Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.10.2013., 13:25   #1291
feorge
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb Dugave
Postovi: 79
Hvala ,radi, nego pitanje jel netko probao otvoriti uređaj, odšarafim ona 4 šarafa, al ne znam kak dalje a da sve ne potrgam?

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 17.10.2013. u 13:46.
feorge je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2013., 13:47   #1292
NinjaZec
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: SK/ZG
Postovi: 209
Citiraj:
Autor zonelsk Pregled postova
Da li je netko uspio upogoniti pptp (xcarnet na bnetu)?
I mene zanima ovo, upravo sam na tu ideju dosao, ako ništa probat ću ja pa javim, samo da nabavim jedan takav ruter, vidio sam da ih ima u oglasniku za 100kn
__________________

NinjaZec je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.10.2013., 09:36   #1293
feorge
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb Dugave
Postovi: 79
Kako da pokrenem ovu skriptu na startu (dd-wrt)?
Automatic Connection Repair (always_on.sh) http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Useful_Scripts
Probao sam u commands--save startup al ne radi, totalni sam noob u ovome.

Općenito kako pokrenuti bilo koju skriptu?
Da li treba usb stick za to?
Ili je treba ovaj tekst kopirati u tekst pa promijeniti extenziju u always_on.sh pa zatim ubaciti preko winscp negdje u router ?????

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 17.10.2013. u 13:48.
feorge je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2013., 12:24   #1294
zonelsk
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: hravats
Postovi: 8
Citiraj:
Autor NinjaZec Pregled postova
I mene zanima ovo, upravo sam na tu ideju dosao, ako ništa probat ću ja pa javim, samo da nabavim jedan takav ruter, vidio sam da ih ima u oglasniku za 100kn
stavio sam gore ddwrt, ali nemogu upogoniti, probao na wrt54gl sa ddwrt i istim postavkama radi.

Jedno sto mi pada na pamet je mac adresa, jer izgleda da ddwrt na gigasetu ne dodaje mac adresu na wan port.

Trebao bi se malo poigrati s tim ali moguce da je to problem.
zonelsk je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2013., 13:04   #1295
e-one
Civic (ab)user
Moj komp
 
e-one's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb-Dubrava
Postovi: 471
Citiraj:
Autor zonelsk Pregled postova
Da li je netko uspio upogoniti pptp (xcarnet na bnetu)?
Meni radi na DD-WRT + Iskon Carnet kombinacija bez problema.
e-one je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2013., 14:08   #1296
NinjaZec
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: SK/ZG
Postovi: 209
Citiraj:
Autor e-one Pregled postova
Citiraj:
Autor zonelsk Pregled postova
Da li je netko uspio upogoniti pptp (xcarnet na bnetu)?
Meni radi na DD-WRT + Iskon Carnet kombinacija bez problema.
iskon carnet ne koristi pptp nego pppoe

EDIT:

dosao sam do koraka 4

DD-WRT Firmware:

Img za inicijalno ubacivanje kroz secondary loader:

i ubacio taj file u onaj failsafe ui i prokazuje mi dd-wrt v34-sp2

ali neznam user i pass

sve kombinacije admin user password 000 root sve sam probat i nece

probao sam i 30/30/30 reset i isto nista nije root admin niti ijedna koju sam probao, nemam pojma sta da radim kada sam prvi puta stavio to stalno mi je pisalo da promijenim user i pass i stavio sam admin i user i to također neće. sad sam zapeo

EDIT2:
nakon kad god uploadam na failsafe ui ulmage.bin on mi da ovo i onda cim kliknem na nesto me trazi username i password, cak i nakon hard reseta nemogu nac taj password i username nikako.


Edit3: uspio sam stavit ppenwrt Firmware za ubacivanje novog secondary,(pokusavam sad namjesit na tome da mi radi i uspio sam samo da mi radi pptp u gateway modu) pa sad idem dalje po tutorialu.

EDIT ZADNJI:

Uspio sam napravit da mi sljaka openwrt, ali je problem sto mi router samo na 1 komp dodjeli ip od carneta i onda se moram spojit s konekcijom pptp preko kompa, dok za druge nece.

kada iskopcam wan kabel onda svim racunalima dodjeli ip adrese tipa ***.100 ***.101 ****.102 međutim čim ukopcam van kabel na 1 kompu mi dodjeli carnet ip. evo i u prilogu network file iz configa:

Jel ima netko ideju što treba podesit?
Attached Files
File Type: txt network.txt‎ (1.1 kB, 252 views)
__________________


Zadnje izmijenjeno od: NinjaZec. 20.10.2013. u 18:15.
NinjaZec je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2013., 18:23   #1297
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Ej pozdrav

Imam namješten relayd na SX763 sa OpenWRT-om koji je spojen na ZTE ZXV10 H201L. I sad imam problem, relayd radi, promet prolazi prema ZTE kad sam spojen na Siemensa bežično, ali ovaj ZTE ne želi pustit DHCP promet na SX763.

