Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Rezultati ankete: Kakve Su Nase Pizze?
Da, zbilja su sve domace Pizze slicne ! 21 25.93%
Ma ljudi, niste jeli Pizzu dok ne probate u kvartu kod mene! 19 23.46%
Jedem u premalo pizzerija da budem objektivan. 27 33.33%
Kakva pizza, ja sam radni covjek, za 50 kuna, kupim kantu hrane i kilu somuna! 1 1.23%
Godina je teska, jedva spavam zbog poskupljenja, pizze mi se cine kao prividjenja! 0 0%
Jedem samo zamrznutu iz ducana, alimentacija od zene, pojede mi sva primanja. 1 1.23%
Krasi me nepce sladokusca i kulinarskog snoba, Pizza u Italiji jedina je moda! 2 2.47%
Svaki dan maznem jednu, metabolizam od sporta izgara, ne pazim se, a imam i viska para! 2 2.47%
Pizzu jedem samo kad slavim rodjendan i castim ekipu doma. 0 0%
Narucim Pizzu kad padam s nogu, ili kad maljam stan od punice 0 0%
Samo domacu radim kod sebe doma, bolje pice nema. 8 9.88%
Glasači: 81. Ne možete glasati na ovoj anketi

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.07.2022., 10:32   #1411
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Bolesne cijene, al nije beg cicija

Trodupli quote je apsolutno zaslužen
A gle 10-14 eura pizza i nije puno,. Koliko je kod nas? Pizzerije su dignule na 50kn pizzu u prosijeku, a na obali si mogu misliti cijene, a kao i obično kvaliteta i količina su žalosne.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2022., 11:17   #1412
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,650
Uveden Pizza zakon

Kak nije puno? U centru Londona nećeš proć iznad 10 funti za sourdough napolitanu, a Zagreb je već na tim i većim cijenama. U Napulju košta manje od pola toga, tak da ostatak Italije ne bi trebao biti toliko skuplji

__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 01.07.2022., 12:02   #1413
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
A gle 10-14 eura pizza i nije puno,. Koliko je kod nas? Pizzerije su dignule na 50kn pizzu u prosijeku, a na obali si mogu misliti cijene, a kao i obično kvaliteta i količina su žalosne.
Puno je, puno. Lokalnom picmajstoru u švabiji s kojem sam na ti (isto balkanjeros) sam rekao da ak digne opet cijenu da se nećemo više vidjeti, cijena pizze je 9.5€. Prije koju godinu smo bili na 7,5€ i to je bilo već dost skupo, a bome mi je i plata samo marginalno porasla. Ne znam kak bih si mogao opravdati porast cijena od 25% za nešto što ne moram jest.

Još dodatnih 25% na već tu cijenu, kažem uvijek, fala bogu ima lidlova i sparova u Italiji
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2022., 12:07   #1414
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Pa i nije pretjerano puno. U Splitu su ti pizze 65-90 kako di i kako koja pizza.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2022., 12:43   #1415
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,224
Tako je, u kaštelima u običnom fast foodu, je miješana pica 55 kuna ona što je uvijek prije bila 30 kuna. A pica je ono, obična fastfood pica...
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2022., 12:47   #1416
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Dečki, meni je to i dalje puno, nije da bih umro da platim tu cijenu dvaput na mjesec, ali neke granice bi morao svatko poznavati. To što svi sad imaju cijene kao da poslužuju na mjesecu mi se ne čini kao opravdanje.

"Takva je situacija" "Znate, kriza, Ukrajina"

Sad kad dođe euro, pa kad opet dignu cijene, za dvije godine će pizze bit 20€ i svi će govoriti da je to tak, u fast foodu košta 15€.

Što se može, život je prekratak, idemo dalje
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2022., 13:22   #1417
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Kak si opisao, odmah me podsjetilo na Vapiano. Ako me sjećanje služi, oni su već bili zastupljeni prije izvjesnog vremena u ZG, ali i vrlo brzo zatvorili jer su im cijene bile za tadašnje pojmove visoke. Danas je to kikiriki
Budem sad rekao kolegi, da mi vise ne daje navode, vec da mi precizira za "Svedski stol" tko, kada i gdje tocno. Osim ako Domino stvarno ne iznenadi.

