Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.08.2008., 14:18   #1
RisingPower
čudovište
 
RisingPower's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 757
Question Kupovanje preko Interneta?

Opet ja. Unaprijed se ispričavam ako negdje postoji slična rasprava i nadam se da će moderatori barem ovaj put imati malo razumijevanja ,tj. da mi neće obrisati temu u ekspresnom roku.

Evo o čemu se radi:

Kao student bez redovitih primanja ne mogu dobiti normalnu kreditnu karticu, a trebao bih kupiti neke stvari on-line. Nemam pojma kako da to izvedem jer sam uvijek sve plaćao gotovinom i nikad me plastični novac nije previše zanimao... Čuo sam da se može izvaditi neka "prepaid" kartica (ne znam kako da to bolje opišem). Na nju se u banci uplati određeni iznos kojeg mogu iskoristiti za kupnju bilo čega na Internetu... U slučaju da sam na tragu prave informacije, molio bih nekoga da me uputi malo detaljnije u to... Kako da uopće nešto kupim s neta bez prave kreditne kartice? Bilo kakvi (konstruktivni) odgovori su dobrodošli.

Unaprijed zahvaljujem.
__________________
Failure is always an option.
RisingPower je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2008., 14:24   #2
Misek_Chipsy
Someone :D
Moj komp
 
Misek_Chipsy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: kk
Postovi: 332
uzmes u zagrebackoj banci lepezu 5u1 i dobis Mastercard i Visu electron medu ostalim za online trgovanje i paypall.
tako ja napravio,a za studente se ne placa naknada mjesecna pa je i to free
i k tome se dobije token za zabu pa sve mos ljepo bankarstvo,racune,sve ljepo iz stolice od doma. Sva placanja mozes obavit s racuna na racun preko tekuceg racuna (maestro) ili online sa vizom/paypallom
__________________
Svi uređaji rade na bijeli dim...kada dim izađe,uređaj više ne radi!
Misek_Chipsy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.08.2008., 14:41   #3
RisingPower
čudovište
 
RisingPower's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 757
Hm, zvuči komplicirano... Nudi li Privredna banka nešto slično?

I molio bih neki link da proučim ovaj "5u1" jer se uopće ne mogu snaći na njihovoj stranici...
__________________
Failure is always an option.
RisingPower je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2008., 14:44   #4
Misek_Chipsy
Someone :D
Moj komp
 
Misek_Chipsy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: kk
Postovi: 332
komplicirano ? LOL
ides,potpises ugovor,dobis postom pinove kartica,a kartice odes podic,i to je to....

a token je ko kolkulator ,generator kodova za navigiranje po online bankarstvu,cisto radi sigurnosti da niko nemoze u tvoj racun ni nis po njemu bez tog tokena.

krivo sam rekao... lepeza 1za sve

http://www.zaba.hr/info/pb/1zasve/1zasve.htm

imas mogucnost i sve preko mobitela radit,placat racune sms-om i slicno samo to nisam ni proucavao ni ukljucivao.

pa zaba
http://www.zaba.hr/info/pb/pc/ezaba_gradani.htm

al velim ti,odi u najblizu poslovnicu banke (zagrebacke) i zgodna teta (ako ne naletis na tipca il ruznu babu) na salteru ce ti sve objasnit i odgovorit na sva pitanja Sve saznat iz prve ruke i dogovoris sve usluge koje zelis...a ima ih gro.
__________________
Svi uređaji rade na bijeli dim...kada dim izađe,uređaj više ne radi!
Misek_Chipsy je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2008., 00:22   #5
bacyc
mučko đubre
Moj komp
 
bacyc's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: B.P.S.
Postovi: 285
Citiraj:
Autor RisingPower Pregled postova
Nudi li Privredna banka nešto slično?










