Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.08.2011., 10:09   #1
r4z0r
đabalebaroš
Moj komp
 
r4z0r's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Krk
Postovi: 122
Unhappy HDD Regenerator i WD DLG razlika u dijagnostici Bad Sectora

Pozdrav,

Na notebooku sam pomoću HDD regeneratora otkrio 80-tak bad sectora, pošto je bio u repair modu on ih je i "popravio" tj. izolirao. Kako notebook još ima garanciju poslao sam ga u MR servis, sa napomenom da je HDD regenerator prošao i da je izolirao BS.
Nakon par dana, oni mi javljaju da je disk testiran sa WD DLG-om i da je disk ispravan. Na moje pitanje da li su uzeli u obzir da je HDD regen pronašao i repairao BS, oni mi odgovaraju kako HDD regen često pronađe BS koji ustvari nisu BS, nego soft greške. Mene zanima da li je to stvarno istina ili su jednostavno full of shit?
r4z0r je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2011., 10:59   #2
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Za diskove je najpreporučljivo koristiti alat proizvođača, i mislim da je jedino on relevantan kod garancije.
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.08.2011., 11:09   #3
mrva_zg
Premium
Moj komp
 
mrva_zg's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 891
Istina jer to šta on popravi su najčešće soft generirani bad sectori. da su fizički tj da je stvarno neispravan disk onda ih ne bi mogo popravit.

Meni je tako nakon sjebanog sistema isto našo par sectora, napravio repair i eto već skoro godinu dana ništa
mrva_zg je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2011., 11:49   #4
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor r4z0r Pregled postova
Pozdrav,

Na notebooku sam pomoću HDD regeneratora otkrio 80-tak bad sectora, pošto je bio u repair modu on ih je i "popravio" tj. izolirao. Kako notebook još ima garanciju poslao sam ga u MR servis, sa napomenom da je HDD regenerator prošao i da je izolirao BS.
Nakon par dana, oni mi javljaju da je disk testiran sa WD DLG-om i da je disk ispravan. Na moje pitanje da li su uzeli u obzir da je HDD regen pronašao i repairao BS, oni mi odgovaraju kako HDD regen često pronađe BS koji ustvari nisu BS, nego soft greške. Mene zanima da li je to stvarno istina ili su jednostavno full of shit?
Ajd' provuci ga kroz ovaj diag. softw. -link na post- pa javi "kako ga je to HDD regenerator popravio"

Mali "hint", za tvoje dobro: 80BS = rješavaj se toga diska čim prije i nabavljaj novi.
  Reply With Quote
Staro 31.08.2011., 11:49   #5
r4z0r
đabalebaroš
Moj komp
 
r4z0r's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Krk
Postovi: 122
Hvala na informaciji!

edit: Čim stigne laptop sa reklamacije javim rezultate EASISA.

Zadnje izmijenjeno od: r4z0r. 31.08.2011. u 14:23.
r4z0r je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na