Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.09.2023., 14:07   #5671
Tirkiz
Poludrago kamenje
 
Tirkiz's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2023
Lokacija: Ogulin
Postovi: 197
Citiraj:
Autor maki040 Pregled postova
Hvala vam ljudi! Super ste.

A jesmo “happy big family” na papiru Zbog staraca držimo tel, onda ću ići na bridge mode. Znaci ne moram ni tražiti da bude ruter i ONT odvojeno, točno? TV gledamo klasično preko antene i SAT. Uglavnom usluga int + tel.
Da, zbog VOIP-a nema smisla da tražiš odvojeno router i ONT (iako ne znam dal to danas dijele odvojeno, možda za niže brzine neta )
Tirkiz je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2023., 14:21   #5672
maki040
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2015
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 55
A samo još pitanje vezano za telefon. Kad ide bridge mode, da li ide telefon preko modema od T Coma ili preko rutera?
maki040 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.09.2023., 14:30   #5673
Blagus
Premium
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 505
Preko njihovog rutera ide i telefon i MaxTV.
Blagus je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2023., 16:25   #5674
Tirkiz
Poludrago kamenje
 
Tirkiz's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2023
Lokacija: Ogulin
Postovi: 197
Citiraj:
Autor maki040 Pregled postova
A samo još pitanje vezano za telefon. Kad ide bridge mode, da li ide telefon preko modema od T Coma ili preko rutera?
Pa napisal sam ti, čim imaš VOIP (telefon) - mora biti njihov router
Da, telefon uštekavaš u HT router
Ti ćeš svoj router koristiti samo za internet
Tirkiz je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2023., 12:42   #5675
maki040
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2015
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 55
Prepostavio sam to, nego nisam bio siguran. Hvala vam.

I sad još vaša preporuka. Koja kombinacija je bolja za Wifi (kvaliteta, brzina, …).

A) uzet HT-ov Speedport s 3 mesh repeatera (najam cca 7 eura mjesečno)
B) bridge mode i koristit 7490 koje imam po kući za router i kao mesh repeateri

Planiram uzeti 1 Gigu. Ako bude kod HT-a uskoro moguće možda i dvije gige (ako ne bude preskupo).

Svi repeateri bili bi spojeni kabelom (CAT 7).

Zadnje izmijenjeno od: maki040. 05.09.2023. u 13:55.
maki040 je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2023., 14:01   #5676
Tirkiz
Poludrago kamenje
 
Tirkiz's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2023
Lokacija: Ogulin
Postovi: 197
Citiraj:
Autor maki040 Pregled postova
Prepostavio sam to, nego nisam bio siguran. Hvala vam.

I sad još vaša preporuka. Koja kombinacija je bolja za Wifi (kvaliteta, brzina, …).

A) uzet HT-ov Speedport s 3 mesh repeatera (najam cca 7 eura mjesečno)
B) bridge mode i koristit 7490 koje imam po kući za router i kao mesh repeateri

Planiram uzeti 1 Gigu. Ako bude kod HT-a uskoro moguće možda i dvije gige (ako ne bude preskupo).

Svi repeateri bili bi spojeni kabelom (CAT 7).
Ja ne volim te ISP-ove meshove kao ni opremu, kod sebe imam TP-LINK Deco Mesh X20-3, AX1800, 3-pack, svaki spojen gigabitnim kabelom na switch, rade vrhunski već godinu dana
I još na svakom Decou imaš po jedan gigabitni port slobodan ako treba spojiti neki uređaj LAN kabelom ili switch
Tirkiz je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2023., 14:32   #5677
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Tu nema dileme, ideš na B varijantu.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2023., 15:35   #5678
brunci-vg
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: vel.gorica
Postovi: 298
Nastavak mojeg posta za bridge: zvali jučer iz tcoma. Kažu taj router ne može u bridge mode.

Kažu mogu oni zamijeniti opremu koja može u bridge. Kako sam na moru i nema me doma nek ništa zasad ne rade.