otvoriš devizni račun, uzmeš visu electron i plaćaš gdje hoćeš. barem ja do sada nisam naletio negdje gdje ne mogu platiti tom karticom



uzmeš si još i internet bankarstvo i onda si šef...
__________________



phenom x3 435@phenom II x4 2900mhz big typhoon
asus m4n8 pro
2*2gb gskill
vtx ati radeon hd 5850
wd 640 aaks, blue
LG 42N
SEASONIC 380W
mx-518, Logitech wave
samsung 225bw










bacyc je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2008., 09:55   #6
Dawar
OMG, thats the funky shit
Moj komp
 
Dawar's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: in The Republic of Peščenica
Postovi: 1,220
Ja si nedavno otvorio žiro račun u Erste i dobio visu electron, radi savršeno na paypalu
__________________
Dawar je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2008., 12:49   #7
RisingPower
čudovište
 
RisingPower's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 757
Citiraj:
Autor bacyc Pregled postova
otvoriš devizni račun, uzmeš visu electron i plaćaš gdje hoćeš. barem ja do sada nisam naletio negdje gdje ne mogu platiti tom karticom
To bi mi više odgovaralo, ali kako to funkcionira? Novac trebam unaprijed uplatiti na taj račun da bi mogao plaćati preko neta? Ima li nekih skrivenih troškova, članarina i sličnog?
__________________
Failure is always an option.
RisingPower je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2008., 13:33   #8
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
Citiraj:
Autor RisingPower Pregled postova
To bi mi više odgovaralo, ali kako to funkcionira? Novac trebam unaprijed uplatiti na taj račun da bi mogao plaćati preko neta? Ima li nekih skrivenih troškova, članarina i sličnog?
za početak zoveš pbz i pitaš,što kako funkcionira,da bi nešto platio preko neta moraš imati novac na kartici,jer je to pbz-ova koju ja imam(visa electron) debitna kartica ne kreditna,nema ništa skrivenog.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2008., 14:13   #9
RisingPower
čudovište
 
RisingPower's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 757
Citiraj:
Autor demetrius Pregled postova
za početak zoveš pbz i pitaš,što kako funkcionira,da bi nešto platio preko neta moraš imati novac na kartici,jer je to pbz-ova koju ja imam(visa electron) debitna kartica ne kreditna,nema ništa skrivenog.
OK, sad mi je sve jasno kao dan. Nadam se da će se kune sa kartice skidati po njihovom srednjem tečaju kada ću plaćati stvari u stranim valutama...

Ako još negdje zapne onda pitam.
__________________
Failure is always an option.
RisingPower je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2008., 21:37   #10
RisingPower
čudovište
 
RisingPower's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 757
Evo mene opet sa jednim brzinskim OT pitanjem za koje mi je glupo otvarati novu temu... Molio bih nekoga da mi kaže koji je pravilan engleski izraz za pošiljku koja se predaje na ruke primatelju i koju nitko drugi umjesto njega ne može preuzeti?

__________________
Failure is always an option.
RisingPower je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.08.2008., 23:04   #11
Dawar
OMG, thats the funky shit
Moj komp
 
Dawar's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: in The Republic of Peščenica
Postovi: 1,220
Ne znam za izraz no svi tako šalju pošiljke, jednostavno adresiraš na svoje ime...
__________________
Dawar je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2008., 23:25   #12
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,342
nego što je sa tim prepaid karticama koje je Rising spomenuo?

uplatiš 5000kn i imaš za trošenje preko neta, zvuči dobro...
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2008., 12:05   #13
Dawar
OMG, thats the funky shit
Moj komp
 
Dawar's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: in The Republic of Peščenica
Postovi: 1,220
To nisu prepaid kartice , to su debitne kartice koje inače služe za gotovinsko plaćanje i dizanje sa bankomata
__________________
Dawar je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2008., 12:26   #14
RisingPower
čudovište
 
RisingPower's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 757
Citiraj:
Autor Dawar Pregled postova
To nisu prepaid kartice , to su debitne kartice koje inače služe za gotovinsko plaćanje i dizanje sa bankomata
I koje su vezane za devizni račun, ako sam dobro shvatio... U kombinaciji sa internet bankarstvom ovo zvuči puno bolje od normalnih kreditnih kartica i njihovih lihvarskih kamata.
__________________
Failure is always an option.
RisingPower je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2008., 12:34   #15
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,728
ja imam visa karticu u obrnutoj valuti od deviznog računa,što je sigurnije jer ako je netko ukrade moći će potrošit kolko imam na kartici ako se ne varam.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2008., 16:53   #16
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
Primjećujem puno netočnih informacija ovdje.