ZTE ima neki conditional serving pool koji ovisno o sučelju (LAN1-4 i SSID1-4) servira adrese. To se ne može isključit jer su ga zaključali u H1. I sad za SSID1 koji mi je jedini uključen na ZTE ima 30 dostupnih adresa za leasanje. Ali jednostavno DHCP promet ne prolazi i neće i neće. Moram postavljat statičke adrese na kompove. Probao sam stavit i universal repeater iz dućana (Edimax 7206apg) i ista stvar, spoji se sve radi, osim što ne prolaze DHCP paketi.

Rješenje mi je na stavljanje DHCP servera na SX763, što je prljavo i ne sviđa mi se. Jel zna kako bi mogao provjerit zašto promet ne prolazi? Ja sumnjam na ovaj conditional pool, da ZTE jednostavno ne može prepoznat da još jedan klijent spaja na SSID1 kad se spajam preko SX763 i zato ne dobivam adresu.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2013., 19:38   #1298
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,580
Najprije nađi kako se definira Static Route na WRT - u pa potom na SX - u dodaj:
Static Route 0.0.0.0 (svi), Subnet=255.255.255.0, Gateway=ip adresa ZTE - a,
jednako tako u SX - u manualno definiraj DNS - ove i to DNS1=ip adresa ZTE - a, DNS2=80.80.50.3.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 27.10.2013., 10:58   #1299
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Ma kakvi, nece. Do ZTE-a je i mogu se slikat. Ne pusta DHCP preko WiFi-a.

Ne pusta kad spojim Edimaxa na njega kao universal repeater, ne pusta kad sam prenamjenio Edimaxa u wireless bridge (station infrastructure). Recimo Optimin Sagem uz iste postavke to radi bez problema.

Sumarum, 25m CAT6 kabla kroz cijevi, RJ-45 uticnice i spojio ZTE i Siemensa kablom. Siemensa prenamjenio u obicni AP na katu, 13 kanal, ZTE dole na kanal 1 i ozezi. DHCP uredno prolazi preko LAN sucelja do Siemensa, dobijam adrese i ja sretan.

A repeatere sam prekrizio do daljnjeg...
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2013., 13:36   #1300
dracula31540
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Dm
Postovi: 14
Pozdrav, jel netko uspio napraviti da radi telefon preko phone porta na dd-wrt otkako su nam prebacili analogne telefone da idu preko routera... pretpostavljam da bi se moglo nekako unesti t-comovi podaci za njihov voip....

tnx
dracula31540 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.10.2013., 13:35   #1301
e-one
Civic (ab)user
Moj komp
 
e-one's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb-Dubrava
Postovi: 471
Citiraj:
Autor NinjaZec Pregled postova
iskon carnet ne koristi pptp nego pppoe
Vidiš, uopće na to nisam obratio pažnju, a taman sam planirao preći na bnet. Dali si riješio taj problem ili još tražiš riješenje jer ako ne radi onda sam i ja malo u problemu.....
e-one je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2013., 16:22   #1302
NinjaZec
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: SK/ZG
Postovi: 209
Citiraj:
Autor e-one Pregled postova
Vidiš, uopće na to nisam obratio pažnju, a taman sam planirao preći na bnet. Dali si riješio taj problem ili još tražiš riješenje jer ako ne radi onda sam i ja malo u problemu.....

Sve sam probao, ali rezultati su ponižavajući, trenutno mi je spojen WRT54GC i radi mi na samo 4,5 mbita od 16, koje dobijem kad se spojim direktno na modem.
Uspio sam stavit na 763sx i open wrt i dd-wrt ali izgleda da ne znam dobro postavke narihtat ili taj firmware ne radi koji sam stavljao. trazim po netu ali nema ništa.
__________________

NinjaZec je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2013., 16:54   #1303
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Pozdrav,

može li mi netko reći koji je najstabilniji build OpenWRT-a od svih koji se nalaze u threadu? Trenutno koristim Attitude Adjustment RC-1 i imam nekih problema sa pucanjem vajrlessa, sporosti linka (signal je full, a brzina 1-2 Mbps), ping sporo odgovara i takve obskurnosti.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2013., 21:41   #1304
Andrija M
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 465
Meni ovaj radi već 3-4 mjeseca a da (skoro) nijednom veza pukla nije
http://oldmenatplay.no-ip.org/downloads.html
Andrija M je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2013., 00:14   #1305
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Op, taj mi je promakao. To je final Attitudea jel? Ima li repo online?