Probao sam doma spojiti ASUS N18u kao AP, spojio ga lan kablom u jedini slobodni 2.5gbit port, medjutim baca mi čudne rezultate s obzirom da N18u daje wireless N mrežu. Max propusnost mu je 40/30mbita. Na maganta home box ugašen wireless
To mi je jako čudno s obzirom da mi je u router modu N18u spojen na bridge na stari speedport na parici išao uredno na 70/50.

Jel ga koči taj Magenta magenta box ili šta? Na žici uredno ide max koliko daje parica

Poslano sa mog SM-A528B koristeći Tapatalk
brunci-vg je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2023., 18:15   #5679
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
ASUS N18u je za današnje pojmove igračka za u garažu
WiFi mu je 2.4 Ghz b/g/n, WAN/Lan na sreću Gb.

Ako sam dobro razumio, maganta home box je u router modu samo si mu ugasio WiFi ?

Ako ASUS N18u nema u wizzardu opciju za AP mod isto možeš postići ovako:
- promijeni mu IP adresu na 192.168.1.x (npr. 192.168.1.200), mora biti slobodna,
ostatak je std. Subnet=255.255.255.0, Gateway=192.168.1.1 (IP adresa gl. routera)
- ugasi njegov DHCP Server
- WiFi po želji
- spajaš ASUS N18u Lan1 na "neki" Lan port na maganta home box

Namjerno sam napisao "neki" Lan port, probaj "normalni" GB port a spoji PC na taj 2.5gbit port,
pa onda testiraj, vidi jeli u oba slučaja detektirana / postavljena brzina porta.

Ili neka sve skupa čeka dok se ne vratiš sa mora
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2023., 18:30   #5680
brunci-vg
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: vel.gorica
Postovi: 298
Ma znam sve te sheme, al svejedno bi u N varijanti trebao davati osjetno vece brzine, kao da ga Magenta koci. Pa kazem da je taj u router modu prije davao skoro duple brzine, ne znam sta mu je sad da nece u Ap modu raditi. Hocu ga probat stavit kao glavnog, al ne mogu kad magenta ne moze u bridge mode.

Nisam probao sa drugim portovima, jer na 2 porta su mi maxtv prijemnici, na jednom je powerline ustekan pa mi je ostao taj 2,5 gbit port.

Radije na ASUS-u slozim 2.4 da mi lovi kako treba signal po cijeloj kuci, nego da se patim sa magenta home box-om koja mu nije ni do koljena sa dometom wifi signala iako joj ugasim 5ghz i ostavim 2.4

Imam i usb mrezni printer usten u Asusa, dok na Magenti ga jos nisam uspio sloziti da mi radi. Ili su to zakljucali pa nece.
Stavim postavke printera na 192.168.1.1 tj mreznu adresu Magente i ne zeli printati. Pa ustekavam i palim Asusa na taj jedan lan port Magente da svi mogu printat.. Ludilo od Magente haha

Poslano sa mog SM-A528B koristeći Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: brunci-vg. 05.09.2023. u 18:39.
brunci-vg je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.09.2023., 18:54   #5681
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Iskopaj od nekud bilo kakav 5-port switch, može i stari 100 Mb,
na njega prebaci MaxTv STB - ove i tako ćeš osloboditi 1 Lan port na margenta šrotu.

Čisto sumljam da ćeš osposobiti USB Print ..... radije nađi / složi Print server ...

Ukratko, kad se vratiš doma traži opremu koja može u bridge i složiš mrežu kako treba.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2023., 19:00   #5682
brunci-vg
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: vel.gorica
Postovi: 298
A sta ak mi uvale nesto kaj opet ne valja? Koji su jos routeri koje daju a da imaju na sebi direktno optiku, bez Ont-a?

Poslano sa mog SM-A528B koristeći Tapatalk
brunci-vg je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2023., 19:14   #5683
Tirkiz
Poludrago kamenje
 
Tirkiz's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2023
Lokacija: Ogulin
Postovi: 197
Citiraj:
Autor brunci-vg Pregled postova
A sta ak mi uvale nesto kaj opet ne valja? Koji su jos routeri koje daju a da imaju na sebi direktno optiku, bez Ont-a?

