Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Konfiguracije
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 15.08.2009., 17:55   #31
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Citiraj:
Autor danc00 Pregled postova
@razer: tako nekako su rekli u prošloj temi kad su se raspravljali oko toga....oprostite sveznali!
Aha, sad je tako. A pričaš kao da si oba imao i isprobao ih u 100 različitih scenarija n puta Sveznal nisam, al barem ne pričam o stvarima o kojim nisam probao i/ili nemam pojma
Razer je offline  
Staro 15.08.2009., 17:57   #32
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Ja se izgleda moram ponavljati , evo opet postam konfu iz ADM-a:
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
  • Gigabyte MA790XT-UD4P, AMD 790X+SB750, S. AM3, 8xSATA RAID, DDR3
  • AMD Phenom II X4 955 Black Edition, socket AM3, BOX
  • RAM: DDR3 4GB (2x2GB) Corsair, 1600MHz, 9-9-9-24, COR-TW3X4G1600C9DHX
  • VGA: Sapphire HD 4890 Vapor-X, 1GB GDDR5 256bit, Dual DVI+HDTV out
  • HDD WD 640Gb, WD6400AAKS, SATA II, Buffer 16Mb, 3Gb/s, 7.200 rpm
  • DVD upisivač NEC AD 5240S, DVD±RW 24x SATA crn
  • Cooler SCYTHE Mugen 2 SCMG-2000
  • 2x SCYTHE Slip Stream 120mm 1600 rpm, SY1225SL12H, 33.00dBA
  • Coolermaster 590, crno, 210x440x510mm (š/v/d) , 8.5 kg
  • Napajanje CORSAIR 620W, HX Series CMPSU-620HXEU, 12cm vent., ATX
Ne sviđa ti se kućište? - uzmi tog Chiefa koji ti se sviđa, to je najmanji problem.. A umjesto Vaporice, ako želiš Nvidiu, slobodno ubaci GTX275. I to je to..

Edit: Sad će se javit netko i reć da mu je dosta 450W psu i da su Scythe ventovi loši tj da je bolje uzet CM LED ventove, i da ne valja NEC prža, da je bolje uzet neku Asus ploču, da je isplativije uzet i7, da je Samsungov hdd puno tiši, da Mugen ne valja i da je True najbolji hladnjak, i da je Nvidia bolja od Atija 3 puta... i eto ti sranja.
Citiraj:
Autor Doink the Clown Pregled postova
A jesi razmišljao o ovom Chiefu ?
Oprosti, al to nije kućište, to je ormar.
Edit2: i netko drugi će reći da je dobro imat ormar za kućište jer kasnije po potrebi u njega možeš ubacit 4 grafe, 12 diskova, 16 optika i vodeno..

Zadnje izmijenjeno od: McG. 15.08.2009. u 20:07.
 
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.08.2009., 18:07   #33
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova

Oprosti, al to nije kućište, to je ormar.

Edit2: i netko drugi će reći da je dobro imat ormar za kućište jer kasnije po potrebi u njega možeš ubacit 4 grafe, 12 diskova, 16 optika i vodeno..
Samo tebi može biti preveliko kada tvoj laptop stane u Chiefov kavez za diskove A veće kućište osim prostora nudi i bolju prozračnost. I svatko ''drugi će to reći'', pa zašto ne uzeti veće kućište po nižoj cijeni, dugoročno je to jako dobra investicija, nikad se ne zna što će čovjek još ubacivati od hardwera unutra i nadograđivati a Chiefovi ostaju naraštajima u obitelji
@Nybelung- veće kućište=više zraka u njemu=niža temperatura zraka u kućištu (mogućnost instalacije 7 ventova za optimalni protok zraka), a ako čovjek kupi HD4890 kao što mu predlažeš i još nabaci CF u budućnosti to bi mu moglo dosta pomoći jer se dotične zagrijavaju kao mačke u veljači. Ne pada mi na pamet da se tu još prepucavam s tobom, čovjek neka sam odluči a ako ti fizički ne možeš podić 20-ak kila jbg...
__________________

C L O W N I N G A R O U N D

Zadnje izmijenjeno od: Doink the Clown. 15.08.2009. u 18:20.
Doink the Clown je offline  
Staro 15.08.2009., 18:10   #34
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Doink the Clown Pregled postova
A veće kućište osim prostora nudi i bolju prozračnost.
Definiraj prozračnost? I kakve koristi on ima od toga?

Citiraj:
Autor Doink the Clown Pregled postova
nikad se ne zna što će čovjek još ubacivati od hardwera unutra i nadograđivati
Ajd ne valjaj gluposti..

Kako će čovjek s tim čudom na LAN otići? Treba mu vojni transporter da to preveze..
 
Staro 15.08.2009., 19:52   #35
P1xel
Premium
 
P1xel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 25
Po mom mišljenju, za moje potrebe je taj procesor overkill - mislim da će moj odabir bez problema iskoristiti sve što grafa pruža.

Kućište sam proučio i upravo je postalo moj trenutni odabir, zahvaljujem na prijedlogu (tj. zahvaljujem svima koji su dali neki prijedlog)

Volio bih da prokomentirate moju konfu, te naravno, ako imate bolju ideju, date svoju:
  • Coolermaster 590, crno, 210x440x510mm - 604Kn + ?x 120mm coolera - marka dogovorena pri kupnji
  • Gigabyte MA790XT-UD4P, AMD 790X+SB750, S. AM3, 8xSATA RAID, DDR3 - 850Kn
  • Procesor AMD Phenom II X3 720, socket AM3, BOX , 7.5Mb cache - 995Kn + ThermalRight Ultra 120 extremei - 462kn
  • Sapphire HD 4890 Vapor-X, 1GB GDDR5 256bit, Dual DVI+HDTV out - 1.613Kn
  • HDD WD 640Gb, WD6400AAKS, SATA II, Buffer 16Mb, 3Gb/s, 7.200 rpm - 438,76Kn
  • DDR3 4GB (2x2GB) Corsair, 1600MHz, 9-9-9-24, COR-TW3X4G1600C9DHX - 690Kn
  • Napajanje CORSAIR 550W, VX Series CMPSU-550VXEU, 12cm vent., ATX - 609,93Kn
  • DVD upisivač NEC AD 7200A, ATA crn - 162kn
  • Zvučna kartica Creative Labs X-Fi Xtreme Gamer Fatal1ty PRO - 846Kn
= 7269Kn

Za 2 god se nebi kupila još jedna grafa, nego bi se s ovom konfom živjelo 3 god i onda se kupila kompletno nova.

Meni nije bitno da proc bude relativno aktualan slijedećih god i pol, nego da gura grafu do njenog maksimalnog potencijala, a mislim da će to moj proc uspješno obaviti
__________________
.

Zadnje izmijenjeno od: P1xel. 15.08.2009. u 21:40. Razlog: .
P1xel je offline  
Staro 15.08.2009., 20:15   #36
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor P1xel Pregled postova
Volio bih da prokomentirate moju konfu, te naravno, ako imate bolju ideju, date svoju.
Ja bi pak volio da se ti već jednom odlučiš koji točno budžet imaš na raspolaganju i koja konfiguracija ti najbolje odgovara. Dvije stranice teme, masa prijedloga i to još svi (uz par časnih izuzetaka) skoro na istu foru, a ti još uvijek slažeš, propitkuješ i tražiš da se komentira i slaže dalje. Odluči se i odi kupi/naruči nekaj od predloženog. Daljnjim propitkivanjem ne budeš ništ novo saznal, jer ti se sve već reklo. Tema je i ovak već krenula putem spama.
McG je offline  
Staro 15.08.2009., 21:13   #37
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Opet ti uzimaš ovaj CPU x3 a htel bi se igrat par godina, pa nemre to tak!

