Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.09.2020., 18:43   #1621
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Možda, ali dosta bude, ako s RDNA 2 dovedu svoj RIS na DLSS 2.0 nivo.
Citiraj:
Radeon Image Sharpening is genuinely impressive. It doesn’t require any developer implementation and it works well by sharpening the image which can be useful in a variety of situations. It’s also clear that Radeon Image Sharpening is a superior equivalent to nVidia’s DLSS, often by a considerable margin. With both techniques performing at the same frame rate, RIS delivered a clearer, sharper image with fewer artifacts. While Radeon Image Sharpening doesn’t require per-game implementation or any developer intervention, it currently only supports DirectX 12, Vulkan and DirectX 9 games. Crucially, this means DirectX 11 titles are not supported. After spending more time with the feature, we feel the best use case is for image downsampling with high resolution displays. A sharpened 1800p image was typically as good as a native 4K image in our testing, which means you can happily use this configuration with Navi GPUs to gain ~30% more performance for a minimal quality loss.
Citiraj:
Cyberpunk 2077 system requirements: DirectX Version 12
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 20.09.2020., 18:50   #1622
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252


test napajanja za vlasnike 600W-nih napajanja vs 3080
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2020., 18:56   #1623
guerra
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
Ak se ne varam to je clanak dok smo jos imali DLSS 1.0 koji je doslovce bio drek, DLSS 2.0 je sad ipak bolja opcija.

E sad postavlja se pitanje koliko je nekome bitno da eventualno vidi razliku na 4k na ne znam kolko puta zumiranoj staticnoj slici tako da bi sharpening mogao biti dobra alternativa pogotovo ako ga jos ustimaju i sto je najbitnije ako ga ubace na dx11.
guerra je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2020., 19:03   #1624
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Je, linkal sam zato i orginal DLSS i novi DLSS 2.0 osvrt, mada poanta je bila da i šugavi Radeon ima svoju tehniku, samo za razliku od nVidije nemaju marketing, a samim time i proizvode koji bi sve to progurali kak spada.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 20.09.2020., 19:07   #1625
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
MAh, 650w sto imam i vise nego dovoljno. to je to.
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2020., 19:09   #1626
picajzla0707
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: Zadar
Postovi: 309
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Možda, ali dosta bude, ako s RDNA 2 dovedu svoj:
Mogao si im još stariji tekst naći ))
Evo ti noviji
https://www.techspot.com/article/1992-nvidia-dlss-2020/

Kao sharpening je ok, pitanje je kako fercera kao downsampling i na kojim rezolucijama. Dlss daje 50-90% perfomansi bez utjecaja na izgled, neovisno o rezoluciji - dakle i na 1080p i na 1440p, što je bitno za rtx 2070 i slabije, jer te grafe i nisu uzimane za 4k. Amd bez ai teško da može downsamplingom postići kvalitetni prikaz, pogotovo na nižim rezolucijama
picajzla0707 je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2020., 19:13   #1627
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Sad još jednom pogledaj moj post, jer su oba članka bila odmah linkana, a nakon toga prestanite čitati sve s prokletih mobitela.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 20.09.2020., 19:31   #1628
picajzla0707
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: Zadar
Postovi: 309
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Sad još jednom pogledaj moj post, jer su oba članka bila odmah linkana, a nakon toga prestanite čitati sve s prokletih mobitela.
Jbga kad trenutno nisam na kompu
U svakom slučaju sharpening koji im je odličan nema utjecaja na perfomanse, a downsampling im je upravo to - obični downsampling koji je neupotrebljiv na 1080p i 1440p
picajzla0707 je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2020., 21:33   #1629
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Možda, ali dosta bude, ako s RDNA 2 dovedu svoj RIS na DLSS 2.0 nivo.
Uzalud ti trud...marketing radi čuda, a amd ga za ris nema tak da svi pricaju o inferiornijem techu koji radi na devet i pol naslova
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2020., 21:51   #1630
guerra
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
Kak ris moze biti superiorniji ako je zapravo samo filter koji losije izgleda i jos uvijek je podrzan samo na dx12?
guerra je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2020., 22:00   #1631
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Do tog zaključka mislim da i sljepac može doci, ali ajmo crtati, radi na jedno 15x više naslova i na grafama starim 4 god, tj. ima real use case.
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2020., 22:12   #1632
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Vjerojatno mogu ponudit neku alternativu, nvidia to previše napuhuje

Čak i taj RT, bio sam pesimističan glede AMD-ovih mogućnosti, no kad sam vidio da zapravo nvidia nije napravila ništa epohalno kao što je pričala, nego je RT uglavnom onoliko jači od Turinga koliko su nakrkali više jezgri, možda i tu AMD može ponudit nešto konkurentno
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2020., 22:22   #1633
guerra
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
Do tog zaključka mislim da i sljepac može doci, ali ajmo crtati, radi na jedno 15x više naslova i na grafama starim 4 god, tj. ima real use case.
15x vise naslova ima dx12... Ocito se radi o selektivnom vidu.

Btw ima i Nvidia isti drek tj sharpening filtar koji daje identicnu kvalitetu kao RIS. Samo sto za razliku od RIS-a ima mogucnost nastimavanja postotka ostrine (dok je RIS takav kakav je pa u nekim igrama izgleda preostro tj lose), a ima i ogromni plus sto radi i na dx11 i na svim Nvidia karticama dok je RIS ogranicen samo na Navi kartice. Toliko o real use case-u. Jedini minus mu je sto za razliku od RIS-a trpis neki minimalni performance hit oko 3%.

Evo i clanak o istome dok je jos aktualan bio DLSS 1.0

https://www.techspot.com/review/1903...estyle-vs-ris/
guerra je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2020., 22:57   #1634
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor guerra Pregled postova
15x vise naslova ima dx12... Ocito se radi o selektivnom vidu.

Btw ima i Nvidia isti drek tj sharpening filtar koji daje identicnu kvalitetu kao RIS. Samo sto za razliku od RIS-a ima mogucnost nastimavanja postotka ostrine (dok je RIS takav kakav je pa u nekim igrama izgleda preostro tj lose), a ima i ogromni plus sto radi i na dx11 i na svim Nvidia karticama dok je RIS ogranicen samo na Navi kartice. Toliko o real use case-u. Jedini minus mu je sto za razliku od RIS-a trpis neki minimalni performance hit oko 3%.

Evo i clanak o istome dok je jos aktualan bio DLSS 1.0

https://www.techspot.com/review/1903...estyle-vs-ris/
Off topic:
Otkad RIS radi samo s Navi karticama i otkad se ne moze namjestat jacina (ostrina)?? Ocito nikad nisi ni vidio sucelje AMD drivera, kamo li ista drugo...

On topic:
Meni je RIS super stvar, ali po svemu sto citam DLSS je superioran... i jos od predstavljanja prve RTX serije mi je to najzanimljivija tehnologija koja dolazi od nVidia-e. RIS mi je vise k'o poor man's DLSS
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2020., 22:58   #1635
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,151
Citiraj:
Autor guerra Pregled postova
15x vise naslova ima dx12... Ocito se radi o selektivnom vidu.



Btw ima i Nvidia isti drek tj sharpening filtar koji daje identicnu kvalitetu kao RIS. Samo sto za razliku od RIS-a ima mogucnost nastimavanja postotka ostrine (dok je RIS takav kakav je pa u nekim igrama izgleda preostro tj lose), a ima i ogromni plus sto radi i na dx11 i na svim Nvidia karticama dok je RIS ogranicen samo na Navi kartice. Toliko o real use case-u. Jedini minus mu je sto za razliku od RIS-a trpis neki minimalni performance hit oko 3%.



Evo i clanak o istome dok je jos aktualan bio DLSS 1.0



https://www.techspot.com/review/1903...estyle-vs-ris/
Trudi se momak ali nece pa nece sharp se kroz amd drajvere namjesta od 0 do 100%.radi savrseno

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2020., 23:08   #1636
guerra
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
Ok moje isprike, referirao sam se na clanak gdje pise da se ne moze namjestati ostrina. Ocito su kroz nove drajvere to ubacili.

Kako god bilo sa Nvidia sharpeningom opet dobijes bolju stvar jer nisi ogranicen na dx12.

Citiraj:
Autor BsClocked Pregled postova
Trudi se momak ali nece pa nece sharp se kroz amd drajvere namjesta od 0 do 100%.radi savrseno

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Aj barem da nes radi savrseno.
guerra je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2020., 23:20   #1637
picajzla0707
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: Zadar
Postovi: 309
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Vjerojatno mogu ponudit neku alternativu, nvidia to previše napuhuje

Čak i taj RT, bio sam pesimističan glede AMD-ovih mogućnosti, no kad sam vidio da zapravo nvidia nije napravila ništa epohalno kao što je pričala, nego je RT uglavnom onoliko jači od Turinga koliko su nakrkali više jezgri, možda i tu AMD može ponudit nešto konkurentno
Alternativu iz amd-a mogu ponuditi kroz ai verziju downsamplinga, što zasad nemaju. Eventualno mogu parirati na 4k, no i tu imaju performance boost od 30%, dok za niže rezolucije kvaliteta jednostavno ne zadovoljava.

