Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.03.2009., 16:11   #1
S-Type
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 11
POMOĆ - B-Net modem i DSL-G684T

Uzeo sam si internet od B-Net-a - XCarNet pa Vas molim za pomoć.

Dobio sam modem Scientific Atlanta Webstar EPC2100, a imam i svoj DSL-684T router.

Naime, želim spojiti B-Net-ov modem na D-Linkov DSL-684T router te se pomoću dva ili tri računala spajati na internet putem wireless-a?

Pokušao sam to konfigurirati, no ne ide ...

Zna li netko kako namjestiti router da poziva moje korisničko ime i podatke preko modema ... ? Kako mogu podesiti router da se preko njega mogu spojiti na internet ... ?

Hvala.
S-Type je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2009., 16:16   #2
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
Čini se da to ne ide ni kad se posjeduju odgovarajući uređaji(s kojima bi "sigurno" trebalo radit).
thopok je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.03.2009., 16:21   #3
S-Type
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 11
Uspijem ja njih povezati ...
Evo ovako: modem mi je spojen u jedan prvi lan port na router-u, a komp u drugi. Ja mogu normalno sa svog kompa pozvati konekciju, ukucati user name i password te se spojiti na internet ... tada router odašilje signal i mogu se spojiti drugim računalom preko wireless-a...

Problem je što internet radi dok je moje računalo upaljeno, kad ga ugasim - gotovo. Želim napraviti da mi router sam okida podatke na modem te da je non stop upaljen tako da mogu na net kad god poželim s bilo kojim računalom preko wirelessa...
S-Type je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2009., 16:25   #4
Nightrain
Stažista!!!
Moj komp
 
Nightrain's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 111
Citiraj:
Autor S-Type Pregled postova
Uspijem ja njih povezati ...
Evo ovako: modem mi je spojen u jedan prvi lan port na router-u, a komp u drugi. Ja mogu normalno sa svog kompa pozvati konekciju, ukucati user name i password te se spojiti na internet ... tada router odašilje signal i mogu se spojiti drugim računalom preko wireless-a...

Problem je što internet radi dok je moje računalo upaljeno, kad ga ugasim - gotovo. Želim napraviti da mi router sam okida podatke na modem te da je non stop upaljen tako da mogu na net kad god poželim s bilo kojim računalom preko wirelessa...
Ako ti je router u Bridge modu,onda nemožeš,ako ti je u routing modu,onda bi trebao
__________________
--Nightrain--
My dog is a frickin gay!!!!
Nightrain je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2009., 16:31   #5
S-Type
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 11
Citiraj:
Autor Nightrain Pregled postova
Ako ti je router u Bridge modu,onda nemožeš,ako ti je u routing modu,onda bi trebao
Kada sam konfigurirao router stavio sam spajanje preko PPPoE/PPPoA i ostavio sam uključenu opciju default route...
S-Type je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2009., 16:50   #6
Nightrain
Stažista!!!
Moj komp
 
Nightrain's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 111
Citiraj:
Autor S-Type Pregled postova
Kada sam konfigurirao router stavio sam spajanje preko PPPoE/PPPoA i ostavio sam uključenu opciju default route...
Znači,problem bi onda bio u user name-u i Passwordu? Kolko mi se čini? Jer,kad ti komp radi prihvaća User i Pass,i čim ga zgasiš konekcija nestane...
Znači,onda bi u routeru trebo ukucat pass i ostalo da bi radilo dok zgasiš komp?? ako sam ja to dobro sad sebi posložio u glavi???!
__________________
--Nightrain--
My dog is a frickin gay!!!!
Nightrain je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2009., 16:55   #7
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
Uopće nije problem u
Citiraj:
D-Linkov DSL-684T
kao ni u
Citiraj:
spajanje preko PPPoE/PPPoA
kojeg možda ni ne koriste.
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2009., 16:59   #8
S-Type
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 11
Citiraj:
Autor Nightrain Pregled postova
Znači,problem bi onda bio u user name-u i Passwordu? Kolko mi se čini? Jer,kad ti komp radi prihvaća User i Pass,i čim ga zgasiš konekcija nestane...
Znači,onda bi u routeru trebo ukucat pass i ostalo da bi radilo dok zgasiš komp?? ako sam ja to dobro sad sebi posložio u glavi???!
User name i password su mi točni, koristim ih za mail, VIP-ovu mobile connect karticu ... Probao sam ih i copy-paste i ručno unositi kod PPPoE/PPPoA no ne ide, kad sve to spremim i restart-am router, kad kliknem u router-u na connect - neće poveže...
Poludjet ću, ne znam više što napraviti ...
Ovi u službi za korisnike samo kažu, niste kupili router u nas ... ili ti prevedeno ko te j***
S-Type je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2009., 17:07   #9
Nightrain
Stažista!!!
Moj komp
 
