Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.05.2024., 06:05   #991
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,020
Ekipa, jel probao netko kave iz Santos pržione?
Pitam jer im je cijena, ako gledamo po sorti, cca 50% niža od recimo quahwe i ekipe.
Thnx.
https://www.santos.hr/proizvod-kateg...oke-kvalitete/
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2024., 08:34   #992
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,263


Eto kazu oni sami

Ja nakon vejstanih cca 5 kg kava eksperimentiranjs sa raznim zrnima, od craft do lidl kaufland, sam se vrwtio na segafredo espresso casa i to je to ne eksperimentiram vise. Najbolja mi je i ima taj profil ukusa koji ja volim i necu vise bacat pare na ekslerimente.
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 03.05.2024., 19:26   #993
Mičkec
Premium
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: Karlovac
Postovi: 107
Sage the Bambino Black Truffle
249,00 €
Sage The Smart Grinder Pro
219,00 €

+ mailbox dostava. nije loša cijena kaj ne? idem na prvi manualac nakon aeropresa na kojem sam već dvije godine.
Mičkec je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2024., 18:43   #994
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,685
Pozdrav ekipa. Nabavili bi doma "automatski aparat za kavu".
Od napitaka pili bi espresso, kavu i cappuccino.
Gledali smo Philips i ovaj DeLonghi ECAM 290.61.B Magnifica Evo
Molim vas bilo kakvu pametnu oko ovog izbora.
Da li je ovaj Delonghi ok za te novce (416€) ili je neki od Philipsa bolji za tu negdje cijenu.
Philips ima previše modela da bi uopće skužio koji je koji.
Recimo EP2224/10 ili EP3221/40...

Zahvaljujem
9800pro je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2024., 13:13   #995
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Edo,
ja sam imao Philipsa seriju 54xx. Na stranu što sam imao hrpu problema s njime od samog početka, zamijenio sam ga sa tim Delonghi-jem koji eto sad već radi par mjeseci bez greške.

Sve je na strani Delonghi-ja, osim načina upravljanja postavkama gdje Philips ima ekran, a Delonghi moraš manual + tipke. No to radiš samo kad ga trebaš čistiti. Za kave je isti vrag. Klikneš što želiš i izađe. Philips je imao kao profile za 4 osobe, gdje si svako pod svoju boju odabere temperature, količine etc.

Na stranu što sam ludio na Philipsa, kad se glave ohlade - Delonghi radi bolju kavu (mliječnija je) i puno bolju pjenicu (iako je tu mlinac na najgrublje, a kod Philipsa je bilo skoro bliže najsitnijiem mljevenju). Jedino taj dio za mlijeko kod Delonghija u firmi radi stalno super, a ja ga moram doma redovito čistiti u perilici (mislim da je žena previše to čistila), jer nekad zna pljuckati van toplo mlijeko, a ne pjenicu kakvu treba. Najčešće je to znak da treba u perilicu.

Svaki Delonghi Magnifica ima My Latte opciju - koliko staviš mlijeka u ovaj dodatak, toliko on pjenice napravi. Komotno sam mogao uzeti i ovu .61 verziju (ja sam uzeo .81 jer kao ima caffe latte tipku!). A ovaj dio za mlijeko ima mjericu iza i tehnički ti imaš tipku Capuccino, ali ako staviš u mjerici do 1xCA oznake (mjera za kapućino), odabrao ti Mylatte ili posebnu tipku za Capuccino, jednako će napraviti. Ja to nisam znao/kužio i onda sam još dodao extra za Caffe Latte tipku...

Ja sam svoju naručio iz Italije preko sajta
https://www.delonghi.com/hr-hr/ecam2.../ECAM290.61.SB

Znaju imati dobre popuste, ja sam svoju .81 dobio za 450€.

Delonghija tog .61 imamo i u firmi gdje je 5-10 ljudi stalno i rade svaki 2-3 kave dnevno. Filter za vodu je 11€, za kamenac je pola litre (5 čišćenja) isto tako, do 15€ (mall.hr). Tamo je 5mjeseci, dela super isto.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2024., 15:09   #996
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor 9800pro Pregled postova
Pozdrav ekipa. Nabavili bi doma "automatski aparat za kavu".
Od napitaka pili bi espresso, kavu i cappuccino.
Gledali smo Philips i ovaj DeLonghi ECAM 290.61.B Magnifica Evo
Molim vas bilo kakvu pametnu oko ovog izbora.
Da li je ovaj Delonghi ok za te novce (416€) ili je neki od Philipsa bolji za tu negdje cijenu.
Philips ima previše modela da bi uopće skužio koji je koji.
Recimo EP2224/10 ili EP3221/40...

Zahvaljujem
Ja imam zadnjih 2 i pol godine EP3221/40. I nikad nikakvih problema s njim. Kava mi je vrh, tako da stvarno preporuka. Koji god da uzmes ce ti biti dobar, ovi sa lcd ekranima su skuplji, a po meni ful nepotrebni. Ja sam svojeg platio 300njak eura, mislim da nema boljeg za tu lovu.
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2024., 15:20   #997
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,371
Nikada problema sa philipsom. Ima sad vec 3 god.
Uredno ga cistim, podmazujem i odradujem cikluse koje trazi, koristim vodu iz brite.
axo je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na