Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.12.2011., 13:44   #5791
Jackson
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 648
Ja imam CAT5 i telefonce.

Preferiram CAT5, jako fini visoki (nisam osjetio da su pretjerani - čak ni na Focalima koji su jako osjetljivi na to), detaljan, odlična pozornica. Telefonce sam napravio deblje i za bi-wiring i imam osjećaj da su neutralniji, i da je bas voluminozniji, pa su u glavnom sustabu.
CAT5 mi je tanji (oko 2mm2, malo i manje) zbog čega ga koristim na komp sustavu, taman mi fino otvore Tannoye.
Usporedbe su sa Focal kabelom od 4mm2, 40kn/m.

Planiram napraviti CAT6 bi-wire kabel sa punim vodičima ovih dana. Problem je terminirati te kabele s punim vodičima, sve banane koje imam su locking type. Puni vodiči baš traže lemilicu.
Jackson je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2011., 15:13   #5792
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
meni su urlali na 25mm svili tak da ono... nisam baš zadovoljan bio, ali velim može biti da je i do trenutnog setupa.

međutim stavio vdh i sve sjelo na mjesto, tako da šta reć, koju posluku porat
syss je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2011., 00:06   #5793
Jackson
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 648
A ovakav DIY ti omogući da preskočiš jedan, dva cjenovna razreda najviše, i to ona najdonja... A onda nema dalje. Ista priča za interkonekte.

RG59 kabel svira bolje od no-name crveno-bijelog, ali je jako teško naći neko poboljšanje iza toga.

Međutim, snašao sam se
Jackson je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2011., 00:18   #5794
bego2
Banned
Moj komp
 
bego2's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Postovi: 2,724
Citiraj:
Autor samsung89 Pregled postova
Pozdrav svima
Da se priključim temi, od opreme imam sljedeće i htjeo bi to malo poboljšati.
Martanz PM-200 http://www.vintage-audio.com.ua/en/c....html?begin=11

Zvučnika imam dva para, male sony bookshelfe i nekakve floorstandere za koje nisam uspio odgonetnuti proizvođača, jedino što na njima piše je da su 2x60W
Sony SS-B1000 http://store.sony.com/webapp/wcs/sto...Number=SSB1000

Kakvo je vaše mišljenje o ovome pojačalu? Meni se čini kao da nije dovoljno za te zvučnike jer čim ih pojačam preko nekih 50% dolazi do dosta distorzije.

Da slušam večinom flac format preko Audigy Live 24bit.
Lijepo ti promjeni zvučnike šta očekujes od zvučnika od 500kn? Distorzija je jer su preslabi da bi trpili snagu...
bego2 je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2011., 00:24   #5795
samsung89
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Našice-Osijek
Postovi: 324
Promjenio i zvučnike i pojačalo, opisano par postova iznad
samsung89 je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2011., 00:52   #5796
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor Jackson Pregled postova
A ovakav DIY ti omogući da preskočiš jedan, dva cjenovna razreda najviše, i to ona najdonja... A onda nema dalje. Ista priča za interkonekte.

RG59 kabel svira bolje od no-name crveno-bijelog, ali je jako teško naći neko poboljšanje iza toga.

Međutim, snašao sam se
ovu sezonu je to rg159, onda je to hdmi, onda je to cat6... svako malo se mijenja

kupi 5 low cost kabela i gledaj koji ti paše
syss je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2011., 01:08   #5797
Jackson
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 648
HDMI je permanentno rješenje, jako dobra stvar, vjeruj mi

Evo taman napravio bi-wire sa Tannoyima na Scythe pojačalu. Tweeter na CAT5, woofer na 4mm2 licnu.

Rezultat je svakako bolji nego svaki od njih pojedinačno

Zadnje izmijenjeno od: Jackson. 08.12.2011. u 02:05.
Jackson je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2011., 09:36   #5798
Flikoman
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zabok/ZG
Postovi: 899
Pusti syssa, nevjernika ... nhf syss.

