera, jer eto - ljudi imaju osjećaje prema hardveru. No uglavnom, nemoj se srditi, pogotovo zbog grafičke kartice, a bome nije da si se zajebal s narudžbom RTX 3000 serije, a ako treba prijaviti (moje) postove da se počisti tema - ne dajte se smetati.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 21.09.2020., 18:47   #1652
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
sad se ispreplice AMD u skoro svaki podtopic, jos samo fali u DIY i svastari

BS off, do sada je sve islo u smjeru konstruktivne rasprave i tako treba ostati.
onaj tko je kupio vec 3000 seriju ili ce kupiti, nema mu se govoriti kad su to njegove pare.,..nije Grgic pa da placa nasim parama

ali upozoriti nekoga da bi mozda trebao pricekati izlaz crvenih na teren je dobronamjerno i kako je stevo rekao, nije grafulja = zrak ili hrana da se ne moze bez toga tako da vjerujem da mozemo nastaviti raspravu u pozitivnom duhu.

nego, jeste vidjeli da tamo neko cudoviste od 3090 ide do 520-550W u peaku? vjerujem da ce biti veca razlika od leakanih 10% prema 3080 za ovu verziju jer ce biti OCana ali svejedno, to je ludilo potrosnja za jednu grafulju.
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.09.2020., 19:32   #1653
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,769



Stavio bih dvije

-->
Da mi sere zlato ne bih stavio grafu od 550W u komp. Pa gdje je tu granica?




Stavio bih dvije

xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2020., 19:44   #1654
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ali to je sa maknutim limitima, mislim da je negdje pisalo da "stock" troši 380w. Naravno ako toliko povuče referentna 3080 u stressu, onda 3090 ide preko 400w kao dobar dan (referentna stock)

Ne znam, iruda ti ne da su probili barijeru od 300w koja je bila no passaran i tabu tema, nego probijaju i 400w.... Kamo ovo vodi...

Što se tiče performansi po leakovima prije ovih službenih objava se spominjalo od 40-50% brže od 2080Ti (4K naravno). Starije procjene (dok se mislilo da su na 7nm tsmc) su za "titanku" išle i do 80%
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2020., 20:46   #1655
B0ss
Premium
Moj komp
 
B0ss's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 238
__________________
"Anything Less Than Immortality Is A Complete Waste Of Time."
B0ss je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2020., 21:52   #1656
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Jedan od "poznatijih" dist. u Italiji danas dobili novu turu....i to punih 20komada xD



Citiraj:
I work a retail store in europe, won’t say the country, but where I am we are one of the biggest tech stores, likely the biggest in terms of DIY. We don’t have any 3080 stock, nearly a week after. Yet, we already have 3090 stock(few but we it’s actually here). This will launch is super weird. I’ve never seen anything like it

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: thunder11. 21.09.2020. u 21:58.
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2020., 21:58   #1657
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Ali to je sa maknutim limitima, mislim da je negdje pisalo da "stock" troši 380w. Naravno ako toliko povuče referentna 3080 u stressu, onda 3090 ide preko 400w kao dobar dan (referentna stock)

Ne znam, iruda ti ne da su probili barijeru od 300w koja je bila no passaran i tabu tema, nego probijaju i 400w.... Kamo ovo vodi...

Što se tiče performansi po leakovima prije ovih službenih objava se spominjalo od 40-50% brže od 2080Ti (4K naravno). Starije procjene (dok se mislilo da su na 7nm tsmc) su za "titanku" išle i do 80%
https://www.notebookcheck.net/The-NV....494757.0.html

Citiraj:
However, the RTX 3090 can go much higher than 350 W. EMTEK has developed an RTX 3090 card with a 410 W TDP, for example, which requires 3x 8-pin power connectors.
550W sa shunt moddingom.