Poslano sa mog SM-A528B koristeći Tapatalk

Asus RT-N18U?
ja sam takva dva stavio na dvije lokacije koji i dan danas rade ko urice, bez obzira što su za današnje pojmove stari uređaji bez 5 GHz WiFi-ja

jedan na lokaciji di je optika i radi direktno PPPoE spojen na HT ONT a na drugoj lokaciji je uštekan na A1 coax router (A1 ne da bridge)

Ako nemre nikak pravi bridge, stavi na Asusu kod WAN postavki Dynamic DHCP tako da dobije obični LAN IP od HT-ovog routera, pazi da ISP-ov router i Asus nemaju isti LAN opseg (npr HT router dijeli 192.168.1.x a Asus neka dijeli 192.168.2.x)

bit će to double NAT ali to kod mojih radi besprijekorno godinama, osobno i ja tako koristio preko ovih mobilnih neta di je morao ostati ISP-ov 4G router a takvi tek nemaju bridge

Asus preko tog N daje itekako 150-200 Mbps, samo ovisi o uređajima koji se kače na njega...


E, al ja nisam davio HT za bridge.
Ja sam lipo na moj telekom webu promijenio pass (koji je ujedno i PPPoE pass), username ti tamo već piše, to upisao u Asusa i tako radio PPPoE vezu a da na moj telekom webu stoji da je normalni router način rada a ne bridge.
Godinama
Tirkiz je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2023., 19:19   #5684
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
@brunci-vg
Mislim da krivo razmišljaš,za custom varijante najbolje je ONT + "neki router",
ako nemaš / ne koristiš VoIp onda njihov router mijenjaš sa čime god hoćeš.
Na novijim Asus / TP-Link - ovima se brzo sve složi, uključujući MaxTv.

Neki od njihovih routera ne rade kako treba kada se prebace u Bridge mode za Internet (žderu bandwith).
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2023., 13:39   #5685
SinfulSaint
Premium
Moj komp
 
SinfulSaint's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 315
Maki, đe su ti doveli optiku? koji dio grada?

Ja sam na SSG-u nekidan su kroz šahtove na Konalu vukli optiku za HT.

SinfulSaint je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2023., 18:40   #5686
maki040
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2015
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 55
U Zatonu sam, optiku su vukli kroz moju ulicu i magistralom prije 3-4 mj., preko stupova spojeli kuće (do fasade, postavili kutiju) i prije cca 6 tjedana postavili distribucijskog čvor na početku ulice. Od toga vise radnika nisam vidio i čini mi se da ih neću vise ni vidjeti. Sad kad će HT pustiti optiku pojma nemam, a volio bi znat.

Uglavnom s ove strane su masu naselja odradili.
maki040 je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2023., 09:55   #5687
SinfulSaint
Premium
Moj komp
 
SinfulSaint's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 315
da, čuo sam za Primorje i Konavle da se vuče optika jer je lova iz fondova. Po Gradu osim Konala nisam niđe vidio ništa.
SinfulSaint je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2023., 10:13   #5688
maki040
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2015
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 55
E sad ipak imam još jedno pitanje. Čitao sam jutros dosta stranica na forumu ma neke stvari mi još nisu jasne. Vidim da za Gigu moram uzeti Premium sranje iako u cjeniku ne piše tako i s time neću dobiti ONT. Sad sljedeća pitanja:

1) mogu li kupiti svoj ONT? Vidim da njemački Telekom prodaje njihov za 2 Gige za nekih 50 eura, sigurno se može naći i jeftinije. Često sam gore.
1 b) ide li tu neka konfiguracija ili samo uštekaš?
2) ako mogu koristit svoj ONT mogu koristit i svoj ruter bez opreme od HT-a? U pitanju je int i tel - a razmišljam uzeti i TV jer ovi novi receiveri navodno moći će se nositi svudje unutar EU-a
3) ako je ONT postavljen, mogu bilo koji ruter koristit, npr i 7490?

Hvala i sorry
maki040 je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2023., 10:23   #5689
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Sa premium opremom ide ONT. Bar je išao. Premium oprema je speedport + mesh uređaj.