Meni puca veza jednom u 24h i onda po pola sata ne mogu pristupit routeru preko WiFija dok ne napravim restart
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2013., 09:24   #1306
zwizard1
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: R Hrvatska
Postovi: 145
Vraćanje na originalni fw:

Za vraćanje na orig fw, prvo je potrebno flashati Annex A i B - osnovni img iz gornjeg linka, i namjestiti passsword kad uđete prvi put u webui, nakon toga instalirajte WinSCP program i spojite se sa scp protokolom, username root i password vaš password.
Zatim si skinite i spremite originalni secondary bootlaoder, i prebacite ga u winscp programu u /tmp folder na ruteru.
Sada sa spojite sa ssh klijentom i izvršite komandu:

Code:
mtd write /tmp/secondary_boot.img secondary
ili ako ta komanda baci error da nemože erase partition, koristite ovu komandu
(SAMO NA OPENWRTu SA OVOG TUTORIALA)
dd if=/tmp/secondary_boot.img of=/dev/mtdblock2
Sada možete ugasiti router, i instalirati tftp server,
namjestiti pod Settings > tftp > tftp security na none i base folder gdje se nalazi runtime.img.
runtime.img je poseban tj. fw+config particija i nalazi se ovdje.

Još je potrebno namjestiti ip adresu mrežne kartice na 192.168.2.16.
Preporučam da prije nego upalite router izgasite firewall i antivirusni jer može se desiti da router nemože pokupiti runtime.img
Sada možete uključiti router, vidjeti će te da u tftpd piše ako je sve ok da je runtime pokupljen i saćekajte dok se router sam ne reboota.
Web ui je na 192.168.1.1, tako da morate vratiti potavke od mreže nazad na automatic, config u runtime.img je onaj iz otključavanja generic.


Ne mogu vratiti sve prođe uredno dakle ubacim osnovni image , preko ssh izvršim naredbu ali nakon pokretanja tftp server-a neće da povuće onaj runtime img.
Firewall ugašen, antivirusnog nema.... neće pa neće...
Da li je adresa stvarno 192.168.2.16 ili je to greška.. mislim probao sam i sa 192.168.1.16 ali ni tako neće....
zwizard1 je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2013., 13:14   #1307
zwizard1
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: R Hrvatska
Postovi: 145
Citiraj:
Autor .Delboy Pregled postova
Evo konacno tutorial za ubacivanje openwrt i dd-wrt firmwarea u gigaset sx763 ruter.

Prvo za napomenuti je da nije potrebno imati otključan ruter da bi se ubacili alternativni fw-ovi, već je dosta imati pristup firmware upgrade dijelu.
(Vidi napomenu 1 na dnu topica prije pocetka tutoriala).

U ovoj verziji firmwarea rade sljedeće opcije:
ADSL annex A i B
WLAN
Switch (svaki port moze bit zaseban interface i vlan tagging)
Ledice (mogu se namjestati po potrebi)
Dugmici

Kod dd-wrt, radi isto sta i gore s tim da se može annex namjestiti u web gui i vidi se status linije, i mislim da se neće raditi img sa voip podrškom.

Kod dd-wrt je isto bitno ako se koristi adsl da pod advanced opcijama gdje se namješta vpi/vci namjestite payload type na bridged, inace neće raditi pppoe.
________________________________________________________________

1. Prvo je potrebno skinuti modificirani secondary_boot.img i onda otići u firmware upgrade sekciju i ubaciti ga kao i svaki drugi firmware.
Code:
Secondary_boot.img - link za download OVDJE
Nakon šta ste ubacili novi secondary, ruter će se rebootat i više neće biti moguće bootat originalni fw. (vidi napomenu 1)

2. Ukoliko već nije, namjestite si ip adresu mrežnog interfacea na:
Code:
ip: 192.168.1.16
subnet mask: 255.255.255.0
default gateway: 192.168.1.1
dns server: 192.168.1.1
(ove postavke su ujedino i defaultne postavke za mrezu u openwrt-u i dd-wrt-u)
3. Nakon šta se router rebootao, pošto jos nema openwrt ili dd-wrt firmwarea u ruteru automatski će se upaliti web server od novo ubaćenog secondary bootloadera na ip adresi 192.168.1.1

4. Uđite u web server i odaberite koji img želite flashnut (vidi niže) i sad saćekajte par minuta dok se router ne reboota.
Nakon reboota treba nekih cca 30 sekundi da se izboota i onda bi se trebalo moći pristupiti openwrt ili dd-wrt web configu na ip adresi 192.168.1.1

