Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.03.2022., 15:36   #1381
b1tterman
Takozvani influenser
Moj komp
 
b1tterman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 648
Ne vidim da se spominje Fiido M1 Pro pa me zanima jel ima netko ovdje first hand iskustva. Sviđa mi se izgled i reviewovi koje nalazim su uglavnom dobri, ali nigdje ne pokazuje long term kvalitetu.

Što mislite?
b1tterman je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2022., 18:03   #1382
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Stigao jutros, nisam se imao vremena poigrati zbog posla a ni vrijeme nije baš pogodno za vožnju.. Recenzija slijedi nakon tjedan-dva.
Btw, đubre je veće i teže nego se čini na slici
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	20220331_180056.jpg‎
Views:	220
Size:	2.71 MB
ID:	25008  
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2022., 13:22   #1383
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
U Nacrtu Prijedloga gdje su sudjelovali pojedinici/udruge via zakonodavca, te se i navode addendumi prihvacenih korekcija. Bilo je jasno naznaceno da ce obvezne kaciga biti samo do 16 godina.

Kaciga će biti obvezan dio zaštitne opreme samo za vozače osobnih prijevoznih sredstava mlađe od 16 godina.

Sad veli uvijeno (05:50) : Kako stvari stoje, kaciga ce biti obavezna za sve

Josip Mataija, voditelj Službe za sigurnost cestovnog prometa pri Ministarstvu unutarnjih poslova.

Nadam se samo HR ucinkovitosti provedbe, inace cu dati pojacani doprinos CO2 i romobil staviti u oglas. Nema sanse po gradu za dva kilometra ulazak/izlazak, da hodam sa sljemom na glavi. Za vece brzine, stvar zdravog razuma, ali po gradu, na 10-15 km brzini - nema sanse






...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2022., 15:30   #1384
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
U Nacrtu Prijedloga gdje su sudjelovali pojedinici/udruge via zakonodavca, te se i navode addendumi prihvacenih korekcija. Bilo je jasno naznaceno da ce obvezne kaciga biti samo do 16 godina.

Kaciga će biti obvezan dio zaštitne opreme samo za vozače osobnih prijevoznih sredstava mlađe od 16 godina.

Sad veli uvijeno (05:50) : Kako stvari stoje, kaciga ce biti obavezna za sve

Josip Mataija, voditelj Službe za sigurnost cestovnog prometa pri Ministarstvu unutarnjih poslova.

Nadam se samo HR ucinkovitosti provedbe, inace cu dati pojacani doprinos CO2 i romobil staviti u oglas. Nema sanse po gradu za dva kilometra ulazak/izlazak, da hodam sa sljemom na glavi. Za vece brzine, stvar zdravog razuma, ali po gradu, na 10-15 km brzini - nema sanse






...
Jel naznačeno kakva kaciga mora biti? Mislim, možeš jednostavno nabit onaj tanki šljem - kako ga ja zovem i to je to, zar ne?
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2022., 02:46   #1385
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Nema preciziranja, jer jos ne postoji nista napismeno. To je samo opaska ovog iz prometne, te lancanog prepisivanja portala, na redakcijsku vijest HRT-a. Meni vele iz udruge, da je bilo utanaceno (vidi link gore) s dopunama za do 16 godina, te da ovo ostaje nepoznanica.

Nije samo romobila, nepojmljivo mi izgleda scenarij, da ce svi biciklisti imati kacigu po gradu. Ima toliko razlicith ljudi, razlicitih voznji, osobenjaka,...


...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2022., 10:19   #1386
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Nema preciziranja, jer jos ne postoji nista napismeno. To je samo opaska ovog iz prometne, te lancanog prepisivanja portala, na redakcijsku vijest HRT-a. Meni vele iz udruge, da je bilo utanaceno (vidi link gore) s dopunama za do 16 godina, te da ovo ostaje nepoznanica.

