Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.11.2013., 09:02   #2881
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor brisani Pregled postova
Uklonite widgete i prečice sa
početnog ekrana
Widgeti i prečice koje imate na svom
početnom ekranu su možda estetski
prijatni, ali oni takođe doprinose
sporom odzivu vašeg telefona, zato
ne bi bilo loše da ih uklonite, kako bi
telefon živnuo. Citat sa B.A. com.
Htio sam nešto napisati. Odustao. Evo odgovora.

http://www.pohrani.com/f/1A/pY/vYdE9zx/1/wtf.jpg
  Reply With Quote
Staro 26.11.2013., 09:10   #2882
hakija
Premium
Moj komp
 
hakija's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 323
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Koristim SMS parking. Developer je Damir Mažar. Čak si unapred možeš postaviti registraciju i grad.
super, thnx!!!
hakija je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.11.2013., 10:02   #2883
brisani
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: ST
Postovi: 280
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Htio sam nešto napisati. Odustao. Evo odgovora.
Reka bi da si malo zamišljen, malo ljut, uglavnom oprosti na pametovanju.

Zadnje izmijenjeno od: brisani. 26.11.2013. u 10:58.
brisani je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2013., 11:34   #2884
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Citiraj:
Autor brisani Pregled postova
Uklonite widgete i prečice sa
početnog ekrana
Widgeti i prečice koje imate na svom
početnom ekranu su možda estetski
prijatni, ali oni takođe doprinose
sporom odzivu vašeg telefona, zato
ne bi bilo loše da ih uklonite, kako bi
telefon živnuo. Citat sa B.A. com.
Widgeti, pa onda prečice, su i najbitnije na početnom(im) ekranima.
Cijeli smisao početnog ekrana je u njima. Ukoliko njih nemaš isto ti je kao i na starim dumb telefonima, dialer prvi i kraj priče (sa tim da na ovome nije niti dialer prvi onda, znači downgrade ).

Nebi se ja sa time puno opterećivao. Imam 3 ekrana, puni widgeta + 4 direktorija sa najbitnijim prečicama i radi dobro.

Da nisam tako dobro odgojen, rekao bih da ovo spada u kategoriju uključivanja airplane moda preko noći kada spavaš, ali pošto sam fino odgojen, neću.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2013., 12:10   #2885
brisani
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: ST
Postovi: 280
Citiraj:
Autor Mikeyy Pregled postova
Widgeti, pa onda prečice, su i najbitnije na početnom(im) ekranima.
Cijeli smisao početnog ekrana je u njima. Ukoliko njih nemaš isto ti je kao i na starim dumb telefonima, dialer prvi i kraj priče (sa tim da na ovome nije niti dialer prvi onda, znači downgrade ).

Nebi se ja sa time puno opterećivao. Imam 3 ekrana, puni widgeta + 4 direktorija sa najbitnijim prečicama i radi dobro.

Da nisam tako dobro odgojen, rekao bih da ovo spada u kategoriju uključivanja airplane moda preko noći kada spavaš, ali pošto sam fino odgojen, neću.
Da ! Ali zašto od početnog ekrana radit app drawer?
brisani je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2013., 12:20   #2886
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Takodjer imam 3 homescreena. Pocetni je sa 4x6 = 24 aplikacije + weather widget. Swipe lijevo = widget maila preko cijelog ekrana. Swipe desno = widget evernotea preko cijelog ekrana.

Nisam ljubitelj widgeta, ova 3 su jedina koje koristim. Takodjer volim imati sve na homescreenu, app drawer koristim u svrhe slicno kao mad duke. I ne mogu si ni zamisliti da moram paliti isti po par puta dnevno. Ovako ga pokrenem 1-2 tjedno da dodjem do neke aplikacije koju ne koristim cesto, no potrebna mi je u tom trenutku.
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2013., 17:27   #2887
brisani
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: ST
Postovi: 280
Citiraj:
Autor Mileni Pregled postova
Takodjer imam 3 homescreena. Pocetni je sa 4x6 = 24 aplikacije + weather widget. Swipe lijevo = widget maila preko cijelog ekrana. Swipe desno = widget evernotea preko cijelog ekrana.

