Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.04.2010., 17:11   #1
rokoko
In Rainbows
Moj komp
 
rokoko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 705
(riješeno) Windows 7 i XP dual boot

Pozdrav. Prije sam koristio winxp, da bi potom instalirao win7 na novu particiju i napravio dualboot koji je radio bez ikakvih problema. win7 je bio primarni boot te su oba dva radila bez problema i bila vidljiva. Danas sam odlucio formatirat winxp particiju i tu su nastali problemi.kad se instalirao xp, win7 je postao nevidljiv a tek kasnije sam procitao po googleu da je to zato sto bootmanager ne prepoznaje windows7. i onda sam napravio w7 repair jer sam procitao da ce winxp bit prepoznatljiv od strane windows7 bootmanagera. I kad sam ga repairo, win xp boot nije bio vidljiv te ga nikako nisam mogao povratit. I sad neznam kako da dobim dualboot natrag, a ovo sto sam procitao na googleu nije mi od neke pomoci pa ako netko od vas ima savjet kako najbezbolnije uspostavim dualboot win7 xp neka da prijedlog. vjerojatno cu ponovo morat formatirat winxp,ionako tamo nema niceg sad...da mozda probam izvadit w7 disk pa instalirat xp ponovo i onda ponovo ubacit win7 disk, dali ce to radit?

nisam namjeravao nista raspitivat i probat sam to rjesit, al mi glava vec puca i zelim to rjesiti nekako.hvala
__________________
"Success can only be achieved with a kind of pioneer spirit and repeated use of three tools: failure, introspection and courage." - Soichiro Honda
rokoko je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2010., 17:45   #2
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,414
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.04.2010., 20:28   #3
drifter
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: pula
Postovi: 7
pokreni cd win 7, odaberi ociju repai, ne idi na automatic repair, več dolje na command prompt opciju
u cmd piši:
diskpart
list disk
select disk X
list part
select part Y
active
X - diks na kom ti je win xp, Y - particija na kojoj ti je win xp ( ponudit če ti pa češ znati )
kad ti bude pisalo za part na kom je xp - marked as active, restartaj i trebao bi raditi xp
pa onda opet cd sedmice, opet repair ali ovaj puta automatic repair i trebala bi raditi sedmica
drifter je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2010., 20:42   #4
rokoko
In Rainbows
Moj komp
 
rokoko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 705
nino probao sam stim, izbacuje mi error kad manualno stavim XP, inace ga uopce nema...

probat cu ovo sto drifter kaze kasnije,hvala zasad
__________________
"Success can only be achieved with a kind of pioneer spirit and repeated use of three tools: failure, introspection and courage." - Soichiro Honda
rokoko je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2010., 16:30   #5
rokoko
In Rainbows
Moj komp
 
rokoko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 705
na kraju sam bio formatiro xp jos jednom..isti je problem bio, pa sam nesto prcko sa easybcdom,mijenjao diskove za boot i proradilo mi je.

i sad sam jucer cistio w7 sa nodom i defragmentiro diskove i danas opet odem na xp...i kad ono,javi se hal.dll error opet, za nepovjerovat..

e: nije htjelo bootat win jer mi je bio ukljucen externi hdd...zasto,neznam,ali necu se ni zamarat
tako da se ovaj thread moze smatrat rjesenim
__________________
"Success can only be achieved with a kind of pioneer spirit and repeated use of three tools: failure, introspection and courage." - Soichiro Honda

Zadnje izmijenjeno od: rokoko. 25.04.2010. u 16:46.
rokoko je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2010., 18:26   #6
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,885
@roko vjerojatno je taj externi hard "ugurao" medju boot device, i onda bi se samo poremetio boot priority i ne bi islo..
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2010., 00:22   #7
rokoko
In Rainbows
Moj komp
 
rokoko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 705
da, nema drugog razloga ali opet neznam sad kako to popravit, pa se mozda necu ni mucit stim
__________________
"Success can only be achieved with a kind of pioneer spirit and repeated use of three tools: failure, introspection and courage." - Soichiro Honda
rokoko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na