Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.01.2020., 11:01   #1171
ODO
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Split
Postovi: 573
Nećemo, jer bi to bila pljačka, a ja imam savjest.

Postoji preporučeno, paketno i ekspres slanje.
Za preporučeno slanje oznake R ne postoji rukovanje lomljivo tj. izdvojeno jer je to pošiljka koja automatski ide u vreću, a pošiljka s oznakom lomljivo izdvaja se van vreće. (ovo vrijedi i za Dragstera)

A ti si slao paketno i to je oznaka C.

P.S. Dragster ne igra težina nikakvu ulogu kod izdvojenog rukovanja, nego u načinu slanja. Preporuka podrazumijeva sadržaj do 2 kila, ajmo logički zašto, zato šta kao što sam gore napisao ide automatski u vreću. Kad je nešto teže od 2kg mora ići kao paketno slanje, a ono kao i espres pošiljke (paket 24 po novom) ide automatski van vreće, jer su to u prosjeku uglavnom paketine, što zbog težine i dimenzija ne mogu u vreću.

Zadnje izmijenjeno od: ODO. 12.01.2020. u 11:10.
ODO je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2020., 11:08   #1172
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,165
kako god sam slao: paketno ili preporučeno, sada opcija: lomljivo više nema niti za jedno niti drugo. nego samo za za hp express odnosno paket 24.

nešto ih je strah
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.01.2020., 11:08   #1173
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Koliko se sada plaća ako je išlo na carinu iako je vrijednost 10$, koliko im košta slanje pisma ili što već?
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2020., 11:17   #1174
ODO
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Split
Postovi: 573
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
kako god sam slao: paketno ili preporučeno, sada opcija: lomljivo više nema niti za jedno niti drugo. nego samo za za hp express odnosno paket 24.

nešto ih je strah
Nije isto, jer za ovo prvo nikad nije postojala, a čisto sumnjam da ih strah, nego prisiljavaju ljude da koriste skuplju uslugu.
Doduše za paket 24 postoji i besplatna ambalaža po novom, barem malo muzike za uši kolege Ag008
ODO je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2020., 11:23   #1175
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Hmm, dvaput sam slao van HR preporučeno s oznakom lomljivo/fragile.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11

Zadnje izmijenjeno od: akoj. 12.01.2020. u 11:36.
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2020., 11:38   #1176
ODO
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Split
Postovi: 573
Već sam rekao da za preporuku to ne postoji (možeš ti na nju zalijepit fragile ili što već, ali ona ide u vreću i to je apsolutno nebitno), za to je predviđen drugi način slanja, paketni ( za SAD recimo čak i vrijednosni paket)) ili EMS (međ.ekspres), ako govorimo o pošiljkama van HR.
Također za neke zemlje nema određenih usluga, Danska nema povratnicu, u Njemačku ne može lomljivo etc.
ODO je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2020., 11:47   #1177
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,945
ODO radiš li ti u pošti možda. Ili si samo pažljivo pročitao cjenik
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2020., 11:49   #1178
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,165
trenutno otvara neke paketiće
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2020., 11:50   #1179
ODO
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Split
Postovi: 573
Izmolim ga svaku večer.
ODO je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2020., 12:02   #1180
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,945
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
trenutno otvara neke paketiće
Rendgen, bratko, rendgen. Otvaranje je demode.
mkey je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.01.2020., 12:16   #1181
zdravko_c
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 525
Citiraj:
Autor ODO Pregled postova
Nije isto, jer za ovo prvo nikad nije postojala, a čisto sumnjam da ih strah, nego prisiljavaju ljude da koriste skuplju uslugu.
Doduše za paket 24 postoji i besplatna ambalaža po novom, barem malo muzike za uši kolege Ag008
ajd pošalji link gdje se spominje besplatna ambalaža za paket24, ja nalazim samo ovo
zdravko_c je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2020., 12:24   #1182
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Citiraj:
Autor ODO Pregled postova
Već sam rekao da za preporuku to ne postoji (možeš ti na nju zalijepit fragile ili što već, ali ona ide u vreću i to je apsolutno nebitno), za to je predviđen drugi način slanja, paketni ( za SAD recimo čak i vrijednosni paket)) ili EMS (međ.ekspres), ako govorimo o pošiljkama van HR.
Također za neke zemlje nema određenih usluga, Danska nema povratnicu, u Njemačku ne može lomljivo etc.
Ako je zbilja tako, zašto su mi naljepnicu naplatili 10-20 kuna? Doduše to je bilo 2016. i 2017. godine, a zemlje u pitanju su bile UK i CN.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2020., 12:38   #1183
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,512
Slao 4 paketa u utorak, od toga 3 prekoračenje roka dostave s time da jedan nisu još ni dostavili jer je završio u nekom krivom poštanskom uredu u Zagrebu i iz nekog razloga je naznačeno da paket čeka na pošti, a ja to nisam tražio
Katastrofa...
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2020., 12:45   #1184
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,000
Treba samo trazit lovu nazad za prekoracenje roka. Nema druge.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2020., 12:52   #1185
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,512
Naravno, ali fascinantno je da u proteklih možda 5 godina sam imao 2-3 prekoračenja roka, a sada po novome kao 24paket od 4 paketa koja sam slao 3 su prekoračili tj. s ovim trećim niti neznam što će biti, zvao sam njihovu službu za korisnike i dogovorio sa ženskom da bude dostava u ponedjeljak. Rekla je da će me povratno nazvat jel riješila, ali me nije zvala...
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2020., 12:53   #1186
ODO
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Split
Postovi: 573
Citiraj:
Autor akoj Pregled postova
Ako je zbilja tako, zašto su mi naljepnicu naplatili 10-20 kuna? Doduše to je bilo 2016. i 2017. godine, a zemlje u pitanju su bile UK i CN.
Možda ti miješaš preporučeno i paketno slanje kao i wolfinjo gore.