Nisam ljubitelj widgeta, ova 3 su jedina koje koristim. Takodjer volim imati sve na homescreenu, app drawer koristim u svrhe slicno kao mad duke. I ne mogu si ni zamisliti da moram paliti isti po par puta dnevno. Ovako ga pokrenem 1-2 tjedno da dodjem do neke aplikacije koju ne koristim cesto, no potrebna mi je u tom trenutku.
Vi sigurno imate dobre pile, da ja na svojoj kanti imam toliko otvorenih procesa odjednom, ugasija bi se trenutno. Prečac nije app, on radi u pozadini da bi ga draver očita trenutno sa home screena. Jadna vam batery. Inače ja imam 30tak app , a na početnom zaslonu nekoliko osnovnih. Aplikacije koje rijetko koristim držim na ledu na Titaniumu. U dialer najčešće ulazim iz lock screena.
brisani je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2013., 17:45   #2888
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Jesi ti ikad pogledao što ti troši bateriju? Ja u svim svojim mjerenjima standbya od Desirea, S2 (doduše, na HTC-u mi se nije dalo) kad bi recimo radio nešto jako dugo na poslu tipa 7 sati bez korištenja mobitela nikad nisam vidio ništa od takvih procesa da mi je radilo ikakvu opipljivu potrošnju.
  Reply With Quote
Staro 26.11.2013., 18:12   #2889
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,363
Citiraj:
Autor brisani Pregled postova
Prečac nije app, on radi u pozadini da bi ga draver očita trenutno sa home screena.
Imao ti ikonu u draweru ili na jednom od ekrana ti je isti bog. Kakav rad u pozadini
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2013., 23:19   #2890
brisani
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: ST
Postovi: 280
App drawer ili ladica aplikacija je grafičko sučelje u kojem se nalaze aplikacije- sistem/app (sistemske) - sistem data ( korisničke), znači nalaze se tamo fizički. Da je to tako, dokaz je da iz app drawera možete deinstalirati korisničke aplikacije, a teoretski mogle bi i sistemske kada bi postojao pokretač sa root funkcijama. Prečaci aplikacija su grafičke ikone koje prisiljavaju sustav da ih iscrtava na ekran, i to je zapravo njihova veza sa aplikacijama koje se nalaze u ladici. Naravno da desetak ikona neče bit problem (pogotovo na boljim, jačim androidima), ali tri home screena prepuna prečaca hmmm.....Nije to stara tema samo na Androidu, nego i na Windowsima, Linuxu. Početni ekran je zapravo radna površina za pokretanje češće korištenih aplikacija (operacija)
Takodjer na i phonu imate pokretač koji ima samo ladicu, bez home screena, a imate i na Android marketu nekoliko pokretača koji kao i I phone imaju samo app drawer(Miui,Espier, F I phone, ( ali ne bi hvala!). P.S. Ako neko misli da nisam u pravu molio bi da me ispravi i objasni zašto.
brisani je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.11.2013., 23:22   #2891
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,943
Pa napravi uz ovaj desktop sto imas trenutno jos 5 komada i natrpaj na njih sve widgete+aplikacije ono da ekrani budu popunjeni pa pogledaj kolko ti mobitel vise baterije trosi.

Mit rijesen.
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2013., 23:33   #2892
A.J.
Premium
Moj komp
 
A.J.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka (Umag)
Postovi: 1,197
Slazem se da svaki proces trosi bateriju, samo pitanje koliko je to pravo opterecenje za procesor i bateriju. S obzirom da si jedini koji cjepidlaci o tome, de mi molim te reci koliko % baterije trosi zbog vise ikona na homescreenu pa da je to toliko vazno?
Sto se tice opterecenja sistema, po mojem misljenju mislim da je manji problem da se loada drugi homescreen s vise ikona nego cijeli app drawer sa svim stranicama za sve ikone.
Da nebi bilo zabune da mislis da branim ove koje drze brdo ikona na homescreenu, nisam jedan od njih. Na homescreenu drzim 7 ikona u docku, a 30 aplikacija koje najcesce koristim imam na prvom tabu u draweru, ostale su razdijeljenje po drugim kriterijima po tabovima.
A.J. je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2013., 00:50   #2893
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Htio sam nešto napisati. Odustao. Evo odgovora.

http://www.pohrani.com/f/1A/pY/vYdE9zx/1/wtf.jpg
Mnogo si lep i njegovan u duši i izvana
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2013., 10:06   #2894
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor brisani Pregled postova
App drawer ili ladica aplikacija je grafičko sučelje u kojem se nalaze aplikacije- sistem/app (sistemske) - sistem data ( korisničke), znači nalaze se tamo fizički. Da je to tako, dokaz je da iz app drawera možete deinstalirati korisničke aplikacije, a teoretski mogle bi i sistemske kada bi postojao pokretač sa root funkcijama. Prečaci aplikacija su grafičke ikone koje prisiljavaju sustav da ih iscrtava na ekran, i to je zapravo njihova veza sa aplikacijama koje se nalaze u ladici. Naravno da desetak ikona neče bit problem (pogotovo na boljim, jačim androidima), ali tri home screena prepuna prečaca hmmm.....Nije to stara tema samo na Androidu, nego i na Windowsima, Linuxu. Početni ekran je zapravo radna površina za pokretanje češće korištenih aplikacija (operacija).
http://www.pohrani.com/f/3A/I2/47A3BN3M/wtf2.jpg

Uključi si da vidiš "redrawing" kako izgleda i što se događa sa ekranima na home screenu, odnosno app draweru.