__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2020., 22:09   #1658
vex
Premium
Moj komp
 
vex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: sl. brod
Postovi: 1,288
Ne znam sta se pjenite oko potrošnje, većini ionak starci još uvijek plaćaju struju ��
vex je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2020., 22:21   #1659
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,159
: )))))))

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2020., 23:19   #1660
Flegma
Premium
Moj komp
 
Flegma's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb/Šibenik
Postovi: 764
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Oprosti, ali nisi u pravu, niti je itko od nas u temi da drugima spočitava ili općenito podjebava ljude. Do DLSS i RIS rasprave smo došli sasvim normalnim putem, a obzirom da ove godine u razmaku par mjeseci stiže hrpa novog hardvera - priča koji put skrene ovim ili onim putem, ali opet je sve to u kontekstu rasprave nadolazećeg hardvera. Ne može Intel izdati nešto bez da se spomene AMD, niti nVidia može izdati novu RTX 3000 seriju, bez da se spomene Radeon RDNA 2 za koju Isus Bog ne zna da li bude valjala ili bude još jedno sranje u boji. Vrlo vjerojatno ova druga opcija, ali onda, ako ništa drugo opet imamo materijala za ismijavanje AMD RTG divizije, pa nije ni to loše. Da bi ovakve teme koji se dotiču novog i nadolazećeg hardvera bile sterilno čiste, mjesecima se ne bi maknuli od prve dvije stranice, jer bi se rasprava vodila isključivo o samo onome kaj se unaprijed odredi i to je to - ni makac.

Mislim, meni prvome nije problem maknuti se kompletno iz svih ovih tema, jer fala Bogu, materijala ima na pretek, ali onda ostajem sam sa svojim mislima, jer na forumu koji je prvenstveno tehnički orijentiran ne smijemo raspravljati o tehničkim stvarima, pa sad dolazimo do toga da moramo paziti da se netko ne uvrijedi, ako se želi raspravljati o određenom komadu hardvera, jer eto - ljudi imaju osjećaje prema hardveru. No uglavnom, nemoj se srditi, pogotovo zbog grafičke kartice, a bome nije da si se zajebal s narudžbom RTX 3000 serije, a ako treba prijaviti (moje) postove da se počisti tema - ne dajte se smetati.
Ma ja nisam narucio, cekam 3090, ne brini, tek kasnije ce te me za*ebavat.
Slazem se da ima i konkretnih rasprava i usporedbi nadolazeceg hardvera, al negdje sam polovio da je netko doslovno "pljucao" po ovima sto su prednarucili/narucili, pa mi se to nije svidjelo, a onda je neki od postova to dodatno pojacao.
Isprike ako si se nasao prozvanim, nisam na tebe mislio, tvoji postovi su potkrijepljeni linkovima, usporedbama, konkretnim informacijama, itd.
__________________
Bila je toliko lijepa da sam poželio da nikad ne otvori usta. A onda mi je nekako objasnila da je nijema. Oženio sam ju Las Vegasu, tjedan dana kasnije. I sad napokon živim sa ženom koju razumijem.
Moj PC - https://www.twitch.tv/flegmoar
Flegma je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.09.2020., 23:24   #1661
black35
Semper Fi
Moj komp
 
black35's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Neutraubling, Germany
Postovi: 292


Poslano sa mog SM-A705FN koristeći Tapatalk
__________________
Member of PCE 120+kg demolition squad
black35 je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2020., 07:17   #1662
Immortalis
Slobodan leni seronja
Moj komp
 
Immortalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 842
Ne znam jel bilo
https://www.gigabyte.com/Graphics-Ca...0TURBO-24GD#kf
2-slot, blower style cooler
Immortalis je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2020., 08:25   #1663
guerra
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/rtx-3080-qa/

Navodno kartica ima, a problemi sa njihovim store-om su sredeni. Vidjet cemo uskoro da li je ovo prvo istina
guerra je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2020., 08:42   #1664
IGoR_2803
Premium
Moj komp
 