Citiraj:
Autor zdravko_c Pregled postova
ajd pošalji link gdje se spominje besplatna ambalaža za paket24, ja nalazim samo ovo
Nema tu nikakvog linka, lijepo kad budeš slao paket24 zatraži besplatnu ambalažu, obična ti je smeđa kutija, dužni su ti je dat ako je imaju na stanju. (to je jedina caka)

Zadnje izmijenjeno od: ODO. 12.01.2020. u 13:02.
ODO je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2020., 13:00   #1187
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,512
Da, btw, rekli su mi u pošti da "lomljivo" više ne postoji
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2020., 13:21   #1188
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,000
Kad se sjetim da sam nekad slao postom, najobicniji i najjeftiniji paket, s isporukom treci dan a stizao je sutradan ujutro.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2020., 13:42   #1189
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,512
Prošla vremena nažalost
Sada im treba po 4-5 dana za običan paket da stigne
Ne kužim kako mogu nešto što je toliko godina dobro ferceralo tako pokvariti
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2020., 14:02   #1190
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Max, od 2002 pa do negdje 2014 ako si htio biti poštar ili radnik u sortirnici/poštanskom uredu, ne Sanader, nego dragi bog ti je trebao biti veza. Bilo se teže uguziti za poštara ili post office radnika nego postati zamjenikom načelnika ureda zamjenika načelnika u Kurbli Bistri.

Onda kad su vidjeli da ne mogu tako beskonačno, krenuli su rezovi. Naravno kreće se od čistaćica i ljudi koji stvarno rade nešto.

Došli smo do toga da za taj kikiriki od plaće ljudi ne žele raditi. A oni koji žele nažalost eto, bacaju pakete, kradu mobitele i slično jer ih boli kita. Ako dobiju pedalu, za taj kikiriki će opet naći bilo gdje posao (tako oni razmišljaju). Znam jednog đanera koji je pušio tapison u dnevnom boravku i kojem je to bio moto. Čoek radi dan danas i menja firme. Zadnje je bio u HEPu ali je dobio pedalu jer je drven pao u blato u kojem su ostali 6-mjesečni obračuni jednog kvarta. I taj je bio poštar...

Tako da u globalu tako je kako je. Jagma za radnicima je svuda, ali pravi radnik neće raditi za kikiriki. Oće u početku ali će konstantno tražiti drugo i kad nađe - adios embrios.

Zato im toliko treba. Šireguzotelja i gurača miševa po šalterima i kancelarijama koliko oćeš. A sortirača, poštara i ostalih malo i sve manje.