Zabina student lepeza je 5kn mjesečno i uključuje tekući i pripadajuću maestro karticu, žiro, devizni i pripadajuću visu electron, te internet bankarstvo (sa tokenom).
Sve su to debitne kartice. Kad placas skida se s racuna i koliko imas toliko mozes i potrositi.
Međutim sa zabinom Visom Electron ne mozes placati online jer ne podrzava online plaćanje, kao ni ona od RBA. (imaju kod ali ne podržavaju online plaćanje)
Banke čije VE podrzavaju plaćanje online (i imaju na poleđini troznamenkasti sigurnosni broj i podržavaju online plaćanje) su PBZ i Erste. (i možda od splitske ali to nisam siguran) i s tim karticama možeš se koristiti za paypal, moneybookers, alertpay, kladionice itd itd otd...

Najeftinija solucija ti je Erste gdje otvoriš devizni račun jer nema nikakve mjesečne naknade nego jednokratno 20kn za VE s kojom možeš plaćati na internetu.
Internet bankarstvo kod njih je 5kn mjesečno uz tan karticu. (za studente do 26 god je 5kn tekući, internet bankarstvo, žiro, devizni.

U PBZu isto možeš otvoriti devizni uz koji ćeš dobiti VE, ali je mjesečna naknada 5kn.

Visu Electron možeš uglavnom online koristiti gdjegod primaju visa karticu, a devizni račun otvoriti i dobiti VE može svatko.

Kreditne kartice (bile one charge ili revolving) su druga priča. To su Visa, Amex, Mastercard, Diners... Za dobivanje ovih su drugaciji uvjeti, drugacija je naplata i veca je godisnja naknada.
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2008., 22:34   #17
RisingPower
čudovište
 
RisingPower's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 757
Hvala na pojašnjenjima.

Ono što me sada prilično zabrinjava je carina. Npr. ja naručim nekakve patike za 250 kn ,dostava košta 80 kn = 330 kn sve skupa. E sad, prema mutnim informacijama koje sam uspio uhvatiti na jedno uho, pretpostavljam da nema carine za stvari ispod 300 kn. Ubraja li se u njihovu vrijednost i cijena dostave? Nemam pojma o tome... Ne bih htio da mi ovi na pošti otvaraju i prekopavaju pošiljke, ili da stvar koju sam pošteno platio postane njihovo vlasništvo jer nemam nikakvih namjera zahebavati se sa špedicijom...

Kako da nešto kupim preko Interneta (do 300 kn recimo...) i da ta stvar sigurno stigne u moje ruke bez ikakvih birokratskih gluperdanja na pošti?
__________________
Failure is always an option.
RisingPower je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2008., 23:19   #18
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
Citiraj:
Autor RisingPower Pregled postova
Hvala na pojašnjenjima.

Ono što me sada prilično zabrinjava je carina. Npr. ja naručim nekakve patike za 250 kn ,dostava košta 80 kn = 330 kn sve skupa. E sad, prema mutnim informacijama koje sam uspio uhvatiti na jedno uho, pretpostavljam da nema carine za stvari ispod 300 kn. Ubraja li se u njihovu vrijednost i cijena dostave? Nemam pojma o tome... Ne bih htio da mi ovi na pošti otvaraju i prekopavaju pošiljke, ili da stvar koju sam pošteno platio postane njihovo vlasništvo jer nemam nikakvih namjera zahebavati se sa špedicijom...
Carinska osnovica ti je artikl + shipping (znači i poštarina ide u osnovicu).
Ono što možeš naći na stranicama carine je da se ne carine nekomercijalne pošiljke do 300kn koje fizička osoba šalje bez naknade drugoj fizičkoj osobi i koje su povremenog karaktera.
U praksi ti carina ovisi o puno čimbenika, sreći, raspoloženju carinika, vremenu itd