Ako imaš ONT možeš bilo koji ruter staviti na njega, dok god podržava pppoe i vlan tag.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2023., 11:31   #5690
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,403
Citiraj:
Autor maki040 Pregled postova
E sad ipak imam još jedno pitanje. Čitao sam jutros dosta stranica na forumu ma neke stvari mi još nisu jasne. Vidim da za Gigu moram uzeti Premium sranje iako u cjeniku ne piše tako i s time neću dobiti ONT. Sad sljedeća pitanja:

1) mogu li kupiti svoj ONT? Vidim da njemački Telekom prodaje njihov za 2 Gige za nekih 50 eura, sigurno se može naći i jeftinije. Često sam gore.
1 b) ide li tu neka konfiguracija ili samo uštekaš?
2) ako mogu koristit svoj ONT mogu koristit i svoj ruter bez opreme od HT-a? U pitanju je int i tel - a razmišljam uzeti i TV jer ovi novi receiveri navodno moći će se nositi svudje unutar EU-a
3) ako je ONT postavljen, mogu bilo koji ruter koristit, npr i 7490?

Hvala i sorry
1.Možeš ali fiber konektor je drugačiji i treba naći prijelaz na SC/APC sa njemačkog.

2.Nije plug and play već moraš saznat svoj ONT serial i PLOAM password kojeg ukucaš na webgui novog ONTa.

3.Možeš ali znaj da Fritzovi nemaju opciju za IPTV preko bridgeane konekcije što znači da će samo raditi Internet i VoIP(telefon).
Također moraš znati svoje podatke za Internet tipa kod HTa je PPPoE konekcija pa se traži username i password.
Ista stvar je i za VoIP.

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je online   Reply With Quote
Staro 12.09.2023., 10:39   #5691
colonelf
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: hrvatska
Postovi: 48
Citiraj:
Autor maki040 Pregled postova
U Zatonu sam, optiku su vukli kroz moju ulicu i magistralom prije 3-4 mj., preko stupova spojeli kuće (do fasade, postavili kutiju) i prije cca 6 tjedana postavili distribucijskog čvor na početku ulice. Od toga vise radnika nisam vidio i čini mi se da ih neću vise ni vidjeti. Sad kad će HT pustiti optiku pojma nemam, a volio bi znat.

Uglavnom s ove strane su masu naselja odradili.
Odradili su lagani dio posla, cilj je uzet lovu prije isteka trajanja projekta. A pritužbe na kvalitetu odrade se samo gomilaju.

Spojit će te tamo nekad na iduće ljeto.
colonelf je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2023., 21:15   #5692
tommyman1507
Premium
Moj komp
 
tommyman1507's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 416
Imam optiku od HT-a 200/100 jedno pola godine ( bolje ne može od toga ). Prva 3-4mj sve Ok i onda kreće random pucanje veze. Nekada po 14-15 dana ništa a evo sada u zadnjih 7 dana skoro svaki dan. Ovi mi kažu sa podrške da samo ugasim i upalim ruter ( imam dva komada jedan spojen u drugi....neka pračovjek metoda izgleda) i za divno čudo to pomogne većinom. Nekada ne. Može li se to vidjeti nekako zašto puca veza? Ovi mi ništa ne govore. Samo trube pali gasi.
tommyman1507 je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2023., 10:09   #5693
Tirkiz
Poludrago kamenje
 
Tirkiz's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2023
Lokacija: Ogulin
Postovi: 197
Citiraj:
Autor tommyman1507 Pregled postova
Imam optiku od HT-a 200/100 jedno pola godine ( bolje ne može od toga ). Prva 3-4mj sve Ok i onda kreće random pucanje veze. Nekada po 14-15 dana ništa a evo sada u zadnjih 7 dana skoro svaki dan. Ovi mi kažu sa podrške da samo ugasim i upalim ruter ( imam dva komada jedan spojen u drugi....neka pračovjek metoda izgleda) i za divno čudo to pomogne većinom. Nekada ne. Može li se to vidjeti nekako zašto puca veza? Ovi mi ništa ne govore. Samo trube pali gasi.
Rekao si da imaš dva uređaja, vjerojatno ONT (mala bijela kutijica, često piše proizvođač Raisecom) i HT router.