Nažalost...
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2020., 16:57   #1191
thunderbird
Premijum AMDebil
Moj komp
 
thunderbird's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: jastrebarsko
Postovi: 1,142
Istina, ali sada štede DOSLOVCE na svemu u pošti
Slao sam neki dan paket (obični) i onaj papirić gdje se ispisju adresa imaju kopirane i izrezane ili ih nemaju uopće.
isto tako sa poštanskim uputnicama, tj. papirima na kojima se potpisuje kada se podižu novci.
Baš tu kod mene u pošti žena koja tamo radi komentira da tako loše nikad nije bilo
__________________
X
thunderbird je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2020., 17:30   #1192
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,945
Ja bih rekao da to s papirićima nije pitanje uštede, nego je to tiskao netko vanjski kojem su dužni pa je to stalo. Dok ima boje u tonerima printant će, a kad i to stane onda ti bude na dlan lupila štambilj.

Čini mi se da ja na dobrom putu Mup da postane kao pošta. Zamjenika, dozamjenika, tanjica i dotajnica ko u priči ali, gle čuda, malo je onih koji će se gurat na ulicu.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2020., 17:33   #1193
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor thunderbird Pregled postova
Istina, ali sada štede DOSLOVCE na svemu u pošti
Slao sam neki dan paket (obični) i onaj papirić gdje se ispisju adresa imaju kopirane i izrezane ili ih nemaju uopće.
isto tako sa poštanskim uputnicama, tj. papirima na kojima se potpisuje kada se podižu novci.
Baš tu kod mene u pošti žena koja tamo radi komentira da tako loše nikad nije bilo
Ti i ta žena ste zaključili da je "loše kao nikad" na osnovu nebitnih papirića koje su lošije kvalitete?

Ne da štede nego se razbacuju kao nikad.
Ako nisi primjetio, hpekspres je rebrandiran u Paket24, to znači da je trebalo ponovno lijepiti folije na stotine njihovih vozila, trebalo je ponovno tiskati sve prospekte, letke, brošure, trebalo je mijenjati reklamni interijer svake pošte i maknuti sve s natpisom "hpekspres".

Takva jedna promjena imena usluge košta milijune i po mom mišljenju je totalno nepotrebna.
Da ne pričam da su bacili hrpu para i na ovo nebitno rukometno prvenstvo jer su jedan od sponzora.

A ti pričaš o papirićima koji su najmanji trošak u cijeloj priči...
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2020., 21:23   #1194
thunderbird
Premijum AMDebil
Moj komp
 
thunderbird's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: jastrebarsko
Postovi: 1,142
Da, krivo sam se izrazio. Ne štedi se, ali nemaju osnovna sredstva za rad.

Ko u onoj, selo gori, a baba se češlja
__________________
X
thunderbird je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2020., 21:27   #1195
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
Ti i ta žena ste zaključili da je "loše kao nikad" na osnovu nebitnih papirića koje su lošije kvalitete?

Ne da štede nego se razbacuju kao nikad.
Ako nisi primjetio, hpekspres je rebrandiran u Paket24, to znači da je trebalo ponovno lijepiti folije na stotine njihovih vozila, trebalo je ponovno tiskati sve prospekte, letke, brošure, trebalo je mijenjati reklamni interijer svake pošte i maknuti sve s natpisom "hpekspres".

Takva jedna promjena imena usluge košta milijune i po mom mišljenju je totalno nepotrebna.
Da ne pričam da su bacili hrpu para i na ovo nebitno rukometno prvenstvo jer su jedan od sponzora.

A ti pričaš o papirićima koji su najmanji trošak u cijeloj priči...
Panasoniče, u pravu si ali u pravu je i kolega. Zašto?

Iz iskustva kojeg sam stekao radeći u jednoj firmi, prošao sam isto. Gazda postavi direktora koji mora dovesti red u finacijsko stanje firme. Direktor je ekspert u analnom alpinizmu, a ne u onom u čemu bi trebao biti. Gazda je jasno rekao "reži i uštedi mi toliko i toliko da bi ja mogao to potrošiti na ono što MORAM".

Dišo alpinista kreće. Drži krizne sastanke, govori o krizi i teretu koji svi moramo podnijeti kako bi nam kasnije bilo bolje.