Citiraj:
Autor RisingPower Pregled postova
Kako da nešto kupim preko Interneta (do 300 kn recimo...) i da ta stvar sigurno stigne u moje ruke bez ikakvih birokratskih gluperdanja na pošti?
Nazalost ne postoji siguran način ali kupovanje stvari manje vrijednosti (od fizičkih osoba) uglavnom prolazi bez problema.

Inače imaš na forum.hr u podforumu gospodarstvo trakavice i o carini i ebayu i paypalu pa i tamo možeš malo prošvrljati da vidiš iskustva.

Zadnje izmijenjeno od: Munjara. 18.08.2008. u 23:42.
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2008., 23:29   #19
Dawar
OMG, thats the funky shit
Moj komp
 
Dawar's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: in The Republic of Peščenica
Postovi: 1,220
Kad je moja roba završila na carini, i kad sam im pokazao print računa i bankovnog izvješća, nisu mi ništa naplatili jer su rekli da bez poštarine predmet ne prelazi 300kn pa mi netrebaju naplatit(što je i logično jer oni naplaćuju carinu na predmet a ne na poštansku uslugu)
__________________
Dawar je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2008., 23:41   #20
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
Citiraj:
Autor Dawar Pregled postova
Kad je moja roba završila na carini, i kad sam im pokazao print računa i bankovnog izvješća, nisu mi ništa naplatili jer su rekli da bez poštarine predmet ne prelazi 300kn pa mi netrebaju naplatit(što je i logično jer oni naplaćuju carinu na predmet a ne na poštansku uslugu)
Ovo je netočno.
A drugom logikom i prijevoz je određena usluga koju isto tako plaćaš.
Ali evo da se ne nadmudrujemo, preporučam svima da pročitaju ovo jer piše sve o oslobodivoj robi od carine, prigovoru, kupnji preko ebaya itd... http://www.carina.hr/cropostupak.htm#2
i izvod
"Carinsku vrijednost robe čini njezina transkakcijska vrijednost odnosno stvarno plaćena ili plativa cijena za robu koja je predmet postupka carinjenja, ali uz prilagodbu troškova iz članka 38. i 39. istog Zakona. To podrazumijeva da se svi troškovi koji su vezani uz tu robu uključuju u carinsku vrijednost, kao npr. troškovi prijevoza i osiguranja robe. "
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2008., 00:25   #21
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
kao osoba koja je do sad kupila masu stvari preko ebaya, opisat ću kratki postupak stizanja paketa
varijanta 1 - carina. paket kreće iz odakle već, kroz 1-2-3-4-5-6 tjedana stiže na carinu, tu se zadržava dosta dugo, jer carina pošalje pismo u kojem traži da im se faxira račun kupljenog predmeta, većinom je dosta samo isprintati email sa potvrđenom uplatom preko paypala i to faxirat.bom, dobijete onu žutu ceduljicu u kojoj piše da vam je nešto stiglo u poštu, odete to dignut (radi se o pismu sa carine). nakon šta faxirate račun, kroz par dana roba stigne u vašu gradsku poštu i opet dobijete onu žutu ceduljicu na kojoj je ispisana vrijednost paketa (odnosno, toliko morate platit u pošti). i sad imate paket u rukama.
varijanta 2 - bez carinjenja, opcija 1.sve je isto, ali se roba ne carini, i sve je isto ali platite samo poštarinu od rijeke do vašeg grada, cca 20-30 kn.
varijanta 2 - bez carinjenja, bez kontrole. paket stigne direkno (tj bez vaše intervencije) na poštu, gdje ga podižete uz plaćanje poštarine od tih 20tak kn.
varijanta 3 - direkno. paket stigne direkno iz odakle već do vas doma. ovo se događa rijetko, ali ako su pisma u pitanju ili knjige sa amazona (knjige se ne ocarinjuju), to će tako doć.
ukoliko ne odete prvi ili drugi put po pismu/pošiljku u poštu, paket se vraća natrag. ako ne odete po dokumente od carine, paket se vraća nakon 30 dana, ako se odete po paket, on se nakon cca tjedan dana vraća na carinu, ali dalje neznam šta se zbiva jer mi se to još nije desilo. to je to od onoga šta mi se sa ebayem ispodešavalo zadnje 2 godine, oko 40-45 uspješno zaprimljenih paketa, 2 nestala i poslana opet, od čega jedan opet nestao pa smatram da je prodavač lagao, 2 vraćena zbog idiotizma pošiljatelja (odakle ljudima ideja da na paket napišu samo ime primatelja i državu?, bez prezimena i adrese? mobilni je bio napisan na paketu, ali carina nije nikad nazvala) ali su ponovno poslana i ovaj put uspješno zaprimljena, te 1 vraćen te dogovorom nikad poslan natrag uz vraćanje iznosa paketa, a za to je kriv poštar jer nije dostavio žutu ceduljicu, imali smo problem sa automatskom bravom na vratima zgrade pa je papirić vjerojatno odletio. a plaćanje je uvijek teklo preko paypala i nemam tu neke zamjerke, većinom idu razna muljanja trgovaca oko poštarine, ali samo kako bi oni uštedili na prijevozu, jer valjda im se drugačije računa poštarina po paketu ako deklariraju vrijednost na 20 ili 200 usd, često paket bude deklariran kao GIFT, ali svejedno ga carina pregleda i ocarini.
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2008., 00:44   #22
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
Citiraj:
Autor sasuke_the_king Pregled postova
kao osoba koja je do sad kupila masu stvari preko ebaya, opisat ću kratki postupak stizanja paketa

