Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.01.2010., 23:55   #1
mstaglicic
Premium
Moj komp
 
mstaglicic's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Zadar
Postovi: 173
Računalo se smrzava

Dobro večer!
U zadnje vrijeme,nekih mjesec i par dana imam problem sa računalom.
Dakle,nekad se upali i kod učitavanja Windowsa se sve zamrzne i stane na bootu.
Nekad se zna skroz normalno upaliti i nakon 5 minuta,ali čak se nekad i dogodi i nakon 2-3 sata rada da pokazivač miša stane i tipkovnica ne reagira.
Nakon što blokira,na oko dvije sekunde cijeli ekran se zažuti (cijeli ekran primi neku kremasto-žutu boju,bez ikakvog teksta),nakon toga se vrati normalni izgled i pozadina i sve od Windowsa,te se opet na oko dvije sekunde ekran zabijeli,bez ikakvog teksta,čista bijela slika),pa se vrati i slika od Windowsa,ali je računalo i dalje zamrznuto.Kad je glazba upaljena,i ona stane odmah ili nakon 10-20 sekundi,a nekad čak i nakon pola minute nakon što se računalo smrzne.
Nekad se računalo normalno upali i radi sve normalno,ali nakon pet ili šest sati rada jednostavno blokira,tj.smrzne se.Reset ne pomaže.Jedino što mu nekad pomogne je gašenje preko sklopke napajanja i čekanje oko pola minute pa ponovno paljenje.
Problem nije u windowsima,jer sam probao i na Windowsu 7,Windowsu Visti Enterprise i tri puta na Windowsu XP (SP1,SP2 i SP3).
CPU,RAM,MBO i GPU su pod garancijom.
Konfiguracija je sljedeća:

CPU AMD Athlon II X2 240 2.80 GHz
MBO ASUS M4N78
RAM Mushkin 2GB 800MHz
GPU ASUS EN-9500-GT 512mb DDR2
HDD Seagate 200 GB (186.3 GB) 7200.7
PSU MSI KY-400-ATX 400W
DVD-RW Pioneer
OS Windows XP Service Pack 3

Sve komponente osim hard diska,napajanja i optičkog DVD-RW (nije naveden) su stare skoro 4 mjeseca.
Hard disk,napajanje i DVD-RW su ostali od starog računala te su te komponente stare 4 godine.
Računalo nije overclockirano (probao to na starom računalu,pa sam spalio procesor,i nikad više OC).CPU,RAM i GPU su na tvorničkim postavkama.
Temperature su u redu (CPU obe dvije jezgre,svaka po 30 C,GPu oko 35 C i MBO oko 30 C).
Još da kažem,da blokira i na instalaciji Windowsa.
CD od Windowsa koji radi na drugom računalu,ovdje stane i javi da nije nađena neka datoteka na CDu i stane instalacija.Prije 2 mjeseca s istim CD-om su instalirani Windowsi XP,koji se i nalaze na njemu.

Eto,ako mi netko može reći u čemu je problem,ako je potrebna još koja informacija,recite,pa ju slobodno kažem.
Hvala na odgovorima.
mstaglicic je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2010., 02:14   #2
rams
80286
Moj komp
 
rams's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Dingolfing, DE
Postovi: 1,722
U svakom slučaju probaj spojiti neko drugo napajanje, po mogućnosti kvalitetnije da isključiš nega kao mogućnost problema. Sljedeće pokušaj sa nekom drugom memorijom (posudi od kolege samo za probu).

Ako su temperature CPU-a u redu ne znam dalje što bi bilo, ali na kraju krajeva ako je sve pod garancijom lagano odneseš i reklamiraš da nešto ne radi.
__________________
rams je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.01.2010., 12:44   #3
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
Meni se cini da bi HDD mogao raditi probleme.. Ajde za pocetak baci oko u Event Viewer pod (system) kakvih errora ima, i istestiraj HDD sa toolom od proizvodaca:
http://www.tacktech.com/display.cfm?ttid=287#seagate
http://www.hiren.info/pages/bootcd
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2010., 21:17   #4
Passat003
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Pleternica
Postovi: 63
Pozzz!!!!
Imam slicnih problema sa kompom pa ako bi tko mogo pomoci nek kaze sto misli sto bi mogaoo biti problemmm.....
Komp mi se zamrzne te izbaci nekakvu zelenu sliku i moram ga resetirat ponekad to izbaci odmah a nekad nakon nekoliko sati , imam integriranu graficku jel mozd problem u njoj?????????
Konfiguracija je :
AMD Atlon3500+
Asrock nf6g-vsta
2gb ddr2 kingmax
Maxtor 80
Ms 400w
Passat003 je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2010., 02:55   #5
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
Najbolje samo tako upast u temu .. Sto pise "kad baci tu nekakvu zelenu sliku"? Jesi pogledao sto pise u postu povise? PS. Probaj zamjenit taj PSU..
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na