Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.01.2007., 18:35   #1
MS11
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zgb
Postovi: 102
U vezi formatiranja...

Pozdrav svima!

Evo ovako, kupio sam komp i Seagate 250 gb sata II 7200.10 i sad ja napravim dvije particije c i d i inst win xp i sve radi...
E sad je dosao problem, u win sam pokusao formatirat drugu (d particiju (kao po 1. put) i idem prek my comuter-a onak na disk pa desni klik i format i obavlj on to 2h i kad dodje do kraja tamo stane i nista se ne dogadja, ostavio sam ga jos 2h na toj tocci i nije se ni pomaknuo pa sam prekinuo...
Probao sam i preko computer managementa i ista stvar, samo sto sad znam da stane na 96%...
Odlucio sam formatirat u instalaciji wina (kao da imam 2 wina na kompu na c id particiji) i isto kaze da ga mora formatirat (normalno) i opet stane na 96% i tako stoji!

Nadam se da sam bio jasan u cemu je problem. Molim vas pomozite ako znate o cemu je rijec hvala!
MS11 je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2007., 18:57   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Probaj formatirati s Acronis Disk Director-om ili Partition Magic-om
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.01.2007., 22:11   #3
MS11
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zgb
Postovi: 102
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Probaj formatirati s Acronis Disk Director-om ili Partition Magic-om
Uspio sam sa Partition Magic-om i formatiranje je bilo gotovo u sekundi...
Mislim sad mogu koristiti d: disk, ali sam probao sada formatirati preko command prompt-a, computer managment-a i preko obicnog formata (desni klik na disk i format) ali mi uvijek stane na 96% (ukupni format do 96% radi oko 50min, i jos ga nakon toga ostavim 3h da radi na 96% ali se nece ni pomaknuti pa prekinem), pa me zanima jel sve u redu sa diskom ili da ga idem reklamirat ili mozda ja ne radim nesto kako bi trebalo...
Molim pomoc/savjet vas eksperata. Hvala!
MS11 je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2007., 23:17   #4
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,816
Možda da probaš obrisati D particiju, napraviti novu i nju formatirati. Ako i dalje zafrkava... Koliko je velika D particija? Imaš li instaliran Service Pack 1 ili 2?
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 5 5600 (w. ID Cooling SE-224-W) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3733 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2007., 02:13   #5
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Da li se čuju kakvi zvukovi iz diska kad stane na tih 96%? Gori li i dalje HDD LED-ica? Vjerojatno nešto s diskom ne valja...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2007., 16:28   #6
MS11
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zgb
Postovi: 102
Ovako, probao sam ju obrisati, i ponovo napraviti i opet formatirati ali nista...
Ima ukupno 185 gb i imam sp2 sa svim zakrpama...
Do tih 96% lampica cijelo vrijeme svijetli a onda svake recimo 3-4 sec, sa tihim zvukom koji cujem ako se priblizim kucistu, dok recimo kod formatiranja nije bio cujan...( inace kad sam udaljen ne cuje se nista - mozda samo u potpunoj tisini...)

Ponavljam sad disk mogu koristiti jer sam ga nekako formatirao sa Partition Magic-om (neznam ni sam kako, sve je trajalo sekundu - samo je stavio ntfs oblik...), pa sam zbog toga probao ponovo formatirat da vidim jel sve u redu sad kad je odabrao oblik, ali isto stane na 96%, kaj da idem reklamirat ili...???
Ima li koji program s kojim bi mogao vidjet jel nesto nije u redu... ili nesto drugo... (neznam ni sam vise...)
MS11 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2007., 05:47   #7
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,279
Citiraj:
Ponavljam sad disk mogu koristiti jer sam ga nekako formatirao sa Partition Magic-om (neznam ni sam kako, sve je trajalo sekundu - samo je stavio ntfs oblik...)
Da li pokušavaš formatirati particiju veću od 32GB sa FAT32? To je limit za taj datotečni sustav (jedan od limita). Može još biti da si kod maipulacija i pretvaranja poremetio particijsku tablicu pa ako već nisi instalirao i namjestio sve kreni iz početka (obrisši particije, kreiraj ponovo) ovaj put sa NTFSom.

Zadnje izmijenjeno od: stef. 08.01.2007. u 06:01.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2007., 15:11   #8
MS11
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zgb
Postovi: 102
FAT32 uopce nije u igri, cak ga kod instalacije wina nisam mogao ni odabrati, koristim ntfs...
S ovim programom Partition Magic-om sam izbrisao ponovo formatirao u ntfs i radi, a kad sam ga normalno pokusao formatiarati uvijek stane na 96% (preko Partition Magic-a sve to traje par sekundi + resetart, a normalno ~50 min do 96% i onda stane....)
MS11 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2007., 15:15   #9
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Citiraj:
Autor MS11 Pregled postova
S ovim programom Partition Magic-om sam izbrisao ponovo formatirao u ntfs i radi, a kad sam ga normalno pokusao formatiarati uvijek stane na 96%
Ako si ga formatirao sa PM-om, zašto ga opet ideš formatirati? Ne vidim razlike između formatiranja PM-om i 'normalnog'.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2007., 15:20   #10
MS11
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zgb
Postovi: 102
Gle htio sam vidjeti jel se maknula greska, mislio sam da je disk u banani... pa da ga idem promjenit jos dok stignem (ako nije nest u redu), pa sam dosao pitati vas sta mislite sto bi to moglo bit?
MS11 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.01.2007., 17:07   #11
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ako si ga formatirao sa PM-om, zašto ga opet ideš formatirati? Ne vidim razlike između formatiranja PM-om i 'normalnog'.
Razlika je u tome što Partition Magic po defaultu radi quick format...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2007., 17:26   #12
MS11
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zgb
Postovi: 102
I kaj sad da radim...
Meni nije problem ako idem na quick format (i u buducnost ako ce trebat formatirat), al kad je novi disk, a vec imam probleme...
Da idem reklamirat? Hoce li mi to priznat?
MS11 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2007., 18:08   #13
nexus-6
Pero_Snajper
 
nexus-6's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 647
Cuj, disk se mora moc normalno formatirat. Hebes quick format, to je prakticki samo brisanje podataka. Jer u slucaju kakvih bad sectora... Ja bih definitivno reklamirao. Mislim, disk je novi, platio si ga i mora radit kak spada.
__________________
Windows: AMD FX8320 @ 4.2 / GA-990XA-UD3 /16 GB DDR3 / R9 285 / Vertex 4 128 / SS-600HM / 3D Aurora
Android: Galaxy Tab S, Galaxy S3, ATV400 x 2
nexus-6 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2007., 18:09   #14
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Reklamiraj, mora proć...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2007., 18:17   #15
MS11
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zgb
Postovi: 102
Hvala ljudi svima na pomoci, sutra ravno u ducan na reklamaciju!
MS11 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na