Openwrt Firmware-ovi:
(kako namjestiti annex procitaj u napomeni 2)

Annex A i B - osnovni img:
Code:
Download OVDJE
Annex A i B - voip img (testno):
Code:
Download OVDJE
zadnji update: 17.4.2012 / kernel 3.2
________________________________________________________________

DD-WRT Firmware:

Img za inicijalno ubacivanje kroz secondary loader:
Code:
Download OVDJE
Img za flashanje kroz dd-wrt web-gui:
(ovaj ce se updajtati kako budu nove verzije dolazile, a ovaj iznad koristite za inicijalno flashanje)
Code:
Download OVDJE
zadnji update: 7.3.2012
________________________________________________________________

Openwrt Firmware za ubacivanje novog secondary ukoliko je netko već ubacio onaj stari koji boota sa krivog mjesta u flashu:
Code:
Download OVDJE
Nakon šta se boota openwrt, skinite program WinSCP i zatim se spojite na router sa scp protokolom, prebacite u /tmp folder rutera secondary_boot.img sa gornjeg linka i izvrsite komandu:
Code:
mtd write /tmp/secondary_boot.img secondary_boot
i nakon restarta vrijedi tutorial tocka 2 nadalje.
________________________________________________________________

Vraćanje na originalni fw:

Za vraćanje na orig fw, prvo je potrebno flashati Annex A i B - osnovni img iz gornjeg linka, i namjestiti passsword kad uđete prvi put u webui, nakon toga instalirajte WinSCP program i spojite se sa scp protokolom, username root i password vaš password.
Zatim si skinite i spremite originalni secondary bootlaoder, i prebacite ga u winscp programu u /tmp folder na ruteru.
Sada sa spojite sa ssh klijentom i izvršite komandu:

Code:
mtd write /tmp/secondary_boot.img secondary
ili ako ta komanda baci error da nemože erase partition, koristite ovu komandu
(SAMO NA OPENWRTu SA OVOG TUTORIALA)
dd if=/tmp/secondary_boot.img of=/dev/mtdblock2
Sada možete ugasiti router, i instalirati tftp server,
namjestiti pod Settings > tftp > tftp security na none i base folder gdje se nalazi runtime.img.
runtime.img je poseban tj. fw+config particija i nalazi se ovdje.

Još je potrebno namjestiti ip adresu mrežne kartice na 192.168.2.16.
Preporučam da prije nego upalite router izgasite firewall i antivirusni jer može se desiti da router nemože pokupiti runtime.img
Sada možete uključiti router, vidjeti će te da u tftpd piše ako je sve ok da je runtime pokupljen i saćekajte dok se router sam ne reboota.
Web ui je na 192.168.1.1, tako da morate vratiti potavke od mreže nazad na automatic, config u runtime.img je onaj iz otključavanja generic.

________________________________________________________________

Napomena 1.
Ukoliko nesto zeznete u openwrt ili dd-wrt i nezeli se bootat, da bi ste ponovo usli u web server secondary bootlodera potrebno je:
Ugasiti router, zatim drzati tipku reset s doljnje strane, upaliti router i pustiti tipku nakon par seknudi.
Sada ce se ponovo otvoriti web server na 192.168.1.1 i možete ponovo ubaciti img, i pri tome će se sve vratiti na default.

Napomena 2.
Potrebno je spojiti se sa ssh na openwrt i u konzoli ukucati sljedece:
za annex A:
uci set network.adsl.fwannex=a
uci set network.adsl.annex=auto
uci commit

za annex B:
uci set network.adsl.fwannex=b
uci set network.adsl.annex=auto
uci commit

Za vidjeti status linije:
/etc/init.d/dsl_control status

Zadnja izmjena tutoriala 17/04/12
Citiraj:
Autor zwizard1 Pregled postova
Vraćanje na originalni fw:

Za vraćanje na orig fw, prvo je potrebno flashati Annex A i B - osnovni img iz gornjeg linka, i namjestiti passsword kad uđete prvi put u webui, nakon toga instalirajte WinSCP program i spojite se sa scp protokolom, username root i password vaš password.
Zatim si skinite i spremite originalni secondary bootlaoder, i prebacite ga u winscp programu u /tmp folder na ruteru.
Sada sa spojite sa ssh klijentom i izvršite komandu:

Code:
mtd write /tmp/secondary_boot.img secondary
ili ako ta komanda baci error da nemože erase partition, koristite ovu komandu
(SAMO NA OPENWRTu SA OVOG TUTORIALA)
dd if=/tmp/secondary_boot.img of=/dev/mtdblock2
Sada možete ugasiti router, i instalirati tftp server,
namjestiti pod Settings > tftp > tftp security na none i base folder gdje se nalazi runtime.img.
runtime.img je poseban tj. fw+config particija i nalazi se ovdje.

