Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.06.2023., 10:37   #67771
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Ima onaj neki lik u slavoniji kaj reparira DSG...
Ne znam kak se zove, al znam da svi spominju njega da se tamo odpelja auto.
Dino Server, okolica Zg, DSG specijalist..
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2023., 11:05   #67772
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Ima l' tu vlasnika Tesle S ili Y? Neka day2day iskustva, kvarovi i sl.? Sve sto citam su ili fanboy stavovi ili pljuvanje ljudi koji jikad ni vozili nisu, a vlasnici su nekako tihi :/
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2023., 11:41   #67773
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Jel nije to ona ista studija (rekao bi identična) koja je prije par mjeseci stavila da su najbolji auti Američki, uz Fiata na vrhu a Volvo na dnu?

Ne vjerovati sve što piše, pogotovo ne Amerima.

I ne bi vjerovao, u top 10 najboljih je 7 američkih automobila.
.
Vjerojatno "strani" modeli koji dolaze na njihovo tržište s tim prilagodbama, ispadaju lošije kvalitete od onih koji se tamo rade za njih.
__________________
Lowrider
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2023., 12:53   #67774
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Citiraj:
Autor Inovator Pregled postova
Ima l' tu vlasnika Tesle S ili Y? Neka day2day iskustva, kvarovi i sl.? Sve sto citam su ili fanboy stavovi ili pljuvanje ljudi koji jikad ni vozili nisu, a vlasnici su nekako tihi :/
Buraz ima s 2020
Vozio sam ga par puta i na more i auto definitivno ima potencijala ali ima jako puno dječjih bolesti.
Kvaliteta obrade svega je loša, rekao bih na razini fiat-a i alfe, razina onih najjeftinijih auta male klase...

Digneš prozor i čuješ kako se uvija oplata vrata...

Ali za vožnju je izuzetno dobar i do sada u 60.000 km nije bilo nikakvih problema sa samim pogonom nego čisto ta završna obrada

On je u Austriji tako da ne znam kakva je servisna mreža ovdje

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2023., 13:56   #67775
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Citiraj:
Autor Inovator Pregled postova
Ima l' tu vlasnika Tesle S ili Y? Neka day2day iskustva, kvarovi i sl.? Sve sto citam su ili fanboy stavovi ili pljuvanje ljudi koji jikad ni vozili nisu, a vlasnici su nekako tihi :/
Model 3 2021-2022
Model Y 2022-danas

Kvaliteta ima 3 lica:
-završna obrada, površni dojam o autu
-pouzdanost, tehnička izvedba
-lakoća korištenja, snalaženja, prigovori i pitanja
_____________________________

S je manufakturni auto iz amerike, fit & finish će sigurno patiti. Ima boljih primjeraka, ima lošijih. Nisam vlasnik pa neću dalje.

Y je pak velikoserijski proizvod iz najmodernijih tvornica i tu je sve uštimano na razini VWa ili Toyote. Materijali koji dolaze pod ruku su iznad VW pandana (Tiguan, ID itd).

Od "kvarova" - prijavio sam jednog cvrčka u b-nosaču, dogovorio termin u aplikaciji, tamo sjeo na kavu i oni su ga riješili.

Kombinacija prostora, tehnologije, performansi, sigurnosti, učinkovitosti i lakoće življenja s autom je nenadmašna.

Napravi probnu vožnju pa odluči sam.
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2023., 13:59   #67776
Xiaomi
Premium
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: EU
Postovi: 285
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Mazda brije po svom, ali jako uspješno. Nedavno su izbacili nove 6-zyl motore. Za ljubitelje oktana bolja odluka nego nešto downsizeano s baterijom.
3.3 litreni dizel šestak. Motor koji troši kao 2.0 moderni 4 cil dizel. Mora im se priznati da rade dobar posao.
Xiaomi je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2023., 14:02   #67777
bigAdvance
Premium
Moj komp
 
bigAdvance's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 667
Citiraj:
Autor Inovator Pregled postova
Ima l' tu vlasnika Tesle S ili Y? Neka day2day iskustva, kvarovi i sl.? Sve sto citam su ili fanboy stavovi ili pljuvanje ljudi koji jikad ni vozili nisu, a vlasnici su nekako tihi :/
Imam Y Performance od 09/2022 (Made in Berlin).

Auto je gušt za vozit i dan danas, baš me veseli sjedanje u njega i vožnja.

Kvarova nema, bila se otkvačila plastika ispod haube (TBH vjerojatno mojom greškom) pa je ulazila kiša tamo gdje je filter kabine. To se usmrdilo, nisam znao do čega je. Napravio service request u Tesla centru u Jankomiru, zvali me drugi dan, bilo riješeno sve za sat vremena, počistili, zamijenili, dezinficirali.

Ako ga imaš gdje punit - auto nema mane. Ako ga nemaš gdje punit - neću uljepšavat, vjerojatno bi ti stvorio novi problem u životu, problem s kojim se možeš nosit, ali problem.
Za punjenje je imho dovoljna šuko utičnica (13A), prek noći ga spojiš kad je jeftina struja i to bude OK.
Ako ideš na put, nemaš nikakvih problema s punjenjem, Europa je odlično pokrivena superchargerima i voziš ga kao i svaki drugi auto. Ako ideš u BiH ili Srbiju...onda ćeš morat malo planirati put i pripaziti na brzinu/potrošnju.

