Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.12.2020., 15:39   #3061
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,137
Danas 11.12.2020 u 5 ujutro @ https://www.youtube.com/c/Hardwareunboxednow/community



EDIT:

Prvo Intelu ne pašu određeni bencmarci tj za njih kažu to nije "Real World Performance" kad ih je AMD sustigao , pa kasnije i preoteo krunu.

Sad kad AMD puše za vratom Nvidiji i paralelno sprintaju onda odjedamput rasterizacija koja je u 99% posto igara nije tolko bitna vec RTX i DLSS performanse u sporadicnim naslovima koje ih podržavaju.

Bome je škot dobro rekao , udarci ispod pojasa tek pocinju, maske pocinju padati (vec su i prije ali sad se "bore bez rukavica").
__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977

Zadnje izmijenjeno od: Blue Spirit. 11.12.2020. u 16:23.
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 16:38   #3062
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Pederluk bude potpun kad počnu tražiti da se ništa više uopće ne testira, već da im se vjeruje na riječ, jer baš kao Appleov hardver - i tu je riječ o magiji, a na korisnicima je samo da ju prihvate i plate.
The Exiled je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.12.2020., 17:28   #3063
imik
Premium
 
imik's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 611
Neću braniti Nvidia-ju ali u neku ruku su u pravu. Ako ti netko pošalje proizvod na recenziju onda pokaži sve što taj proizvod nudi, a ne kako se tebi hoće.
Ako oni misle da je ray traycing bezveze to ne znači da svi to misle, uostalom dosta kupaca kupuje RTX kartice baš zbog toga i njihov posao ko recezenti je da budu nepristrani.
imik je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 17:47   #3064
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,979
Citiraj:
Autor imik Pregled postova
Neću braniti Nvidia-ju ali u neku ruku su u pravu. Ako ti netko pošalje proizvod na recenziju onda pokaži sve što taj proizvod nudi, a ne kako se tebi hoće.
Ako oni misle da je ray traycing bezveze to ne znači da svi to misle, uostalom dosta kupaca kupuje RTX kartice baš zbog toga i njihov posao ko recezenti je da budu nepristrani.

Uvijek se nađe netko za obraniti tuđi pederluk. U svakom Stevičinom videu od kad je RTX 3xxx releasan imaš dio sa DLSS-om i RT-om, u svakom. Nvidiu valjda smeta što RT dio ne zauzima 90% contenta i što im se ne uvlače u guzicu oko feature-a koji je malo više od pukog gimmicka. Ali zato "rasterizacija" ne valja iako je osnovna stvar u čitavoj 3D sceni.

Stevica je pametan lik pa će ovo iskoristiti za svoju promociju, bude Patreon jače radio, kupovat će sam grafe i samo nabildati kredibilitet, kojeg ionako ima na lopate, za razliku od klaunova tipa Linus i sl.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 17:54   #3065
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,426
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Uvijek se nađe netko za obraniti tuđi pederluk. U svakom Stevičinom videu od kad je RTX 3xxx releasan imaš dio sa DLSS-om i RT-om, u svakom. Nvidiu valjda smeta što RT dio ne zauzima 90% contenta i što im se ne uvlače u guzicu oko feature-a koji je malo više od pukog gimmicka. Ali zato "rasterizacija" ne valja iako je osnovna stvar u čitavoj 3D sceni.

Stevica je pametan lik pa će ovo iskoristiti za svoju promociju, bude Patreon jače radio, kupovat će sam grafe i samo nabildati kredibilitet, kojeg ionako ima na lopate, za razliku od klaunova tipa Linus i sl.
Baš tako, dobro je dok još ima normalnih recenzenata koji se neće sagnut i skinut gaće svakome, a kamoli ovim vodećim firmama.

Neka, ni prvi ni zadnji put. Nije dobio ni 2060 jer je popljuvao prve Turinge, pa ih je kupio sam i recenzirao sa par dana zakašnjenja.

