Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.04.2014., 11:53   #1
toni36
Premium
 
toni36's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Split
Postovi: 151
(riješeno) Logitech X-530 prekratki kabeli od zvučnika

triba mi savjet za Logitech X-530 5.1 zvučnike
prekratki su kabeli od zvučnika za moj dnevni boravak.
treba bi produžit kabel za 2 zadnja (po 2m) i prednji ljevi (1,5m)zvučnik.
može savjet kako da to najjednostavnije izvedem.

Zadnje izmijenjeno od: toni36. 18.04.2014. u 12:38.
toni36 je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2014., 13:14   #2
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Citiraj:
Autor toni36 Pregled postova
triba mi savjet za Logitech X-530 5.1 zvučnike
prekratki su kabeli od zvučnika za moj dnevni boravak.
treba bi produžit kabel za 2 zadnja (po 2m) i prednji ljevi (1,5m)zvučnik.
može savjet kako da to najjednostavnije izvedem.
Tako da kupis produzni cinch kabel. Tako sam i svoje X530 rijesio.

EDIT: Svoj produzni sam nasao u Kauflanda i platio neku sicu.
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.04.2014., 14:22   #3
toni36
Premium
 
toni36's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Split
Postovi: 151
sad kad si spomenia Kauflanda sitia san se i ja de ima nekih kabela na policama, pogledat ču u Kauflanda.
hvala na savjetu
toni36 je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2014., 15:43   #4
toni36
Premium
 
toni36's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Split
Postovi: 151
posli dosta neuspješmog traženja po dučanima odlučia san kupit muške i ženske činčeve , kabel več imam i sam napravit produžne ćinć kabele pošto mi trebaju specifična dužine. ako je neko več radia produžne ćinć kabele za Logitech X-530 molija bi ga da mi se javi na PM.
tribalo bi mi par savjeta .
toni36 je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2014., 17:15   #5
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
pitaj ovdje. ja isto imam X530 spojene na komp i maxTV u dnevnoj, nisam nista produzivao osim straznjih satelita, ali ono - ne mozes fulati.

ja sam svoje srezao i fino uzeo najobicniji zvucnicki kabel od ~50W (mah, vazno samo da ima dvije boje), zalotao zice i navukao buzir, rade bez greske.


a ti ako ces raditi >>produzne<<, kabela po potrebi i muski+zenski konektor po jednom produznome.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2014., 19:32   #6
toni36
Premium
 
toni36's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Split
Postovi: 151
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
pitaj ovdje. ja isto imam X530 spojene na komp i maxTV u dnevnoj, nisam nista produzivao osim straznjih satelita, ali ono - ne mozes fulati.

ja sam svoje srezao i fino uzeo najobicniji zvucnicki kabel od ~50W (mah, vazno samo da ima dvije boje), zalotao zice i navukao buzir, rade bez greske.


a ti ako ces raditi >>produzne<<, kabela po potrebi i muski+zenski konektor po jednom produznome.


pošto ču sve kabele morat produžit ,a nebi tia kidat ih radi moguče prodaje u budučnosti odlučia san napravit produžne ćinć kabele
zanima me
1.kad spajam obični ćinć jeli sredina + ,a obrub -
2. ćinć s 2 zareza na sebi koji ide iz zvučnika u zvučnu karticu koji zarez je + ,a koji -
toni36 je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2014., 20:53   #7
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
tebi je tako svejedno, jer radis produzni.

tj, ako se odlucis da je + unutra (crvena najcesce na kabelu), samo stavi na obje strane - na unutarnji kontakt. a vanjski stavi na -, tj crnu.

ali kako rekoh, posto radis produzni kabel, da i okrenes (unutarnji da je crne boje), vazno je samo da je na obje strane produznog kabela - crni na unutarnjem kontaktu.


jer sam signal ne zna koje je boje zica .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2014., 21:05   #8
toni36
Premium
 
toni36's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Split
Postovi: 151
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
tebi je tako svejedno, jer radis produzni.

tj, ako se odlucis da je + unutra (crvena najcesce na kabelu), samo stavi na obje strane - na unutarnji kontakt. a vanjski stavi na -, tj crnu.

ali kako rekoh, posto radis produzni kabel, da i okrenes (unutarnji da je crne boje), vazno je samo da je na obje strane produznog kabela - crni na unutarnjem kontaktu.


jer sam signal ne zna koje je boje zica .
stvar je u toma da kad radim produžni neznam kako je to napravia Logitech ,mislia san da ima neki standard po kojem se radi.
za obični ćinć san poprilično siguran da je sredina + vanjski obrub -
buni me ćinć sa 2 zareza na sebi ,pitat ču sutra u ćipoteci kad budem kupova ćinćeve.

hvala na pomoći
toni36 je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2014., 21:54   #9
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor toni36 Pregled postova
buni me ćinć sa 2 zareza na sebi ,pitat ču sutra u ćipoteci kad budem kupova ćinćeve.
ovo ne kuzim, sta je ovo tocno? ajd poslikaj ili nadi na netu sliku, cisto da vidim.........
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2014., 22:23   #10
toni36
Premium
 
toni36's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Split
Postovi: 151
to su ova 3
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	21dk0pg.jpg‎
Views:	160
Size:	5.3 kB
ID:	13405  
toni36 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.05.2014., 22:52   #11
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
ok, dao si sliku adaptera koji pretvara 5.1 ulaz u najobicniji stereo. to imam i ja i tako spojeno.

sad, tebe pate ovi cincevi koji su zarezani? s lijeve strane? ili TRS, ovi 3.5mm konektori koji odgovaraju na maticnu plocu? sa desne strane?

u svakom slucaju imas za uzeti i njih kao produzne, iako bi osobno radije kupio komplet nove, jer kad sam lemis nije toliko pouzdan i otporan na savijanje kao kupljeni i tvornicki napravljen.


dok ako te pate ovi s lijeve strane sto imaju zarezano (cincevi, RCA konektori), to ti nije nista nego da se ostvari bolji kontakt. tj, ti limovi se daju lagano savinuti unutra, pa kad naguras u zenski konektor - bolje drzi jer teze ulazi.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2014., 09:25   #12
toni36
Premium
 
toni36's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Split
Postovi: 151
da to su ovi s desne strane. meni zvučnici nisu spojeni preko adaptera na zvučnu karticu ,nego sva tri TRS idu svaki u svoj ulaz na Creative Sound Blaster X-Fi Titanium.
pošto su mi konpjuter i subwofer jedno nasuprot drugog u dnevnom boravku od 24 kvadrata treba mi
3x4m TRS
1x2m RCA
2x3m RCA
1x8m RCA

jer mislim sve kabele sakrit u plastičnu vodilicu za kabele koju san zavida u zid poviše parketa.
tražia san u više dučana ali nisan uspia nač TRS produžni duži od 3m tako da san prisiljen napravit sam ili platit nekom da napravi po mjeri koja mi triba.
šta se kvalitete izrade - savitljivisti tiče kad se jednom spoji neče viš bit micano i bit če zaštičeno u plastičnoj vodilici.

RIJEŠENO
TRS kupljeno
RCA kučna radinost

Zadnje izmijenjeno od: toni36. 08.05.2014. u 11:03.
toni36 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na