Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.06.2016., 17:59   #1261
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,572
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
al nitko ih nije molio da diraju modem
došlo im
reko ajd valda digli fw,... ali jok. nisu
meni je ovaj moj tehničar tekao da ni neće po defulu dizat svima nego samo u
slučajevima prijave kvara ili na traženje korisnika,kad su u direktnom kontaktu sa korisnicima ,
jer u protivnom bi si stvorili više problema nego što sad imaju,
jer ak neznaš da traje fw update pa iskopčaš ruter onda se ruter brika,to su njegove riječi.

P.S. kaj taj 08009000 broj grize,ljepo zamoliš,kažeš da ti ruter baš neradi dobro i napravit će ti?
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: skalar. 20.06.2016. u 18:05.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2016., 22:49   #1262
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
pa ne grize.. samo sam iznio.. šta kemijaju ako ih nitko ne pita
šta bezveze resetiraju modem, ako ne treba.. bitno da meni rade posao, koji nije plačen jer je to.. par brojiki za tipkat (al to je opet za onu drugu temu na ovom forumu)
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2016., 22:58   #1263
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
meni je ovaj moj tehničar tekao da ni neće po defulu dizat svima nego samo u
slučajevima prijave kvara ili na traženje korisnika
gle ove situacije danas...bio kod frend i zali se na wifi, aj idem se logirat da malo postelam kanal i 300mbit ukljucim ako nije i vidim da je na 028 fw, idem ukljuciti 300mbit wifi i ruter zablokira, restartamo ga opet nista, ima wifi na koji se ne mozes spojiti a kablom nismo ni probavali jer mu mrezna izgorila pa ima samo wifi opciju, ruknemo na tvornicke, nakon 5 min wifi se upali, spojim se sa default sifrom ali nema neta, cekamo 10 min i nista, opet ga restartamo i nista, neta nema...zovem szk i velim da net ne radi, pita teta koji broj linije, dam broj i veli da je kod njih sve ok, ja pogledam na komp i net radi, wifi vracen koji je bio prije tvornickih, udem u ruter kad ono 039 fw

znaci, ako vratis modem na tvornicke on ce sam povuci 039 fw, je da ce trajati pola sata dok se dobije i proradi ali povuce ga jer nema sanse da su oni njemu isli dizati fw bas kad sam ja krenuo cackati po ruteru kad nitko nije tjednima prijavljivao kvar


Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
pa ne grize.. samo sam iznio.. šta kemijaju ako ih nitko ne pita
šta bezveze resetiraju modem, ako ne treba.. bitno da meni rade posao, koji nije plačen jer je to.. par brojiki za tipkat (al to je opet za onu drugu temu na ovom forumu)
ne znam kako to tocno ide ali znali su i meni par puta na tvornicke staviti bez da ih itko ista trazio..valjda je studentima dosadno pa proizvoljno nekome bace na tvornicke jer im se k digao
vacs je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2016., 02:31   #1264
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,572
samo sam prenio što mi je tehničar rekao,naravno da kad bi odlučili svima s nedelje na ponedjeljak diči 039 ,recimo oko 4 ujutro da bi opasnost iskapčanja ukapčanja rutera bila i više nego minimalna,a što ćeš ponekad se ti tehničari ponašaju kao kučni prijatelji,a bogme ponekad čuješ svašta,nemogu reč da se netrude jer se stvarno trude,trud je stvarno za pohvalu,ali najbrži način dobiti 039 ako netko treba je nazvat njih,mada meni osobno T8 bolje radi u bridge modu,što opet kod nekog drugog nemora biti tako.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2016., 10:31   #1265
Ant3G
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Gospić
Postovi: 70
Ako netko ima isti problem kao mi na način da koristi interni DNS i da mu Speedport pravi probleme s adresama, neka pokuša isključiti opciju: https://support.microsoft.com/en-us/kb/2933537
"Register this connection's addresses in DNS"
Ant3G je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2016., 20:21   #1266
Papandopulo
Registered User
 
Papandopulo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Kvatrić, Zagreb
Postovi: 104
Što se dogodilo s dropboxom u kojem su bili fw? :/ Imam 036 zasada, dobro radi, ponekad zna wlan štekati na televiziji, no jako rijetko. Da li se isplati staviti 039?
Papandopulo je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2016., 20:24   #1267
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Ima li ovaj router mogućnost da se automatski resetira svaki dan u određeno vrijeme ili po nekom rasporedu?
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2016., 23:00   #1268
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,403
Citiraj:
Autor Mikeyy Pregled postova
Ima li ovaj router mogućnost da se automatski resetira svaki dan u određeno vrijeme ili po nekom rasporedu?
Ima jedino da ga sam ištekaš iz zida pa uključiš ili da kupiš neki power switch i postaviš mu točnu uru kad će da gasi.