Da je u pitanju bilo koji DIY kabel od mene, uvijek će on biti nevjernik Ima i zvonac moj hdmi i još jedno 30tak ljudi

Zadnje izmijenjeno od: Flikoman. 08.12.2011. u 09:42.
Flikoman je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2011., 13:43   #5799
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
fliko zaboravljaš da sam ja malo duže od tebe u ovom sportu i nagledao sam se svakakvih naleta ezoteričnih kabela od sirovina po par kn kroz godine, a veliku većinu njih i napravio.

uopće ne osporavam da taj hdmi dobro zvuči jer ga nisam ni čuo, ali ne postoji vrhunski kabel za sve sisteme, tj. jedino može biti što neutralniji i naglašavati mane i prednosti komponenata u lancu.

isto tako mi nema pretjerano smisla stavljati išta osim prvog kabela pri ruci na desktop amp od 200kn i entry tannoye... no to sam samo ja.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2011., 13:49   #5800
Jackson
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 648
Slažem se da ne treba puno novaca trošiti na to, ali provodim puno vremena na tom sustavu i čuju se razlike. Kabel jeste komponenta isto kao i sve druge.

Neće desktop amp još dugo, nadam se Iako je stvarno iznenađujuće dobar. Jača komponenta od zvučnika.
Jackson je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2011., 14:05   #5801
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Citiraj:
Autor Jackson Pregled postova
HDMI je permanentno rješenje, jako dobra stvar, vjeruj mi

Evo taman napravio bi-wire sa Tannoyima na Scythe pojačalu. Tweeter na CAT5, woofer na 4mm2 licnu.

Rezultat je svakako bolji nego svaki od njih pojedinačno

Kad to napiše netko tko je neki dan napisao ovakav post onda nema druge nego mu slijepo vjerovati na riječ.


Citiraj:
Autor Jackson Pregled postova
Upravo spojio Tannoy Mx2 na Scythe pojačalo.




Smiješno su preveliki, ali zvuk je odličan! S obzirom da su osjetljiviji od Scythe pojačala (Tannoy 88db, Scythe oko 82db!), glasnoća uopće nije problem.

Stavljam ovu sliku ovdje da pitam, s obzirom da nisu magnetski oklopljeni, da li je problem što su ovako blizu računalu (odmah lijevo) i DAC-u i pojačalu. Monitor je CRT i nisam primjetio probleme, ali DAC je puno bliže.

Ako ima distorzija ili šuma, ja ne mogu primjetiti...
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je online   Reply With Quote
Staro 08.12.2011., 14:49   #5802
Jackson
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 648
Pa osim tipfelera pojačalo-zvučnici u dijelu o osjetljivosti, ne vidim problem.
Jackson je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2011., 14:55   #5803
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Kad to napiše netko tko je neki dan napisao ovakav post onda nema druge nego mu slijepo vjerovati na riječ.
Meni su općenito komedija sva ova izdr***a o tamnim, svijetlim, otvorenim, zatvorenim kablovima!

Predlažem za sljedeći info neki sustav da se složi pa da se poigramo sa blind testovima. Rezultati će biti nadasve smiješni
  Reply With Quote
Staro 08.12.2011., 15:46   #5804
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
@Jackson, nebih htio da ovo zvuči kao napad ili nešto slično jel to nije,samo opaska ali poput Wolverina meni je zapao u oko tvoj post u temi gdje preporučuješ Xonar za digitalni izlaz: http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=224374



ne sudjelujem uopće u Hi-Fi temi, inače samo lurkam, ali se tu svašta može pročitati. uglavnom nebuloza.
sodom je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2011., 15:54   #5805
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Meni su općenito komedija sva ova izdr***a o tamnim, svijetlim, otvorenim, zatvorenim kablovima!