varijanta 2 - bez carinjenja, opcija 1.sve je isto, ali se roba ne carini, i sve je isto ali platite samo poštarinu od rijeke do vašeg grada, cca 20-30 kn.
varijanta 2 - bez carinjenja, bez kontrole. paket stigne direkno (tj bez vaše intervencije) na poštu, gdje ga podižete uz plaćanje poštarine od tih 20tak kn.
varijanta 3 - direkno. paket stigne direkno iz odakle već do vas doma. ovo se događa rijetko, ali ako su pisma u pitanju ili knjige sa amazona (knjige se ne ocarinjuju), to će tako doć.
vidiš zanimljive su mi ove tvoje varijante sa plaćanjem poštarine pošti jer meni uvijek dođe ili pošiljka kući (ovisi o pošiljci bilo po poštaru ujutro bilo paketna dostava hpa popodne) ili me dočeka obavijest o preuzimanju i ukoliko nije ocarinjeno pa se to mora platiti nikada nisam pošti plaćao nikakvu dodatnu poštarinu 20-30kn.
Naravno ovo sve govorimo o hpu, ne kurirskim sluzbama.
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2008., 01:35   #23
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
da, pošta, meni nikad kurirske službe ne raznose carinske pakete.
dostava doma ovisi o pošti i poštaru, u većim gradovima to ne prakticiraju, na selima da, čak i u manje nastanjenim mjestima u gradovima donose pakete, tamo gdje su blokovi zgrada nikad. sad smo debelo išli ot.
a šta ja znam poštarina se naplati uvijek, paketi koji se ne ocarine, ali su prošli carinsku kontrolu podliježu nekakvom plaćanju, ja to zovem poštarinom, i (vrlo)često iznosi tih 20-30 kn, ovisno o veličini paketa. šta je u tu lovu uključeno neznam, naša pošta je jedna velika mafija i nemam pojma šta mi zaračunavaju, koliko i na koji način, a ti iznosi nisu toliko veliki da se idem buniti i raspitivati, ali činjenica je da račun nisu izdali nikad.
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2008., 09:07   #24
Dawar
OMG, thats the funky shit
Moj komp
 