Gdje se nalazio spomenuti Vapiano? Prvi put cujem za ime? Ili pricas o inozemstvu? U Mariboru bi prema trgu i dalje trebao biti restoran, gdje se pizza tako slaze. Nekim dva metra ala kantina, pokazujes kuharu, sto hoces na pizzu, a on ti slozi i baca na pecenje. Brzo sam prosao prosli mjesec iz Ljubljane potegnuo, da se sto prije vratim, pa se nisam sjetio pogledati.

Ali Pizze u ZG-u, vecina su jako ugrozena vrsta, nikad nisu bili ranjivije za prodaju, ili da se vlasnike motivira na prodaju. Vec sam spomenuo cudne simetrije oko stranica, menija, kao da vec sad u Centru ima jedan vlasnik za nekolicinu. Druga stvar, ima brzih prodaja, koju su kupili novi vlasnici, koji uopce nisu ikad billi u samoj Pizzi, vec su imali firme za dostavu.

A kao sto smo naveli ranije, od gostiju unutar objekta, vecina ne bi mogla ni rezije pokriti a kamoli biti u plusu. Tako da im je dostava najveci i jedini izvor prihoda. Zato velim kad bi neki amer ili bilo koji strani lanac, htio kupiti sto vise, ne bi imao tezak posao. Jasno da ce (nadam se) ostati pokoji obiteljski, koji ili ima vecu ponudu od Pizze, ili nacin neki nacin da se odrzi.

Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Ne bude ti Domino's išao van svoje filozofije koje imaju diljem svijeta, ne brini.
Ma kaj bi se brinuo, samo komentiram sto sam cuo.

Citiraj:
Autor thunderbird Pregled postova
Najodvratniju pizzu sam jeo upravo u Domino's-u. Suho, bljutavo, užas.. I još ti ju serviraju na komadu kartona, kao psu
Na kartonu? Na kartonu koji glumi podlozak/tacnu? Jel barem glumi oblikom tanjur, ili vulgaris karton? Pa ljudi koji na putu sami ili ogranizirano jedu, imaju barem plasticni set za jelo



/.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2022., 13:31   #1418
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,224
To bi sve tržište trebalo regulirati, ali ljudi više nisu ko prije i neće odbiti nešto. Cijene se i jesu snižavale jer ljudi nisu kupovali niti išli u restorane, ja se sijećam da se pizza nije naručivala jer se dostava plaćala 5 kuna nego se išlo po pizzu u piceriju.

Sad ljudi kupuju sve i ne obaziru se baš na cijenu, i onda to drugi ljudi naravno iskoristavaju, a ako si možemo priuštiti
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2022., 14:08   #1419
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Gdje se nalazio spomenuti Vapiano? Prvi put cujem za ime?
Nemoj me držat za riječ, ali mislim da je to bilo na križanju Zvonimirove i Šubićeve, danas je tamo steakhouse el toro.

Izredalo se nekoliko raznih restorana na toj lokaciji, ali ne isključujem da sam u krivu.

Nek me netko ispravi točnim nazivom lokala koji je tamo postojao prije nekih 10-15 godina. Bijah studoš još i sve varijante restorana su bile skupe, tak da se sjećam samo jednom da sam bio

Usput, Vapiano ne nudi direktno odabir baš svakog sastojka, ali rade naručeno direktno pred tobom. Vidiš sve što rade, možeš tražiti dodatne sastojke ili količinu sastojaka. Zatvorili su pred 18 mjeseci kod mene lokaciju, a nisam bio kod njih još bar godinu prije toga jer su, osim povećanja cijena, počeli šparati na sastojcima.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2022., 14:09   #1420
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Da, psihologija dostave u kucu - odnosno da osoba bez problema plati deset pizza za drustvo u stanu, ili da dijele trosak - vrlo je zanimljiva.

