Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.02.2007., 11:26   #1
DINO V.
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Dalmacija=tg
Postovi: 85
Kabel za PC i TV

Baš sam sad kupia kabel za spajanje kompa i TV-a,tj. da na TV-U gledam npr. neki film ili seriju. Jedan dio kabela sam spojio na grafičku,a drugi dio na TV. E sad ne znam je li radi i kako da napravim da radi.Pretpostavljam da treba naći kanal di će se nalazit slika koja se nalazi na kompu. Pošto ja nemam originalni daljinski za TV,ne mogu nikako pokrenuti automatski search programa.
DINO V. je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2007., 11:32   #2
Matijac
Premium
Moj komp
 
Matijac's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 756
Evo, ja sam si danas baš to složil ujutro. Trebaš zaštekati prvo jedan kabel u grafičku i onda na taj kabel ovaj dugi koji ide u TV, a u TV uštekaš u scart tj. trebaš onoga žuto koji je za video prvo prištekati na scart i onda s tim skupa na TV. Tak je bar meni i onda na TV-u nađeš na kojem programu ti je AV i deneš taj program i trebala bi ti slika dojti i na kraju si složiš sliku kak očeš da ti bude u CCC, koji grafičku imaš? Ja imam ati i za ati je valjda tak kak sam ja složil.

EDIT: Ovak (meni tak bar radi, to sam danas tak sprobal i delalo mi je pa sam ostavil tak)

__________________


Zadnje izmijenjeno od: Matijac. 23.02.2007. u 11:43.
Matijac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.02.2007., 11:54   #3
DINO V.
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Dalmacija=tg
Postovi: 85
Imam Ati Radeon 9550,ali tu na slici ima nekih kabela koje ja nemam.
DINO V. je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2007., 11:56   #4
Matijac
Premium
Moj komp
 
Matijac's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 756
Ovak kabel koji je na 3. slici bi trebal dobiti s grafičkom, nisi ga dobil? I onda taj uštekaš u graf pa onaj dugi u taj pa u tv. Kakve kable ti imaš?
__________________

Matijac je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2007., 11:59   #5
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,413
To na trećoj slici je VIVO adapter, a ako nema VIVO, uopće mu taj adapter nije potreban.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2007., 12:07   #6
DINO V.
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Dalmacija=tg
Postovi: 85
Kupio sam kabel SCART-3.5m+SVHS 10m
a uz grafulju sam dobio samo mali priključak,ne kabel.Priključak je žut i ima3-4 cm.
DINO V. je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2007., 17:40   #7
m4x
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 579
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
To na trećoj slici je VIVO adapter, a ako nema VIVO, uopće mu taj adapter nije potreban.

Treba mu vivo ako na grafi nemože uštekat SCART kabel(valjda taj-onaj crni kabel) i zatim ušteka taj crni kabel u priključak na TV-u pomoću onog scart adaptera

To može izbjeć jediono ako mu grafa ima pravi utor da može uštekat taj crni kabel inače neće moć
Za zvuk ti treba još onaj koji ima s jedne strane dva kraja koja uštekaš isto u TV odnosno u adapter(bijeli i crveni) a drugi kraj uštekaš gdje ti je zvučnik
Tako ja imam na grafi 6600GT koja ima Tv-out ali nejde bez onog vivo produžnog

Ali ja to ne koristim jer kad prebaciš na TV ti imaš sliku na TV-u ali nemaš na kompu i da bi normalno mogao raditi komp i TV moraju bit na vidljivom mjstu tj. moraš ih oba vidit inače ti netko mora vikat da potrefiš kliknut na ono šta želiš

Zadnje izmijenjeno od: tor. 23.02.2007. u 18:29.
m4x je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2007., 18:12   #8
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,949
Jesus, koliko priče za ništa...
Ajmo redom. Ako na grafi nemaš VIVO
(a koliko vidim nemaš= onda si uz nju dobio ovo