AMD Phenom II X4 955 Black Edition, socket AM3, BOX

ovo zemi kak su ti je i par ljudi preporučilo!
danc00 je offline  
Staro 15.08.2009., 23:33   #38
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Niti bude ga Phenom 955 "spasil" u nadolezećim godinama, niti bude ga bila koja "današnja" grafička držala tri godine (još kad se pogleda da za tri-četiri tjedna izlazi nova i bolja serija kartica), a bome niti kupnja konfiguracije za sljedeće tri godine (i još k tome za neke igre koje nisu ni izašle) ima smisla. Nije da mu i Core i7 ili nadolazeći Core i5 garantiraju bezbrižnost u godinama koje dolaze, ali su kud i kam (i donekle) bolji i kolko-tolko dugoročniji izbor. Hoće-neće, u sljedeće tri godine bude, na ovaj ili onaj način potrošil sasvim pristojne novce na nadogradnju (u svrhu igranja sa zacrtanim brojem sličica u sekundi) konfiguracije koju "danas" kupi.

Zadnje izmijenjeno od: McG. 16.08.2009. u 02:03.
McG je offline  
Staro 16.08.2009., 00:14   #39
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
A nebu ga ni i7 al opet bolje nek uzme to pa bok....kad već oče imati komp od 7k kuna! Duže bu trajal od x3 720...to sam htel reči a ne da bu trajal 3 godine
danc00 je offline  
Staro 16.08.2009., 00:30   #40
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Ček,znači da svi koji sad uzmu neš od C2D serije mogu obaviti lobotomiju u slijedećih godinu i pol?
trouble je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.08.2009., 01:54   #41
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Ne, ali ne treba se zavaravati da bude ono kaj se kupi "danas" trajalo sljedećih nekolko godina. Trajalo bude, naravno da bude, ali sve ovisi o kakvoj namjeni je riječ i o kakvim korisnicima se radi. Jedno je kupiti konfiguraciju orijentiranu multimediji i povremenom igranju, a sasvim deseto je kupiti konfiguraciju isključivo za igranje i to uz određene uvjete i još uz to reći da se ne misli nadograđivati kroz sljedeće tri godine. Pogotovo kad su u pitanju grafičke kartice. S tim da je on isplaniral da u sljedeće tri godine ništ ne nadograđuje i još k tome da ima 250FPS lock u igrama na 1680x1050, a povrh svega ga ne iteresira best-buy nego isključivo trošenje kompletno svih novci koje ima na raspolaganju. Rijetki su ljudi koji (neovisno o namjeni) u tri godine ne nadograde konfiguraciju, a još su rijeđi oni koji ne inzistiraju na fiksnom broju sličica u sekundi.

Bilo da kupi Phenom X4 ili Core i7, kupnja nove grafičke ili kupnja još jedne (ovisno o tome kakva bude situacija) u te tri godine, mu ne gine. Em namjerava igrati igre koje tek izlaze, em ih mora igrati s 250FPS lockom i ja (a vjerujem i ostali) jednostavno ne kužim kak to misli postići, a da u te tri godine ne promijeni neku komponentu tak da zadrži zamišljeni FPS lock.

Nije da se jedanput u masi tema raspravljalo da kupnja i zalog za budućnost nemaju smisla, čisto iz razloga jer marketing i tehnologija forsiraju kupnju novog hardvera, a htjeli ljudi to priznati ili ne - na kraju svi "popuše" taj marketing, pa kupe/nadograde nekaj makar znaju da im ne treba. S tim da je njegov slučaj ekstreman; kupuje se konfiguracija za sljedeće tri godine i to za igre koje još nisu ni izašle. Sve u svemu cijela njegova kupnja se temelji na pretpostvakama i željama. Phenom II i Core i7 procesori su itekak moćni komadi hardvera i daleko od toga da mu čak i te igre koje nisu službeno lansirane, ne budu radile. Ali govoriti o 250FPS locku i bezbrižnosti oko nadogradnje u naredne tri godine je smiješno. Apsolutno niko mu ne garantira, niti može garantirati da u te tri godine ne bude moral mijenjati ili nadograditi tu konfiguraciju.

