Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 17.12.2010., 20:21   #1
MS11
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zgb
Postovi: 102
Vraćanje podataka s WD5000AAKS hard diska

Pozdrav svima!
Imam WD5000aaks, i sve je radilo normalo, do danas, upalim komp i pokusam otovoriti disk u my compu, i javi mi se: "S:/ is not accessible The file or directory is corrupted and unreadable" - to mi je inace storage hdd.

prije mjesec dana isto mi se dogodilo s eksternim diskom, te sam koristio program recuva koji mi je uspjesno vratio sve podatke s diska, ali sam ih morao kopirati na neki drugi hdd. e sad se to isto ponovilo s mojim novim hddom, i sad i da to radim tim istim programom vise nemam toliko slobodnog mjesta gdje bih to mogao kopirat...

E sad moje je pitanje, 1. zasto se to uopce dogadja da se to javlja kod diska ta greska, ne samo na WDu nego i na onom eksternom.
I 2. postoji li mogucnost kako bih mogao vratiti podatke samo nekakvim toolom koji bi "prepoznao" taj moj disk.

Zahvalan sam na svakom mogucem savjetu, i sry na poduzem postu!
MS11 je offline  
Staro 18.12.2010., 13:55   #2
MS11
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zgb
Postovi: 102
Evo da se javim, posudio sam hdd od frenda i spasio podatke vec od prije poznatom metodom.
Takodjer sam malo snjofao internetom... i primjetio da mi je disk u RAW file systemu. Samo se odjednom iz NTFS prebaci u RAW, sto koliko vidim je naziv za neformatirani disk. Zbog cega dolazi do toga? I kako se to moze sprijeciti? Unaprijed hvala! Pozdrav!
MS11 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.12.2010., 04:59   #3
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
Sto kazu logovi?
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline  
Staro 25.12.2010., 13:04   #4
pocketGM
Premium
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 55
Možda je napajanje oslabo pa se čudne stvari događaju.

Moguće da si pokupio i neki virus koji se pobrine za to. Probaj na drugom računalu skenirat podrobno sve particije na svojim diskovima, sa update-anim antivirusom.

Isto može biti i da je do kablova, pa provjeri jesu li ispravni, ima li negdje da je i jedna linija zagrebana i slično..
pocketGM je offline  
Staro 25.12.2010., 13:25   #5
MS11
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zgb
Postovi: 102
Citiraj:
Autor pocketGM Pregled postova
Možda je napajanje oslabo pa se čudne stvari događaju.

Moguće da si pokupio i neki virus koji se pobrine za to. Probaj na drugom računalu skenirat podrobno sve particije na svojim diskovima, sa update-anim antivirusom.

Isto može biti i da je do kablova, pa provjeri jesu li ispravni, ima li negdje da je i jedna linija zagrebana i slično..
Mislim da nije virus. Sluzio mi je uglavnom za storage...
Kablovi su novi, i provjerio sam to također.
Jedino napajanje mozda, kad bolje promislim, cuje se ponekad nekakvo zujanje... Mislio sam da je neki od ventilatora, ali nakon detaljne provjere zujanje se culo iz napajanja? Jel bi to bio znak da je napajanje na izdisaju?

Stvar je u tome, sto mi se to 1. dogodilo na eksternom disku, samo se odjednom pretvorio u RAW file system. I onda nakon mjesec dana na tom novo ugrađenom disku takodjer...

Znaci trebao bi promjenit napajanje?
MS11 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na