Dawar's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: in The Republic of Peščenica
Postovi: 1,220
Sasuke, ja neznam o čemu pričaš, do sada sam zaprimio sigurno 20ak paketa koja sam naručio preko neta, carinu mi niti jednom nisu naplatili, a jednom kad je završila na carini pustili su me(kako sam gore i opisao). Pošta NE naplačuje nikakvih 20-30kn jer sam ja na netu već platio shiping i našoj pošti ide dio toga, i njezin je posao samo da dostavi od njihove glavne pošte u HR do mog doma
__________________
Dawar je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2008., 10:30   #25
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
Citiraj:
Autor sasuke_the_king Pregled postova
da, pošta, meni nikad kurirske službe ne raznose carinske pakete.
dostava doma ovisi o pošti i poštaru, u većim gradovima to ne prakticiraju, na selima da, čak i u manje nastanjenim mjestima u gradovima donose pakete, tamo gdje su blokovi zgrada nikad. sad smo debelo išli ot.
a šta ja znam poštarina se naplati uvijek, paketi koji se ne ocarine, ali su prošli carinsku kontrolu podliježu nekakvom plaćanju, ja to zovem poštarinom, i (vrlo)često iznosi tih 20-30 kn, ovisno o veličini paketa. šta je u tu lovu uključeno neznam, naša pošta je jedna velika mafija i nemam pojma šta mi zaračunavaju, koliko i na koji način, a ti iznosi nisu toliko veliki da se idem buniti i raspitivati, ali činjenica je da račun nisu izdali nikad.
Nismo u otu ovo itekako ima veze. Na tvom mjestu bih provjerio sa poštom (imaš free telefon kao i kontakt obrazas na www.posta.hr) da vidis da te ne kradu.
Meni su stizale doma i pošiljke koje su neotvarane, i carinjene, i otvarane ali neocarinjene i jedino kada se nešto plaća pošti je kada se ocarini i onda je to od onog troška koji plaćaš bar 50tak kuna.
U svim drugim slučajevima ništa.
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2008., 12:26   #26
RisingPower
čudovište
 
RisingPower's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 757
Unhappy

Citiraj:
Autor sasuke_the_king Pregled postova
kao osoba koja je do sad kupila masu stvari preko ebaya, opisat ću kratki postupak stizanja paketa...
Kratki postupak?! Yebemu miša, pa ovo je kao atomska fizika! Ovakva varijanta, onakva varijanta... Sasvim je jasno da će me uvijek nategnuti država/carina/pošta/mafija.... Što više čitam te trakavice o carinama, to manje znam. No ipak, nešto mi je zapelo za oko - negdje sam na ovom forumu kopajući po starim temama pročitao da koverte sa onim mjehurićima (ono u čemu svi šalju CD-e i sl.) prolaze kroz carinu bez problema, pa makar unutra bio dijamant od milijun kuna. Je li to stvarno istina???

