Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.01.2020., 10:13   #8311
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Joj boohoo. Otvori developer options, stavi sve animacije/tranzicije na off i A40 prodiše. Svaki Samsung prodiše nakon tog jer su cijeli OS ubili s tim svojim tranzicijama.
Brate mili, naporan si više sa svojim razlikama u milisekundama i prozivanjem svega što nije top model sranjem.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2020., 10:40   #8312
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Samsung je stvarno postao ili S/Note serija ili ništa.

Konfigurirao sam koleginici novi A40. Lepi joj je ali trza li ga trza. Reko za koji k nisi kupila Mi A3 ili RN8 za te pare ili čak manje?

Odgovor je bio: nije Samsung

Ok, vjerojatno su A50 i ovi jači bolji, ali to je već rang cijene novog prošlogodišnjeg flagshipa.

A opet boli ih đoka. 300 milja mobitela godišnje prodaju. Fućka im se za par iljada nezadovoljnih korisnika.
Ne slušaju nezadovoljne korisnike i samo gledaju po prodajnim rezultatima.
Trzalo je i na S9 u početku izlaska. Nizozemska tuži Samsung zbog podrške nadogradnje. A Samsung dalje štanca modele raznih imena i boli briga za ekologiju.

Отправлено через Pixel
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.01.2020., 10:44   #8313
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Joj boohoo. Otvori developer options, stavi sve animacije/tranzicije na off i A40 prodiše. Svaki Samsung prodiše nakon tog jer su cijeli OS ubili s tim svojim tranzicijama.
Brate mili, naporan si više sa svojim razlikama u milisekundama i prozivanjem svega što nije top model sranjem.
Pa tebi možda nije dosadno da kupiš novi mobitel i da ga moraš modificirat da bi normalno radio i tebi je to normalno. Možda za Samsung je, za mene nije. To kaj ga ti imaš ne znači da valjda i da je dobar izbor.
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Ne slušaju nezadovoljne korisnike i samo gledaju po prodajnim rezultatima.
Trzalo je i na S9 u početku izlaska. Nizozemska tuži Samsung zbog podrške nadogradnje. A Samsung dalje štanca modele raznih imena i boli briga za ekologiju.

Отправлено через Pixel
Pitanje je kolko će to dugo trajat ... kinezi napadaju sa svih strana.
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2020., 10:51   #8314
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Xenon Pregled postova
Kad sam ja ekipi na lijepi način objašnjavao kako je A40 isto sranje onda sam dobio ban a oni ga dizali u nebesa. Al vrijeme je odradilo svoje.
Ban? Kada to? Koliko ja vidim, imaš infraction zbog onog općeg rata u Windows Phone temi iz 2014 godine, barem što se mene tiče.

Ban nisi dobio sigurno za A40 tako da se nećemo lagati. Možda si od admina dobio read-only na mobitel sekciju, ali to nisi dobio ni zbog Samsunga ni zbog A40, već vjerojatno zbog svog finog i kulturnog ponašanja prema sugovornicima
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2020., 10:51   #8315
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Nevezano za Samsung, ali me čudi kako USA i EU nisu u pogledu ekologije napravili nešto po tome. Naime, gotovo niti jedan današnji mobitel ne dolazi sa zamjenjivom baterijom. S obzirom na milijun ekoloških i "ekoloških" nameta i regulacija te činjenicu da praktički 100% populacije ima mobitel, pravo je čudo da se proizvođačima to tolerira.

Tu bi definitivno države trebale intervenirati i tražiti da proizvođači drže zamjenske djelove bar 5g, te da su baterije user replaceable jer su današnji mobiteli već "dovoljno dobri" za veliku većinu ljudi i dosegli su tehnološku zrelost, te ukoliko bi bili softverski podržani i s izmjenjivom baterijom, definitivno bi se dulje koristili i manje zagađivali okoliš.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson

Zadnje izmijenjeno od: Mar. 29.01.2020. u 11:18.
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2020., 10:58   #8316
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Citiraj:
Autor Xenon Pregled postova
Pa tebi možda nije dosadno da kupiš novi mobitel i da ga moraš modificirat da bi normalno radio i tebi je to normalno. Možda za Samsung je, za mene nije. To kaj ga ti imaš ne znači da valjda i da je dobar izbor.
Ja sam svjestan koliko sam ga platio i što sam htio, a što dobio za te novce.
Meni je opravdao trošak. Netko tko planira kupnju, valjda će isto odvagnuti želje, potrebe, svoju platežnu moć i koliko ga briga za tuđa mišljenja.

Vrijedi za apsolutno svaku kupovinu svega ikad.

U ovom slučaju:

1. Želja - da nije tacna i da liči na nešto
2. Potreba - Dual SIM i odvojeni mSD utor
3. Do 2000 kn, keš only
4. Nimalo

A40 - checks all the boxes

Svatko ima svoj popis, ali glupo je nešto proglašavati sranjem ako ne odgovara tvojem.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 29.01.2020. u 11:03.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2020., 11:04   #8317
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Ne znam zakaj se ocekuje od samsunga da je lag free i da radi ko neki modeli smartfona (xiaomi, huawei, one+, sony itd). Samsung ak kupujes, moras bit spreman na neke stvari kod doticnog.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2020., 11:15   #8318
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Nikad mi nije jasno sta bi taj "fix" gasenja animacija trebao postici. Ono malo sto dobijes u ubrzanju startanja aplikacije izgubis u percepciji jer vidis kako se aplikacija ucitava i sve "stoji". Tijekom koristenja aplikacija ionako nema efekta.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2020., 12:21   #8319
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Ban nisi dobio sigurno za A40 tako da se nećemo lagati. Možda si od admina dobio read-only na mobitel sekciju, ali to nisi dobio ni zbog Samsunga ni zbog A40, već vjerojatno zbog svog finog i kulturnog ponašanja prema sugovornicima
Pa reko sam da sam im pokušao objasnit na lijep način ...

Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Ja sam svjestan koliko sam ga platio i što sam htio, a što dobio za te novce.
Meni je opravdao trošak. Netko tko planira kupnju, valjda će isto odvagnuti želje, potrebe, svoju platežnu moć i koliko ga briga za tuđa mišljenja.

Vrijedi za apsolutno svaku kupovinu svega ikad.

U ovom slučaju:

1. Želja - da nije tacna i da liči na nešto
2. Potreba - Dual SIM i odvojeni mSD utor
3. Do 2000 kn, keš only
4. Nimalo

A40 - checks all the boxes

Svatko ima svoj popis, ali glupo je nešto proglašavati sranjem ako ne odgovara tvojem.
Opet sa svojim opravdanjima i glupostima to kaj je tebi dobar i ne znaš za bolje je tvoja stvar.
Za te pare dobiš Xiaomi koji leti naspram tog krampa, bolji phone, imaš redovite updatee jedino kaj možda nećeš dobit je AMOLED zaslon al kome to treba kad je telefon koma.

Jeidno kaj vredi od Sasmung je S serija i tu su počeli petljat i gurat ona smeća od EX-a dok se amerima i dalje plasira prvokalsna roba. Ipak su im oni omogućili da zadrže vodeću poziciju. Al opet za te pare kupiš OP koji je Ferrari za te krampove.
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2020., 12:25   #8320
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Xenon Pregled postova
Pa reko sam da sam im pokušao objasnit na lijep način ...


Opet sa svojim opravdanjima i glupostima to kaj je tebi dobar i ne znaš za bolje je tvoja stvar.
Za te pare dobiš Xiaomi koji leti naspram tog krampa, bolji phone, imaš redovite updatee jedino kaj možda nećeš dobit je AMOLED zaslon al kome to treba kad je telefon na koma.
Lijep način ajd dobro

Dobiješ AMOLED zaslon u Mi A3. 720P ali nije tako grozan kako se piše. Čak prihvatljiv.

2-3 dana baterija, ekran na 80% svjetline i 2 SIM kartice u njemu. Mobitel nakon 4 mjeseca radi glatko kao i prvi dan bez greške.

I zakaj si tak nabrijan ?
Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.01.2020., 12:55   #8321
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Gledam Xiaomi temu, tamo se pak nekakve optimizacije moraju isključiti da bi dobio telefon koji radi kako bi trebao.

Xiaomi leti, Xiaomi je bolji, ima redoviti update... Ok, i?

Leti... s optimizacijom ili bez?
Bolji...kako kome i po čemu
Redoviti update? Čega? Što mi treba updateati ako sve radi ok?

Nisam našao Xiaomi s AMOLED ekranom, da je unutar 150mm i da ima Dual SIM i dedicated mSD.

Ako nađeš i neki drugi mobitel, da ima te karakteristike, a da je po tebi bolji, javi koji je i koliko košta. Otvoren sam za sve opcije, a ionako mi uskoro ističe ugovor na službenom broju. Gledam što uzeti i ne nalazim, a ovo nije puno što tražim.

Da ti olakšam posao, ovo je sve što odgovara tim uvjetima. Nađi bolji.

__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 29.01.2020. u 13:07.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2020., 13:01   #8322
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor Xenon Pregled postova
Pa reko sam da sam im pokušao objasnit na lijep način ...


Opet sa svojim opravdanjima i glupostima to kaj je tebi dobar i ne znaš za bolje je tvoja stvar.
Za te pare dobiš Xiaomi koji leti naspram tog krampa, bolji phone, imaš redovite updatee jedino kaj možda nećeš dobit je AMOLED zaslon al kome to treba kad je telefon koma.

Jeidno kaj vredi od Sasmung je S serija i tu su počeli petljat i gurat ona smeća od EX-a dok se amerima i dalje plasira prvokalsna roba. Ipak su im oni omogućili da zadrže vodeću poziciju. Al opet za te pare kupiš OP koji je Ferrari za te krampove.
Ima jedan "problem" a vezano uz Šaomi, a to je samo njegovo ime.

Samsung je Samsung, samsung ima ime, reputaciju.. Doduše, sad su ipak vremena drukčija i sad je potrebno nekaj više od samog imena za kupnju smartfona.. Preveliki broj kupaca oprašta greške samsunga pa i zbog toga potonji može kiksat kak hoće i kolko hoće, naravno doći će i tomu kraj, osim ak samsung ne okrene ploču i počet pratit tržište..

Ak se ne varam samsung je vodeći, al za vratom mu dišu hrpa ambicioznih kineza koji će nudit sve što i razvikani, naravno, po manjoj cijeni..

Al evo, S20 serija je pred vratima, živo me zanima ovaj najmanji model kaj bu to sve nudil u paketu, za kolko ono € skuplji neg prethodni model.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2020., 13:07   #8323
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Super je Xiaomi, pogotovo ovi novi modeli s reklamama unutar OS-a
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline