Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.01.2023., 15:25   #3721
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Ja osobno sam na početku skroz izbacio kruh, peciva, sokove, slatkiše i kolače te općenito smanjio obroke a usput počeo malo više hodati i na poslu prestao koristiti lift (22 metara visinske razlike, ne znam koliko je to katova) ali dok sam na poslu prođem gore-dolje 3 puta. Ovaj način prehrane nije dugoročno održiv jer nije normalno da nikaj od toga ne jedeš ali ako si dovoljno dugo uporan možeš skinuti dosta kg u relativno kratkom vremenu. Problem je ako počneš opet po starom onda se kilogrami vraćaju i dobiješ nešto bonusa kilograma za nagradu 🤣
Najsigurnije je polako mijenjati prehrambene navike, izbaciti gluposti iz jelovnika a ubaciti puno proteina i svježeg voća i povrća. Umjesto slatkiša pojedeš malo tamne čokolade ili proteinski puding (kupljeni ili domaći). Usput se kreneš malo rekreirati i to je to...
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2023., 16:18   #3722
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
Već godinu i pol idem u gym, vidi se napredak i to veliki na nogama, rukama, ramenima i gornjem dijelu leđa. Problem je s prehranom jer skačem sa 105 na 95 na 91 na 100 na 90 na 105 i tako stalno otkad idem u gym. Odlučio sam ove godine i prehranu sredit, instalirao myfitnesspal i sve upisujem u nju
nickross je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2023., 17:20   #3723
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Daj bacite koju pametnu, što i kako? Morati ću napraviti isto, a nikako presjeći u glavi, plus standardni izgovori tipa nedostatak vremena, posao, dijete...

tnx
Posao je kritičan. 8+ sati dnevno si zakovan za stolac, često netko slavi rođendan, uvijek su neke grickalice na dohvat ruke.

Idem u gym bez prekida već dobrih 10 godina, najdulja pauza je bila kada su gymovi bili zatvoreni radi prehlade, a i tada sam na balkonu dizao zavarene zamašnjake od auta.

U tih 10+ godina sam 5 godina kao student radio u McDonaldsu i jeo neograničene količine junk fooda, u jednom periodu sam *jedva* uspio nabit kilažu na 89kg na mojih 175cm. Većinom sam se kretao oko 82kg i čim bi malo smanjio Big Macove u smjeni, kilaža bi padala.
Zatim sam prešao u jednu banku u service desk na 2 i pol godine, tu sam radio za kompom većinu vremena uz povremene šetnje po kampusu po laptope, postavljanje radnih mjesta itd. i već tu sam primjetio da moram strogo paziti što jedem da ne odem preko 84kg i čim su zatvorili gymove kilaža je porasla na 90kg.
Nakon toga sam otišao u jednu it firmu kao support gdje sam radio noći, vikende, nisam se micao od kompa, jeo što god stignem, prečesto iz dostave jer sam nakon smjene bio izgoren u glavi, uz to ušao u ozbiljnu vezu s curom koja fino kuha i vrlo brzo je tu bilo 105kg na vagi.

Trenutno sam na 98kg i muku mučim da dovedem to na 88-90kg.
Od 5. mjeseca sam do 10. mjeseca gotovo svaki dan biciklom radio 20km do gyma i posla da bi došao do 98kg jer jednostavno ne pojest pizzu na poslu kad netko slavi rođendan, na roštilju pojest samo piletinu, ne jesti tortu kad ideš kod rodbine na proslave zahtjeva jaku disciplinu i puno brain powera..
Trećinu života si za kompom okružen kušnjom, trećinu spavaš, a trećinu vjerojatno provodiš s nekim tko ne razumije (i ne želi prihvatit) da "samo malo" lasagna za rucak ima 1500kcal


I na kraju da odgovorim, po meni prvo sređivanje navika, što je i samom meni problem... Na poslu ne jesti grickalice, pizze, čevose iz dostave, kod punice se ne ubit od mađarice i pohanog i dogovorit se sa ženom da se doma prilagodi jelovnik. Od fizičkih aktivnosti hodanje i bicikl jer sumnjam da bi ti zglobovi podnjeli jogging
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2023., 19:49   #3724
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 526
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Daj bacite koju pametnu, što i kako? Morati ću napraviti isto, a nikako presjeći u glavi, plus standardni izgovori tipa nedostatak vremena, posao, dijete...


tnx
ako krenes i sa prehranom i sa vjezbanjem ispizdit ces na zivce nakon 2 tjedna i odustati od svega

kreni samo sa vjezbanjem, dva mjeseca da ti udje u naviku, prehranu ne diraj, samo malo smanji kolicine i ne rokaj hranu kasno navecer.

kad ti vjezbanje udje u naviku onda je drugi korak prehrana

i nema izgovora, 4x tjedno vjezbanje, ako se zalomi da jedan dan ne mozes ici OK, ali drugi dan odi, a ne da bude, e ovaj tjedan nisam mogao u utorak pa necu ni ici do kraja tjedna, budem sljedeci

prvih mjesec-dva lupaj cardio barem 30 minuta, setnja uzbrdo ili na traci, najveci nagib, brzina 6km/h, nakon toga vjezbe snage, kruzni prva dva-tri tjedna, a onda si podijeli po grupama kako ces raditi.
Traka je super jer ne gubis vrijeme, pogledaj si seriju na netflixu dok si na traci, ja sam to uredno radio, mobitel na onaj zaslon trake, sluske u usi i pogledam jednu epizodu vikinga dok vjezbam
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2023., 19:57   #3725
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 526
Citiraj:
Autor papčić Pregled postova
Posao je kritičan. 8+ sati dnevno si zakovan za stolac, često netko slavi rođendan, uvijek su neke grickalice na dohvat ruke.

