Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.03.2021., 20:21   #661
dukee
Premium
Moj komp
 
dukee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: vz
Postovi: 406
6700XT Hellhound po 690 eura
dukee je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2021., 21:38   #662
R3nchi
Registered User
Moj komp
 
R3nchi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 406
Citiraj:
Autor MegaSkot Pregled postova
Pa u ovim uslovima to je cisto ok cijena,..JA bi si ju ostavio..
Gledam malo de trgovine jbte 6700xt 880eura pa nadalje.
Dok jd 3060OC nekih 650/700
Po meni bolje onda kupit 3060oc
Da ja sam svoju jebeno pretplatio.
880e .Jos placem..
Kopat ce dok ne vrati 380e mamu joj..
R3nchi je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2021., 22:36   #663
MegaSkot
Modder
Moj komp
 
MegaSkot's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Waterford
Postovi: 906
Wtf???
MegaSkot je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2021., 22:49   #664
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,510
Printana slika kartice 399 eura, što je tu čudno? Već viđeno i prožvakano
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2021., 08:01   #665
dukee
Premium
Moj komp
 
dukee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: vz
Postovi: 406
Evo dobio sam potvrdu od Mindfactory da je kartica shipana.
E sada dali u preprodat bedakima na njuskalu ili ostavit ju za sebe je pitanja za sebe.
dukee je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2021., 11:16   #666
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,426


EDIT: TLDR: Viši clock, IPC izgleda poprilično jednako. Šteta što nije usporedio potrošnju, tu bi bila poprilična razlika.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN

Zadnje izmijenjeno od: Disco. 19.03.2021. u 11:34.
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2021., 16:58   #667
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
FidelityFX Super Resolution is AMD's answer to Nvidia's DLSS, set to debut this year
Citiraj:
AMD has confirmed that FSR "FidelityFX Super Resolution" is coming this year to rival nVidia's DLSS as a more open solution. AMD has yet to bring an equivalent technology to Radeon GPUs, and while many have resorted to using a lower than native resolution in combination with Radeon Sharpening or FidelityFX CAS to achieve somewhat similar results, that's not an ideal nor equivalent solution. AMD has been working on FidelityFX Super Resolution (FSR), a technology that would work across several AMD Radeon GPUs including those found in the Xbox Series X/S and the PlayStation 5. Understandably, it's trying to get it right on both PC and consoles, so it wasn't ready in time for the launch of the Radeon RX 6000 series graphics cards, nor the new generation of gaming consoles. AMD's FSR won't necessarily be based on machine learning, which should offer a glimmer of hope to a lot of gamers stuck with older Radeon cards. At least in theory, AMD is aiming to launch FSR for all compatible hardware in one go, so the new upscaling tech could very well be based on Microsoft's DirectML API. As exciting as all of this sounds, we'll have to wait and see how AMD's approach works in practice.
Izvor: TechSpot
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2021., 23:34   #668
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ako nije bazirano na machine learningu pitanje je dali može biti blizu DLSS-u.