Najgore je što mislim da ni partneri ne smiju davati grafe, pa mu ga doslovno meću koliko ide, samo je on pametan i imaju jedan od najboljih tech kanala pa se ne moraju prostituirat.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 18:47   #3066
imik
Premium
 
imik's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 611
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Uvijek se nađe netko za obraniti tuđi pederluk. U svakom Stevičinom videu od kad je RTX 3xxx releasan imaš dio sa DLSS-om i RT-om, u svakom. Nvidiu valjda smeta što RT dio ne zauzima 90% contenta i što im se ne uvlače u guzicu oko feature-a koji je malo više od pukog gimmicka. Ali zato "rasterizacija" ne valja iako je osnovna stvar u čitavoj 3D sceni.

Stevica je pametan lik pa će ovo iskoristiti za svoju promociju, bude Patreon jače radio, kupovat će sam grafe i samo nabildati kredibilitet, kojeg ionako ima na lopate, za razliku od klaunova tipa Linus i sl.
Ja nikog ne branim, a ako misliš da je AMD bolji onda si u krivu. Sve firme imaju istu politiku, pokazati svoj proizvod u što boljem svjetlu. Ako su drugi mogli pokazati više testova s RT ne vidim zašto i on nije mogao. To što on misli da je RT bezveze nije njegov posao kao recezenta nego je njegov posao da pokaže sve o proizvodu bilo dobro ili loše.
imik je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 19:02   #3067
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Njegov "grijeh" je što govori da malo igara podržava RT i DLSS. Normalno kad čovjek testira (ovisno o videu) od 18 pa sve do preko 30 naslova. Normalno da onda imaš pravu sliku, jer što više testiraš rezultati su relevantniji, a izuzeci ili što on kaže "outliers" onda imaju manji utjecaj na prosjek. Bilo da se radi o AMD ili nvidia naslovu. Za razliku od drugih recenzenata koji testiraju tipa 5 naslova od kojih su bar 3 sa RT. To im naravno paše

A i nvidija je jako "pametna" što napada jednog od najutjecajnijih recenzenata. Kao što je netko napisao, stevica je pametan, iskoristit će to za svoju promociju, a kakva je korist nvidije u svemu tome nije mi jasno. Mogu odgodit njegove recenzije par dana, ali nabavit će lik gpu za svoje novce. Kao i uvijek kad neki vendor (bilo mbo ili gpu) bude butthurtan.

Jbte ispada da danas čovjek ne može reći što misli. Ispada da za free samplove treba plesati kako oni sviraju. To onda nisu recenzije
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 19:06   #3068
MAHER
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,581
Citiraj:
Autor imik Pregled postova
Ja nikog ne branim, a ako misliš da je AMD bolji onda si u krivu. Sve firme imaju istu politiku, pokazati svoj proizvod u što boljem svjetlu. Ako su drugi mogli pokazati više testova s RT ne vidim zašto i on nije mogao. To što on misli da je RT bezveze nije njegov posao kao recezenta nego je njegov posao da pokaže sve o proizvodu bilo dobro ili loše.


Ko prvo on nema posao kao takav. Hardware unboxed je imao anketu gdje su pitali sto ljude zanima vise rt ili rasterizacija. I odgovor je 80% bio rasterizacija.
Zato je rasterizacija fokus a rt se usputno dotakne, sto su i napravili.

Ako ti se nesvida odi gledaj Linusa i slicne.
Steve je zakon.