Slučajno sam googlanjem našao i ovaj vrlo zanimljivi članak. Skoro sam pao sa stolca kada sam došao do dijela o onoj trknutoj babi koja vedri i oblači u vezi carine kako hoće... Daljnjim čitanjem sasvim sam izgubio volju za životom, pogotovo kada sam saznao da gamad "ponekad" ne priznaje isprintani račun koji stigne na mail nakon online transakcije. I tak... Stvarno ne znam što da napravim nakon svega ovog.
__________________
Failure is always an option.
RisingPower je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2008., 13:03   #27
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Meni nisu priznali sluzbeni Isprintani racun od USA firme jer je bio manji (49$) nego sto su se nadali/gledali na internetu premda su mi trazli racun iz razloga da slucajno on nebi procjenili vise nego sam platio pa da me ne "ostete" - mos mislit sto jenjima stalo da me ne ostete (dobio sam stvar na poklon tj. nisam platio i zato nisam imao racun odmah pa sa poslije dobio racun od covjeka koji je to kupio i meni poklonio). Na kraju duge price (da nepricam sad sve) doslo se nekako dao Pravnika Carinsek slube u ZG i njegov odgovor je bio kao pa to vam je tako to carinik procjeni oliti nesto kao u nogometu "slobodna sudacka procjena" jel bio prekrsaj ili nije . Sve je to kod nas moguce jer u drzavnim sluzbama i takvim poslovima dosta ljudi radi jos iz doba starog sistema (cast izuzecima) i inate se svemu sto postoji i misle d asu iznad zakona, nesto slicno kao "mica_ubica.mp3" ako ste slusali to - FT1P .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2008., 20:02   #28
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
Citiraj:
Sasuke, ja neznam o čemu pričaš, do sada sam zaprimio sigurno 20ak paketa koja sam naručio preko neta, carinu mi niti jednom nisu naplatili, a jednom kad je završila na carini pustili su me(kako sam gore i opisao). Pošta NE naplačuje nikakvih 20-30kn jer sam ja na netu već platio shiping i našoj pošti ide dio toga, i njezin je posao samo da dostavi od njihove glavne pošte u HR do mog doma
ma hahaha, moram reć. da mi je vidit da mi pošta NE naplati nešto. meni paketi se većinom carine, ali bilo je desetak (ili tako neki broj) koji se nije carinio, ali sam ja neovisno o svemu svaki put prilikom podizanja paketa platio neku (sitnu) lovu. neznam kakva je pošta kod vas, ali kod mene je tako oduvijek, idući put kad mi stigne nešto neocarinjeno ti šaljem skenirani papirić da vidiš da mi zaračunaju da moram nešto platit.
u daljnju diskusiju oko toga da bi smjeli, ne bi smjeli, možda bi a možda nebi nešto naplaćivat neću ulazit jer u mom gradu je tako (nije rijeka u pitanju), a nakon 40tak primljenih pakete neće mi netko reć da se paket ne naplaćuje jer sam ga ja svaki put platio.
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2008., 20:35   #29
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
Citiraj:
Autor sasuke_the_king Pregled postova
ma hahaha, moram reć. da mi je vidit da mi pošta NE naplati nešto. meni paketi se većinom carine, ali bilo je desetak (ili tako neki broj) koji se nije carinio, ali sam ja neovisno o svemu svaki put prilikom podizanja paketa platio neku (sitnu) lovu. neznam kakva je pošta kod vas, ali kod mene je tako oduvijek, idući put kad mi stigne nešto neocarinjeno ti šaljem skenirani papirić da vidiš da mi zaračunaju da moram nešto platit.
u daljnju diskusiju oko toga da bi smjeli, ne bi smjeli, možda bi a možda nebi nešto naplaćivat neću ulazit jer u mom gradu je tako (nije rijeka u pitanju), a nakon 40tak primljenih pakete neće mi netko reć da se paket ne naplaćuje jer sam ga ja svaki put platio.
Obzirom da sam i ja primio dobar broj paketa, koji u vecem broju nisu carinjeni, i za koje nisam placao posti nikakve dodatne troskove (eventualno mi pada na pamet ležarina koju ako nisi podigao paket unutar 2,3 dana ti možda naplate, ali sumnjam) zainteresirao si me dovoljno da pošti pošaljem upit, pa kad odgovore prenijet ću informaciju.
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2008., 22:05   #30
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
može. jer ja sad zaista nemam pojma dal bi oni smjeli, ne bi smjeli, i šta to točno naplate, ali neka cifrica je. dokaz da platim nemam, jer naravno nakon podizanja paketa papirić uzmu u pošti. ali evo, kad idući put mi stigne nešto izvana neocarinjeno, skeniram ti papirić.
i btw, netko spomenuo onu kovertu sa balončićima. to stigne direkno, šta god bilo unutra. cd, ram, čipovi, kartice, sve stigne.
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na