Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.05.2011., 17:27   #1
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,689
Sapphire HD6670 i 6570 - za igrače na budžetu

Testirali smo dvije Turks kartice.
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2011., 09:13   #2
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Kreso popravi link, ne otvara.

Edit: Sve ok, ocito nesto kod mene bilo.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.05.2011., 11:58   #3
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Mala opaska glede naslova.
Sapphire HD6670 i 6570 - za igrače na budžetu <- besmisleno, vidim da se iz engleskog poteže low budget, što je OK ako se napiše ovo LOW a kod nas bi isto trebalo biti S NISKIM BUDŽETOM. Ovo "za igrače na budžetu" može isto biti s visokim budžetom, na državnom budžetu, na općinskom budžetu, a u krajnjoj liniji se i budžet kod nas prevodi kao "proračun". Sve u svemu, izgubio se smisao "za igrače s malo love".

Dodatak: ono što na engleskom imaju navedeno kao BUDGET, bez ikakvog pridjeva, je samo tamo gdje postoji podjela na BUDGET, ENTHUSIAST, EXPERT i slično. U tom slučaju ovo BUDGET označava korisnike koji paze da ne potroše previše novca ili robu koja je prihvatljive cijene s obzirom na svoje karakteristike. U hrvatskom jeziku nemamo doslovan prijevod tog naziva bez upotrebe pridjeva (recimo "za igrače s malo novca" ili u krajnjoj liniji "za štedljive igrače" ali to opet ne označava da se direktno misli na novac jer isto može označavati uštedu na potrošenoj struji).

Zadnje izmijenjeno od: Sinac. 18.05.2011. u 12:50.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2011., 14:22   #4
tripl3
1337
Moj komp
 
tripl3's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Split
Postovi: 42
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Mala opaska glede naslova.
Sapphire HD6670 i 6570 - za igrače na budžetu <- besmisleno, vidim da se iz engleskog poteže low budget, što je OK ako se napiše ovo LOW a kod nas bi isto trebalo biti S NISKIM BUDŽETOM. Ovo "za igrače na budžetu" može isto biti s visokim budžetom, na državnom budžetu, na općinskom budžetu, a u krajnjoj liniji se i budžet kod nas prevodi kao "proračun". Sve u svemu, izgubio se smisao "za igrače s malo love".

Dodatak: ono što na engleskom imaju navedeno kao BUDGET, bez ikakvog pridjeva, je samo tamo gdje postoji podjela na BUDGET, ENTHUSIAST, EXPERT i slično. U tom slučaju ovo BUDGET označava korisnike koji paze da ne potroše previše novca ili robu koja je prihvatljive cijene s obzirom na svoje karakteristike. U hrvatskom jeziku nemamo doslovan prijevod tog naziva bez upotrebe pridjeva (recimo "za igrače s malo novca" ili u krajnjoj liniji "za štedljive igrače" ali to opet ne označava da se direktno misli na novac jer isto može označavati uštedu na potrošenoj struji).
Grammar nazi? :P
tripl3 je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2011., 14:28   #5
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor tripl3 Pregled postova
Grammar nazi? :P
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2011., 16:15   #6
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,689
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Mala opaska glede naslova.
Sapphire HD6670 i 6570 - za igrače na budžetu <- besmisleno, vidim da se iz engleskog poteže low budget, što je OK ako se napiše ovo LOW a kod nas bi isto trebalo biti S NISKIM BUDŽETOM. Ovo "za igrače na budžetu" može isto biti s visokim budžetom, na državnom budžetu, na općinskom budžetu, a u krajnjoj liniji se i budžet kod nas prevodi kao "proračun". Sve u svemu, izgubio se smisao "za igrače s malo love".

Dodatak: ono što na engleskom imaju navedeno kao BUDGET, bez ikakvog pridjeva, je samo tamo gdje postoji podjela na BUDGET, ENTHUSIAST, EXPERT i slično. U tom slučaju ovo BUDGET označava korisnike koji paze da ne potroše previše novca ili robu koja je prihvatljive cijene s obzirom na svoje karakteristike. U hrvatskom jeziku nemamo doslovan prijevod tog naziva bez upotrebe pridjeva (recimo "za igrače s malo novca" ili u krajnjoj liniji "za štedljive igrače" ali to opet ne označava da se direktno misli na novac jer isto može označavati uštedu na potrošenoj struji).
Hehe, super objašnjenje Baš si si dao truda.

Meni se baš svidjelo na budžetu jer se to u žargonu upotrebljava kad paziš koliko ćeš potrošiti ili nemaš puno za potrošiti, pa nek tako i ostane
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2011., 16:24   #7
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2011., 16:49   #8
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8,918
I ja sam budzetni igrac.
Svidja mi se ova 6670.
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10
atha je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2011., 18:21   #9
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Da odlična je/su, još da i svaka od njih stvarno, nativno, ima DisplayPort, odnosno Eyefinity, a ne da moram pregledavati cijelu ponudu i shvatiti da tek one skuplje verzije dotičnih kartica dolaze s DisplayPortom.

Isto vrijedi i za ostale primjerke iz te nove AMD-ove low budget game. Ne bi me to niti piklo u živac da nisu toliko izpromoviralo taj Eyefinity na njima kao da se po prvi puta pojavljuje, a na kraju, barem kod nas, ih skoro pa niti i nema (modela HD 6450 i HD 6570 s DisplayPortom).

Zadnje izmijenjeno od: Matth€w. 19.05.2011. u 01:56.
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2011., 08:55   #10
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor atha Pregled postova
I ja sam budzetni igrac.
Svidja mi se ova 6670.
Jedino kaj u ovom trenutku nije previše isplativa pored 5750/6750 (ispod 700kn). Prednost je što joj ne treba dodatni 6-pin i što će ići u hibrni CF s A series APU-ima.
stef je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na