Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.09.2006., 19:15   #1
Flegmatik
Registered User
 
Flegmatik's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 5
Smile Power & HDD LED

Pozdrav ljudi...evo pojavljujem se prvi put na ovom forumu, te sam vrlo veliki noob u nekim stvarima. Htio bi namontirati na svoje kuciste Power i HDD ledice,jer ih uopće nemam na kučistu...Pa sada ljudi pomagajte kako i gdje moram spojiti ledice...jer mi je najveci problem od kuda napraviti izvode žica za ledice...od kuda moram napraviti izvod žice za Power LED a od kuda za HDD LED....Unaprijed hvala : stoopid !
__________________
Flegmatik je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2006., 20:58   #2
Haba
AMD user
Moj komp
 
Haba's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 165
pozz.

pa imas na ploci pinove na koje trebas spojiti ledice a obicno se nazivaju PWR_LED i HDD_LED.....

i jos nesto, manual je tvoj prijatelj
__________________
Haba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.09.2006., 21:22   #3
Flegmatik
Registered User
 
Flegmatik's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 5
Znaci samo si izbusim rube na kucistu i stavim si crvenu i zelenu LED i spojim ih sa tim pinovima na maticnoj....i to bi trebalo sljakati...A koju jacinu dioda...voltaža?
__________________
Flegmatik je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2006., 21:30   #4
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Cool

Citiraj:
Autor Flegmatik Pregled postova
Znaci samo si izbusim rube na kucistu i stavim si crvenu i zelenu LED i spojim ih sa tim pinovima na maticnoj....i to bi trebalo sljakati...A koju jacinu dioda...voltaža?
Iščupaj iz starog kućišta...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2006., 21:34   #5
Flegmatik
Registered User
 
Flegmatik's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 5
Eh, to bi bilo lijepo kada bi ga imao..... : roller : Ne bih onda pitao kako se sve to radi....
__________________
Flegmatik je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2006., 21:57   #6
Lucky Strike
"""It's Toasted"""
 
Lucky Strike's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 25
hehe...imam jedan par koji skuplja prašinu u ladici, donesem ti ih sutra u školu: hello2 :: hello2 :

nego, jel ko stvarno zna kolka je voltaža na tim pinovima?
__________________
MBO: ASUSP4S533-MX
CPU: Intel Celeron 2.6 @ 2.9
GPU: GeForce 6600GT + ZALMAN Vf700Al-Cu
RAM: NoName 512mb

PSU: MS MAV-300W-P4
Lucky Strike je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2006., 22:51   #7
Flegmatik
Registered User
 
Flegmatik's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 5
e thx brate...sve zagonetke su rijesene...nemam blage o voltazi konektora ali sam nasao sliku kako i gdje se nalazi taj HDD_LED za sve koji imaju isti problem kao i ja...On se nalazi na F_PANEL ( 2x 10 pins connector ) ...
__________________
Flegmatik je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2006., 09:21   #8
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,020
Od svih tih žica ja spojim samo ono neophodno a to su žice od power prekidača. Reset, power led i hdd led uopće ne spajam.
__________________
Verifikacija poštenog trgovca #1, #2, #3, #4, #5, #6, #7, #8, #9
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2006., 09:26   #9
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Talking

Ja niti namam na kućištu edice niti mi trebaju...

Čak sam odstranio i prednje audio kablove jer mi netrebaju ostavio sam samo prednji USB spojen i reset i power...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2006., 22:13   #10
Flegmatik
Registered User
 
Flegmatik's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 5
pa evo danas sam poslije skole sa GrannyKillerom imao zanimaciju, razvalili smo moj komp do daske....skoro pa do poslijednjeg vijka... I Lucky Strike mi je dofurao danas u skoli ledice..te sam bio spreman za akciju, i tako mi sve to lijepo razvalili...te postenih sat vremena je bilo potroseno u skidanju i razmisljanju kako skinuti gornju masku kucista....napokon ja odlucim gdje ce mi ledice stajati, pomisljajuci kako cu probusiti rupe tu i tu...i razvalimo mi napokon tu gornju masku i vidimo kako su tamo ipak neki s***ano skriveni vodovi (switch,restart i jos jedan neidentificirani vodic) nakon malo duzeg raskapanj smo doznali da su to vodovi od ledice koja je cijelo vrijeme bla na gornjoj maski ispod neke prozirno crne maske...a razlog kako sam ja mislio da nemam ledicu je taj sto su mi uvalili u kuciste pregorenu ledicu, te ona nikada nije svijetljela. Takoder pored te isto imam utor i za HDD ledicu...I tako skuzili da nam se ne da lemiti i skidati staru ledicu i metati novu...sve smo sastavili nazad, a da nismo bezveze sve raskapali, barem smo ugradili na gornju masku jedan ventilator (neki ludilo, svijetli 100 na sat )...pa rekoh neka barem malo ispuhuje ako nista od ledica za HDD i PWR.... o njima jednom drugom prilikom... Usput gdje bi mogao nabaviti 50cm vodica za ledice???
__________________
Flegmatik je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.09.2006., 23:41   #11
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,941
jesi siguran da ne rade ledice? Jesi li provjerio da li su spojene kako treba (plus i minus) . Neki ljudi koji rade u firmam samo spoje bilo kako pa se cesto zeznu prilikom spajanja na plus i minus pa ledice ne svjetle.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2006., 00:28   #12
GrannyKiller
pazi babu!
Moj komp
 
GrannyKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 269
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
jesi siguran da ne rade ledice? Jesi li provjerio da li su spojene kako treba (plus i minus) . Neki ljudi koji rade u firmam samo spoje bilo kako pa se cesto zeznu prilikom spajanja na plus i minus pa ledice ne svjetle.

dobro su spojene, gledali smo par puta... ma spušena LEDica, trebat će zamijenit.
GrannyKiller je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na