Još je potrebno namjestiti ip adresu mrežne kartice na 192.168.2.16.
Preporučam da prije nego upalite router izgasite firewall i antivirusni jer može se desiti da router nemože pokupiti runtime.img
Sada možete uključiti router, vidjeti će te da u tftpd piše ako je sve ok da je runtime pokupljen i saćekajte dok se router sam ne reboota.
Web ui je na 192.168.1.1, tako da morate vratiti potavke od mreže nazad na automatic, config u runtime.img je onaj iz otključavanja generic.


Ne mogu vratiti sve prođe uredno dakle ubacim osnovni image , preko ssh izvršim naredbu ali nakon pokretanja tftp server-a neće da povuće onaj runtime img.
Firewall ugašen, antivirusnog nema.... neće pa neće...
Da li je adresa stvarno 192.168.2.16 ili je to greška.. mislim probao sam i sa 192.168.1.16 ali ni tako neće....
Ubio sam ga ....
Kako ovo nije išlo ubacim ponovno openwrt osnovni image sa stranice sve podesim i sada satalno baca u failsafe UI... bez obzira stiskao tipku reset ili ne....
Što mi je otrebno da ga vratim u žive*?
zwizard1 je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2013., 14:21   #1308
juky
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Podno starca Kleka
Postovi: 106
Khm....

Početničko pitanje....

Rade li sve 3 usluge na T-komi sa ovim FW-om?

Thanks,
juky
__________________
juky je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2013., 20:01   #1309
Brzi Joe
Premium
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Karlovac
Postovi: 26
Ljudi pozdraf. Zelim dobiti Siemens Gigaset SX 763 u wifi repeater mode. Ne trebam nista drugo (adsl, lan...), samo wifi repeater. Stavio sam dd-wrt na njega i radio po ovome:
http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Repeater_Bridge
(dio za Atheros routere, posto nemam "repeater" u postavkama, pa je valjda to za mene)

citat:

Atheros Considerations

There is no "Repeater" mode on Atheros units, but you still can use it as repeater, just set the original interface as "client" and get it to connect to your AP, then create a virtual interface to broadcast the new SSID.



Atheros

Setup

Follow the instructions above from Broadcom except:
6. Open the Wireless -> Basic Settings tab
    • Physical Interface Section
      • Wireless Mode : Client Bridge (routed)
      • Default Gateway Mode : Manual
      • Gateway : Point to Gateway for network, usually IP of primary router
      • Wireless Network Mode : Must Match Primary Router
      • Wireless Network Name(SSID) : Must Match Primary Router exactly including exact case- Make sure you spell this correctly
      • Wireless Channel : Must Match Primary Router (This will disappear once you put it in RB mode, and isn't needed)
      • Wireless SSID Broadcast : Enable
      • Network Configuration : Bridged
      • Save
    • Virtual Interfaces Section
      • Add
      • Wireless Network Name(SSID) : Same as the primary router (v24SP2 I have not had any problems with signal dropping)
        • [NOTE] - You CAN try using the same SSID but it usually will not work properly. Many have had random disconnects and/or no connection if the SSID's are the same.
      • Wireless SSID Broadcast : Enable
      • Save
kraj citata.


Uglavnom, napravio sve po uputama, probao jos i sa 100 varijacija ali ne ide.

Znaci napravim prvu wifi vezu (client bridge/client) + druga wifi virtualna veza (AP mod). I to ne radi.


Vidio sam u statusu da mi je uvjek ukljucen samo 1 radio (ili na prvoj wifi vezi, ili na drugoj virtualnoj, nikad zajedno).
Jel uopce moguce izvesti na mom routeru da imam 2 wifi veze istovremeno?
Brzi Joe je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2013., 00:31   #1310
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Ja sam danas slago na dlink dir 300 sa dd wrt-om. isto ima atheros chip koji nepodrzava klasican repeater mod pa sam nakraju stavio repeater bridge mod i s njim sam uspio.
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2013., 00:00   #1311
Brzi Joe
Premium
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Karlovac
Postovi: 26
Kod mene nema nikakav repeater u opcijama (samo AP, client, client (bridge), AD HOC, WDS station, WDS AP).
Brzi Joe je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2013., 22:22   #1312
Brzi Joe
Premium
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Karlovac
Postovi: 26
Uspio sam posloziti repeater mod. Bilo je više mojih grešaka...
1) DHCP mora biti ukljucen, na automatski
2) security; pass i tip zastite mora biti isti na primarnom ruteru, kao i na obje veze na repeateru (client i virtualni AP)
3) nakon svake promjene postavki prvo kliknuti SAVE, a ne APPLY. APPLY se klikne samo 1 na kraju kad je sve podeseno, inace nastane rusvaj.
4) nakon apply treba čekati nekad i do 10 minuta da se postavke refresaju i sve da proradi. A ja si kosu počupao već nakon 2-3 minute...