Zaboravi bilo što bolje od naših ISP rutera.Sve su to smeća.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je online   Reply With Quote
Staro 22.06.2016., 23:17   #1269
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
U bridge modu mi je, ali imam osjećaj da poblesavi nakon što radi tjedan/dva neprekidno pa ga treba resetirati. Reko možda ima mogućnost pa da ga postavim na reset jednom tjedno i da sam miran.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2016., 01:15   #1270
chem1990
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: moon
Postovi: 43
Citiraj:
Autor Mikeyy Pregled postova
U bridge modu mi je, ali imam osjećaj da poblesavi nakon što radi tjedan/dva neprekidno pa ga treba resetirati. Reko možda ima mogućnost pa da ga postavim na reset jednom tjedno i da sam miran.
koji router imas? jel potrzava vtagging?
chem1990 je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2016., 09:58   #1271
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,572
Citiraj:
Autor Mikeyy Pregled postova
U bridge modu mi je, ali imam osjećaj da poblesavi nakon što radi tjedan/dva neprekidno pa ga treba resetirati. Reko možda ima mogućnost pa da ga postavim na reset jednom tjedno i da sam miran.
imaš ome automatske prekidaće za par desetaka kuna digitalne možeš podesiti po danima ja koristim za akvarij,ako hočeš automatski

šalu nastranu ako hočemo liniju imati kak treba treba investirati u dobar ruter,
zaboravit na voip ili uz dodatni trošak otvoriti voip accaunt negdje.u zakonu
po hakomu stoji da za opremu, kontrolu i kvalitetu ,je isključivo provajder odgovoran i
da su njima ruke vezane što se kvlitete opreme tiće,taj dio spada pod uvjete poslovanja i to donose sami provajderi,
ako je u skladu sa onim što su tamo napisali onda ni nema kvara prevedeno,
da bi se to promjenilo trebao bi potpuno novi zakon o telekomunikacijama biti donjet ,
a to nažalost spada u sferu znanstvene fantastike na ovim prostorima.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2016., 10:59   #1272
chem1990
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: moon
Postovi: 43
u svemu se slazem osim za ovu konstantnu ideju da treba zaboravit voip za imat dobru liniju...

Ako router radi direktno u ont... a voip nakon routera na speedshitu... linija ti je tu ko da nema speedshita... i gotovo... treba router od 400 kn koji radi avion sa openwrtom i cak postoji skripta koja iskofigurira interfejs sa vlanovima.... samo sta su drugi id-evi... pa promijenis u 100 i 101 i sve radi... router je tplink 1043nd

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 23.06.2016. u 18:12.
chem1990 je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2016., 11:21   #1273
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Citiraj:
Autor chem1990 Pregled postova
koji router imas? jel potrzava vtagging?
Asus AC68P, ali sam na vdsl tako da mora ići u bridge. Telefon mi ne treba, iako ga imam, ali sam ga uzeo isključivo zbog cijene paketa.

Nisam siguran da li je problem u Asusu ili SP, ali mi smrdi na SP pa reko da tako probam riješiti.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2016., 11:24   #1274
chem1990
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: moon
Postovi: 43
vdsl... sad mi je jasno zasto zaboravit voip.... moja greška, ja cijelo vrijeme pičim ko da svi imaju optiku. my bad...

