Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.11.2009., 15:23   #1
mstaglicic
Premium
Moj komp
 
mstaglicic's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Zadar
Postovi: 173
Isplati li se kupiti ovo kućište?

Dobar dan!
Našao sam oglas za novo,zapakirano kućište Mercury.
Nevjerojatna cijena od 99kn.
Link:
Kućište Mercury 99kn
Zanima me ima li tko takvo kućište te općenito dojmovi o takvom kućištom.
Isplati li to kupiti,jer ako je loše izrade ili nešto slično,ne bi kupio.
Jer,možda bi moddao kućište,a ovo ima prozirnu bočnu stranicu,pa bi lijepo izgledalo sa plavim svijetlom iznutra.
Tnx na odgovorima.
mstaglicic je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2009., 15:26   #2
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
gle,za 99 kn.....neznam dal tu ista trebas trazit il ne....kuciste ko kuciste samo se pobrini da protok zraka POSTOJI
trouble je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.11.2009., 15:43   #3
mstaglicic
Premium
Moj komp
 
mstaglicic's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Zadar
Postovi: 173
Citiraj:
Autor trouble Pregled postova
gle,za 99 kn.....neznam dal tu ista trebas trazit il ne....kuciste ko kuciste samo se pobrini da protok zraka POSTOJI
Ma znam...ali me zanima jel to kvalitetno kućište?
Jel marka Mercury dobra za kućište?
I jel ima tko kućište Mercury pa da mi kaže općenito dojmove...
mstaglicic je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2009., 15:48   #4
Zyklon
Premium
 
Zyklon's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 171
Citiraj:
Autor mstaglicic Pregled postova
Ma znam...ali me zanima jel to kvalitetno kućište?
Jel marka Mercury dobra za kućište?
I jel ima tko kućište Mercury pa da mi kaže općenito dojmove...
Mercury kućište??? znam da MS industrial proizvodi model mercury, ali to na slici mi ne izgleda na to...

To je low end kućište i iskreno izbjegavao bi ga, ali da će poslužit i držat komponente....hoće
Zyklon je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2009., 16:29   #5
mstaglicic
Premium
Moj komp
 
mstaglicic's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Zadar
Postovi: 173
Citiraj:
Autor Zyklon Pregled postova
Mercury kućište??? znam da MS industrial proizvodi model mercury, ali to na slici mi ne izgleda na to...

To je low end kućište i iskreno izbjegavao bi ga, ali da će poslužit i držat komponente....hoće
OK.
Ali i ne liči mi na novo zapakirano,takav model.
Valjda i je zato 99kn jer je star model,ali zapakiran.
I to prodaje na više komada.Najvjerojatnije radi u firmi koja ih je prodavala,pa ih nije uspjela prodat,pa sad ih on prodaje...
Znači,low end kućište.Ma neću,jer ovo što imam je izlupano,oštećeno,liči na NZXT beta metal black edition kućište samo sive boje i crne bočne stranice.staro je više od 3 godine,prošlo je sve i svašta.
Rađe onda kupim iz autronica:
ovo Kućište 169kn
ovo Kućište 189kn
To mi liči na neko kućište.
Tnx na odgovorima.
mstaglicic je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2009., 17:08   #6
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor mstaglicic Pregled postova
OK.
Ali i ne liči mi na novo zapakirano,takav model.
Valjda i je zato 99kn jer je star model,ali zapakiran.
I to prodaje na više komada.Najvjerojatnije radi u firmi koja ih je prodavala,pa ih nije uspjela prodat,pa sad ih on prodaje...
Znači,low end kućište.Ma neću,jer ovo što imam je izlupano,oštećeno,liči na NZXT beta metal black edition kućište samo sive boje i crne bočne stranice.staro je više od 3 godine,prošlo je sve i svašta.
Rađe onda kupim iz autronica:
ovo Kućište 169kn
ovo Kućište 189kn
To mi liči na neko kućište.
Tnx na odgovorima.

Liči ti na kućište jer je fino fotošopirana slika, kućišta su tipa codegen u istom cjenovnom rangu, čitaj savitljivi lim, porezat ćeš se dvaput minimalno na njega dok ćeš sastavljat komp itd...