Zadnje izmijenjeno od: MAHER. 11.12.2020. u 19:14.
MAHER je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 19:24   #3069
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Citiraj:
Autor imik Pregled postova
Neću braniti Nvidia-ju ali u neku ruku su u pravu. Ako ti netko pošalje proizvod na recenziju onda pokaži sve što taj proizvod nudi, a ne kako se tebi hoće.
Ako oni misle da je ray traycing bezveze to ne znači da svi to misle, uostalom dosta kupaca kupuje RTX kartice baš zbog toga i njihov posao ko recezenti je da budu nepristrani.
Ovo je zapravo više kao duhovni nasljednik GeForce Partner Programa, pa je zato i usporedba s Intelovim MDF sreCtvima na mjestu, jer koliko god AMD bil šrot od firme, u samo jednoj generaciji su se previše prebližili. Evo, RT + DLSS nemaju i nije u rangu RTX 3000 serije, ali bome Kibernetički Pankeri se, (a radi se od nVidije sponzoriranom naslovu), ne vrte ništa lošije na Radeon hardveru u čistim rasterizacijskim slučajevima. I to je ono kaj nVidiju zapravo muči, jer razlike su za većinu ljudi sada ipak premale, da bi se i dalje prodavale iste fore. Slična stvar s Intelovim all-core 5.0GHz+ single-thread gaming king propagandama. AMD je na oba polja u relativno kratkom vremenu, jednostavno prebrzo i predaleko sitgel, a ovima sad ne paše. Kaj se samog ray-tracinga tiče, zasad je Lewis jedini koji usitinu ima konkretnu korist od svega kaj dolazi s time u paketu.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 19:25   #3070
imik
Premium
 
imik's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 611
Citiraj:
Autor MAHER Pregled postova
Ko prvo on nema posao kao takav. Hardware unboxed je imao anketu gdje su pitali sto ljude zanima vise rt ili rasterizacija. I odgovor je 80% bio rasterizacija.
Zato je rasterizacija fokus a rt se usputno dotakne, sto su i napravili.

Ako ti se nesvida odi gledaj Linusa i slicne.
Steve je zakon.
LOL zbilja, nemam riječi. Bilo je teško dodati četri igre u recenziju za 20% njegovih gledatelja. A sada mu nije problem napraviti dvije epizode za testiranje Cyberpunka 2077, danas rasterizacija sutra RT i DLSS.
imik je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.12.2020., 19:30   #3071
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Tak jasno da mu nije teško, pa lik ne spava danima da sve fino istestira, ali neće igrati po njihovim pravilima i namjerno gurati marketing koji nVidia ili ko već traži od njega.

U tome je stvar. Na kraju bude ionak pokril sve, ali na svoj način, jer nije PR odjel za nVidiju, AMD i Intel. Zato sam i spomenul Apple, jer to je fora koju ovi pokušavaju.

Ništa ne pitaj, super je, najbolje, magično. Kupuj. Nema tehničkih specifikacija. Samo plati.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 19:30   #3072
bor1s
Premium Ultra
 
bor1s's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Vratlo
Postovi: 289
Citiraj:
Autor imik Pregled postova
LOL zbilja, nemam riječi. Bilo je teško dodati četri igre u recenziju za 20% njegovih gledatelja. A sada mu nije problem napraviti dvije epizode za testiranje Cyberpunka 2077, danas rasterizacija sutra RT i DLSS.
Ja stvarno ne vidim što ti želiš sa svoja 2 zadnja posta reći. Govoriš kako nikako ne braniš nvidiu pa se referiraš na HU za koji ispada da nisi pogledao ni jedan njihov video a komentiraš ih. Gdje si ti vidio da oni ne testiraju RT DLSS, samo ono što kolega Manuel post prije piše i The Exiled sve vrijedi i to nvidii ne paše.
bor1s je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 19:34   #3073
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Treba ih tretirati kao jednaka preskupa gramziva govna, nema tu dobrih dečki.
Ako DLSS donosi boost za iste novce a konkurencija ga nema, onda to naglasi maksimalno pa makar tu karticu napravio državni neprijatelj br.1. Pokaži sve bitne igre koje to podržavaju i usporedi performanse kada se upali, a ne 1-2 naslova.
https://www.ozarc.games/best-dlss-games/

npr.
The massively popular and free to play Battle Royal game, Fortnite is getting pimped up with ray-traced reflections, shadows, global illumination, and ambient occlusion that take visual quality to a whole new level.

Now release date as of yet, but seeing as the game is developer by EPIC, using their Raytracing capable Unreal Engine 4, this should be ready before end of 2020.