Idem u gym bez prekida već dobrih 10 godina, najdulja pauza je bila kada su gymovi bili zatvoreni radi prehlade, a i tada sam na balkonu dizao zavarene zamašnjake od auta.

U tih 10+ godina sam 5 godina kao student radio u McDonaldsu i jeo neograničene količine junk fooda, u jednom periodu sam *jedva* uspio nabit kilažu na 89kg na mojih 175cm. Većinom sam se kretao oko 82kg i čim bi malo smanjio Big Macove u smjeni, kilaža bi padala.
Zatim sam prešao u jednu banku u service desk na 2 i pol godine, tu sam radio za kompom većinu vremena uz povremene šetnje po kampusu po laptope, postavljanje radnih mjesta itd. i već tu sam primjetio da moram strogo paziti što jedem da ne odem preko 84kg i čim su zatvorili gymove kilaža je porasla na 90kg.
Nakon toga sam otišao u jednu it firmu kao support gdje sam radio noći, vikende, nisam se micao od kompa, jeo što god stignem, prečesto iz dostave jer sam nakon smjene bio izgoren u glavi, uz to ušao u ozbiljnu vezu s curom koja fino kuha i vrlo brzo je tu bilo 105kg na vagi.

Trenutno sam na 98kg i muku mučim da dovedem to na 88-90kg.
Od 5. mjeseca sam do 10. mjeseca gotovo svaki dan biciklom radio 20km do gyma i posla da bi došao do 98kg jer jednostavno ne pojest pizzu na poslu kad netko slavi rođendan, na roštilju pojest samo piletinu, ne jesti tortu kad ideš kod rodbine na proslave zahtjeva jaku disciplinu i puno brain powera..
Trećinu života si za kompom okružen kušnjom, trećinu spavaš, a trećinu vjerojatno provodiš s nekim tko ne razumije (i ne želi prihvatit) da "samo malo" lasagna za rucak ima 1500kcal


I na kraju da odgovorim, po meni prvo sređivanje navika, što je i samom meni problem... Na poslu ne jesti grickalice, pizze, čevose iz dostave, kod punice se ne ubit od mađarice i pohanog i dogovorit se sa ženom da se doma prilagodi jelovnik. Od fizičkih aktivnosti hodanje i bicikl jer sumnjam da bi ti zglobovi podnjeli jogging

meni je pizza mozda dva puta na meniju mjesecno, rostilj cesce, jednostavno mi je pravilo, od 5 obroka dnevno, jedan ne gledam kaj jedem.
Ali isto tako ne pojedem vise cijeli protvon pizze(kada ju radim doma) nego pojedem 1/4, ne jedem veliku pizzu u pizzeriji nego mini

kruh i inace ne jedem tako da ga pojedem samo kada sam na pizzi ili eventualno uz rostilj. Mene je prije ubijao stres i cips, smoki i takve gluposti.
Stresa sam se rijesio (rastao se), cips i smoki si priustim kada bas imam ludu zelju za time.
I uz to kile i dalje padaju i postotak masti je sve manji, a misici rastu.

Naravno, puno proteina uzimam(whey) + proteini iz prehrane
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2023., 20:08   #3726
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Daj bacite koju pametnu, što i kako? Morati ću napraviti isto, a nikako presjeći u glavi, plus standardni izgovori tipa nedostatak vremena, posao, dijete...


tnx
Kalorijski deficit.

Kretanje, regulacija unosa kalorija, puno vode, dosta sna, nema previše matematike (ima, ali ako nisi u tome, za početak je dosta). Moja preprouka, ako imaš mogućnosti, plati si trenera bar 2 mjeseca (online ili IRL), da ti posloži prehranu i treninge, u tih 2 mjeseca dobiješ sve potrebno da nastaviš dalje sam (nije to previše skupo, nekih 100EUR za 2 mjeseca je bilo prije 5-6 godina, sada je možda malo više).

Ako ne znaš brojat kalorije/makrose, smanjuj lagano prehranu (ne izgladnjuj se), i kreni se kretat. I uporan biti, nema preko noći. Ukratko toliko.