U to uštekaš ovakav kabel




a njegov drugi kraj u scart adapter


ili direktno u video ulaz na TV-u (žuti chinch)
tor je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2007., 18:19   #9
DINO V.
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Dalmacija=tg
Postovi: 85
Da,tor to je taj žuti priključak,ali nemam taj žuti kabel šta treba uštekati u taj žuti priključak.Onaj kabel koji sam kupio ima 3 manja kabela. Sa jedne strane je mislim SCART (isti kao i priključak za DVD)koji ide DIREKTNO u TV,a na drugoj strani kabela imam 2 manja kabela.Mislim da jedan ide za zvuk,a drugi u grafičku. Oba kabela dobro pristaju u komp.Kada okrenem na kanal na kojem se prije nalazio DVD,vidim crte koje se mijenjaju kada uštekam/ištekam kabel iz kompa.
DINO V. je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2007., 18:26   #10
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,949
Pa odeš i kupiš kabel. To ti je kompozitni video kabel, ako te zanima točni naziv.
To što si ti kupio može biti TV scart za video out, odnosno za slanje slike s TV na komp. Zato onaj scart gore koji sam ti uslikao ima mali prekidač kojim određuješ in ili out signal.
Ovako, ti na TV nemaš žuti video ulaz? Pretpostavljam.
Onda ti treba ili onakav scart adapter (pazi, adapter ne kabel)s tim prekidačem ili, ako si siguran u prodavača, scart kabel s TV video in funkcijom, odnosno kabelom s mogušnošću primanja slike na TV. Nakon toga odeš u control panel od grafe, nariktaš clone sliku i na TV-u prebaciš na AV1, 2, ili 3, ili TV/AV tipka ili kako ti već TV prijemnik ima nariktane kanale za dolazne signale.
tor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.02.2007., 18:28   #11
DINO V.
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Dalmacija=tg
Postovi: 85
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
Pa odeš i kupiš kabel. To ti je kompozitni video kabel, ako te zanima točni naziv.
To što si ti kupio može biti TV scart za video out, odnosno za slanje slike s TV na komp. Zato onaj scart gore koji sam ti uslikao ima mali prekidač kojim određuješ in ili out signal.
Ovako, ti na TV nemaš žuti video ulaz? Pretpostavljam.
Onda ti treba ili onakav scart adapter (pazi, adapter ne kabel)s tim prekidačem ili, ako si siguran u prodavača, scart kabel s TV video in funkcijom, odnosno kabelom s mogušnošću primanja slike na TV. Nakon toga odeš u control panel od grafe, nariktaš clone sliku i na TV-u prebaciš na AV1, 2, ili 3, ili TV/AV tipka ili kako ti već TV prijemnik ima nariktane kanale za dolazne signale.
OK,THX,javit ću se kad kupim taj adapter
DINO V. je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2007., 18:33   #12
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,949
Citiraj:
Autor m4x Pregled postova
Treba mu vivo ako na grafi nemože uštekat SCART kabel(valjda taj-onaj crni kabel) i zatim ušteka taj crni kabel u priključak na TV-u pomoću onog scart adaptera

To može izbjeć jediono ako mu grafa ima pravi utor da može uštekat taj crni kabel inače neće moć
Za zvuk ti treba još onaj koji ima s jedne strane dva kraja koja uštekaš isto u TV odnosno u adapter(bijeli i crveni) a drugi kraj uštekaš gdje ti je zvučnik
Tako ja imam na grafi 6600GT koja ima Tv-out ali nejde bez onog vivo produžnog

