Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.04.2009., 11:35   #31
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ne nužno... nedavno sam u lidlu kupio onaj poveliki punjač za baterije i izbezumio sam se koje je to čudo tehnike.


prvo čim staviš bateriju odmah kaže u kojem su stanju preko led indikatora, drugo svaki put prije punjenja je očisti do kraja tj. radi refresh baterije jedno 10 minuta i onda ide prvi val punjenja neke sile od struje isto neki kraći period i onda normala punjenje i na kraju dok ih ne izvadiš iz punjača drži neku laganu struju punjenja (tu i tamo koji impuls).

čudo majkemi za 150kn ili kolko već.

rezultat svega da sam osposobio jedno 5-6 godina stare trustove 2100mah baterije na oko 50-60% kapaciteta, naravno da su bile mrtve do neki dan i nije im bilo spasa sa orginalnim punjačem.

ko nije kupio nek žali i tuguje
http://www.lidl.hr/cro/home.nsf/page...erzalni_punjac

znači u četvrtak u red!
syss je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2009., 12:14   #32
MS11
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zgb
Postovi: 102
Pozdrav svima!

Nisam htio otvarati novu temu, pa cu pitati ovdje.

Naime odlucio sam se nabaviti novi digitalac. Nemam bas previse iskustva s njima pa trebam vasu pomoc. Dakle cijenovni rang do negdje 1300kn +/- 100kn ne bi trebalo bit problema. Citao sam predhodne postove o baterijama itd, i meni se cini da je prakticnije da ima obicne AA baterije, jer ako se i isprazne, lakse ih je zamjeniti nego negdje puniti bateriju. Pa bi to bio i uvjet pri odabiru digitalca. Isto tako bilo bi mi vazno da radi dobre slike po noci, dosta slika slikam u mraku/polumraku odnosno zatamljenim mjestima.

Dakle molio bih vas cijenjene forumase za savjet/iskustva. Unaprijed hvala!
MS11 je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2009., 16:31   #33
MS11
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zgb
Postovi: 102
Citiraj:
Autor MS11 Pregled postova
Pozdrav svima!

Nisam htio otvarati novu temu, pa cu pitati ovdje.

Naime odlucio sam se nabaviti novi digitalac. Nemam bas previse iskustva s njima pa trebam vasu pomoc. Dakle cijenovni rang do negdje 1300kn +/- 100kn ne bi trebalo bit problema. Citao sam predhodne postove o baterijama itd, i meni se cini da je prakticnije da ima obicne AA baterije, jer ako se i isprazne, lakse ih je zamjeniti nego negdje puniti bateriju. Pa bi to bio i uvjet pri odabiru digitalca. Isto tako bilo bi mi vazno da radi dobre slike po noci, dosta slika slikam u mraku/polumraku odnosno zatamljenim mjestima.

Dakle molio bih vas cijenjene forumase za savjet/iskustva. Unaprijed hvala!

hmm bas nitko ne moze neki fotic preporucit, ili podjelit neka iskustva sa nekim modelima koje posjeduju? xD
MS11 je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2009., 18:46   #34
thezero
Premium
Moj komp
 
thezero's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 235
prekjucer sam kupio kodak m1033 za 798 kn i moram reci da sam prezadovoljan. kao point and shoot fotić rastura-ekran je super velik,za prvu sliku mu treba samo oko 2 sec,slike su lijepe,boje prirodne,dovoljno je kompakatan,solidno napravljen,ima 720p video snimanje ali samo 29 min u komadu i to bez stabilizacije slike ali to ne smatram nedostatkom,lijepo se nosi s sandisk ultra 2 4gb karticom... ukoliko naiđem na nesto neugodno tjekom koristenja fotica javim
thezero je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2009., 06:01   #35
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
kad ste vec pricali o baterijama, da vas pitam... mislim prek ebaya uzet jos jednu dodatnu za fotic, full su jeftine, na mojoj pise snaga 3,7V i 1090mAh .... kaj bi se desilo ak kupim tu od 3.6V i 1150mAh, ili ima jos jedan model 3,7V i 1100mAh .... sumnjivo mi je jedino kaj dodju izmedju 50 i 100kn, kod nas preko 300 .... valjda je to ok ?

i ajde jos jedno dopunsko pitanje vidio sam isto tako 16gb sdhc kartice za pedesetak kuna, kolko to moze biti dobro? pise da su klasa 6
sh0kre je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2009., 07:19   #36
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Ne preporučam nabavku baterija preko ebaya, pogotovo ako ih prodaju kinezi jer se ispostavilo da im je nazivni kapacitet samo za ukras i u realnosti je 50-70% manji. Radije ih kupi kod nas jer ako nešto ne valja s njima, imaš se kome žaliti i tražiti povrat love, a u većini slučajeva im je kapacitet upravo onoliki koliko piše na njima.