Preporuka ide sharkoon rebelima, skuplji jesu ali se isplate IMO.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2009., 17:11   #7
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Imao sam taj case, kopija raimax scorpia čini mi se...

Dvije 80mm rešetke za fanove koje se daju iskoristiti realno, tanki lim, slaba plastika...

Gle ako ti buka nije problem ok je, stave se neki "turbofani" od 80mm tipa 2000-3000 mm na ispuh + 120 mm na PSUu i eventualno jedan 1500-2000 na stranicu da piri po ploči i bit će ok ali ja nebi sjedio pored takvog casea cjeli dan...

Ima ti 4 80mm mjesta naprijed ispred diskova ali IMHO totalno beskorisna...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2009., 09:40   #8
privano
Premium
Moj komp
 
privano's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: ZADAR
Postovi: 80
Eto priznajem , kupio sam i ja par komada , slagao neke konfe za prodaju . Istina je da su nova neotvarana , oriđiđi zapakirana u kutiji sa stiroporom u plastičnoj vrećici , kao iz tvornice ili dućana . Sigurno su zaostala neprodana na lageru pa se to sada ovako ide po oglasima . Izgleda sasvim solidno ali mu starost modela pravi problem jer nema predviđeno za ventove od 120 mm nego samo od 80 mm . Kako je kolega i naveo naprijed 4 komada i nazad još 2 na ispuhu . Na prednjoj maski ima rešetku pa kad bi se malo zamodalo sa nekim 120 mm ventom imao bi solidni propuh . Lim je srednja žalost kao i front plastika a bočni plexi je čudne kvalitete i debljine , eto na kutiji piše N.W. 4.8 Kg . Dakle dosta lagano jer je sve to nekako tanko . Boja je tako tako . Prostora ima sasvim dovoljno za ugradnju svih dijelova i dosta diskova , srednje konforno . Sve u svemu kako kažu koliko para toliko i muzike , ipak se za 99 kuna ne može naći ništa kvalitetnije a veliki plus je bočna stranica od plexija . Ako se spremaš za modati kakvo kućište kako si napomenuo , onda bi moja preporuka bila naći neko polovno noviji model kućište koje je već predviđeno za ventove od 120 mm a po cijeni bi bilo tu blizu pa se onda dati na posao .
privano je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2009., 18:59   #9
AbAdd0n
Premium
Moj komp
 
AbAdd0n's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 246
kuciste je smece , a to sa strane nije plexi nego plastika ...
moj bratic je bio zaljubljen u to kuciste ja mu kazem nemoj samo ces potrosit 100 kuna , nema dobrog kucista za 100 kuna. ali on zasljepljen cijenom odmah kupio ... igrao se s njim 2 dana
i prodao ga nekom poznaniku ...
__________________


test konfa
AbAdd0n je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2009., 17:10   #10
Strider
Nuclear Experiment
Moj komp
 
Strider's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 619
Ja imam ovo kuciste iz autronica za 189 kn(cct lg-6699) i mogu reci da je sranje al za te pare mi je bil ok dok nisam danas se prebacil na antec three hundred.Jos nest tesko se zatvara bocna stranica od tog cct lg-6699 al jos jednom za te pare je cist ok.
Strider je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.12.2009., 17:20   #11
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
ovakvi komentari su mi najzesci; "kuciste je smece"........ i onaj powertrain za 119 kuna u admu je ta kategorija, ali kosta - 120 kuna i zato je mnogobrojnima prva liga i prvi izbor. naslagao sam se hrpetinu kanti, od 286-ice do danas u svakakvim cjenovnim rangovima, i vecina kucista su za jagodice izrezati, stranice fino se savijaju taman za rashladiti se itd. no malo blesavo je reci da je kuciste smece kada kosta dvaput/triput/visestruko manje od ostalih. takva kucista nisu za ocekivati da se usporeduje sa drugim kucistima skupljeg ranga, ona sluze da se u njih potrpaju komponente i da stoji negdje sa strane. nista vise, nista manje, i sluze predobro za ono koliko su placena .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na