Ali ja to ne koristim jer kad prebaciš na TV ti imaš sliku na TV-u ali nemaš na kompu i da bi normalno mogao raditi komp i TV moraju bit na vidljivom mjstu tj. moraš ih oba vidit inače ti netko mora vikat da potrefiš kliknut na ono šta želiš
Ne, nije mu potreban VIVO kabel (hobotnica tzv.) da bi poslao sliku na TV. Samo onaj mali kompozit video adapter.
I da, to što ti ne vidiš što radiš na kompu je zbog toga što si postavio sliku na TV kao primarnu, odnosno iskopčao si sliku na monitoru. Možeš imati sliku:
1. I na monitoru i na TV istu (clone mod)
2. Na monitoru jedno, na TV-u drugo (ovarlay display,theatar mod)
3. Sliku samo na TV-u
tor je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2007., 18:53   #13
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,413
4. Prošireni (extended) desktop na TV-u.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2007., 19:42   #14
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,949
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
4. Prošireni (extended) desktop na TV-u.
E, znao sam da sam propustio jedan, tnx.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2007., 19:56   #15
potemkin.hr
Akutna lijenčina
Moj komp
 
potemkin.hr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Fiume
Postovi: 1,804
ako komu trebaju AV kablovi sada je akcija u metrou, scart adapter, 5m s-video(onaj 4 pinski), 5m stereo+s-video(cinch) + pripadajući 3,5mm na cinch stereo adapter za 30 KN!!!
stari je bio u metrou i kupio jer je vidio na akciji. kablovi su ok, debeli i nisu oni koji se daju lako cviknuti (HAMA)
ako nekoga znate ko ima metro karticu i ako trebate kablove trk u metro!!!
__________________

potemkin.hr je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2007., 15:02   #16
m4x
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 579
Kak to nariktaš? Baš me zanima? Ja u control panelu nemogu mijenjat da stavim oba već moram odabrat da mi TV bude primaran ili da mi primaran bude monitor

Evo,imam te opcije da i prebacio sam na clone, da li postoji mogućnost da tv gledam na monitoru?

Zadnje izmijenjeno od: m4x. 24.02.2007. u 15:55.
m4x je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2007., 18:04   #17
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,078
Nemožeš ako nemaš tv karticu.

Nego te skartove bih zakonom zabranio. Svaki al baš svaki put kada sam spajao comp i tv skart je zezao (crno bijela slika).
Evo i sada HTPC na TV daje crno bijelo iako isto kombinaciju kablova (osim skarta) koristim i doma i sve radi za 5. Pošto ja nisam čoek od lemilice to baš niti nemorem uspješno riješiti.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2007., 19:04   #18
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,413
Ma rekao sam ti šta trebaš napravit, imam ja jedan modani scart pa ti mogu posudit i mogu se okladit da će slika bit u boji.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2007., 22:54   #19
potemkin.hr
Akutna lijenčina
Moj komp
 
potemkin.hr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Fiume
Postovi: 1,804
Citiraj:
Autor Mikeyy Pregled postova
Nego te skartove bih zakonom zabranio. Svaki al baš svaki put kada sam spajao comp i tv skart je zezao (crno bijela slika).
taj problem sam i ja imao kod prvog spajanja nVIDIE na tv(poslije štelanja settingsi taj problem više nisam imao pa niti nakon formata). negdje u control panelu mi je bilo po defaultu postavljen secondary display na black/white.
__________________

potemkin.hr je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2007., 13:05   #20
DINO V.
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Dalmacija=tg
Postovi: 85
Pozdrav,evo sam kupio SCART Adapter-na jednoj se strani nalazi SCART,a na drugoj 3 ulaza crveni,bijeli i žuti.
Još sam kupio Computer to TV/VCR Cable (3.5mm+S-Video-SCART).
E sad ne znam je li taj može poslužiti jer ga ne smijem otvoriti. Probao sam naći slike,ali ne mogu.
EDIT: Evo slika kabela: http://www.videoprojector.be/uploads...107/VL6705.jpg
Slika Adaptera: http://www.compass.com.ua/products/s...no&code=123371
I imam još onakav žuti priključak što sam dobia sa grafom.
Eto,to je sve šta imam,pa vas MOLIM da mi kažete šta sa tim mogu napraviti.

Zadnje izmijenjeno od: DINO V.. 26.02.2007. u 13:37.
DINO V. je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na