Dlss ne napuhuje nevidija, oni su ga pokušali progurati u 1.0 verziji koja je bila šrot, no otkako su izbacili 2.0 verziju dlss 'napuhuju' oni koji su to testirali, sa 50-70% perfomansi uz isti ili čak bolji izgled od nativne rezolucije to je gamechanger i dosad najbolja tehnologija od svih koje su predstavljali kroz godine poput raznih aa, ao, sharpeninga i ostalih kerefeka, čisto zato jer ne uzima nego daje perfomanse i to masivno.

Inače, ris se očito brka malo, gore je kolega vadio hvalospjeve za sharpening mogućnosti koje nemaju veze s poboljšanjem perfomansi, a ignorirao je zaključak da u downsamplingu koji bi trebao poboljšati perfomanse nije bogznašto čim ide s niže reze od 1800p na 4k, što je sasvim očekivano od tako ograničene tehnologije koja ne radi ništa drugo nego prikazuje sliku niže rezolucije, s manjkom poksela, na višoj rezoluciji. Nisam vidio testove na 1440p i 1080p monitorima, no tu je vjerojatno još lošiji.
Upravo je tu razlika dlss-a i ris-a, dlss koristi ai da bi stvorio piksele kojih nema na nižoj rezoluciji, ris zapravo prikazuje nižu rezoluciju, ima manjak piksela i zato izgleda mutno i loše, a dlss izgleda isto ili čak bolje od nativne rezolucije na 4k, 1440p ili 1080p monitorima uz veliki performance boost.

Sve će svakako biti jasnije vrlo skoro, čim izađe cyberpunk koji je izrazito nahajpana igra i u kojoj bi upravo dlss trebao zasjati, a nakon kojeg će svi developeri požuriti ubaciti dlss u svoje igre
picajzla0707 je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2020., 23:28   #1638
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Da, bas svi cekaju Cyberpunk 2077 da bi stavili DLSS... koji nije jeftin za implementirati. Da je jeftino i lagano ne bi samo 15 igara u 2 godine podrzavalo DLSS. Tehnologija je super ali implementacija je teska i skupa.
Downsampling bi se znacilo da se igra renda u, recimo, 4K i prikaze u 1080p, a to nije ni RIS nit DLSS vec obici SSAA.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2020., 23:46   #1639
guerra
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
Citiraj:
Autor picajzla0707 Pregled postova
Inače, ris se očito brka malo, gore je kolega vadio hvalospjeve za sharpening mogućnosti koje nemaju veze s poboljšanjem perfomansi
Samo da se dotaknem ovog dijela. Kod DLSS-a prvenstveno "dobijes performanse" iz razloga sto se slika rendera na manjoj rezoluciji, ali istu stvar mozes napraviti sa RIS-om i Sharpeningom na nacin da smanjis resolution scale u igri ili ako igra to ne podrzava smanjis rezoluciju pa opet kartica manje rendera i dobijes prakticki iste performanse kao i sa DLSS-om.

Citiraj:
Here we have Battlefield V and we’ve lined up a side-by-side comparison with the game running at 4K native resolution, 4K DLSS, and a 78% resolution scale of 4K – delivering around the same performance as DLSS – then sharpened with both the new Freestyle filter, and Radeon Image Sharpening.
Zafrkancija je jedino ta da ces se morati igrati sa brojkama tj postotkom resolution scale-a ili nekakvim custom rezolucijama dok ne nadas balans izmedu kvalitete slike i performansi.
guerra je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2020., 23:46   #1640
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Citiraj:
Autor picajzla0707 Pregled postova
Inače, ris se očito brka malo, gore je kolega vadio hvalospjeve za sharpening mogućnosti koje nemaju veze s poboljšanjem perfomansi, a ignorirao je zaključak da u downsamplingu koji bi trebao poboljšati perfomanse nije bogznašto čim ide s niže reze od 1800p na 4k, što je sasvim očekivano od tako ograničene tehnologije koja ne radi ništa drugo nego prikazuje sliku niže rezolucije, s manjkom poksela, na višoj rezoluciji.
Ma ne, samo sam se osvrnul na to u kontekstu cjelokupne rasprave, jer zapravo mi je totalno svejedno, a na kraju dana (ono kaj sam već prije spomenul) većina RTX 3080 kupaca će i dalje igrati na 1080p. Ne zanima ih RIS, DLSS, downsampling i upscaling. nVidia do RTX 3080 nije imala karticu za (prije reklamiranih) 4K60, a sad kad imaju - DLSS opet dobro dođe za HRR monitore, kod šačice ljudi koji to stvarno i koriste. Kartice vrte manje zahtjevnu nižu rezoluciju, a DLSS magija cijelu stvar čini boljom, nego nativna 4K rezoloucija. Ovisi o razvoju u godinama koje dolaze, ali DLSS bi se mogel naći u situaciji sličnoj kakvu smo imali s inicijalnim PhysX i G-Sync tehnologijama. Jedno vrijeme je to tzv. nVidia proprietary rješenje, a onda postane dostupno svima, neovisno o kakvom hardveru je riječ. Zato sam u početku spomenul RIS, jer prvenstveno ne traži nikakvu posebnu implementaciju od strane game developera, sve je već uključeno u sam DX12 ili Vulkan, a ako AMD uspije s RDNA 2 dovesti RIS na DLSS 2.0 nivo - to je to za veliku većinu gamera.