Nightrain's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 111
Citiraj:
Autor S-Type Pregled postova
User name i password su mi točni, koristim ih za mail, VIP-ovu mobile connect karticu ... Probao sam ih i copy-paste i ručno unositi kod PPPoE/PPPoA no ne ide, kad sve to spremim i restart-am router, kad kliknem u router-u na connect - neće poveže...
Poludjet ću, ne znam više što napraviti ...
Ovi u službi za korisnike samo kažu, niste kupili router u nas ... ili ti prevedeno ko te j***
Ne,nisam mislio da ti nisu točni user i pass,nego me zanima dal to pamti router ili komp...ali očito da router ne kad neće radit sa ugašenim kompom.....
tu se malo bunim.....zašto nebi bilo to moguće,a teoretski bi trebalo tak radit...
__________________
--Nightrain--
My dog is a frickin gay!!!!
Nightrain je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2009., 17:07   #10
S-Type
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 11
Citiraj:
Autor thopok Pregled postova
Uopće nije problem u

kao ni u

kojeg možda ni ne koriste.

Koriste PPPoE/PPPoA jer su mi u službi za korisnike rekli da tu opciju moram odabrati i unijeti carnet korisničko ime i lozinku ...
S-Type je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.03.2009., 17:10   #11
S-Type
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 11
Citiraj:
Autor Nightrain Pregled postova
Ne,nisam mislio da ti nisu točni user i pass,nego me zanima dal to pamti router ili komp...ali očito da router ne kad neće radit sa ugašenim kompom.....
tu se malo bunim.....zašto nebi bilo to moguće,a teoretski bi trebalo tak radit...
Pamti to router, kad god odem u postavke router-a sve ostaje kako sam unio, nego router se neće spoji na modem pa na net ... tek ako ja pokrenem konekciju s komp-a...

To me zanima kako napraviti, kako napraviti da router sam pozove vezu preko modema te da veza ostane konstantno upaljena ...
S-Type je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2009., 17:14   #12
S-Type
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 11
Ne znam da li je problem u tome što se te postavke nalaze pod WAN tabom u izborniku, router mi ima WAN i u manual-u to piše no pretpostavljam da je to u isti port kao za LAN ...

Nisam više siguran, toliko sam toga pročitao da me glava užasno boli ... ali nikakve koristi od toga ...
S-Type je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2009., 21:03   #13
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,597
Šta je ovo danas došlo? Svi tupe po svom a ne razume osnove.
DSL-G684T je ADSL router što znači da je na WAN tj. "ulaznoj" strani adsl modem.
Zbog toga EPC2100 + DSL-684T neće radit.
Trebaš nabavit router koji NEMA adsl modem na WAN strani nego mrežu vulgaris.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 14.03.2009., 16:11   #14
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
To bi radilo dok ne pređu na, kako kažu, PPTP tehnologiju. Iz nekoliko tema je vidljivo da onda ne radi.

Inače, još se iz posta #2 moglo zaključit da se radi o neprikladnom uređaju kao i iz bolda.
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2009., 19:08   #15
S-Type
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 11
Zanima me mogu li kako napraviti port forward pa da mi jedan od 4 Lan port-a bude WAN ?
S-Type je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2009., 19:09   #16
S-Type
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 11
Da li neko ima preporuku za kupnju drugog uređaja ukoliko ovog ne uspijem natjerati da radi?
S-Type je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2009., 21:20   #17
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
Citiraj:
da mi jedan od 4 Lan port-a bude WAN
To je moguće kod nekih uređaja.
Citiraj:
kupnju drugog uređaja
Opet se vraćamo na #14.
thopok je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na