Uglavnom vrijeme će pokazati jel dobro ili nvidia baca krofne u oči sa machine learning pričom
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2021., 00:32   #669
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Otkad je počela ta priča o Radeon verziji DLSS-a, uvijek je bilo spomenuto da će koristiti DirectML (1 - 2) koji je ionak dio DirectX 12 paketa i podržava sav moderan hardver.
Citiraj:
DirectML is a high-performance, hardware-accelerated DirectX 12 library for machine learning. DirectML provides GPU acceleration for common machine learning tasks across a broad range of supported hardware and drivers, including all DirectX 12-capable GPUs from vendors such as AMD, Intel, nVidia, and Qualcomm. Direct Machine Learning (DirectML) is a low-level API for machine learning (ML). Hardware-accelerated machine learning primitives (called operators) are the building blocks of DirectML. From those building blocks, you can develop such machine learning techniques as upscaling, anti-aliasing, and style transfer, to name but a few. Denoising and super-resolution, for example, allow you to achieve impressive raytraced effects with fewer rays per pixel.
Na taj način bi postigli cross-platform podršku koju spominju, tj. stvar bi radila i na GeForce hardveru, jer su podržani, tj. mogla bi lako ispasti G-Sync vs. FreeSync priča.
Citiraj:
Deep learning super sampling (DLSS) is an image upscaling technology developed by nVidia and exclusive to nVidia graphics cards for real-time use in select video games, using deep learning to upscale lower-resolution images to a higher-resolution for display on higher-resolution computer monitors. A side effect of DLSS 2.0 is that it seems not to work very well with anti-aliasing techniques such as MSAA or TSAA, the performance being very negatively impacted if these techniques are enabled on top of DLSS. As of April 2020, DLSS 2.0 must still be included on a per-game basis by the game developers. The neural network is trained by nVidia using "ideal" images of video games of ultra-high resolution on supercomputers and low resolution images of the same games. The result is stored on the video card driver. It is said that nVidia uses DGX-1 servers to perform the training of the network.
nVidia je tak jasno svoje rješenje hardverski + softverski zaključala, ali budemo pričekali da vidimo kaj bude na kraju ispalo od Radeon verzije.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2021., 13:23   #670
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
S obzirom da Unreal Engine sad ima plugin za DLSS 2.0 i da su ga developeri uspjeli implementirati u svoje igre u jednom danu, pitanje je koliko je uopće potrebno to "treniranje" s "ultra visokim rezolucijama". Uglavnom, to je sve manje bitno, kako radi i zašto radi, bitno je da radi i da su rezultati dosta dobri. AMD-u je nedostatak konkurencije DLSS-u sad najveći problem, čak veći i od RT performansi. Jednostavno to moraju imati i to mora raditi jednako dobro kao DLSS. A čini mi se da bi FSR mogli dobiti tek u 12. mjesecu, kad AMD obično izbaci veliki update za drivere.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2021., 13:43   #671
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Svakak bi bilo super da slože, pa makar i do kraja godine koja je ionak repriza prošle, pa se do onda možda i cijene + dostupnost kartica dovedu u neku normalu.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2021., 19:05   #672
MegaSkot
Modder
Moj komp
 
MegaSkot's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Waterford
Postovi: 906
Citiraj:
Autor dukee Pregled postova
Evo dobio sam potvrdu od Mindfactory da je kartica shipana.
E sada dali u preprodat bedakima na njuskalu ili ostavit ju za sebe je pitanja za sebe.
Moja je stigla danas i nisam pametan šta raditi. Možda nabijem cenu i onda uzmem 6900XT.
MegaSkot je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2021., 17:24   #673
dukee
Premium
Moj komp
 
dukee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: vz
Postovi: 406
Evo stigla i ugurana u itx
Kartica besumna, ventovi se pale tek na 55 stupnjeva.



Poslano sa mog SM-G998B koristeći Tapatalk
dukee je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2021., 19:54   #674
R3nchi
Registered User
Moj komp
 
R3nchi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 406
Tvoja grafa ruznija od moje? cija je to??

Skuzio sam da mi s vremena na vrijeme grafa zabudali i ne hladi
brzinom koja je namjestena u sucelju.. I to od novih drivera kontam
rx6800
R3nchi je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2021., 20:51   #675
dukee
Premium
Moj komp
 
dukee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: vz
Postovi: 406
Powercolor hellhound

Poslano sa mog SM-G998B koristeći Tapatalk
dukee je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2021., 21:32   #676
R3nchi
Registered User
Moj komp
 
R3nchi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 406
Citiraj:
Autor dukee Pregled postova
Powercolor hellhound

Poslano sa mog SM-G998B koristeći Tapatalk
Bitno je da kiddda..
Meni propale 2 prodaje jer im moja nije stala u kuciste...
R3nchi je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2021., 21:27   #677
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Jel zna tko jel xfx daje još neko produženo jamstvo za 6800xt kod nas?
Piše na stranicama 3 godine, pa jel to još igra u slučaju registracije?
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2021., 22:49   #678
MegaSkot
Modder
Moj komp
 
MegaSkot's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Waterford
Postovi: 906
Ovo je sa XFX sajta.
MegaSkot je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2021., 23:03   #679
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Citiraj:
Autor MegaSkot Pregled postova
Ovo je sa XFX sajta.
Da,to sam vidio.Dakle ako kod nas ima dvije godine,registracijom dobiješ još jednu direktno preko njih ,ne?
Samo nisam bio siguran jel vrijedi za sve ili samo Ameriku!
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2021., 00:16   #680
MegaSkot
Modder
Moj komp
 