Sve sam ja ovo probao i ispravno i pogrešno, ali nikad nisam uspio sve zajedno pogoditi...
Brzi Joe je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2013., 23:13   #1313
zwizard1
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: R Hrvatska
Postovi: 145
pomoć

dakle na sx 763 se wrti : http://oldmenatplay.zxq.net/downloads.html sve radi savršeno.
Nabavio USB web kameru Genius 1005 i pokušavam je instalirat i neće i neće. Iako je kamera za linux ( UVC) i još masu toga ali jednostavno dobijem ovo nakon
ls usb:
Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
Bus 001 Device 003: ID 0458:7087 KYE Systems Corp. (Mouse Systems)

dakle prepoznaje je ko miš-a....
zwizard1 je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2013., 01:14   #1314
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,580
0458 = KYE Systems Corp. (Mouse Systems) = Genus
http://drivers.awdit.com/hwid/usb/vid_0458/pid_7087/
Prepoznao je vendora (šta ti je i napisao), ali nije je prepoznao kameru.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 24.11.2013., 14:20   #1315
zwizard1
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: R Hrvatska
Postovi: 145
I kako sad, mislim da ga nateram da prepozna kameru ...............

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 24.11.2013. u 19:32.
zwizard1 je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2013., 19:38   #1316
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,580
Mislim da to baš i nije jednostavan zadatak jer se u kernel std. ne stavlja / dodaje podrška za kamere.
Detaljniji odgovor ti može dati netko tko je tu više "doma".
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 24.11.2013., 23:29   #1317
subixonfire
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Pula
Postovi: 34
subixonfire je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2013., 09:22   #1318
zwizard1
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: R Hrvatska
Postovi: 145
Citiraj:
Autor subixonfire Pregled postova
E da to sam sve napravio , sve instalirano , ali jednoistavno neće da je prepozna... Kako ubaciti drivere da je vidi...
?????
zwizard1 je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2013., 14:06   #1319
zwizard1
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: R Hrvatska
Postovi: 145
Ok . Kameru sam uspostavio , ali opet problem. Dakle želio bih to sve postaviti u jedan dio dvorišta na zid, kako bi imao pregled na cca 70% kuće dvorišta,garaže.
Dakle pati me to kada ga stavim u client mod sve radi ...ali čim ištekam lan više ga ne vidim u svojoj mreži. Lan mreža je na static npr.192.168.1.16 , ruter je na 192.168.1.1 i nikako da se povežu, mislim preko luci-a vidim da je wireless uključen, signal na 92% ali neće da proradi.
Kada utp kablom ubodem u lan od tog sx na kojem je kamera on se odmah pojavi na reži i bez problema ide video i naravno surfanje.
Dakle kako mu ostaviti da je cijelo vrijeme na mreži da ne ispada kad se išteka lan kabal?
zwizard1 je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2013., 14:51   #1320
space007
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: ZG
Postovi: 4
Postovani forumasi,

Nabavio sam povoljno ovaj uredjaj, poslije par problema oko vec postojecih napravljenih image-ova i kernel modula za usb podrsku nasao sam u ovom treadu image vec napravljen sa USB kernel modulom na http://oldmenatplay.no-ip.org.
Vanjski disk je uredno detektiran, zajedno sa particijama, medjutim problem je kod paketa instalacije dodatnih paketa..