Završna obrada - na drugima sam vidio panel gap da nije 100% alignan kako treba. Vidio sam i slučajeve gdje je koža na sicu naborana. Sve to pregledaš kod preuzimanja automobila i nek ispravljaju. Kod sebe nisam imao niti jednu zamjerku, i nemam je niti sad nakon skoro godinu dana. Ako auto dolazi is Shanghaia ili Berlina vjerojatno će biti ok. Ako dolazi iz Freemonta onda je puno veća vjerojatnost da ćeš imati QC pritužbi (afaik svi Model S su iz Freemonta).

Imho, najveći problem - u slučaju da ti kamenčić napukne šajbu, ili te neko zguza udari, ili ti udariš nekoga...bilo što što zahtjeva zamjenu velikog "gotovog" komada automobila - načekat ćeš se.
Jednostavno nema zamjenskih dijelova, jako se malo proizvode u svrhu servisa, sve što se proizvede ide u nove automobile jer je tolika potražnja i profitabilinije im je prodat cijeli auto nego komad.
Tako da ako uzimaš kasko, doplati za uslugu zamjenskog vozila tijekom čekanja.

Osim toga, nemaš redovnih servisa/mijenjanje ulja/pakni/ovoga/onoga. Auto je ultra low maintenance.
bigAdvance je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2023., 02:08   #67778
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Buraz ima s 2020
Vozio sam ga par puta i na more i auto definitivno ima potencijala ali ima jako puno dječjih bolesti.
Kvaliteta obrade svega je loša, rekao bih na razini fiat-a i alfe, razina onih najjeftinijih auta male klase...

Digneš prozor i čuješ kako se uvija oplata vrata...

Ali za vožnju je izuzetno dobar i do sada u 60.000 km nije bilo nikakvih problema sa samim pogonom nego čisto ta završna obrada
Nekako na 60k km ne ocekujem na nijednom.autu neke probleme s pogonom, ali vremena se mijenjaju, ocito. To sa zavrsnom obradom je cijelo vrijeme problem kod Tesle, mada su navodno modeli kz Njemacke to.rijesili.

Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova


Kombinacija prostora, tehnologije, performansi, sigurnosti, učinkovitosti i lakoće življenja s autom je nenadmašna.

Napravi probnu vožnju pa odluči sam.
Bas me Y i privlaci, zbog djece. S mi je premali.
Citiraj:
Autor bigAdvance Pregled postova
Imam Y Performance od 09/2022 (Made in Berlin).

Auto je gušt za vozit i dan danas, baš me veseli sjedanje u njega i vožnja.

Kvarova nema, bila se otkvačila plastika ispod haube (TBH vjerojatno mojom greškom) pa je ulazila kiša tamo gdje je filter kabine. To se usmrdilo, nisam znao do čega je. Napravio service request u Tesla centru u Jankomiru, zvali me drugi dan, bilo riješeno sve za sat vremena, počistili, zamijenili, dezinficirali.

Ako ga imaš gdje punit - auto nema mane. Ako ga nemaš gdje punit - neću uljepšavat, vjerojatno bi ti stvorio novi problem u životu, problem s kojim se možeš nosit, ali problem.
.
Imam kucu/garazu i bas ideja lakoce voznje i zanemarivog odrzavanja je ono sto me privlaci.

Decki, hvala! Ako ima jos tko kakvo iskustvo, nwce skoditi.
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2023., 10:25   #67779
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2023., 10:52   #67780
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348

Bez brige ici ce to jos gore
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2023., 10:59   #67781
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
zna tko gdje se može nabavit metanol u većim količinama po pristojnoj cijeni? treba mi za WMI za svog dizela kojeg krpam jer su strujići preskupi i nesiplativi osim onome tko na to gleda kao na zajebanciju
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2023., 11:00   #67782
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Vjerojatno "strani" modeli koji dolaze na njihovo tržište s tim prilagodbama, ispadaju lošije kvalitete od onih koji se tamo rade za njih.
Može biti, ali isto tako može biti da je to čisti patriotizam, što nije prvi puta kod njih da je slučaj.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2023., 11:10   #67783
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Kazu, bit ce poticaja. Sad prvo zastupnici trebaju dici cijene.

https://www.jutarnji.hr/autoklub/akt...olisa-15349531
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2023., 15:17   #67784
bigAdvance
Premium
Moj komp
 
bigAdvance's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 667
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Bez brige ici ce to jos gore
Jep, dugoročno će biti još skuplje, pogotovo ako pričamo o brzim DC punionicama (100kw+) na autocestama. Mogu si zamisliti scenarij u kojem je cijena i prek 1,50 EUR/kWh na autocestama za DC punionice.

Cijene "sporih" AC priključaka (do 22kW snage) će dugoročno samo padati, to je relativno jeftino za dovesti priključak, jeftina je oprema, mala su ulaganja i jednostavna instalacija. To je ono što koristiš 90+% vremena.
bigAdvance je offline   Reply With Quote
Staro 27.