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 25.06.2016. u 13:19.
chem1990 je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2016., 16:39   #1275
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
je li onaj ZTE ZXDSL 931VII v4 bolji od ovog naseg speedporta? ako je, koji je najlaksi nacin da ih zamjenim tj kako da trazim ht da mi daju njega umjesto speedporta jer pocinje me zivcirati sto nemam vise N300 opcije za wifi pa mi komp u boravku se ide spojiti na asusa na katu a taman mu tu signal slab pa moram u par puta odspajat se sa wifi da mi se spoji na speedporta koji je samo iza drugog zida, ne znam jesam najbolje objasnio ali dok sam imao na speedportu N300 opciju radilo je sve super, a sad mi je banana

Zadnje izmijenjeno od: vacs. 24.06.2016. u 17:34.
vacs je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2016., 19:18   #1276
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,572
ZTE ZXDSL 931VII v4 je isto 100mb ruter znaći za opciju 200/100 ne dolazi u obzir,jučer su mi ga trebali zamjeniti pa su skužili da ništa od toga.
promjena ti neće biti dok ovaj njemački speedport ne zastari ili ako njemci nepređu svi na fritzbox-ove pa im njihovi speedportovi ostanu na skladištu pa ih treba razdijeliti(manjevjerojatno)
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 25.06.2016. u 13:19.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2016., 00:07   #1277
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
Ja sam svejedno na vdsl-u sa 50mbit, optike necu vjerojatno ni vidjeti ako se ne odselim u neki veci grad tako da mi je najbitnije bolji wifi i da normalno stabilno radi

ovaj speedport sa 039 fw radi odlicno (za moje potrebe) kad si kraj njega, ali cim odem u drugu prostoriju vec mi je brzina neta na 30mbit od ukupih 50mbit, a dok je stari fw bio i dok sam imao n300 opciju imao sam i u drugoj prostoriji full brzinu

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 25.06.2016. u 13:18.
vacs je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2016., 01:32   #1278
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,572
Bojim se da ti ni s ovim neće biti neke velike sreće, mogu ti samo prepričat riječi tehničara, isto smeće drugi software, kolko sam vidio na zte-ovim stranicama voip-router-modeme sa sa jačim wifi-om a ac valjda još moraju izmisliti, ni nemaju u ponudi, svi odreda su 2,4 n na 300, što ti je identično sa speedportom, bojim se da za bolji wifi signal ćeš morat pazarit sa par sto kn i tražiti neku dodatnu opciju (dodatni ruter, extender, ap ili provuči eventualno žicu do druge sobe), slabi wifi signal ti nije razlog za prijavu kvara, jedino ak nažicaš tehničara da ti zamjeni ruter, prije svega se probaj igrati sa kanalima.
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 25.06.2016. u 13:18.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2016., 13:01   #1279
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
ma slozio sam bio sve, na katu dva asusa (u ap modu spojeni kablom na speedporta), prizemlje speedport i sve super radilo, svagdje sam imao svih 50mbit dok nisu sjebali speedporta sa ukidanjem n300 moda

uglavnom tuzno sve to sa nasim operaterima

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 25.06.2016. u 13:15. Razlog: Ne treba quote za post poviše
vacs je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2016., 19:17   #1280
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,572
Citiraj:
Autor vacs Pregled postova
ma slozio sam bio sve, na katu dva asusa (u ap modu spojeni kablom na speedporta), prizemlje speedport i sve super radilo, svagdje sam imao svih 50mbit dok nisu sjebali speedporta sa ukidanjem n300 moda

uglavnom tuzno sve to sa nasim operaterima
tu ti je veći problem politika nego operater, svrstani smo ne samo u ovom slučaju u istočno evropsko tržište(građani 2 klase),i nama se može uvaljivati sve ,
mada ako malo po njemačkim forumima švrljaš, makar je njemački speedport svemirski brod naspram ovog našeg ni njihovi korisnici baš nisu presretni s njim,
najvjerojatnije bi bila najbolja solucija otvaranje tržišta i mogučnost da si svaki kupi što mu treba, ali to ti je u nas utopija, samo od sebe se neće ništa riješiti,
speedport im je najeftinije rešenje za vdsl i optiptiku,u optičkom djelu nemaju baš nikakvu konkurenciju, i ti problemi sa speedportom se daju lakše istrpiti nego
problemi drugih operatera,pa prelasci baš i nedolaze u obzir,zakonski ih nitko ne obavezuje da moraju vrhunske uređaje nuditi i to ti je to.