Citiraj:
root@OpenWrt:/# opkg install ntfs-3g
Installing ntfs-3g (2011.4.12-1-fuseint) to root...
Downloading http://oldmenatplay.no-ip.org/packag...int_lantiq.ipk.
Collected errors:
* pkg_get_installed_files: Failed to open //usr/lib/opkg/info/kmod-sched-connmark.list: No such file or directory.
* pkg_get_installed_files: Failed to open //usr/lib/opkg/info/kmod-lib-textsearch.list: No such file or directory.
* pkg_get_installed_files: Failed to open //usr/lib/opkg/info/ntpclient.list: No such file or directory.
* pkg_get_installed_files: Failed to open //usr/lib/opkg/info/luci-app-radvd.list: No such file or directory.
* pkg_get_installed_files: Failed to open //usr/lib/opkg/info/chat.list: No such file or directory.
* pkg_get_installed_files: Failed to open //usr/lib/opkg/info/kmod-ipt-filter.list: No such file or directory.
* pkg_get_installed_files: Failed to open //usr/lib/opkg/info/luci-lib-lmo.list: No such file or directory.
* pkg_get_installed_files: Failed to open //usr/lib/opkg/info/etherwake.list: No such file or directory.
* pkg_get_installed_files: Failed to open //usr/lib/opkg/info/luci-app-qos.list: No such file or directory.
* pkg_get_installed_files: Failed to open //usr/lib/opkg/info/kmod-usb-serial-option.list: No such file or directory.
* pkg_get_installed_files: Failed to open //usr/lib/opkg/info/comgt.list: No such file or directory.
* pkg_get_installed_files: Failed to open //usr/lib/opkg/info/luci-app-ntpc.list: No such file or directory.
* pkg_get_installed_files: Failed to open //usr/lib/opkg/info/kmod-ipt-conntrack-extra.list: No such file or directory.
* pkg_get_installed_files: Failed to open //usr/lib/opkg/info/tc.list: No such file or directory.
* pkg_get_installed_files: Failed to open //usr/lib/opkg/info/kmod-ip6tables.list: No such file or directory.
* pkg_get_installed_files: Failed to open //usr/lib/opkg/info/libdaemon.list: No such file or directory.
* pkg_get_installed_files: Failed to open //usr/lib/opkg/info/iptables-mod-ipopt.list: No such file or directory.
* pkg_get_installed_files: Failed to open //usr/lib/opkg/info/luci-proto-3g.list: No such file or directory.
* pkg_get_installed_files: Failed to open //usr/lib/opkg/info/kmod-usb-serial-wwan.list: No such file or directory.
* pkg_get_installed_files: Failed to open //usr/lib/opkg/info/kmod-input-gpio-keys-polled.list: No such file or directory.
* pkg_get_installed_files: Failed to open //usr/lib/opkg/info/usb-modeswitch.list: No such file or directory.
* pkg_get_installed_files: Failed to open //usr/lib/opkg/info/libip6tc.list: No such file or directory.
* pkg_get_installed_files: Failed to open //usr/lib/opkg/info/librt.list: No such file or directory.
* pkg_get_installed_files: Failed to open //usr/lib/opkg/info/kmod-usb-serial.list: No such file or directory.
* pkg_get_installed_files: Failed to open //usr/lib/opkg/info/usb-modeswitch-data.list: No such file or directory.
* pkg_get_installed_files: Failed to open //usr/lib/opkg/info/iptables-mod-filter.list: No such file or directory.
* pkg_get_installed_files: Failed to open //usr/lib/opkg/info/kmod-ipv6.list: No such file or directory.
* pkg_get_installed_files: Failed to open //usr/lib/opkg/info/luci-app-wol.list: No such file or directory.
* pkg_get_installed_files: Failed to open //usr/lib/opkg/info/iptables-mod-conntrack-extra.list: No such file or directory.
* pkg_get_installed_files: Failed to open //usr/lib/opkg/info/ip6tables.list: No such file or directory.
* pkg_get_installed_files: Failed to open //usr/lib/opkg/info/kmod-ipt-ipopt.list: No such file or directory.
* pkg_get_installed_files: Failed to open //usr/lib/opkg/info/radvd.list: No such file or directory.
* pkg_get_installed_files: Failed to open //usr/lib/opkg/info/libusb.list: No such file or directory.
* pkg_get_installed_files: Failed to open //usr/lib/opkg/info/kmod-ifb.list: No such file or directory.
* pkg_get_installed_files: Failed to open //usr/lib/opkg/info/qos-scripts.list: No such file or directory.
* pkg_get_installed_files: Failed to open //usr/lib/opkg/info/kmod-sched-core.list: No such file or directory.
* satisfy_dependencies_for: Cannot satisfy the following dependencies for ntfs-3g:
* kernel (= 3.3.8-1-eb913f9efde3f4d8ccbd8e5e02c7ddba) *
* opkg_install_cmd: Cannot install package ntfs-3g.
root@OpenWrt:/# uname -a
Linux OpenWrt 3.3.8 #1 Sat Jun 1 22:50:25 CEST 2013 mips GNU/Linux
root@OpenWrt:/# opkg list-installed | grep kernel
kernel - 3.3.8-1-033f194da11f4152b1666c1903e6db3d
ili