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 20.09.2020. u 23:54.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 20.09.2020., 23:58   #1641
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor guerra Pregled postova
15x vise naslova ima dx12... Ocito se radi o selektivnom vidu.

Btw ima i Nvidia isti drek tj sharpening filtar koji daje identicnu kvalitetu kao RIS. Samo sto za razliku od RIS-a ima mogucnost nastimavanja postotka ostrine (dok je RIS takav kakav je pa u nekim igrama izgleda preostro tj lose), a ima i ogromni plus sto radi i na dx11 i na svim Nvidia karticama dok je RIS ogranicen samo na Navi kartice.[/URL]
O cemu ti lupetaš...ris radi na gcnu 4 i 5 za dx11, 12 i vulkan, a na rdna sve navedeno + dx9

U ostalom su te kolege ispravile...
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Gigi1. 21.09.2020. u 00:03.
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2020., 00:15   #1642
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor picajzla0707 Pregled postova
Sve će svakako biti jasnije vrlo skoro, čim izađe cyberpunk koji je izrazito nahajpana igra i u kojoj bi upravo dlss trebao zasjati, a nakon kojeg će svi developeri požuriti ubaciti dlss u svoje igre
Moš mislit, sve trče

Pa većina developera ne stigne završit igru kako treba, da nema bug-ova i da je optimizirana, a kamoli da se zajebavaju sa implementacijom neke tehnologije koju podržava manjina gamera koji će ju igrati

DLSS će imati one igre kao i do sada - ako nvidia plati
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2020., 00:20   #1643
guerra
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
O cemu ti lupetaš...ris radi na gcnu 4 i 5 za dx11, 12 i vulkan, a na rdna sve navedeno + dx9

U ostalom su te kolege ispravile...
Gle, gore sam se ispricao. Referirao sam se na ono sto sam procitao, a to je bio clanak koji sam linkao. Nije bas da me zanimaju updejtovi kartice koju ne posjedujem pa me zato slobodno ispravite u jednoj normalnoj recenici bez nervoze jer tuzno je citati takve reakcije.

Kad smo kod lupetanja ne znam sto bi trebalo biti ovo tvoje oko "superiornosti RIS-a" kad sa druge strane Nvidia ima istu stvar, ali i znatno bolji DLSS.
guerra je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2020., 00:21   #1644
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Dlss je u svom "duhu" dobra ideja, ali u realnosti komplicirana, ne bi me zacudilo da završi slično fpga modulima od 500baksi u true gsync monitorima.

Edit. Ne, ti si dalje pisao da je ograniceno na dx12
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2020., 00:42   #1645
guerra
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
Kad me nisu ispravili za taj dio

Netko je spomenuo kak DLSS nije isplativ developerima posto nema puno korisnika koji ga mogu koristiti, sad sa jeftinijim Amperom nema razloga da i slabije verzije (3040, 3050, 3060) ne podrzavaju DLSS pa ce on biti dostupan vecem broju korisnika. Osobno na DLSS gledam kao na novu tehnologiju koja ima puno benefita, nesto kao g-sync i freesync, pa nema razloga zasto se ne bi poceo sve vise koristiti. Osim toga ovog puta za razliku od hairworksa, rt-a i sl umjesto performance hita dobijes boost.
guerra je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2020., 03:12   #1646
picajzla0707
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: Zadar
Postovi: 309
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Da, bas svi cekaju Cyberpunk 2077 da bi stavili DLSS... koji nije jeftin za implementirati. Da je jeftino i lagano ne bi samo 15 igara u 2 godine podrzavalo DLSS. Tehnologija je super ali implementacija je teska i skupa.
Downsampling bi se znacilo da se igra renda u, recimo, 4K i prikaze u 1080p, a to nije ni RIS nit DLSS vec obici SSAA.
Ako je vjerovat techspotu i ostalima koji su razgovarali s nevidijom i developerima, dlss u 2.0 verziji je lagan za impletemntaciju. Navodno bi ga svaka igra koja podržava taa trebala bez problema ubaciti. Razlog zašto u dvije godine nije bogznašto napredovao je u verziji 1.0 koja je bila pušiona