Aplikacije koje dodaš na homescreen nisu pokrenute. Prouči malo što donosi Android 4.4. pa će ti možda neke stvari biti jasnije kako se aplikacije pokreću trenutno na Androidu, odnosno što se događa kad klikneš na nju.

Ja mogu sa homescreena deinstalirati bilo koju aplikaciju za koju imam ikonu.

Sustavu treba isto puno "resursa" da prikaže ikonu aplikacije bila ona u app draweru ili na homescreenu.

Fulao si ceo fudbal

EDIT: Ovo o Windowsima/Linuxu neću ni spominjati Što više troši resursa. Kliknuti windows gumb i tražiti aplikaciju da bi došao do shortcuta na nju koji klikneš. Kliknuti windows gumb i tipkati ime aplikacije da bi dobio shortcut na dotičnu (u kojem slučaju komp počinje tražiti po hardu isto za dotičnu frazu koju si utipkao) ili double click na desktopu napraviti na shortcut aplikacije te ju odmah otvoriti. Desktop shortcuti i razni dockovi koji ti "vise" cijelo vrijeme na ekranu nisu tu da budu lijepi nego da ti ubrzaju rad odnosno da dođeš brže do aplikacije za koje si ti procjenio (ili ako ima opcija sustav) da ih najčešće koristiš. Same shit ti je na Androidu.

Zadnje izmijenjeno od: Mad_Duke. 27.11.2013. u 10:17.
  Reply With Quote
Staro 27.11.2013., 11:15   #2895
kyz0
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 347
Može mala pomoć, novi sam u svijetu androida, pa nisam navikao da stvari ne rade kao što su zamišljene da bi trebale raditi.

Na Xperia Z1 pokušavam gledati Maxtv To Go, i od 15 puta koliko upalim stream, 2 puta mi je ponudio uređaj da otvorim u video playeru, a 13 puta je samo otvorio stranicu u chromeu, bez da se išta učitalo.

Ima li itko iskustvo sa time ili da se javim tcomu.
kyz0 je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2013., 11:22   #2896
brisani
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: ST
Postovi: 280
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
http://www.pohrani.com/f/3A/I2/47A3BN3M/wtf2.jpg

Uključi si da vidiš "redrawing" kako izgleda i što se događa sa ekranima na home screenu, odnosno app draweru.

Aplikacije koje dodaš na homescreen nisu pokrenute. Prouči malo što donosi Android 4.4. pa će ti možda neke stvari biti jasnije kako se aplikacije pokreću trenutno na Androidu, odnosno što se događa kad klikneš na nju.

Ja mogu sa homescreena deinstalirati bilo koju aplikaciju za koju imam ikonu.

Sustavu treba isto puno "resursa" da prikaže ikonu aplikacije bila ona u app draweru ili na homescreenu.

Fulao si ceo fudbal

EDIT: Ovo o Windowsima/Linuxu neću ni spominjati Što više troši resursa. Kliknuti windows gumb i tražiti aplikaciju da bi došao do shortcuta na nju koji klikneš. Kliknuti windows gumb i tipkati ime aplikacije da bi dobio shortcut na dotičnu (u kojem slučaju komp počinje tražiti po hardu isto za dotičnu frazu koju si utipkao) ili double click na desktopu napraviti na shortcut aplikacije te ju odmah otvoriti. Desktop shortcuti i razni dockovi koji ti "vise" cijelo vrijeme na ekranu nisu tu da budu lijepi nego da ti ubrzaju rad odnosno da dođeš brže do aplikacije za koje si ti procjenio (ili ako ima opcija sustav) da ih najčešće koristiš. Same shit ti je na Androidu.
Ja sa početnog ekrana ne mogu deinstalirat aplikaciju, nego samo izbrisat prečac. Iz drawera pritiskom na korisničku app. i prebacivanjem u gornji lijevi kut app se deinstalira. Ja isto koristim prečace i mislim da su korisni, ali samo ono što mi je primarno. Nemoj mi zamjerat na ovome, osim toga forum i je za raspravu. Pozdrav!
brisani je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2013., 11:27   #2897
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Npr. Apex launcher ti nudi uninstall sa desktopa. Uz remove, resize i edit, ima i uninstall.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2013., 11:32   #2898
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor brisani Pregled postova
Ja sa početnog ekrana ne mogu deinstalirat aplikaciju, nego samo izbrisat prečac. Iz drawera pritiskom na korisničku app. i prebacivanjem u gornji lijevi kut app se deinstalira. Ja isto koristim prečace i mislim da su korisni, ali samo ono što mi je primarno. Nemoj mi zamjerat na ovome, osim toga forum i je za raspravu. Pozdrav!
Nemaš u svojem launcheru (koji je zapravo aplikacija i uključuje app drawer) uninstall opciju i to ti je baza za cijelu teoriju