Nije samo romobila, nepojmljivo mi izgleda scenarij, da ce svi biciklisti imati kacigu po gradu. Ima toliko razlicith ljudi, razlicitih voznji, osobenjaka,...


...
Da, jasno mi je. Ni meni se nije dalo uvijek stavljati kacigu na glavu u vrijeme dok sam imao skuter, kad bi npr. išao do trgovine kvartu, ali zakon je zakon... Sad, kako stvari stoje, za vožnju romobilom ću vjerojatno uzeti neku laganu "kacigu" za bicikle i to je to. Do posla i nazad će poslužiti.
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2022., 19:02   #1387
gregman
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2020
Lokacija: zg
Postovi: 0
Citiraj:
Autor tomycrosound Pregled postova
E tako nešto bi bilo super,
al mu fali display (brzinomjer, status baterije),
bar 8” i autonomije.


Trenutno sam tu

https://www.links.hr/hr/elektricni-r...-8-5-770400161

ili ovo što ima limit speed

https://www.ringsport.hr/ring-elektr...ack-set/p-3199
Pozdrav, ja isto tražim nešto za klince, vrlo slično ovome...hvala na linkovima, čak mi ovaj Ring izgleda zanimljivo za djecu.

Također ne kužim se ama baš nimalo u el. romobile pa ako netko može komentirati bilo bi zgodno.

Meni osobno je budžet 2000kn
Hvala unaprijed
gregman je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2022., 23:03   #1388
yakob22
I.H.S.V.
Moj komp
 
yakob22's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: near Rijeka
Postovi: 196
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Namjeravam kupiti svoj prvi e-romobil, za oko mi je zapeo VSETT 8... Pitanje za znalce i vlasnike, trebam li znati nešto bitno prije same kupnje i postoji li neka dobra alternativa za istu/sličnu cijenu?
Pogledao sam dosta recenzija, jedino što vidim pristojno za sličnu cijenu je gore navedeni Kugoo G2 Pro kod kojeg mi se jedino ne sviđa izgled, jbga uz funkcionalnost patim i na estetiku
Uvjet je suspenzija na oba kola jer ceste kod mene su katastrofa, pogotovo na putu do posla i nazad gdje se namjeravam najviše i voziti, te cijena do nekih 1000e max.
Imao sam dva Vsett 8, prošao na jednom 600km, na drugom sin 400km, robustan, odlična kvaliteta izrade, nije baš za neke neravnine i rupe, jer unatoč solidnim suspenzijama, zadnja guma je tvrda pa zna malo tresti. Na mojih 98 kg fali malo snage na većim uzbrdicama, sa sinom od 65kg, na istim doslovce leti. Domet do 50km, najveća brzina po ravnom 40 km/h
__________________
Moje trgovine: ,,,,,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18,19,20,21,22,23,24,25,26
yakob22 je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2022., 11:38   #1389
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Jel ima netko iskustva sa Shimano el. pogonima? Točnije zanima me Shimano Steps E5000 jer sam ga našao na jednom dosta povoljnom hibridnom biciklu (bar kad se uzmu električni bicikli u obzir).

Gledao sam malo recenzije za Shimano E7000 i E8000 koji se ugrađuju na MTB-ove i ekipa se žali da imaju problema sa probijanjem vlage pa da ih znaju mijenjat u garantnom roku. Naišao sam na jednog majstora koji je E8000 morao mijenjat nakon samo 280 km pa se čini kao da nisu baš najpouzdaniji. Nije baš moj usecase ali se ne bi htio zaletit.

Znam par ljudi da vozi el. bicikle ali uglavnom imaju neku vrstu Boschovog pogona i uglavnom su zadovoljni.

Zanima me isto kako izgleda servis za te bicikle? Pretpostavljam da će baterija krepat za par godina ali što je sa motorom i pogonom?

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2022., 13:01   #1390
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Bas me zanima, vi koji vozite romobil svakodnevno, kako dozivljavate jedan detalj, najcesce na nogostupu i oko nogostupa.