On the positive side, Nvidia claims DLSS is much easier to integrate now and getting DLSS in games on launch day with quality equivalent to Youngblood's implementtion should be very achievable.

još sam negdje ranije čitao razgovore s developerima (iz controla i još jedne igre) koji su radili sa dlss 2.0 i također kažu da je lagan za impleentaciju, tako da ne znam otkud ti ova informacija da je problematičan skup

ris downsampling, ako nisam krivo skužio, objašnjavaju u techspotovom tekstu, je skidanje rezolucije na nižu + sharpening - u ovom slučaju na 1800p uz prikaz na 4k ekranu

The second use case is for resolution downsampling. For example, if you have a 4K display but want better performance, you can run games at 1800p or an 80% resolution scale. This will inevitably make the image softer as it’s not being rendered at the native resolution. Radeon Image Sharpening could post process that image, add a bit of sharpness back and get close to the native image for virtually no performance loss. In a sense it’s similar to what Nvidia is attempting with DLSS, and we’ll compare the two later on.
picajzla0707 je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2020., 09:17   #1647
guerra
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
Pa gore sam ti napisao, sve te tehnologje rade na nacin da iskoristavaju cinjenicu da se slika rendera na manjoj rezuluciji pa dobijes taj "performance boost" i nakon toga izostris tu sliku na jedan od nacina.

Da li ces koristiti resolution scale ili nekakav custom resolution je svejedno, razlika je jedino u tome sto je ovo prvo lakse za koristiti jer pomices jedan slider unutar igre, dok u drugom slucaju moras sam slagati custom rezoluciju u driverima i onda ako nisi zadovoljan sa slikom slagati novu rezoluciju dok si ne izbalansiras kako ti pase.

Recimo Sapphire ima odlican tool tzv Trixx Boost unutar Trixx aplikacije gdje umjesto da se zafrkavas po driverima sa custom rezolucijama, za igre koje u postavkama nemaju resolution scale, taj isti resolution scale nastimas unutar aplikacije sa sliderom.
guerra je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2020., 11:10   #1648
Flegma
Premium
Moj komp
 
Flegma's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb/Šibenik
Postovi: 758
Ne kuzim likove koji dodu u nVidia topic (konkretno 30x serija topic) i onda kazu "e AMD vam ima to isto, samo bolje/losije, zasto zelite kupit i pricat o nVidiji".
Brate, da mi se cita o AMDu, cita bi taj dio foruma, a ne ode.
__________________
Bila je toliko lijepa da sam poželio da nikad ne otvori usta. A onda mi je nekako objasnila da je nijema. Oženio sam ju Las Vegasu, tjedan dana kasnije. I sad napokon živim sa ženom koju razumijem.
Moj PC - https://www.twitch.tv/flegmoar
Flegma je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2020., 11:19   #1649
guerra
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
Citiraj:
Autor Flegma Pregled postova
Ne kuzim likove koji dodu u nVidia topic (konkretno 30x serija topic) i onda kazu "e AMD vam ima to isto, samo bolje/losije, zasto zelite kupit i pricat o nVidiji".
Brate, da mi se cita o AMDu, cita bi taj dio foruma, a ne ode.
Nije to niti toliko lose, mislim da je dosta ljudi sada saznalo da pored DLSS-a ima ekvivalent RIS-u (koji se dize u nebesa) i sa Nvidijom
guerra je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2020., 13:36   #1650
Flegma
Premium
Moj komp
 
Flegma's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb/Šibenik
Postovi: 758
Ma nikad nije lose imati raznovrsne komentare od raznovrsnih korisnika, ali kad je neka konstruktivna prica i kad je potkrijepljena s nekim faktima, al ovo je doslovno bilo valjda 10+ ljudi koji su dosli u topic rec nam da smo jadnici jer smo kupili nvidiu i da ce AMD izbacit ekvivalent 3080-kama za manje love i slicno, a na to odmah obolim
__________________
Bila je toliko lijepa da sam poželio da nikad ne otvori usta. A onda mi je nekako objasnila da je nijema. Oženio sam ju Las Vegasu, tjedan dana kasnije. I sad napokon živim sa ženom koju razumijem.
Moj PC - https://www.twitch.tv/flegmoar
Flegma je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na