Citiraj:
root@OpenWrt:/# opkg install kmod-fs-ext4
Installing kmod-fs-ext4 (3.3.8-1) to root...
Downloading http://oldmenatplay.no-ip.org/packag...8-1_lantiq.ipk.
Collected errors:
* pkg_get_installed_files: Failed to open //usr/lib/opkg/info/kmod-sched-connmark.list: No such file or directory.
* pkg_get_installed_files: Failed to open //usr/lib/opkg/info/kmod-lib-textsearch.list: No such file or directory.
* pkg_get_installed_files: Failed to open //usr/lib/opkg/info/ntpclient.list: No such file or directory.
* pkg_get_installed_files: Failed to open //usr/lib/opkg/info/luci-app-radvd.list: No such file or directory.
* pkg_get_installed_files: Failed to open //usr/lib/opkg/info/chat.list: No such file or directory.
* pkg_get_installed_files: Failed to open //usr/lib/opkg/info/kmod-ipt-filter.list: No such file or directory.
* pkg_get_installed_files: Failed to open //usr/lib/opkg/info/luci-lib-lmo.list: No such file or directory.
* pkg_get_installed_files: Failed to open //usr/lib/opkg/info/etherwake.list: No such file or directory.
* pkg_get_installed_files: Failed to open //usr/lib/opkg/info/luci-app-qos.list: No such file or directory.
* pkg_get_installed_files: Failed to open //usr/lib/opkg/info/kmod-usb-serial-option.list: No such file or directory.
* pkg_get_installed_files: Failed to open //usr/lib/opkg/info/comgt.list: No such file or directory.
* pkg_get_installed_files: Failed to open //usr/lib/opkg/info/luci-app-ntpc.list: No such file or directory.
* pkg_get_installed_files: Failed to open //usr/lib/opkg/info/kmod-ipt-conntrack-extra.list: No such file or directory.
* pkg_get_installed_files: Failed to open //usr/lib/opkg/info/tc.list: No such file or directory.
* pkg_get_installed_files: Failed to open //usr/lib/opkg/info/kmod-ip6tables.list: No such file or directory.
* pkg_get_installed_files: Failed to open //usr/lib/opkg/info/libdaemon.list: No such file or directory.
* pkg_get_installed_files: Failed to open //usr/lib/opkg/info/iptables-mod-ipopt.list: No such file or directory.
* pkg_get_installed_files: Failed to open //usr/lib/opkg/info/luci-proto-3g.list: No such file or directory.
* pkg_get_installed_files: Failed to open //usr/lib/opkg/info/kmod-usb-serial-wwan.list: No such file or directory.
* pkg_get_installed_files: Failed to open //usr/lib/opkg/info/kmod-input-gpio-keys-polled.list: No such file or directory.
* pkg_get_installed_files: Failed to open //usr/lib/opkg/info/usb-modeswitch.list: No such file or directory.
* pkg_get_installed_files: Failed to open //usr/lib/opkg/info/libip6tc.list: No such file or directory.
* pkg_get_installed_files: Failed to open //usr/lib/opkg/info/librt.list: No such file or directory.
* pkg_get_installed_files: Failed to open //usr/lib/opkg/info/kmod-usb-serial.list: No such file or directory.
* pkg_get_installed_files: Failed to open //usr/lib/opkg/info/usb-modeswitch-data.list: No such file or directory.
* pkg_get_installed_files: Failed to open //usr/lib/opkg/info/iptables-mod-filter.list: No such file or directory.
* pkg_get_installed_files: Failed to open //usr/lib/opkg/info/kmod-ipv6.list: No such file or directory.
* pkg_get_installed_files: Failed to open //usr/lib/opkg/info/luci-app-wol.list: No such file or directory.
* pkg_get_installed_files: Failed to open //usr/lib/opkg/info/iptables-mod-conntrack-extra.list: No such file or directory.
* pkg_get_installed_files: Failed to open //usr/lib/opkg/info/ip6tables.list: No such file or directory.
* pkg_get_installed_files: Failed to open //usr/lib/opkg/info/kmod-ipt-ipopt.list: No such file or directory.
* pkg_get_installed_files: Failed to open //usr/lib/opkg/info/radvd.list: No such file or directory.
* pkg_get_installed_files: Failed to open //usr/lib/opkg/info/libusb.list: No such file or directory.
* pkg_get_installed_files: Failed to open //usr/lib/opkg/info/kmod-ifb.list: No such file or directory.
* pkg_get_installed_files: Failed to open //usr/lib/opkg/info/qos-scripts.list: No such file or directory.
* pkg_get_installed_files: Failed to open //usr/lib/opkg/info/kmod-sched-core.list: No such file or directory.
* satisfy_dependencies_for: Cannot satisfy the following dependencies for kmod-fs-ext4:
* kernel (= 3.3.8-1-eb913f9efde3f4d8ccbd8e5e02c7ddba) * kernel (= 3.3.8-1-eb913f9efde3f4d8ccbd8e5e02c7ddba) *
* opkg_install_cmd: Cannot install package kmod-fs-ext4.

sto dalje ?

pzdrv
space007 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na