Kak sam rekel, nove AMD-ATi kartice dolaze sljedeći mjesec, nVidia svoje planira predstaviti krajem godine, novi Windows 7 ide paralelno s tim hardverom. Intelov Core i5 stiže za kojih mjesec dana, a već imaju 32nm procesore u pripremi. Pored toga se priprema masa novih (kaj DX10.1, kaj DX11) igara i sve to pokriva tek ostatak ove i jedan dio 2010. godine. Di su još 2011. i 2012., a on traži famozni FPS lock i ne misli nadograđivati konfiguraciju za to vrijeme.

Zadnje izmijenjeno od: McG. 16.08.2009. u 02:12.
McG je offline  
Staro 16.08.2009., 03:05   #42
P1xel
Premium
 
P1xel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 25
Sorry sto sam se krivo izrazio... To za fps-e sam rekao samo zato da što preciznije objasnim namjenu računala tako da drugima olakšam pomaganje.

Slijedeće 2 godine vrlo vjerojatno igram samo MW2, dok mi je u 3. godini bitno samo da mogu pokrenuti igre a da one budu igrive (najbolji primjer ovoga su Blizzardove igre, uvijek imaju dobru grafiku, uvijek su igrive sa slabijim računalima).

Dakle, procesor je odabran zato što može grafu tjerati bez problema, a za 3 god će se tako i tako svaki danas kupljen procesor svrstati u isti koš - low end
__________________
.
P1xel je offline  
Staro 16.08.2009., 17:16   #43
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Doink the Clown Pregled postova
@Nybelung- veće kućište=više zraka u njemu=niža temperatura zraka u kućištu
Opet valjaš gluposti.. Važan je protok zraka kroz kućište. (probaj guglat: "air flow")

I jedan big tower po pitanju protoka nije ništa bolji od mid towera, važna je konstrukcija a ne veličina.

A konkretno, taj tvoj Chief (link) je po pitanju protoka i ventilacije zastario još prije par godina.. "Napredan" je samo po kilaži..

Jedan Coolermaster 590 (link 1, link 2, link 3) ili 690 (link 1, link 2) je puno bolje kućište. Možda ima manje prostora, ali je zato taj prostor daleko bolje iskorišten; i za vodeno ima dovoljno mjesta (link).
 
Staro 16.08.2009., 18:10   #44
rokoko
In Rainbows
Moj komp
 
rokoko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 705
Ne kuzim zasto ti treba uopce 250 lock, kad je i na 125 fps gotovo identicno glatko(osim ako nemas neku posebnu vrstu oci pa da primjetis takvu razliku).A isto tako vjerujem da bi neki overclockani proc poput e5200 i maticnom za ~600kn sasvim normalno iskoristio potencijal graficke...a ustedio bi puno vise, pa bi nakon 1.5-2god mogao ponovo uzet slicnu konfiguraciju i tako gurat. Nekako mi se u danasnje doba cini puno suvislije uzimat jeftiniji hardver koji je takoder jako dobar i koji ima veliki potencijal, a kosta puno manje. A dobro kuciste i dobro napajanje se isplati uzet odmah, jer ga mozes iskoristit i za sljedecu konfiguraciju koja ce imat novi mbo,procesor rame i maticnu. Sto se tice zvucne, cini mi se suludo davat 900kn za komad hardvera kako bi valjda bolje cuo di neko hoda, vjerujem da se to moze cut i sa malo kvalitetnijim headsetom i integriranom zvucnom), a kamoli placat tu zvucnu i to jos sa fatality potpisom.No tvoji novci,tvoj izbor.
npr:
GA-EP45-DS3L
Intel E5200
RAM PC-6400, 2 GB, G.SKILL Standard Series, DDR2 800 MHz x2
Gainward GTX275 896MB DDR3 ili 260
CM 690
Corsair VX450
neki dobar cpu cooler i 2x120mm venta i to je to
Pozdrav
__________________
"Success can only be achieved with a kind of pioneer spirit and repeated use of three tools: failure, introspection and courage." - Soichiro Honda

Zadnje izmijenjeno od: rokoko. 16.08.2009. u 18:34.
rokoko je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na