IGoR_2803's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: N/A
Postovi: 721
Lažu smradovi.
IGoR_2803 je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2020., 13:23   #1665
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,429
Doslovno imaju identične probleme....i riješenja kao rastrošni Radeoni.
Jedina razlika je da nV mrvu gubi a Radeonke ako sam dobro skužio dobivaju undervoltom.
Doduše ovom frajeru baš i ne vjerujem i nadam se da će Stevani ovo testirati, ali po meni je za ovako minimalan gubitak performansi (na razini statističke pogreške) se debelo isplati.
Inače, koliko je točan afterburner u prikazu potrošnje? Neki dan sam neš probavao u Crysis 3 i ova moja 970 OC-ana po AF-u u krizi potegne finih 210w.

__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je online   Reply With Quote
Staro 22.09.2020., 13:51   #1666
BusMaster
Premium
Moj komp
 
BusMaster's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Zadar
Postovi: 343
Custom NVIDIA GeForce RTX 3090 Graphics Cards Are Going To Be A Whole Lot Expensive, Retailers List Variants Up To $1799 US

https://wccftech.com/nvidia-geforce-...iler-1799-usd/


Cijena prava sitnica.. u nas znači ovo x10 u evrima ziher ))
BusMaster je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2020., 14:05   #1667
sharyn
Premium
Moj komp
 
sharyn's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: grubišno polje
Postovi: 553
Zotac objavio kad se miče NDA za 3090
__________________
sharyn je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2020., 14:07   #1668
Flegma
Premium
Moj komp
 
Flegma's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb/Šibenik
Postovi: 764
Citiraj:
Autor BusMaster Pregled postova
Custom NVIDIA GeForce RTX 3090 Graphics Cards Are Going To Be A Whole Lot Expensive, Retailers List Variants Up To $1799 US

https://wccftech.com/nvidia-geforce-...iler-1799-usd/


Cijena prava sitnica.. u nas znači ovo x10 u evrima ziher ))
Mislim da je ista cijena i u evrima, tipa 1800EUR za MSI Gaming X Trio da sam vidio negdje.
__________________
Bila je toliko lijepa da sam poželio da nikad ne otvori usta. A onda mi je nekako objasnila da je nijema. Oženio sam ju Las Vegasu, tjedan dana kasnije. I sad napokon živim sa ženom koju razumijem.
Moj PC - https://www.twitch.tv/flegmoar
Flegma je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2020., 14:41   #1669
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Pojavila se i INNO 3080 iCHILL na amazon.de

Doduše ne prodaje Amazon, već 3rd party. Datum stanje lagera je za 13.10.
Predpostavljam da se tada očekuje drugi veći val isporuka u globali? who knows.



EDIT: KAko kolega kaze, najbolje zanemariti. Ovog puta nisam detaljnije gledao.

Zadnje izmijenjeno od: thunder11. 22.09.2020. u 15:17.
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2020., 15:14   #1670
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,630
Kad pogledas reviewove od tog sellera dosta je ocito da je neki scam u pitanju
__________________
brodjo je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2020., 19:13   #1671
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,768
Citiraj:
RTX 3080 Gaming X Trio, it's definitely one of the more custom cards out there, still very similar to the reference design though and honestly it's not really very impressive. I'm a bit disappointed.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 22.09.2020., 19:24   #1672
VandaL.pr!
Premium
Moj komp
 
VandaL.pr!'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: zaDAR
Postovi: 760
E a zotac nevalja

