Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > RETRO hardware i software
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.05.2021., 18:04   #4021
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Svi junaci mukom zamukoše ... znači igraju se
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2021., 18:20   #4022
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,279

Meni došla šapa slot1 ploča koja ima posebne jumpere za Voodoo 3 kartice, GA-BX2000+.
Naime, ako je regularna AGP kartica onda se napaja kroz VRM na ploči, a ako je Voodoo 3 dobiva struju direkt iz napajanja ... navodno , Čini se da je Gigabyte bio poznat po tom rješenju, odnosno više ploča je to imalo, da Voodoo elektroni brže idu. E da, i dual BIOS ima.

Zadnje izmijenjeno od: stef. 04.05.2021. u 18:34.
stef je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.05.2021., 18:42   #4023
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Svi junaci mukom zamukoše ... znači igraju se
Ja nešto kemijam sa svojim Adisonom (odnosno jednim od tri, trećim ) ali nisam spreman to podijeliti na forumu... U biti projekt ide jedan korak naprijed, natrag dva.

Nabavio sam GF3 Ti200 grafu koju sad vraćam natrag, i idem u potpuno drugom smjeru a sutra stavljam i novi procesor. Tako da je sve "on hold" za sada i čeka da se kockice poslože

Citiraj:
Autor stef Pregled postova

Meni došla šapa slot1 ploča koja ima posebne jumpere za Voodoo 3 kartice, GA-BX2000+.
Naime, ako je regularna AGP kartica onda se napaja kroz VRM na ploči, a ako je Voodoo 3 dobiva struju direkt iz napajanja ... navodno , Čini se da je Gigabyte bio poznat po tom rješenju, odnosno više ploča je to imalo, da Voodoo elektroni brže idu. E da, i dual BIOS ima.
Prva vijest, nisam znao da postoje Gigabyte Slot 1 ploče... A da o jumperima za 3dfx ni ne pričam
  Reply With Quote
Staro 04.05.2021., 20:02   #4024
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
@ Stef: Dual Bios, Voodoo jumperi, wooot ! Kaj je to uopce postojalo u vrijeme Voodoo 3 kartica. U svakom slučaju zvuci kao zakon ploča, GZ

Imao malo cajta na B lokaciji... Pa sam se razračunao sa par tvrdokornih.

Upogonio Nfs2SE, ni manje ni više u nGlideu. Works gr8 !



Moto Raceri 1 i 2 sa 3D akceleracijom enabled. Koliko sam skužio 3dfx support se dobiva kroz update 3.22 koji jednostavno enejbla Voodoo grafe da žvaču d3d i DX. Pa računam da je i ta priča gotova i da se izvuklo kaj se dalo izvuci, nGlide nepotreban u ovom slučaju.



Za kraj GTA1 i GTA2.



Dvojka koristi koliko se sjecam d3d akceleraciju i zgleda super, koliko sam gledao po netu na v2 sli sustavu nema razlike u kvaliteti prikaza odo ovog kaj daje d3d tako da to je isto case closed po meni Jedinica se tvrdokorno opire radu u nGideu, iako to nije nista cudno s obzirom da je GTA1 u win zapravo GTA1 u DOS-u sa maximiziranim ekranom haha, tu bi trebalo poprčkati opet sa DOS driverima/DOS emulacijom a to mi se trenutno nije dalo Možda grunem V2 nazad u onaj DOS rig pa riješim GTA i Descent sa tim manevrom ali o tom po tom...

Malo po malo moja lista se skracuje
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2021., 20:38   #4025
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
...and remember, respect is everything!
  Reply With Quote
Staro 04.05.2021., 21:11   #4026
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
...and remember, respect is everything!
Kad god vidim slike iz GTA čujem tu recenicu
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2021., 21:59   #4027
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Svi junaci mukom zamukoše ... znači igraju se
Kad vec pitas, evo ti vizualni rebus

Overclock je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2021., 23:02   #4028
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Kad god vidim slike iz GTA čujem tu recenicu
GTA2 je potpuno sje*ana igra, ako mene pitaš... Nikad mi nije imala smisla, a i dan-danas se pitam što je pisac želio reći?

Igra počinje sa animacijom (igranim filmom, zapravo) koji je smješten u negdje 1999. godinu, i vidimo tipa sa jaknom koji jako podsjeća na "Claude Speed-a", protagonista GTA3. U stvari, čak MISLIM da se protagonist i ZOVE Claude Speed - jednako kao tip/lik iz GTA3. Ali za razliku od GTA3, radnja je definitivno smještena u kasne 90-te ... imamo BMW M5, Chevrolet Caprice, itd. Dakle, pravim vozilima ... ne imaginarnim.