MegaSkot's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Waterford
Postovi: 906
Da, trebalo bi za sve.
MegaSkot je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2021., 15:45   #681
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
AMD patents chiplet-based GPU design with active cache bridge
Citiraj:
The new design interprets the active bridge connecting the chiplets as a last-level cache - think of it as L3, a unifying highway of data that is readily exposed to all the chiplets (in this patent, a three-chiplet design). It's essentially AMD's RDNA 2 Infinity Cache, though it's not only used as a cache here (and for good effect, if the Infinity Cache design on RDNA 2 and its performance uplift is anything to go by); it also serves as an active interconnect between the GPU chiplets that allow for the exchange and synchronization of information, whenever and however required. This also allows for the registry and cache to be exposed as a unified block for developers, abstracting them from having to program towards a system with a tri-way cache design. There are also of course yield benefits to be taken here, as there are with AMD's Zen chiplet designs, and the ability to scale up performance without any monolithic designs that are heavy in power requirements. The integrated, active cache bridge would also certainly help in reducing latency and maintaining chiplet processing coherency.
Izvor: TechPowerUp
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2021., 00:27   #682
stitrek
Premium
 
stitrek's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: SpaceLandia
Postovi: 335
S obzirom da su dobro razvili chiplet procesore, nadajmo se da ce dozivjeti procvat kao sa Zen arhitekturom. Ostaje pitanje, dalii to spada u Rdna 3 ili 4?
stitrek je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2021., 12:33   #683
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
GPU chiplet dizajn bi trebal ići s RDNA 3 arhitekturom sljedeće godine, a onda po uzoru na dosadašnji Zen, samo dalje nastaviti niz uz popratne optimizacije.

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 07.04.2021. u 12:53.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2021., 16:47   #684
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Iskreno nisam vjerovao u uspjeh RDNA2, no sad da sam na mjestu nvidije jako bi se zabrinuo oko RDNA3. Pogotovo ako dođe chiplet dizajn i nekakva evolucija infinity cachea (a trebalo bi). Tada bi se moglo dogoditi ne imaju samo konkurenta, nego da ne mogu pratiti flagship RDNA3. Pogotovo ako oni sami ne pređu na chiplet dizajn i 5nm TSMC
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2021., 20:18   #685
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Nije više pitanje da li će biti dobri, znanja imaju, novaca za poliranje drivera imaju, ugovor sa tmsc imaju...pitanje žele li više ikada uči u rat cijena sa Nvidijom, ili je to zauvijek svršena priča. Kupio novu RX 470 4 gb odmah po izlasku za 1500 kn i tjerala je sve. Djeluje kao neki san...
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2021., 20:26   #686
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Ako do izlaska RDNA 3 srede FSR i poboljšaju RT performanse, nemaju nikakvog razloga spuštati cijene. Idući flagship više neće biti $999, već $1299.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2021., 20:28   #687
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Tak si i ja mislim...iduća grafa nakon trenutne 3060 ti će sigurno biti polovna.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2021., 20:32   #688
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Nije više pitanje da li će biti dobri, znanja imaju, novaca za poliranje drivera imaju, ugovor sa tmsc imaju...pitanje žele li više ikada uči u rat cijena sa Nvidijom, ili je to zauvijek svršena priča. Kupio novu RX 470 4 gb odmah po izlasku za 1500 kn i tjerala je sve. Djeluje kao neki san...
To je nažalost svršena priča, već neko vrijeme, a u budućnosti može biti samo gore
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2021., 20:34   #689
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
AMD je 2020 odredio novi kurs - B ih K za cijene i socijalizam PCE foruma budući su bitne samo performanse u kojima sapunaju i naplaćuju accordingly. Zamisli, počeli se ponašati kao prava kapitalistička korporacija (ono što i jesu od osnutka) samo što ih treba upozoriti da to ljudima sa PCE foruma ne odgovara jer ne izbacuju proizvode koji su neki mislili da će izbaciti te sa puno manjim pricetagom jer se od AMDa uvijek očekuje milosrđe.

Kome krivo i kome pravo, ali ako RDNA3 još odskoći od RDNA2 kao što je to 2 odskočila od 1, midrange GPU tipa 4600XT budu 4000+ i to bez majnersko-scalperske groznice.

HighEnd PC gaming je sad donekle elitizam, a za koju godinu bude statusni simbol izjava "gejmam na PCu" :/
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2021., 20:45   #690
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Boli i mene K za njih Tko se malo zna snaći uvijek može polovno, naravno sad je druga priča koja nema smisla nikako, ali znao sam gejmati po deset godina i kupiti jednom novu grafu a uvijek biti u toku za malo para...tak bu i dalje.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na