Prve mjere štednje su bile:
- penkale, olovke, markeri, flomasteri... svakih 3-4 mjeseca samo ako se ukazalo da je potreba; staro istrošeno pisalo se morao predočiti šefu sektora
- IT stručnjaci su morali svima naštelati DRAFT kvalitetu printa; BOLD slova ne koristiti ako se ne mora; boja samo u EKSTREMNO bitnim slučajevima; i obavezno dvostrani print
- čistačice su morale kupovati najjeftiniji WC papir s naglaskom da ne reagiraju na prvu sa zamjenom role ako im se neko potuži da nema sa čim dupe brisat nego ono, kad baš neko 2-3 puta ponovi
- promo materijal firme se držao u sefu i davao se samo bitnim partnerima/kupcima i to je dijelio samo diša (dođe mi lik iz XY firme, donese kalendar, butelju i rokovnik, ja njemu kažem stari moj, ja te mogu samo potapšat po ramenu i reći hvala)
- ventili na radijatorima su u zimi bili zaljepljeni izolirkom i fiksirani na 2 (od 6)
- grijanje klimom ili grijalicom na struju kažnjavalo se sa 15% odbitkom od plaće
- centrala u firmi je bila isprogramirana da nisi mogao zvati mobilne i međunarodne brojeve, samo fiksne u HR

I još neke popularne mjere su bile, ali ne mogu se sjetiti sad baš skroz.

A sa druge strane, proizvodni dio firme, povećao je škart, povećali su vrijeme izrade programa što se i prodaje, kupili su se novi službeni auti diši i njegovim podguznim muhama, iPhoneovi su pljuštali, a da ne spominjem gozbe...

5 mjeseci sam izdržao, s time da sam zadnja 3 mjeseca intenzivno tražio posao.

I naravno, kad je netko vidio izvana "gle ove, novi službeni Golfovi, večere, diša se razbacuje promo materijalom, delegacije ajfone furaju... pa ovi troše ko sumanuti."

A mi iznutra smo si nosili papirnate role i WC papir od doma.

Tako da, štedi Pošta, štedi. Tamo gdje je to najlakše jer svaka budala zna kupiti jeftinije penkale i naći jeftiniju tiskaru za nešto. Da je pravi diša, a ne analni jaran, riješio bi negativne troškove tamo gdje se stvarno mogu izbjeći. Ali za to ipak treba nešto znati, no tada ne moraš biti analni jaran, pa i gazdama samim time možda i ne pašeš.

U pošti je princip isti. Kao i u Konzumu. Osobno znam managera koji je upravi donio kalkulaciju koliko tona mesa se baci u Konzumu što gospođe na mesoreznicama odreži i bace prvu sivu šnitu sa salame/kobasice...

Tako da eto, alo poduži post, ne mislim nikoga uvjeravati u nešto tko je kriv ili nije, samo kažem kako neke firme rade. Naravno, ima i škartnih radnika, nisu samo poslodavci krivi, ali to je ono, kokoš ili jaje
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2020., 21:55   #1196
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,945
Druže brko pa ti ko da si bivši Uljanikovac, nevjerojatna podudarnost.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2020., 22:09   #1197
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Itekako režu - ukidaju određene odjele u OS, RI i ST te sve prebacuju u ZG. Npr. U Osijeku se većina radnika iz centra preselila u stare hale kod autopije.
Što se uštede na papiru tiče - više ne ubacuju papirić po narudžbi nego sve na jedan.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11

Zadnje izmijenjeno od: akoj. 12.01.2020. u 22:19.
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2020., 22:16   #1198
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Druže brko pa ti ko da si bivši Uljanikovac, nevjerojatna podudarnost.
Druže mkey, bilo je pred 10-15 godina uljanika koliko oćeš po HR. Samo koga boli kita za provincijsku firmu sa 50-150 zaposlenika. Ne dospije ni u seoske medije a kamoli na HRT.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2020., 07:23   #1199
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,000
Dal je imao tko recentije nešto na carinjenju? Kolika su ona ekstra davanja? Obrada i troskovi, ne govorim tu o pdvu i porezu.
Tnx
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2020., 07:43   #1200
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
Meni je bilo 37.50 (car. pregled do 2kg) + 19.50 (otprema poziva) - ukupno 57 kn. Kinezi su imali opciju osiguranja koju sam platio 2$ i vratili su mi PDV, ali i ove troškove.

Poslano sa mog MI 9 koristeći Tapatalk
flajpan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na