Znate na nogostupu, kad se vozite, pa udjete kotacem u duzu "crtu" koja je spoj razlicitih visina, sto zbog lose sanacije/ostecenje ili tranzicije na neko penjanje? Ili recimo, ploce izmedju tracnica tramvaja i nogostupa, kad su male suptilne pregrade, ali kotaci romobila ih prenose do vozaca, 5x ili vise puta nego bicikl. Pa malo izadjete po strani, jer netko prolazi, ili se zelite popeti nazad na nogostup?

Na novim sirokim 10-kama, toliko prenose osjecaj da se katkad najezim. Nije nista opasno, ali nekako je zmijolik osjecaj, kao da zeli izmigoljiti i ruku upravljac.

Citiraj:
Autor yakob22 Pregled postova
Imao sam dva Vsett 8, prošao na jednom 600km, na drugom sin 400km, robustan, odlična kvaliteta izrade, nije baš za neke neravnine i rupe,
Tvoj upis pokazuje koliko je vazno da svatko proba za sebe prije kupovine. Recimo, mene (spomenuo ranije) bas bodu u oci neki dijelovi 8-ice. Nacin na koji konekcije izlaze oko kocnice i guvernala, kao da je aplicirano pokvarenim pistoljem koji je izbacivao vrucu plastiku. Jako jeftino i nedovrseno mi ostavlja dojam.

Citiraj:
Autor yakob22 Pregled postova
jer unatoč solidnim suspenzijama, zadnja guma je tvrda pa zna malo tresti. Na mojih 98 kg fali malo snage na većim uzbrdicama, sa sinom od 65kg, na istim doslovce leti. Domet do 50km, najveća brzina po ravnom 40 km/h
Dal ti je 8-ica prvi romobil koji si vozio? Jer u Dubravi znam covjeka kojije tezi od tebe, ima isto jedan motor i nije se zalio, a cak sam i probao na Jazbinkskom odvojku, u ulici koja moze biti skijaska skakaonica, prilicno dobro je povukao. Da ides na skupe radijalne gume na 8-ici, doista nema smisla, ako velis da ti je 8 pretvrd. Jer to mi je najneobicniji komentar do danas koji sam cuo za Vset 8 - da je pretvrd

Zato pitah, jel ti to prvi romobil, pa sudis po limitima romobila kao prevoznog sredstva opcenito. Jer 8-ica tako lijepo upija prepreke da je (za novce) najvisa preporuka. Jasno, koga ne zamara tezina, te nositi ga na katove/gepeke/... svakodnevno.



...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2022., 15:20   #1391
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova

Dal ti je 8-ica prvi romobil koji si vozio? Jer u Dubravi znam covjeka kojije tezi od tebe, ima isto jedan motor i nije se zalio, a cak sam i probao na Jazbinkskom odvojku, u ulici koja moze biti skijaska skakaonica, prilicno dobro je povukao. Da ides na skupe radijalne gume na 8-ici, doista nema smisla, ako velis da ti je 8 pretvrd. Jer to mi je najneobicniji komentar do danas koji sam cuo za Vset 8 - da je pretvrd

Zato pitah, jel ti to prvi romobil, pa sudis po limitima romobila kao prevoznog sredstva opcenito. Jer 8-ica tako lijepo upija prepreke da je (za novce) najvisa preporuka. Jasno, koga ne zamara tezina, te nositi ga na katove/gepeke/... svakodnevno.



...
Vjerojatno je mislio na zadnju gumu i njezinu tvrdoću tj. nemogućnost upijanja neravnina. Ne da je zadnji kraj romobila tvrd nego na uzastopnim neravninama i izbočinama kao da lupeta ako me razumiješ, upravo zbog pune gume... Ali IMO to je više do suspenzije tj. opruge. Da je možda neki malo kvalitetniji amortizer iza vjerojatno bi bolje upijao i manje treslo...
__________________