Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.03.2008., 16:20   #1
MS11
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zgb
Postovi: 102
Server?! Info/Pomoc molim!

Pozdrav svima!

Dakle, igram online igricu Netsoccer, za koju je potrebno imati server, te posto sam kompletni noob u vezi toga, dosao sam pitati vas eksperte za pomoc.

Da prijeđem na stvar. Ja mogu otvoriti server tako da je moje racunalo server, ali ga ogranicava "slaba" upload brzina, tako da je sve u redu dok su na serveru 2-3 igraca, ali utakmica se igra 5 vs. 5, tako da nije moguce igrati bez trzanja. Te zbog toga trazim neki novi nacin izrade servera...
Tako tragajuci googleom nalazim stranice koje samo iznajmljuju svoje servere za internet stranice ili recimo primjer neke popularnije igre: cod 2, kod izrade servera treba upisati IP adresu te port, username/password, tako je i ovdje (primjer: http://fedho.com/image/view/17957 ), e sad, kako doci to te/tog IP adrese/servera?

Dakle sad trazim po googleu i samo sto nalazim je iznajmljivanje servera za internet stranice... Cuo sam od nekih prijatelja, koji mozda malo vise znaju o tome, da bi se mogla aplikacija te igre koja pokrece server za igru uploadat na taj server, pa da se tako pokrene. Tako sam ja dosao do ideje... Recimo T-com daje nam free web uslugu, na koju mogu staviti do 25 mb podataka, kako ova aplikacija ima ~250kb-a, to mi je jos i previse.
Samo mi sad recite, dal je to uopce moguce, jer kao sto rekoh, nisam bas upucen u to podrucje, te Vas molim za savjet.

E sad ako je to stvarno moguce, kako da ja to tamo uploadam i kasnije pokrenem, odnosno od kud mi IP adresa koju tamo upisujem (taj dio mi nije jasan, jer ja kod kupnje servera zapravo dobivam domenu koja je smjestena na tom nekom serveru???!), pod username i sifru vjerojatno svoju od konekcije(?!)?
Postoji i mogucnost iznajmljivanja i nekog boljeg servera ako je ova od T-com-a slaba, ali samo ako je to moguce...
(nasao sam na internetu termin dedicade server - jel to to? )

Molim Vas za bilo kakav odgovor! Unaprijed Hvala!
MS11 je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2008., 01:28   #2
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Ne mozes pokrenuti game server na T-Com serverima, niti na bilo kojem web hosting serveru. Jedino ako imas puni pristup, a ne samo FTP i HTTP.

Preostaje ti da nadjes neki game server i iznajmis, samo je pitanje tko ima podrsku za tu igru.

Evo par takvih stranica iz glave, pa vidi dal podrzavaju tu igru ili posalji mail.
www.gameservers.com
www.eliteplaying.com
www.teamplay.de
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na