Fokusiraj se na proteine (meso, sirevi), dodaj zelenoga na tanjur, izaci sokove, slatko, prerađene ugh (kruh, bijelo brašno itd.) i biti će rezultata.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2023., 11:55   #3727
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Ne znam da li bi spadalo ovdje ili ne ali ajde da pokušam.
Koliko su pametne vage (u mojem slučaju Xiaomi Mi Smart Scale 2) točne u vaganju/procjeni mase mišića i masti tijela?
Prehrana mi nije baš skroz posložena i ne jedem kako bih trebao (trudim se unositi dosta proteina) ali ukupna težina mi pomalo pada, u teretani pomalo podižem opterećenja s kojima radim a vaga pokazuje smanjenje mase mišića. Konkretno zadnja 2 mjeseca -7kg ukupne mase, -3.3kg mase mišića i -3kg masnoće.
Da li da prestanem gledati te vrijednosti i lovim i dalje željenu težinu ili da probam skroz posložiti prehranu pa možda produljiti vrijeme dolaska do željene težine?
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2023., 12:01   #3728
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Citiraj:
Autor mamikulcic Pregled postova
Ne znam da li bi spadalo ovdje ili ne ali ajde da pokušam.
Koliko su pametne vage (u mojem slučaju Xiaomi Mi Smart Scale 2) točne u vaganju/procjeni mase mišića i masti tijela?
Prehrana mi nije baš skroz posložena i ne jedem kako bih trebao (trudim se unositi dosta proteina) ali ukupna težina mi pomalo pada, u teretani pomalo podižem opterećenja s kojima radim a vaga pokazuje smanjenje mase mišića. Konkretno zadnja 2 mjeseca -7kg ukupne mase, -3.3kg mase mišića i -3kg masnoće.
Da li da prestanem gledati te vrijednosti i lovim i dalje željenu težinu ili da probam skroz posložiti prehranu pa možda produljiti vrijeme dolaska do željene težine?

Što ti je cilj postići? Da ti vaga kaže da si izgubio masti, ne i mišiće? Za to je jedina i najbolje procjena ogledalo i radne težine
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2023., 12:43   #3729
Matebaron
Premium
Moj komp
 
Matebaron's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Supetar
Postovi: 323
Imam neku vagu iz lidla što mjeri postotke tkiva i ta nema apsolutno nikakve veze s vezom, možda je Xiaomi nešto bolji, ali ja na tvom mjestu ne bih uopće pratio te podatke, osloni se na ogledalo ili nabavi kaliper.
__________________
I have spoken.
Matebaron je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2023., 14:08   #3730
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Citiraj:
Autor papčić Pregled postova
Što ti je cilj postići? Da ti vaga kaže da si izgubio masti, ne i mišiće? Za to je jedina i najbolje procjena ogledalo i radne težine
Pa da, buni me što u teretani vježbe radim sa sve većim težinama a vaga veli da uz salo gubim i mišićnu masu... Ogledalo veli da moram riješiti šlauf oko trbuha 🤣

Citiraj:
Autor Matebaron Pregled postova
Imam neku vagu iz lidla što mjeri postotke tkiva i ta nema apsolutno nikakve veze s vezom, možda je Xiaomi nešto bolji, ali ja na tvom mjestu ne bih uopće pratio te podatke, osloni se na ogledalo ili nabavi kaliper.
Ok, pratim dalje ogledalo... Kaliper mi ne treba jer šlauf oko trbuha još uvijek mogu primiti s prstima 🤣
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2023., 14:31   #3731
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
Te vage su netočne, pogotovo ako nemaju i one elektrode (ili kaj već) koje primiš u ruke.
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2023., 19:27   #3732
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 526
Citiraj:
Autor mamikulcic Pregled postova
Ne znam da li bi spadalo ovdje ili ne ali ajde da pokušam.
Koliko su pametne vage (u mojem slučaju Xiaomi Mi Smart Scale 2) točne u vaganju/procjeni mase mišića i masti tijela?
Prehrana mi nije baš skroz posložena i ne jedem kako bih trebao (trudim se unositi dosta proteina) ali ukupna težina mi pomalo pada, u teretani pomalo podižem opterećenja s kojima radim a vaga pokazuje smanjenje mase mišića. Konkretno zadnja 2 mjeseca -7kg ukupne mase, -3.3kg mase mišića i -3kg masnoće.
Da li da prestanem gledati te vrijednosti i lovim i dalje željenu težinu ili da probam skroz posložiti prehranu pa možda produljiti vrijeme dolaska do željene težine?

Netocna je u pm. Meni pokazuje 26% body fat, a na nekih 17% sam
Frendu koji ima oko 9% pokazuje 33%
Najtocnije ispadne kaliper u ruke i mjeri sam
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2023., 08:28   #3733
Zaggy111
Premium
 
Zaggy111's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Ima netko gdje se može kupiti povoljan Whey bez okusa? Da nije baš 200kn po kili?

Imam još par kila myprotein impact s kavom, kako ne jedem više šećer preslatko mi je, a i ne mogu stalno kofein uzimati.

Ako netko ima par kila zapakiran bez okusa mijenjao bi se.

https://www.myprotein.com/sports-nut.../12673036.html
Zaggy111 je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2023., 09:25   #3734
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 526
shopbuilder ili the-nutrition
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2023., 12:42   #