Jesi siguran dal je optički kabel dobro uštekan u ONT (tu malu bijelu kutijicu)?
Da nije negdje jako savijen, pregažen?
Kada počnu pucanja veze - da li na ONT uređaju svijetli crveno lampica LOS?

Ako da, reci im da ti na ONT uređaju stalno ili povremeno svijetli LOS lampica pa će poslati tehničara na teren da se utvrdi dal ima gdje prekid optičke niti i popravi


Ako je to ipak ok, onda jedino što mi pada na pamet jest da se HT-ov router zblesira, možda se puno surfa, previše spojenih uređaja, i sl. Tada je obično rješenje da se kupi i stavi vlastiti router.
Tirkiz je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2023., 11:28   #5694
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Ja sam imao 500/250 i nisam to nikako mogao rijesiti, vecinom je bio problem sa padom brzina da streaming servisi nisu radili. Toliko su me nazivcirali da modem nisam ni isao mjenjati nego sam samo na Iskon otisao. Ako ces mjenjati router javi da li je pomoglo.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2023., 13:53   #5695
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,087
Citiraj:
Autor tommyman1507 Pregled postova
Imam optiku od HT-a 200/100 jedno pola godine ( bolje ne može od toga ). Prva 3-4mj sve Ok i onda kreće random pucanje veze. Nekada po 14-15 dana ništa a evo sada u zadnjih 7 dana skoro svaki dan. Ovi mi kažu sa podrške da samo ugasim i upalim ruter ( imam dva komada jedan spojen u drugi....neka pračovjek metoda izgleda) i za divno čudo to pomogne većinom. Nekada ne. Može li se to vidjeti nekako zašto puca veza? Ovi mi ništa ne govore. Samo trube pali gasi.
Na dvije lokacije sličan problem, na jednoj je sam konektor koji ulazi u ont bio problem, tako da poslušaj kolegu i poprati los lampicu. Na drugoj speedport umirao nakon 6-7 wifi klijenata.

Od kad su konktor popravili, sad vec 5g na nijednoj lokaciji nema problema, naravno na obje imam svoj ruter.

Sent from my 2201116SG using Tapatalk
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2023., 13:42   #5696
Colossus
Premium
Moj komp
 
Colossus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 378
poz ekipa

evo susjedu uveli tcom optiku u zgradi, router technicolor FGA 2233 onaj crni magenta.

Net i maxtv rade bez problema, ali ima jedan gadan problem sa Voip telefonijom, specifično, manifestira se na dva nacina:

1. Zove nekog sa tog kucnog telefona, on cuje osobu koju zove, osoba na drugoj strani ne čuje njega.

2. Kada njega netko zove na taj telefon, nema apsolutno nikakvog zvuka niti signala nakon sto se broj izbira, tišina jedno 30tak sekundi i onda samo automat muski glas dojavi broj trenutno nije dostupan.

Problem nije prisutan pri svakom pozivu.


Klasične stvari poput resetiranja, zvanja SKZ 100 puta, testiranje-zamjena kablova i telefona nije urodilo plodom.

Jel to ucestali problem kod ovih technicolor rutera ili su nesto sjebali u "centrali"?

Ima li itko kakav hint da usmjeri prema rješenju?

živjeli
Colossus je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2023., 13:56   #5697
Chome
TK
Moj komp
 
Chome's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,088
Neka proba drugi kabel pa i drugi telefon ako je u mogućnosti.
Chome je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2023., 14:02   #5698
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,076
Citiraj:
Autor Chome Pregled postova
Neka proba drugi kabel pa i drugi telefon ako je u mogućnosti.



ovo je HT nešto sjebo u natiranju. podaci prolaze u jednom smjeru, ne u drugom.

česta stvar u telefoniji. moraju oni to interno riješiti. prijavljuj kvar.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2023., 14:04   #5699
Chome
TK
Moj komp
 
Chome's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,088
Moguće ali ništa ga ne košta pobati. Meni se recimo dogodilo da mi konektor nije bio gurnut do kraja i povremeno se događalo da telefon zvoni sam od sebe.
Chome je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2023., 14:13   #5700
tascam
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: hr
Postovi: 812
Može i router zajebavati
tascam je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na