Osobne teorije i predikcije su tu da se rade kada nemaš dovoljno dostupnih podataka da bi bio siguran u nešto. Ovo nije taj slučaj
  Reply With Quote
Staro 27.11.2013., 11:41   #2899
dinos3
Dino Saur
 
dinos3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Rijeka
Postovi: 915
Citiraj:
Autor kyz0 Pregled postova
Može mala pomoć, novi sam u svijetu androida, pa nisam navikao da stvari ne rade kao što su zamišljene da bi trebale raditi.

Na Xperia Z1 pokušavam gledati Maxtv To Go, i od 15 puta koliko upalim stream, 2 puta mi je ponudio uređaj da otvorim u video playeru, a 13 puta je samo otvorio stranicu u chromeu, bez da se išta učitalo.

Ima li itko iskustvo sa time ili da se javim tcomu.
Problem nije do Tcoma.
Kad te je 3. put pitao s cime zelis otvoriti sigurno si sitsnuo Chrome i oznacio koristi uvijek. Odi na Upravljanje aplikacijama- Chrome i stisni obrisi zadane postavke.
dinos3 je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2013., 12:05   #2900
kyz0
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 347
Citiraj:
Autor dinos3 Pregled postova
Problem nije do Tcoma.
Kad te je 3. put pitao s cime zelis otvoriti sigurno si sitsnuo Chrome i oznacio koristi uvijek. Odi na Upravljanje aplikacijama- Chrome i stisni obrisi zadane postavke.
Na žalost, nije to, nije mi niti ponudio otvaranje u chromeu. Pod Chromeom "Launch by default" mi piše "No defaults set".

Evo sada sam ponovno otvorio max tv i opet mi otvara u chromeu.
kyz0 je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2013., 20:04   #2901
dinos3
Dino Saur
 
dinos3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Rijeka
Postovi: 915
Popusti na Google Playu http://www.svijet-androida.com/27/11...k-friday-2013/



GTA San Andreas dolazi ovog prosinca na Android http://www.rockstargames.com/newswir...-december.html
dinos3 je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2013., 12:33   #2902
makromedia
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2013
Lokacija: trogir
Postovi: 137
Nejasnoće oko HotSpot lokacija ?

Koliko sam shvatio, HotSpot lokacije su točke na kojima se može spojiti besplatno na internet. Na android mobitel sam instalirao aplikaciju "T-Mobile HotSpot Connect" i kad ju pokrenem traži mi da kupim nekakav "Hotspot vaučer" i piše vrsta vaučera 1 h = 5 kn .
Nije mi jasno šta mu znači to 1 h = 5 kn i zašto kupovina ako piše da je spajanje na HotSpot točke besplatno
makromedia je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2013., 13:36   #2903
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,329
'Kvaka 22' je što hot-spot ne mora nužno biti gratis.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2013., 14:01   #2904
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Pa spajanje je gratis, korištenje interneta nije :P
  Reply With Quote
Staro 28.11.2013., 14:18   #2905
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,329
Prekrasno rečeno
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2013., 11:18   #2906
baban
Premium
Moj komp
 
baban's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: DE
Postovi: 591
baban je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2013., 13:51   #2907
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,329
Sada i sa Viberom možete vršiti telefonske pozive. I to jeftinije nego sa Skypeom.
http://www.androidcentral.com/viber-...ing-any-number
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2013., 20:35   #2908
Toorop
Mother Russia
Moj komp
 
Toorop's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 326
Gta San Andreas je izašao na Novom Zelandu. U ponoć i u europi :3

Android mobiteli još nisu podržani, pa ćemo morati čekati.. no valjda će brzo
Toorop je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2013., 23:10   #2909
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,363
Jučer je stigao updejt Tapatalk Pro. Moram priznat da je ovo odlično sad. Brzina je vrhunska. Nikad mi do sad brži nije bio Tapatalk. Instantno otvara teme. Dobar posao su odradili sada
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2013., 23:57   #2910
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Nedam ni lipe više njima. Kupio sam tapatalk 2, i onda se majstori sjete reorganizirati aplikaciju i sad bi ja opet trebao kupiti. Ma da nebi
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na