Što se tiče kartica, znalo je biti zaheba (kao i sa stickovima) tako da ti je kapacitet nazivni, a realni daleko manji. Za 100kn razlike u odnosu na nas, ja ne bi riskirao. Isto tako sam čuo da im ni trajnost nije neka tj. da u početku i rade na nazivnom kapacitetu, ali da vrlo brzo padnu da puno manji te im pada i čitljivost.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2009., 10:45   #37
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
oke nisam se htio javiti jer je očito kodak popularan pošto je...

1. jeftin
2. ima ga u konzumu
3. svi u d.d. i državnim službama imaju konzum uskrsnice

međutim... gore je kolega napomenuo snimanje videa od pola sata u 720p... jel si netko (ko je koristio razne fotiće) može zamisliti kako izgleda pola sata videa bez stabilizacije slike pri 720p rezoluciji?

evo meni se osobno sviđa panasonic jer ima stabilizaciju, nekome olympus, nekome kodak, nekome canon... ali čovječe ako imaš temu "koji fotić za 800kn" i u njoj je preporučljiv isključivo kodak iz nekih "besplatnih" razloga, onda sve skupa nema smisla.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2009., 14:41   #38
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ne preporučam nabavku baterija preko ebaya, pogotovo ako ih prodaju kinezi jer se ispostavilo da im je nazivni kapacitet samo za ukras i u realnosti je 50-70% manji. Radije ih kupi kod nas jer ako nešto ne valja s njima, imaš se kome žaliti i tražiti povrat love, a u većini slučajeva im je kapacitet upravo onoliki koliko piše na njima.

Što se tiče kartica, znalo je biti zaheba (kao i sa stickovima) tako da ti je kapacitet nazivni, a realni daleko manji. Za 100kn razlike u odnosu na nas, ja ne bi riskirao. Isto tako sam čuo da im ni trajnost nije neka tj. da u početku i rade na nazivnom kapacitetu, ali da vrlo brzo padnu da puno manji te im pada i čitljivost.
na to sam si i sumnjao, hvala na potvrdi!
sh0kre je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2009., 21:02   #39
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Jel se mozda u međuvremenu pojavilo nesto ispativije/bolje od Panasonica dmc ls80e?
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2009., 21:33   #40
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ls85
syss je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2009., 21:36   #41
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Vidio sam, negdje sam procitao da 80ka snima video bez zvuka? Syss, potvrdi ili molim te demantiraj ovo

EDIT1:

I di naci taj 85? google ne pomaze..

EDIT2:
Jel ovaj ima isto tu stabilizaciju slike? http://www.ronis.hr/?kompaktni-fotoa...20-l/DSC-W120L
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2009., 22:51   #42
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ma snima my ass bez zvuka.

http://panasonic.hr/index.php?p=newp...1d2bb1ebc014b8

sony nema kolko vidim... ali ima smajl detektor, što diže glupost na totalno novu razinu
syss je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2009., 23:25   #43
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
w120 bi trebao imat stabilizaciju slike, sto sony tu naziva "Super SteadyShot"
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2009., 23:26   #44
baban
Premium
Moj komp
 
baban's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: DE
Postovi: 591
Citiraj:
EDIT2:
Jel ovaj ima isto tu stabilizaciju slike? http://www.ronis.hr/?kompaktni-fotoa...20-l/DSC-W120L
imam ga ja...ima stabilizaciju slike

http://www.youtube.com/watch?v=mJYh67QG1l4&feature=fvw
baban je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2009., 01:13   #45
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor syss Pregled postova

A evo tu sam procitao
http://209.85.135.132/search?q=cache...=hr&lr=lang_hr

[/quote]sony nema kolko vidim... ali ima smajl detektor, što diže glupost na totalno novu razinu [/quote]


Ovo je feature bez kojeg se ne moze To je glupost visa za dvije razine
Ali digitalac mi je u globalu ok, aki koliko vidim taj stariji model ima samo u ronisu i tamo je na slici samo onaj gay plavi, a ja bi htio crni..
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2009., 08:29   #46
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
samo jel to prava stabilizacija na senzoru ili digitalna? Tamo se spominje neka stabilizacija kod visokih iso vrijednosti, pa mi to malo smrdi...
syss je offline   Reply With Quote