Predlažem za sljedeći info neki sustav da se složi pa da se poigramo sa blind testovima. Rezultati će biti nadasve smiješni
kuže se razlike ako znaš na kaj trebaš obratiti pozornost... od sitnica u zvučnoj slici do globalnih promjena.

velim iz svog iskustva zvučnički kabeli ne utječu tako puno i njima inače ne pridodajem neku veliku pozornost, ali zato rca može čujno odvesti stvari na bolje ili lošije... u višem rangu ti se maltene više isplati igrat sa interkonektima nego zamjenom uređaja.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2011., 16:04   #5806
Flikoman
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zabok/ZG
Postovi: 899
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
kuže se razlike ako znaš na kaj trebaš obratiti pozornost... od sitnica u zvučnoj slici do globalnih promjena.
To stoji, bez rasprave oko toga.
Flikoman je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2011., 16:16   #5807
Jackson
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 648
Citiraj:
Autor sodom Pregled postova
@Jackson, nebih htio da ovo zvuči kao napad ili nešto slično jel to nije,samo opaska ali poput Wolverina meni je zapao u oko tvoj post u temi gdje preporučuješ Xonar za digitalni izlaz: http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=224374



ne sudjelujem uopće u Hi-Fi temi, inače samo lurkam, ali se tu svašta može pročitati. uglavnom nebuloza.

Ma sve ok, ali bit-perfect output je stvar koja često ne radi s mnogim podvrstama Realtek chipsetova (recimo sve Dolby Digital varijante), tako da nisam siguran ni da je kartica od 130kn sposobna za to. Xonar, sa druge strane, to sigurno može, pogledao sam na netu. Meni je to prva stvar koju gledam kod digital-outa. Vjerojatno postoji i razlika u kvaliteti optičkog receivera, ali to ne mogu potvrditi.

Kabel može napraviti ili rastaviti sustav. U zvučničke dosad nisam više ulagao zbog toga što su razlike nakon što se dosegne neka minimalna debljina (preko 2.5mm2, rekao bih) manje i odnose se više na detalje i sitnice za posložit sustav do kraja. Ovisi o razini sustava, naravno.

U interkonektu kao što syss kaže je puno veća razlika, prihvaćam blind-test bilo kad!

Nisam ni ja vjerojavao dok nisam čuo tri kabela unutar pola sata. Otada itekako pazim na ožićenje.
Jackson je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2011., 17:03   #5808
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Ma ovaj hdmi je prava stvar, nakon onog kaj sam imal od 50-tak kn.. I o zvučničkim kabelima razmišljam, al sumnjam da bi tu bilo nekih dobitaka.. Trenutno razmišljam o zamjeni usb dac za neki malo bolji...
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2011., 09:27   #5809
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Citiraj:
Autor Jackson Pregled postova
Pa osim tipfelera pojačalo-zvučnici u dijelu o osjetljivosti, ne vidim problem.
Ako ne vidiš/čuješ nikakav problem onda OK.

Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Meni su općenito komedija sva ova izdr***a o tamnim, svijetlim, otvorenim, zatvorenim kablovima!
Komedija je da netko uletava s razlikama u zvučnoj kulisi ovisno o dvije različite licne ili dva različita kondenzatora a u isto vrijeme to sluša na zvučnicima koji stoje na primjerice gode uslikanom radnom stolu uz računalo, CRT i stalak za olovke. Mislim mogao je komotno i neku zvečku ubacit na stol uz zvučnike - dobio bi topliju/puniju sliku.

Ne kažem da nema razlika u poštenom sustavu koji je adekvatno razmješten na adekvatnim stalcima ali primjerice onaj stol i njegov sadržaj prave više ''smetnji'' nego da je uzeo komad drota sa susedove ograde.

Ili kad se govori o kvaliteti kablova i načinu pletenja istih, a onda se polože uz naponski kabel monitora/računala/letvu i hrpu ostalih kablova računala.

Analogija bi bila nešto tipa, gle kupio sam nove teflonske lajtunge i auto mi osjetno bolje koči iako su mi gume ćelave a pločice odavno zdrave za zamjenu.


P.S.
Ovo nije nikakav napad na nekog osobno, nije me briga na što netko troši svoj novac. Već samo moje zapažanje stvari koje se daju ovdje pročitati/vidjeti.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je online   Reply With Quote
<