Samo nek ona meni dodje
__________________
ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | TDU2: VaandaL | R* Social Club: vandal_zd | DayZ: VandaL | battle.net: VandaL #2220
VandaL.pr! je online   Reply With Quote
Staro 22.09.2020., 19:43   #1673
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,768
Njemu ništa na valja, jer sve gleda kroz LN2 i DICE prizmu, ali dobre su mu PCB analize za nas smrtnike, jer jako lijepo pokaže kak firme fušaju, pa šparaju di ne treba ili troše bezveze ko MSI na 3x8-pin i takve fore.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 22.09.2020., 20:15   #1674
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Ako nesto ne valja, ne valja. Grafa u rangu 1k eura nemoze bit okrljastena u odnosu na druge proizvodace ako je cijena ista. Nek se izvole ugledati na asus tuf i evgu. Da ne pricam o FE nvidi i njenom pcbu.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2020., 20:44   #1675
IGoR_2803
Premium
Moj komp
 
IGoR_2803's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: N/A
Postovi: 721
Nije 1k evra nego bliže 0,7k evra... ako još uvijek govorimo o Zotac-ici. I ne, ne velim da nisu štedili, ali daju 5 godina garancije. Kolko daju ostali, ne znam. Ali znam da sigurno nije više od 5... vjerojatno 3... tak da bmk... nek krepa u roku od tih 5 godina... a to kaj po techpowerup grafikonima daje 2, 3 ili 4 % manje FPS-ova on average od FE ili TUF/EVGA modela, jebe mi se...
IGoR_2803 je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2020., 21:50   #1676
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Da se mi vratimo na temu.
Pošto Amazon iz meni nepoznatog razloga ne izbacuje grafe kada se traži putem searcha, evo linka za popis grafa koje su trenutno listane.

Naravno nema niti jedne dostupne ali neka bude ako netko želi pratiti iz znatiželje .. tko zna, možda nekaj i bude

https://www.amazon.de/stores/page/AB...F-F06D7F0BF3E2

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2020., 22:31   #1677
IGoR_2803
Premium
Moj komp
 
IGoR_2803's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: N/A
Postovi: 721
Kul, fala... dobro je znati... ja non-stop lurkam okolo pa ako naletim negdje da actually imaju lager, odmah poništim amazon.de i naručim drugu... ako je "normalna" cijena naravno
IGoR_2803 je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2020., 22:40   #1678
Michel
Premium
Moj komp
 
Michel's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 1,279
Citiraj:
Autor IGoR_2803 Pregled postova
Kul, fala... dobro je znati... ja non-stop lurkam okolo pa ako naletim negdje da actually imaju lager, odmah poništim amazon.de i naručim drugu... ako je "normalna" cijena naravno

Vidiš meni je u chatu, customer support odgovorio da nema problema imaju karticu i stiže mi najkasnije 29.9.

Međutim evo upravo provjerio, još uvijek nije dispatched od prvog dana...
__________________
S3 Trio 64 , Voodoo 2 , Kyro 3d , GeForce MX 440 SE , Radeon 9000Pro , 6600 GT , 9600 GT , 260GTX , 560GTX , 760GTX, 1060 GTX, 1080 GTX, 3080 RTX
Michel je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2020., 23:18   #1679
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Btw. Koliko pratim sa strane danas/jučer su evga/zotac/amazon USA imali restock grafa i sve stranice su prdnule odmah i bilo je nemoguće ući u bilo koji. Danas probao čisto ovako na evga EU i nema boga, samo vrti u prazno.


Nevjerojatno je da su botovi još uvijek aktivni kao na launch day-u.

A postova sa scriptama pun internet.
Mislim, nije mi jasno. Šta ti ljudi daju sve što imaju na računu u nadi da će pre prodati kasnije? ...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2020., 23:28   #1680
sharyn
Premium
Moj komp
 
sharyn's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: grubišno polje
Postovi: 553
Citiraj:
Autor thunder11 Pregled postova
Btw. Koliko pratim sa strane danas/jučer su evga/zotac/amazon USA imali restock grafa i sve stranice su prdnule odmah i bilo je nemoguće ući u bilo koji. Danas probao čisto ovako na evga EU i nema boga, samo vrti u prazno.


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
koliko ja znam evga eu store ne radi već neko vrijeme, mislim od epidemije
__________________
sharyn je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na