p.s. probaj nažicat da ti spuste firmware na verziju koja ti je prije radila ok, drugog izbora nemaš.
u tom routeru će uvijek nešto štekati jer jednostavno nema mjesta u memoriji za dobar firmware,
pa treba aktat s kojim firmwareom bridge mod najbolje radi + dodatni ruter, to je jedino rešenje za sada.
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: skalar. 25.06.2016. u 19:29.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2016., 10:15   #1281
r4z0r
đabalebaroš
Moj komp
 
r4z0r's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Krk
Postovi: 122
NE radi mi PF na ovom smeću (VDSL) sa 3g/4g failoverom, a također ne želi ići ni u bridge mode. Da li je to feature ovog modela ili postoji neka caka da ga se natjera da radi kako treba?
r4z0r je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2016., 12:38   #1282
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,572
moraš zvat 08009000 da ti prebace ruter - bridge mod i onda moliti boga da ti to i ispravno naprave.

za one koji imaju problema sa wi-fi-jem neka si skinuti programčić InSSIDer za provjeru wifi veze i brzo će vidjeti koji su kanali zauzeti i koji im smetnje rade na njihovom kanalu,
pritom treba imati na umu da je večina rutera namještena na kanalima na automatic, pa kad i nađete slobodan kanal i sve proradi perfektno ne znaći da će i sutra tako biti.
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 29.06.2016. u 13:44. Razlog: Ne treba quote za post poviše
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2016., 23:14   #1283
SarumanCrni
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7
Brzina

Pozz! Koristim navedeni router, imam opciju od Tcom-a Turbo 40, znači 40 Mbit/s download, kada se spojim preko žice dobivam tu brzinu, ali kada se spojim bežićno max brzina 1 metar od routera je 22 Mbit/s, provjerio brzinu sa dva različita laptopa i smartphona. Nije mi jasno zašto. Ima li netko kakvu ideju?
SarumanCrni je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2016., 06:31   #1284
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
Moguće da uređaj sa kojim se spajaš na ruter Speedport ima samo "g" mod , ili je na samom ruteru fiksno postavljen "g" mod a ima i mogućnost "n" moda.
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2016., 08:06   #1285
SarumanCrni
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7
"n" mode? Mogu li ja sam složiti ili moram zvati Tcom tehničara?
SarumanCrni je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2016., 08:25   #1286
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
Možeš sam provjeriti...imaš uputu za Speedport kako se sa priključenog računala spojiti na ruter ( IP adresa , user name i pasword). U postavkama za WiFi imaš opciju za odabrati mod b,g,n fiksno ili automatski.
Pošto vidim po tvom pitanju da to nisi radio vjerujem da je na ruteru sve ok a da je problem sa tim smartfonima i laptopom ....... ili međusobnim smetnjama od drugih wifi signala u toj prostoriji kad na metar nemože brže od 22Mbps
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2016., 09:31   #1287
SarumanCrni
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7
Koji mod da stavim ili da probam jedan po jedan?
SarumanCrni je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2016., 09:57   #1288
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,572
Citiraj:
Autor SarumanCrni Pregled postova
Koji mod da stavim ili da probam jedan po jedan?
ako tvoj uređaj podržava "n" mod,a trebao bi ako ti uređaj nije stariji od 5 godina
onda svakako "n" skini si programčić tipa inSSIDer s njime provjeriš koji su kanali zauzeti (susjedne mreže),
pa naštelaš kanal koji ti je slobodan ili najmanje zauzet.
problem sa 2,4 signalom pogotovo ak si u zgradi je ,malo kanala-puno mreža(susjeda).
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: skalar. 04.07.2016. u 10:10.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2016., 11:23   #1289
SarumanCrni
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7
Uređaj je Tcom Speedport W724 i živim u kući. Znači "n" mod pa ćemo vidjeti.
SarumanCrni je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2016., 11:38   #1290
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,572
Citiraj:
Autor SarumanCrni Pregled postova
Uređaj je Tcom Speedport W724 i živim u kući. Znači "n" mod pa ćemo vidjeti.
ak si u kući neznaći da pokoja susjedna mreža nedopire do tebe pa ako ste
na istom kanalu ili blizu ,isto može biti uzrok pada kvalitete signala,
osim toga trebaš i karticu na kompu podesit na only "n" ako ima u postavkama:

__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na