In the video shown above using the RTX 3080 with DLSS Enabled, doubles Fornite’s frame rates!

Death Stranding DLSS 2.0 Benchmarks at 4K (3840 x 2460) Ultra Settings

DLSS 2.0 Disabled : 90fps
DLSS 2.0 Enabled : 180fps
Performance gained using DLSS : 90fps (100%)
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 19:39   #3074
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Mladene, sve su to oni u više navrata već nekoliko puta naglasili, pa imaju posebne videe u kojima hvale DLSS 2.0, ali jebemumater, pa nemreš u svakoj recenziji pričati isključivo o tome, jer eto - oni imaju - ovi nemaju.

Evo ti Cyberpunk na koljena baca sve uz RT + DLSS i sad kad ovi vele da uz sve to imaš jedva 60FPS-a, opet nVidia ima materijal uskratiti kartice, jer su rekli nekaj kaj oni ne žele da se priča.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 19:40   #3075
imik
Premium
 
imik's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 611
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Tak jasno da mu nije teško, pa lik ne spava danima da sve fino istestira, ali neće igrati po njihovim pravilima i namjerno gurati marketing koji nVidia ili ko već traži od njega.

U tome je stvar. Na kraju bude ionak pokril sve, ali na svoj način, jer nije PR odjel za nVidiju, AMD i Intel. Zato sam i spomenul Apple, jer to je fora koju ovi pokušavaju.

Ništa ne pitaj, super je, najbolje, magično. Kupuj. Nema tehničkih specifikacija. Samo plati.
Pravila su za sve ista, Nvidia i AMD isto traže da se testira u igrama koji su oni sponzorirali, ništa novo.
Iskreno ako hoćemo da bude pošteno, onda izbaci sve igre koju su Nvidia i AMD sponzorirane pa testiraj.
imik je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 19:43   #3076
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Je, pa nisu jedanput posrali AMD kad su tražili da se testira na ovaj ili onaj način. Velim ti, ovo je samo nastavak GPP-a, ništa više, ništa manje, a cilj je da kupci ne znaju da postoji konkurencija.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 19:45   #3077
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,426
CP2077 baca na koljena sve i bez RT-a. Čisto zato jer je izgleda ''optimiziran'' kao i prvi Crysis.

DLSS, e to tek moram vidjet i to na 1080p, živo me zanima koliko je mutan, da znam, 4k mmumbo-jumbo, mene osobno zanima u pezant rezi.

A RT je teški gimick IMHO, nisam probao jer nemam kako još, ali na DF videima nisam impresioniran ni najmanje ničim vezanim uz RT...osim sa Quake 2 RTX. E tu se vidi fensi RT, i gra je kompletno RT i samo opako jake grafe ju mogu tjerat na 60-ak FPS-a u 1080p (mislim da je min 2080S pa nadalje).

BTW Exiled krivo si se izrazio, ako sam dobro shvatio, nema Lewis koristi od RT-a kao RT-a, nego od tih jezgri. Bar mi se čini da je on tako objasnio.

Lewis, javi se i objasni nam. A usput me odmah i zanima kakav pomak je Ampere donio tebi za posao, tj da li ga je donio kada usporedimo npr 3070 i 2080Ti?


EDIT: Eh da, Fortnite što spominjete i RT...pa koji će vrag šareni efekti za kompetitivni MP?! Ako sam ja dobro shvatio, igrači koji igraju takve igre ionako sve stave na low i vozi Miško u najviše moguće FPS-a.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 19:47   #3078
imik
Premium
 
imik's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 611
Kao što rekoh Nvidia, Intel, AMD i ostale kompanije isto govance.
imik je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 19:49   #3079
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,979
Citiraj:
Autor imik Pregled postova
Ja nikog ne branim, a ako misliš da je AMD bolji onda si u krivu. Sve firme imaju istu politiku, pokazati svoj proizvod u što boljem svjetlu. Ako su drugi mogli pokazati više testova s RT ne vidim zašto i on nije mogao. To što on misli da je RT bezveze nije njegov posao kao recezenta nego je njegov posao da pokaže sve o proizvodu bilo dobro ili loše.