A kad iste ekipa dodje pred sami objekt, vecina konstatira da mogu bolju klopu naci za novce, od pretplacene pizze.

Ista prica, davno sam je komentirao (mislim) u temi usisavaca....

Kad bi cak i prosjecno informiranog konzumenta pitao na ulici, da bi zelio kupiti usisavac, neko pomagalo za kuhanje ili domacinstvo, za koji treba samo platiti 10, 20 ili vise tisuca kuna, rekao bi ti da si lud, kad zna da moze takve artikle, cak i u osrednje jakom centru siroke namjene, kupiti za 10x nize.

No, kad se obrati istome potrosacu trgovac, tipa prezentacija u njegovom stanu, te ovaj jos pozove rodjake i prijatelje, odjednom ista suluda i pretjerana cijena, postane prihvatljiva! Ne samo to, vec pristane i otplacivati tu glupost na vise godina, ako treba

Nisu ameri izmislili putujuce trgovce bez razloga. Nekima ce zalupiti vrata, ali neki, uvijek nasjednu!


.
Visage je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.07.2022., 14:11   #1421
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
A gle 10-14 eura pizza i nije puno,. Koliko je kod nas? Pizzerije su dignule na 50kn pizzu u prosijeku, a na obali si mogu misliti cijene, a kao i obično kvaliteta i količina su žalosne.
Pa kako je onda to moguće?

I da je 14EUR pizza, to je 56. 60EUR su pive onda? Ja sam računao više u smjeru, 20EUR pizza, nekih 6 EUR piva, i to mi se činilo abnormalno skupo. Ali ako je pizza 10, to nije prestrašno, ali im je piva preskupa onda.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 01.07.2022. u 14:16.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2022., 14:24   #1422
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Ekipa se svake godine žali na cijene burgera/klope i kolko se čeka na burger festivali il kak se već zovu i onda slijedeći puta ponovo odu i ponovo se žale.

KAd je to tek krenulo 2014/2015 u Zagrebu je bilo fora jer je bilo nešto novo i piva je bila 15-20kn i klopa do tipa 45-50.
danas nemreš pojest ništa ispod 50kn i popit pivu ispod 25kn..

Nejdem više na takve stvari jer mi se jednostavno ne čeka 1h za precijenjenu klopu koju jedem na "ulici" i pijem pivo od 30kn

Tak je i sa pizzama isto.
Sjećam se u Duksi je Kad jaganjci NE utihnu bila 58kn, sada je 73 svi su digli cijene jer eto, diže se pa ajmo i mi.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2022., 16:03   #1423
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Iskreno, nije mi jasno zasto svi njurgate oko tih dizanja cijena, jer se uvijereni da se cijene neopravdano dizu. Da proizvodite bilo sta, vjerujem da bi imali drugačiju perspektivu.


Sad da sam zločest, predlozio bi vam da sad iskoristite turbo priliku, otvorite pizzeriju i prodajete super i kvalitetnu pizzu za 30 kn i sjebite (svu) konkurenciju koja bezrazlozno dize cijene i besramno se bogati. Pa samo javite kako je proslo
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2022., 16:28   #1424
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Iskreno, nije mi jasno zasto svi njurgate oko tih dizanja cijena, jer se uvijereni da se cijene neopravdano dizu. Da proizvodite bilo sta, vjerujem da bi imali drugačiju perspektivu.
Di si vječiti trole

Kako se ne proizvodi, ide pokretna traka al ponekad i stoji jer fali čipova. Čipovima raste cijena, al na kraju se ne računa porast cijene iz hira za 25%, već se digne toliko da se kompenzira. Problem je što se krajnjem potrošaču nakalemi dodatna marža u teškim vremenima, a kad teška vremena prođu, sirovine opet postanu dostupne i jeftinije, onda nas uvjeravaju da je ona dignuta cijena normalna.

Da prevedem: nije sirovina u cijeni toliko porasla, da bi opravdala trenutni rast cijena. Svi trgovci i prodavači si dozvoljavaju povećati ne samo cijenu već i maržu pod krinkom da je sve poskupilo.

Pratim u svim područjima, bilo kao u pizza restoranu ili u cijeni od 5€ za prepakiranu litru suncokretovog ulja.

Ak se to tak nastavi, moji starci, koji imaju još 5 godina do penzije, ne budu mogli otić u Samobor na kremšnite jer će dizlo, dve kremšnite i kavu pocuclat petinu penzije. O pizzama u restoranima po 15€ ne moramo ni počinjati
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2022., 16:58   #1425
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Koliko se sjećam (mator sam pa možda krivo govorim), Vapiano je bio preko puta Green Golda, u prostoru gdje je kasnije bio Maximilian i danas Batak.

A Dominos je već dosta u kneza Mislava, kod Sheratona. Konsenzus je da Dominos ima veze s pizzom kao što Bud ima veze s pivom.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2022., 18:48   #1426
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Iskreno, nije mi jasno zasto svi njurgate oko tih dizanja cijena, jer se uvijereni da se cijene neopravdano dizu. Da proizvodite bilo sta, vjerujem da bi imali drugačiju perspektivu.
Mozda zato sto tumacis mikro i makro ekonomiju kao faksimil dojma, a ne realnijeg uvida u stanje stvari.

Uzmimo, recimo, da ostanemo u domeni hrane, sustav, robne zalihe, nacin skladistenja ulja u zadnjih 50-tak godna. Pitaj bilo koga u bransi, kad uopce dolazi u opticaj ulje koje je na policama? Jestivo ulje, kojeg su prvo mediji poceli uzimati kao ogledni primjer za koristenje kontrasta povecanja cijene.

Minimalno godinu dana, jer zalihe uvijek (rat ili mir) moraju premasivati taj period. Dakle od uljara, do prerade do police na kojoj ti grabis svoj tip ulje, minimalno godinu dana. Tako da, medijski tumaciti poskupljenje istog na policama, kao uvjetovano bilo kakvim vanjskim izvorom ili je neistina, ili namjerno iskrivljavanje istine. No onda saznas (da ostanem na ulju) da je drzava kupila +4 milje ulja (!) po istoj cijeni koju bi Srale ili Ljupka Dimitrovska, platio u ducanu! Onda naravno samo jedan dobije natjecaj, koji je toliko brz, da ministarstvo ne moze objasniti zasto je kupljeno po nenormalno visokoj cijeni. Ali nema krivca za takvu svinjariju, jer to je drzava, "nitko" nije kriv. Jer cijemi ne placaju iz svoga djepa, jer imaju tebe i sve poreznike koji su platili njihov pothvat, htio ili ne. Najlosiji vlasnik omanjeg ducana, rukama i nogama bi se potrudio postici najbolju nabavnu cijenu, ali kad to drzava radi, ne pita se za cijenu. A onda imaju i izgovor , jer i mediji drugih zemalja strase gradjane, da se zalihe tope kao svijece, pa eto prilike za mesetaranje.

Pizza kao obrok iz teme, otisla je u nerealnost puno prije ratova i mirova, kad je od +30 pocela priblizavati se 50-ak kuna. Vec tada je bio smanjen odnos gostiju naspram dostave. Jasno kad spekulanti rade ovakve velebne poslove, da se mora kumulativno odraziti na svaku poru drustva, te da troskovi idu gore, ali ne u omjerima koji nam se pokusavaju medijski nametati kao gotovi zakljucak.

Pa igre i politike EU sredisnja banka, koja je nama, sto je FED za amere, kvantitavino olaksanje, sto je u zbilji gotovo eufemizam za tiskanje novca, ili stvaranje novce iz nicega. A onda da te podsjetim na +godinu dana zatvaranje najveceg broja ugostitelja. A printeri ne mogu raditi beskonacno, pa u zemlji koji vrlo malo proizvodi, tek se osjeti okus inflacije, koju naravno, mediji najave po satu i minuti, kao i pocetak rata.

I onda dodjes do trenutne kovanice u kojoj je glavni razlog rat u Ukrajini



.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2022., 18:58   #1427
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,650
Ništa dečki. Sjednite u auto i pravac ovamo. Litra ulja je 12-13 kn. Što je veći auto, možda nakon cijelog puta još i budete u plusu
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2022., 19:11   #1428
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Nije samo da je nama poskupilo.

Poskupilo je i u Njemačkoj isto.

Šogor je bio tamo 2015 i sas su se ponovo vratili.
Najam im je otišao gore 80%, plaćaju sada 1300e,našli stan u zgradi preko puta ovog prvoga.

Hrana je cijenovno 2015 bila kao tu možda i jeftinija, sad je isto poskupila.

Jedino kaj je jeftino je pivo. Paulaner 60centi
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2022., 22:29   #1429
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Meni je žao na krađi teme, ali nimalo mi nije žao za dosad natipkan offtopic.

Ne moramo se češljati da je sve dobro. Nije. Ako budemo i dalje stoka koja plaća te budalaštine, tj. da se prosto izrazim, da gutamo te kurčine koje nam nude, onda ne budemo nikud došli.

Nisam litru ulja kupio otkad su počeli drukati cijene.

Danas cijena litre mlijeka u odnosu na utorak poskupila 16%. Zadnje povišenje cijene mlijeka je bilo prije otprilike mjesec dana, za isti postotni iznos. Žena mi je danas izašla iz dućana bez mlijeka.

Mislim ljudi moji, ak ovo ovak nastavi, a mi gutamo i dalje svakih par mjeseci rast od 15%, evidentno je da će nam ušteđevina od zadnjih 10 godina vrijediti - ništa. Ne samo to, nećemo niti moći ništa više priuštiti.

Mediji nas senzibiliziraju unaprijed dva tjedna pričama u stilu "moramo računati s daljnjim povećanjem cijena", dok pred dva tjedna pričam s komšijom u selu pored Slavonskog Broda koji kaže da ne dobije ni prebijene lipe više od ovih što otkupljaju meso, mlijeko i ostale sirovine prehrambene industrije. Kaže on, jebem ti poštenje i seljački život kad ja imam obvezu njima prodat nešto po toj niskoj cijeni, a onda moram sebe opskrbljivati od derivata svojih proizvoda kojima raste cijena po 10%+.

Stvar postaje pomalo strašna, ali svi imaju zabijene glave u pijesak i pričaju po kavama o tome kak se teško živi.

Mislim, svjestan sam da je to svojevrsna borba s vjetrenjačama, pogotovo kad kao pojedinac svjesno i aktivno bojkotiram takve stvari, ali svjest bi trebala proraditi da nešto možemo promijeniti jedino ako svatko od nas tako počne misliti.

Tak da ako netko ima vremena još razmišljati, nek si dobro pogleda razvoj situacije u zadnje 2,5 godine, realno i kritično, pa nek shvati da je to realnost i da jedino svatko od nas može učiniti nešto protiv.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2022., 23:14   #1430
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
još malo off topica

Šogor i ti živite u istom gradu...
Kako adaptiram stan sam pričao sa hrpu servisera/majstora i lažu građevinski materijal je otišao gore, nešto čak i 200-300%

Neke stvari su otišle opravdano/neke nisu...
Kako sam u najmu sada i najavio gazdi da se selim uskoro odmah je bila cijena javite nam u naprijed da možemo odmah dalje dat u najam jer su cijene otišle gore...svi su digli pa budemo i mi jer zašto ne ako možemo...

AL mislim da smo došli do točke gdje je ekipa skužila da nekaj nije uredu, gdje za sve veće novce dobivamo sve lošiju uslugu i da ne žele više biti krave muzare...

Ja od početka corone radim od doma, od 15.3.2020 u tih sada skoro 3.5g sam kupio možda 3 stvari za obuć i 2 para tenisica jer mi realno ne treba više.

Al da se vratima na ontopic

Duksine pizze su mi bile OK jer se nakon njih nisam osjećao kao da sam pojeo 1kg željeza, najeo sam se al ne "teške" hrane i uvijek sam išao tamo jest.

Prije par tjedana sam naručio 2 pizze iz Kariole...
Isti tip pizze kao Duksa, 2 pizze 170kn

Reko sam to je to, zadnji put jedem takve pizze jer ne želim dat 80kn za hrpu tijesta i par sastojaka.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2022., 12:31   #1431
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Molio sam Tora da aktivira anketu. Datumom otvaranja teme, nisam obratio paznju na istek. Te sam zamolio da doda jos pitanja koja ce se pojaviti cim napravi izmjenu.

Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Ne moramo se češljati da je sve dobro. Nije. Ako budemo i dalje stoka koja plaća te budalaštine, tj. da se prosto izrazim, da gutamo te kurčine koje nam nude, onda ne budemo nikud došli.
Ako te umiruje, "veliki" umovi su lijepo objasnili planove, sad polako brisu na sve strane, srecom pokoja arhiva sve pamti: Iznajmi Pizzu - 2030


Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Nisam litru ulja kupio otkad su počeli drukati cijene.
Probajte koristiti kokosovo ulje. Pocinje od 15-19 kn - na vise, ovisno o velicini, ali, kapitalno ALI, puno duze moze trajati od obicnog, zbog nacina na koji masti. Pola cajne zlicice na kvalitetnoj tavi moze dostajati lagana pecenja, dinstanja, dodatak povrcu. Posebno je edukativno kad ga izvuces iz frizidera, pa vidis kad u krutom stanju, koliko malo ga zapravo treba, a neusporedivo je zdravije od vecina obicnih.

Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Danas cijena litre mlijeka u odnosu na utorak poskupila 16%. Zadnje povišenje cijene mlijeka je bilo prije otprilike mjesec dana, za isti postotni iznos. Žena mi je danas izašla iz dućana bez mlijeka.
Mlijeko je jos od 1930-te politicko sredstvo. Zanimljivo da mlijeko od Soje uopce nije poskupilo, a u procesu (nekvalitetnija) koriste otapala, te su i skuplja u obradi. Cak i pojedina zobena znaju drzati istu cijenu.

Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Mislim, svjestan sam da je to svojevrsna borba s vjetrenjačama, pogotovo kad kao pojedinac svjesno i aktivno bojkotiram takve stvari, ali svjest bi trebala proraditi da nešto možemo promijeniti jedino ako svatko od nas tako počne misliti.
Defetizam svakako odgovara ekipi s prve poveznice, ali zivot nadmudri planove. Ili kako rekose stari Grci, ljudi kroje planove, bogovi se smiju.

Iskopao sam arhivsku sliku s pocetka teme, na kojoj je i nastao naslov, koja je nestala u bespucima imageshack zaborava :



Jel itko s Tresnje u zadnjih pet godina usao u Purger? Vidim da i dalje postoje i rade. @Ivan, @Rendula?


...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2022., 12:42   #1432
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,650
Uveden Pizza zakon

Purger?
Svaki put kad prođem onuda, bacim pogled i uvijek bude neki lokalac na pivu/gemištu.

Uvijek je mračno s onim debelim blackout zavjesama iz 80-ih. Danas izgleda kao mjesto gdje odeš na ilegalnu transplantaciju bubrega, a ne mjesto gdje bi pojeo nešto.

Ne znam kako opstaju uopće.

Kad navratim u ZG, na pizzu idem na dva mjesta.

#1 - SOS na Malešnici koji imaju onu klasičnu kvartovsku pizzu kakvu smo jeli kao klinci (ala Purger, Edo i sl.). Zadnji sam put bio oko uskrsa i blago su se pokvarili u odnosu na kad sam bio krajem godine. Oldschool pizza kakvih više nema

#2 - Basta na Jarunu. Što se napolitane tiče, mislim da je najbolji omjer uloženo/dobiveno.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2022., 12:52   #1433
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Purger? Svaki put kad prođem onuda, bacim pogled i uvijek bude neki lokalac na pivu/gemištu.
Pa radi kolegijalnost prema kvartu, odi pa javi kakva je

Inace cista elektrika, ista formula najmanje +30 godina, ali dobrog je okusa bila.

Sto je sa Starom Savom? Jel rade i postoje


...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2022., 10:04   #1434
simpleplan
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Nedavno bio u Napulju, u najpoznatijim pizzerijama ide od 5-8 eura.


U malo manje poznatima Margarita krene od 4.


Kod nas ispod 9 eura nemoš ni pogledat meni.
simpleplan je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2022., 11:33   #1435
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova

Probajte koristiti kokosovo ulje. Pocinje od 15-19 kn - na vise, ovisno o velicini, ali, kapitalno ALI, puno duze moze trajati od obicnog, zbog nacina na koji masti. Pola cajne zlicice na kvalitetnoj tavi moze dostajati lagana pecenja, dinstanja, dodatak povrcu. Posebno je edukativno kad ga izvuces iz frizidera, pa vidis kad u krutom stanju, koliko malo ga zapravo treba, a neusporedivo je zdravije od vecina obicnih.
Totalna glupost, otkud ti to?

U najboljem slucaju za kokosovo ulje (oko cega ima dosta polemika) nije losije od suncokretovog (e.g. ovdje, iako se ogradjuju da vremenski period mozda nije dovoljan), a u losijem da izaziva povisenje kolesterola s obzirom da ima 10x veci udio zasicenih masti od ostalih ulja.


U svakom slucaju, kupujte maslinovo ulje. Vjerojatno najgora namirnica na kojoj mozete stediti.
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2022., 11:44   #1436
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,224
Evo pogleda sam cijene, stvarno...
How much does a pizza cost in Naples? Here are the average prices:
Margherita: 4-5 €
Marinara: 3.50-4 €
Brandi’s Margherita, located in Sant’Anna di Palazzo, sells its Margherita at 7.50 € because… well, it’s Brandi, the supposed inventor of pizza Margherita.

U nas u dalmaciji za 7.5 eura dobijes najjeftiniju iz najgoreg fastfooda
Ali zato u nas vlasnici moraju zaradit "Za Benbare i Saundsisteme" u napulju vjerojatno voze fiata

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 06.07.2022. u 11:52.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2022., 12:27   #1437
simpleplan
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Di Michele, di nisam išao, a kao najstarija pizzerija- Margarita je 5 eura.


Po drugim pizzerijama, nema pizze preko 8 eura (a to su sa 100 drugih stvari na njoj)
simpleplan je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2022., 13:38   #1438
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Totalna glupost, otkud ti to? U najboljem slucaju za kokosovo ulje (oko cega ima dosta polemika)
Ah, Rendula,

ti bi jednim BorGoogle pretrazivanjem oponirao ulju koje se zove drvo zivota A jesi li upisao dobrobiti?

Znas li koliko ga cak i medicina poznaje samo, recimo kod Alzheimerove bolesti? Posebno u kognitivnoj domeni efekta. Parkinsonova, opcenito za mozak i nervni sustav. Jedno od najpovoljnijih sredstava upravo za pomoc.

Suncokretovo ulje je 10:1 u proizvodnji i masovnosti naspram kokosovog, pa je i industrija iza njega, neusporedivo vise zaninteresirana za njegovu promociju. Suncokretovo je najmasovnije na policama, ljudi koji grabe za najpovoljnijim., najcesce visoko procesiranima, zapravo medju najobradjenijim uljima na trzistu. Pa moras posegnuti za znatno skupljim, ako zelis ista osim namjenskog sredstva za mastiti tavu. Kokosovo je neuporedivo kontroliranijeg izvora, neusporedivo.

Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
U svakom slucaju, kupujte maslinovo ulje. Vjerojatno najgora namirnica na kojoj mozete stediti.
Neprocesirano, hladno presano, ili epitetom djevicansko, kojeg prilican broj ljudi ne kupuje zbog cijene. Procitaj povoljnija na policama, kakve veze ima s prvim. Maslinovo je neupitno, koristim ga svakodnevno, dobrobiti izuzetna, ali relacija mog komentara, na temu ulja u temi pizze (kao brže) hrane je upravo za oni koj prze, plice ili dublje. Ili jos gore, prze poprilicno.

Maslinovo ulje i vece termicko obradjivanje - ne idu. A povoljnija rafinirana maslinova se mogu i pretvarati u suprotnost.

Sve ima svoju namjenu. Naravno i individualnu specificnost, nekome neko ulje ne odgovara, recimo, ne mogu smisliti ulje od buce, ne poznajem odbojnijeg okusa, a nekome je poslastica.

Multinacionalke imaju odavno dovoljnu moc da osnivaju nezavisne institute i tijela, koja su izvori studija, onoga sto im ne odgovara. Kokosovo ulje je malo starije od njihove industrije, puno starije medju narodima. Uz vjecni postulat u svemu - umjerenost


...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2022., 13:42   #1439
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Evo pogleda sam cijene, stvarno...
How much does a pizza cost in Naples? Here are the average prices:
Margherita: 4-5 €
Marinara: 3.50-4 €
Brandi’s Margherita, located in Sant’Anna di Palazzo, sells its Margherita at 7.50 € because… well, it’s Brandi, the supposed inventor of pizza Margherita.

U nas u dalmaciji za 7.5 eura dobijes najjeftiniju iz najgoreg fastfooda
Ali zato u nas vlasnici moraju zaradit "Za Benbare i Saundsisteme" u napulju vjerojatno voze fiata
U centru Syndeya u talijanskom restoranu je sestra platila picu 12AUD.

Rezervirala mjesto nekih 7 mjeseci unaprijed (takva je gužva), pizza-majstori koji tamo rade poznati po cijelo svijetu, youtube kanali itd. Jedan od njih je na nekom svijetkom natjecanju bio prvi, kao najbolja pica 201X godine u svijetu.

Da se razumijemo, tih 12AUD je suludo skupo u Australiji za picu.

Znači prosjek bi bio nekih 6-7AUD max.

Kod nas, Varaždinske Toplice, 80kn za picu želi. Margaritu. Čudi se što je prazno nakon poskupljanja pice s 45 na 80kn. Hamburgeri, da ne pričam. Ne možeš dobar hamburger bez priloga pojesti za 60kn više danas. A doslovno 3 griza.

Oro-Goro, pica i dalje 62kn, u prosjeku, količinski 3 male margarite iz lokalne birtije.

O kvaliteti, tj. padu iste, se da raspravljati, ali i dalje meni vrhunska pica, velika, obilna i ubijem se u njoj. 62kn velika, dvoje ljudi se može najesti.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 06.07.2022. u 13:53.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2022., 14:16   #1440
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,240
Ne mogu se sjetiti ispodprosječne pizze od 80kn na trešnjevci na koju me nekoć
davno bivši gazda odveo i nahvalio kao najbolju pizza u zagrebu...
Iako mi se čini da je tamo išao samo da može reći da jede pizzu od 80kn,
kolega i ja smo blagorečeno bili razočarani. Kad je gazda otišao na wc
ovaj je samo dignuo glavu i pitao me ovo je pizza od 80kn ?

Jeo sam još u budweisseru nisam bio odusevljen, rustica mi je imala
okej pizzu, ostalih se ne sjećam jer obicno doma naručim iz kvartovske.
Oro goro nakon toliko godina slusanja konacno otišao sa boljom polovicom
i probali, nis posebno. Nije bila loša, ali koliko sam priča čuo o njoj
očekivao sam više
devaa je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na