Zatim počinje sama igra, i shvatiš da je cijela priča stavljena u "budućnost" ... 2030 i neka, što uopće ne drži vodu. A auti koji voze gradom izgledaju kao da su iz 40-ih i 50-ih godina i kao svi drugi auti u GTA serijalu su fiktivni. Što reći, kompletno van zdravog razuma...
  Reply With Quote
Staro 05.05.2021., 10:25   #4029
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Baš si me zaintrigirao sa ovim infom gore, pa sam išao malo kopati, uvjek sam mislio da se igra dešava u 90tima, baš kao što si i ti rekao da se cini iz intra/trailera

Da malo ukradem sa bespuca interneta :

"GTA 2 takes place in a large metropolis only vaguely referred to as Anywhere City. The city is heavily stylized in a retrofuturistic design, displaying a contrast between a vivid color palette and advanced science fiction weapons and postwar architecture and transportation. All civilian vehicles are retro-modified versions of popular cars and trucks built up until the 1960s, further reinforcing its retrofuturistic influences. The player controls Claude Speed, an uprising criminal in the districts of Anywhere who works both with and against the many criminal syndicates of the city.

The year the game is set in is extremely ambiguous. There are police records on the Grand Theft Auto 2 website showing the dates of July 7, 2013, and July 10, 2013, indicating the game may be set in July 2013. The weapons in the game are futuristic, and the website says "three weeks into the future," but as previously mentioned, all vehicles are distinctively old world. Johnny Riccaro, a in-game radio host, mentions that the millennium's coming, and mentions the Y2K bug, suggesting that Grand Theft Auto 2 is set in 1999, the year it was released; however, it's more likely that the game takes place in an unspecific year/time (anywhere from 1999–2013), fitting with the game's setting of "Anywhere City, USA"."

Tako da mislim da ni Rockstar ne zna koja je godina u igri hahaha. No bez obzira na specificne detalje setting-a, mislim da opcenito niti jedan GTA nema smisla / želi nešto reci osim eventualno iskarikirati i popljuvati moderno društvo u nekim stvarima. GTA je uvjek (bar meni) bio gejmerski ekvivalnet 90's akcijskih filmova sa Arniem i ekipom, bit je bila da su explozije velike a šore i pucnjave spektakularne. Story je bio tu tek toliko da postoji bar neka radnja

Generalno Rockstar fura tematiku satire i trolanja kroz sve nastavke, i to eskalira sve više i više sa svakim novim nastavkom. 3jka i SA su jedini "donekle" normalni nastavci, dok VC, 4 i 5 djeluju na prvi pogled relativno normalno ali mislim da svi koji su ih igrali znaju da u ovim slucajevima izgled itekako vara hahaha

Kaj se tiče auta mislim da je Rockstar čak i naveo u par navrata da oni nisu NFS serijal i da im ne pada na pamet keširati lovu za auto licence. Čudim se uopce kako im je prošlo ovo sa GTA2 introm i bmw-om, ali ako malo pozornije promotriš izgled vozila u igrama su im itekako su bazirana na pravim autima, recimo ako se prošetaš po Dubravi naletit ces na bar 2-3 polutrula bmw-a koji izgledaju kao pljunuti mafijaški sentineli iz 3jke. To kaj su maknuli znak od bmw-a i stavili neku svoju lijevu marku na haubu je manje bitno
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2021., 13:05   #4030
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Baš si me zaintrigirao sa ovim infom gore, pa sam išao malo kopati, uvjek sam mislio da se igra dešava u 90tima, baš kao što si i ti rekao da se cini iz intra/trailera

Da malo ukradem sa bespuca interneta :

"GTA 2 takes place in a large metropolis only vaguely referred to as Anywhere City. The city is heavily stylized in a retrofuturistic design, displaying a contrast between a vivid color palette and advanced science fiction weapons and postwar architecture and transportation. All civilian vehicles are retro-modified versions of popular cars and trucks built up until the 1960s, further reinforcing its retrofuturistic influences. The player controls Claude Speed, an uprising criminal in the districts of Anywhere who works both with and against the many criminal syndicates of the city.

The year the game is set in is extremely ambiguous. There are police records on the Grand Theft Auto 2 website showing the dates of July 7, 2013, and July 10, 2013, indicating the game may be set in July 2013. The weapons in the game are futuristic, and the website says "three weeks into the future," but as previously mentioned, all vehicles are distinctively old world. Johnny Riccaro, a in-game radio host, mentions that the millennium's coming, and mentions the Y2K bug, suggesting that Grand Theft Auto 2 is set in 1999, the year it was released; however, it's more likely that the game takes place in an unspecific year/time (anywhere from 1999–2013), fitting with the game's setting of "Anywhere City, USA"."

Tako da mislim da ni Rockstar ne zna koja je godina u igri hahaha. No bez obzira na specificne detalje setting-a, mislim da opcenito niti jedan GTA nema smisla / želi nešto reci osim eventualno iskarikirati i popljuvati moderno društvo u nekim stvarima. GTA je uvjek (bar meni) bio gejmerski ekvivalnet 90's akcijskih filmova sa Arniem i ekipom, bit je bila da su explozije velike a šore i pucnjave spektakularne. Story je bio tu tek toliko da postoji bar neka radnja
Sa ovime se ne bih složio ... sve druge igre su imale jasno definiranu godinu i priču, ili je ista bila prepoznatljiva po vozilima i kulturi. Recimo, GTA3 je smješten u 2001. godinu, kad je igra i lansirana. Vice u 1986, a San Andreas u 1992

S druge strane, GTA2 je (kao što si i sam vidio) kombinacija svega i svačega ... gotovo kao da se autori nisu mogli dogovoriti gdje i kad bude igra bude bila smještena, pa imamo blesave situacije gdje je intro snimljen sa pravim vozilima (u New Yorku?), grad je fiktivni i smješten u budućnost a vozila u prošlost. Da ne znam bolje, rekao bih da je igra smještena u "Zonu Sumraka"

Isto tako, potvrđena je informacija da se OBA protagonista (GTA2, GTA3) zovu i izgledaju jednako - Claude Speed. Bilo je dosta nagađanja oko toga, neki su rekli da se tip iz GTA3 ne zove Claude nego "Chico" međutim Rockstar je ovoj teoriji stao na kraj kad je Catalina u San Andresu svog "dragog" nazvala Claude, i to više puta (da slučajno ne bi bilo zabune hehe)

Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Generalno Rockstar fura tematiku satire i trolanja kroz sve nastavke, i to eskalira sve više i više sa svakim novim nastavkom. 3jka i SA su jedini "donekle" normalni nastavci, dok VC, 4 i 5 djeluju na prvi pogled relativno normalno ali mislim da svi koji su ih igrali znaju da u ovim slucajevima izgled itekako vara hahaha
Opet, nisam siguran da bih se složio sa napisanim. Igrao sam Vice više puta, i moram priznati da je najbolja igra do sad. Bolja od 4-ke i 5-ice. Ali to je samo po mojem, osobnom mišljenju. Kombinacija Miamia i Scarfacea (čija tema i detalji dominiraju cijelom igrom) su prekrasni i savršeno balansirani, a boje u Viceu su najluđe, cijela igra djeluje nekako "živo" ... usprkos činjenici da je stara 19 godina O glumcima da ne pričam, Ray Liotta, pokojni Dennis Hopper, zatim također pokojni Burt Reynolds, Danny Trejo, Tom Sizemore i mnogi drugi. GTA3 je također imao Michael Madsena, u ulozi Tonya ... to je nešto što moderni GTA više nema.

Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Kaj se tiče auta mislim da je Rockstar čak i naveo u par navrata da oni nisu NFS serijal i da im ne pada na pamet keširati lovu za auto licence. Čudim se uopce kako im je prošlo ovo sa GTA2 introm i bmw-om, ali ako malo pozornije promotriš izgled vozila u igrama su im itekako su bazirana na pravim autima, recimo ako se prošetaš po Dubravi naletit ces na bar 2-3 polutrula bmw-a koji izgledaju kao pljunuti mafijaški sentineli iz 3jke. To kaj su maknuli znak od bmw-a i stavili neku svoju lijevu marku na haubu je manje bitno
Ovo što si rekao, zar ne bi bilo jednostavnije i logičnije da su digitalno "preradili" aute, ili im skinuli oznake? Nego, prva asocijacija kad sam vidio GTA2 kao klinac - "Cool, ova igra ima prave aute!!" da bi onda završio u low-res top down modu, što nema NIKAKVE veze sa intro filmićem.

Ovo za BMW definitivno... I nema nikakve sumnje u Sentinel (i Mafia Sentinel), riječ je o BMW 535i e34 seriji

Nije da se hvalim, ali dosta poznajem GTA3 i Vice iznutra i van. Modao sam te igre više puta, i doslovce ih rastavljao, ali i istraživao resurse, pozadinu i kulturu koja ih okružuje. U stvari, jedan od zadnjih GTA projekata koje sam napravio je bio OldGTA3, old-school tip modifikacije za GTA koje utiliziraju moderne pluginove i mehaniku, ali su u stilu prvih modifikacija koje su bile dostupne, nedugo nakon što je izašao GTA3. Evo par slika, ako te zanima:


Tko kaže da u GTA nema pravih automobila?


Kako manipulacija 3D modela izgleda "behind the scenes"


Pokušaj konceptualne umjetnosti


Kolekcionarski arsenal:

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 06.05.2021. u 17:00.
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.05.2021., 14:16   #4031
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Nema trabanta i peglice?
:-)
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2021., 14:26   #4032
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Nema trabanta i peglice?
:-)
Želio sam ih staviti, ali nisam mogao pronaći kakav-takav 3D model

Ali zato imam Daciu, Fiate, Opele, Peugeot i ostale ... za onaj realistic efekt New Yorka 2001. godine
  Reply With Quote
Staro 05.05.2021., 14:34   #