Kakav te AMD spopao, pa što si ti stvarno na toj razini AMD vs nVidia pa ćemo navijati ko je jači, šta imamo 12 godina? AMD je nebitan u čitavoj priči, bitna je kurvinska politika firme koja u zamjenu za testni hardver želi da čovjek pleše kako oni sviraju, ne može biti jednostavnije.


Da si gledao HU recenzije, što je potpuno jasno da nisi, vidio bi da testira i RT i DLSS i da čovjek koji je u stanju minimalno razmišljati svojom glavom može iz tih testova donijeti zaključke. Recimo, DLSS je super stvar kad je uredno podržan, ali RT je u najmanju ruku dvojbena stvar s obzirom na pad performansi i sumnjive vizualne dobitke. Opet, sve je prikazao, na čovjeku je da odluči. Ali ono na što ne može pristati jer se nije prodao kao mnogi je da sere i priča hvalospjeve nečem što je smeće ili ne valja samo zato što je dobio nekakve kartice ili pare.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 19:49   #3080
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
BTW Exiled krivo si se izrazio, ako sam dobro shvatio, nema Lewis koristi od RT-a kao RT-a, nego od tih jezgri. Bar mi se čini da je on tako objasnio.

Lewis, javi se i objasni nam. A usput me odmah i zanima kakav pomak je Ampere donio tebi za posao, tj da li ga je donio kada usporedimo npr 3070 i 2080Ti?
Da, čovek je jedini na forumu da koristi RTX i popratnu tehniku za posao i zarađuje nofce od toga, jer mu kartice skraćuju vrijeme potrebno za odradu ili u isto vrijeme odradi više nego prije.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 19:49   #3081
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor imik Pregled postova
Kao što rekoh Nvidia, Intel, AMD i ostale kompanije isto govance.
Naravno da su iste, ako se ne moraju bosti cijena sigurno i neće.
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 19:54   #3082
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Koliko sam shvatio DLSS ima benefit na 4k dok je na nižim rezolucijama benefit manji. Neznam, možda griješim.
gil je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 19:57   #3083
imik
Premium
 
imik's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 611
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Kakav te AMD spopao, pa što si ti stvarno na toj razini AMD vs nVidia pa ćemo navijati ko je jači, šta imamo 12 godina? AMD je nebitan u čitavoj priči, bitna je kurvinska politika firme koja u zamjenu za testni hardver želi da čovjek pleše kako oni sviraju, ne može biti jednostavnije.


Da si gledao HU recenzije, što je potpuno jasno da nisi, vidio bi da testira i RT i DLSS i da čovjek koji je u stanju minimalno razmišljati svojom glavom može iz tih testova donijeti zaključke. Recimo, DLSS je super stvar kad je uredno podržan, ali RT je u najmanju ruku dvojbena stvar s obzirom na pad performansi i sumnjive vizualne dobitke. Opet, sve je prikazao, na čovjeku je da odluči. Ali ono na što ne može pristati jer se nije prodao kao mnogi je da sere i priča hvalospjeve nečem što je smeće ili ne valja samo zato što je dobio nekakve kartice ili pare.
Kakva prodaja, Nvidia je vjerovatno tražila da ubaci RT igre ništa više. Ako su mogli svi drugi to napraviti ne razumijem koji je bio problem da oni isto to nisu mogli.
Nvidia kao i uvijek puca sebi u nogu bezveze, mogli su im poslati kartice za recenziju i koga briga.
Isto tako Hardware unboxed je mogao dodati par igra s RT u recenziju.
Kao što sam rekao gore ako hoćeš poštenu recenziju izbaci iz recenzija AMD i Nvidia sponzorirane igre pa da vidimo onda pravu razliku.
imik je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 19:57   #3084
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,426
Citiraj:
Autor gil Pregled postova
Koliko sam shvatio DLSS ima benefit na 4k dok je na nižim rezolucijama benefit manji. Neznam, možda griješim.
Znam da, to sam i ja shvatio jer na 4k se ne kuži toliko da je slika mutnija zbog nenativne reze.

Ja osbno ću radije u igri poskidat hrpu detalja samo da bude nativna reza.

Ali ću baš probati DLSS kad mi stigne grafa, čisto da vidim.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 19:58   #3085
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
benefit je na svim rezolucijama, jer DLSS renda uvijek nižu rezoluciju od nativne monitora/TV-a uz minimalni gubitak na kvaliteti. Nije savršen, ali je svakako dobrodošao.

Citiraj:
Autor imik Pregled postova
Kao što sam rekao gore ako hoćeš poštenu recenziju izbaci iz recenzija AMD i Nvidia sponzorirane igre pa da vidimo onda pravu razliku.
Pre malo je na PC-u dobrih igara da bi se te sponzorirane izbacile iz testa.
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 19:59   #3086
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Citiraj:
Autor imik Pregled postova
Kakva prodaja, Nvidia je vjerovatno tražila da ubaci RT igre ništa više. Ako su mogli svi drugi to napraviti ne razumijem koji je bio problem da oni isto to nisu mogli.
Nvidia kao i uvijek puca sebi u nogu bezveze, mogli su im poslati kartice za recenziju i koga briga.
Isto tako Hardware unboxed je mogao dodati par igra s RT u recenziju.
Kao što sam rekao gore ako hoćeš poštenu recenziju izbaci iz recenzija AMD i Nvidia sponzorirane igre pa da vidimo onda pravu razliku.
Gle, nVidia je tražila da oni (ubuduće) stave naglasak na RT + DLSS, dok se konkurencija ne snađe i ponudi slično ili bolje. Ovi su ionak već sve testirali, ali ne laju non-stop o tome kaj nVidia sad ima kao prednost.

To je poanta svega. Ne, da njima nVidia na ovaj način sugerira da ubace više igara. Igre su tu, ali oni ne pričaju ko Lajnus Sebaščjan ono kaj nVidia traži i uredno plati.

Zato je kanaCka budala ko i svi ostali imala "recenziju" za RTX 3090 di pokazuje kak kartica uredno vozi 8K, dok Australci nisu htjeli. To je ono o čemu pričamo.

BTW kartice iz RTX 3000 su im uredno poslane, ali izgleda da je to bilo zadnje do daljnjeg.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 20:00   #3087
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
benefit je na svim rezolucijama, jer DLSS renda uvijek nižu rezoluciju od nativne monitora/TV-a uz minimalni gubitak na kvaliteti. Nije savršen, ali je svakako dobrodošao.

Ako je rezolucija 1080 onda renda na 720 pa prikazuje 1080?
gil je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 20:01   #3088
bor1s
Premium Ultra
 
bor1s's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Vratlo
Postovi: 289
Citiraj:
Autor imik Pregled postova
Kakva prodaja, Nvidia je vjerovatno tražila da ubaci RT igre ništa više. Ako su mogli svi drugi to napraviti ne razumijem koji je bio problem da oni isto to nisu mogli.
Nvidia kao i uvijek puca sebi u nogu bezveze, mogli su im poslati kartice za recenziju i koga briga.
Isto tako Hardware unboxed je mogao dodati par igra s RT u recenziju.
Kao što sam rekao gore ako hoćeš poštenu recenziju izbaci iz recenzija AMD i Nvidia sponzorirane igre pa da vidimo onda pravu razliku.
Znači očito je iz tvojih postova da nisi pogledo HU recenzije ali ti nastavaljaš raspravljati o tome kontra svejedno
bor1s je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 20:02   #3089
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor gil Pregled postova
Ako je rezolucija 1080 onda renda na 720 pa prikazuje 1080?
Tako nekako.
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 20:06   #3090
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Tako nekako.
Zato sam i zaključio da je benefit manji na nižim rezolucijama jer je performance hit manji.
gil je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na