Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.12.2017., 15:16   #33301
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Kad smo već kod instruktora u AŠ, meni je moj kad je čuo da polažem uz B i za A kategoriju rekao da kad vidim da ću imati prometnu nesreću nikad ne kočim nego samo po gasu... i hvala mu na tome jer evo ide trideseta godina od kako vozim (legalno) i taj savjet me ja nekoliko puta spasio
Šta, stisneš gas i odletiš autom u zrak? Ajd malo manje fast and furious filmova...
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2017., 15:34   #33302
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,540
Dobro mu je rekao
Najbolje kad se netko gurne u kruzni, skuzi da je zajebo i onda zakoci u samom kruznom
I sta bi ovaj koji je u kruznom mogao i morao napravit?
Sudar neizbjezan... a da je ovaj dao gas koji je zajebo... izbjegao bi se kontakt
dadoremix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.12.2017., 15:41   #33303
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
I šta si ti sad tu napisao i objasnio? Da ne treba kočit u kružnom toku nego držati gas?
Dobro još da nisi spomenuo nekoga tko se okreće na auto cesti, eto treba napomenuti da se to ne smije raditi, lol.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2017., 15:49   #33304
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,984
Bome ni ja ne kužim, kaj, izleti ti auto iz sporedne i ti ni pet ni šest nego po gasu.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2017., 15:53   #33305
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,540
Automobili

Da je ovaj koji je zajebo i dosao u kruzni
Taj mora gass.. a ovaj u kruznom moze samo zakocit... nema druge
Ali ako taj koji je zajebo.. zakoci.. a vec je u kruznom
Sudar neizbjezan
Evo pojednostavio

Edit
Fakat slabo citate i preskacete rijeci
Par put napisao u proslom postu
Da je dao gas koji je zajebo, nebi doslo do kontakta
A vi poskakali na ovog koji je u prednosti, ali nemoze nista osim kocnice i promjena smjera koliko to cesta dopusta i rubniki
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2017., 15:53   #33306
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Bome ni ja ne kužim, kaj, izleti ti auto iz sporedne i ti ni pet ni šest nego po gasu.
Pa kako ne kužiš, dodaš gas i skreneš autom u suportni trak, tamo pokupiš druge aute ali si barem izbjegao ovog iz sporedne.
Ne znam šta auto industrija uopće stalno razvija i unaprijeđuje kočenje, treba samo poboljšavat gas i ubrzanje i riješio si sve probleme.
Izgleda da ti instruktori u AŠ često ne budu trijezni.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2017., 15:58   #33307
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,540
Ajd ne izvrči
Ja sam napisao jednu situaciju
Kruzni tok prometa
Ti sad pises drugo
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2017., 15:59   #33308
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,018
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
Šta, stisneš gas i odletiš autom u zrak? Ajd malo manje fast and furious filmova...
Prije 30 godina nije bilo FaF-a ... ali to je i nebitno, kao i obično ne čita se napisano već se samo zajedljivo komentira ... a lijepo sam napisao: "... kad je čuo da polažem i za A kategoriju..."

Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
Dobro mu je rekao
Najbolje kad se netko gurne u kruzni, skuzi da je zajebo i onda zakoci u samom kruznom
I sta bi ovaj koji je u kruznom mogao i morao napravit?
Sudar neizbjezan... a da je ovaj dao gas koji je zajebo... izbjegao bi se kontakt
Ne vrijedi objašnjavati kad ne čita sa razumijevanjem što si napisao.

Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Bome ni ja ne kužim, kaj, izleti ti auto iz sporedne i ti ni pet ni šest nego po gasu.
Da, ili te je motor izvukao i nisi imao prometnu... ili te nije izvukao, ali nisi ostao ni invalid pa da si ostao na teret obitelji.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2017., 16:00   #33309
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
Ajd ne izvrči
Nemoj se ljutit ali prestao sam čitat tvoje postove, treba znati napisat smislenu rečenicu, a ti ne znaš ni točku staviti.
Referiram se na tog instruktora i njegovo pričanje da treba dati gas, tvoje pričanje o kružnim tokovima nema veze s vezom.

Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Da, ili te je motor izvukao i nisi imao prometnu... ili te nije izvukao, ali nisi ostao ni invalid pa da si ostao na teret obitelji.
Osnova kočenja je da potencijalnu nesreću, ako ju već nije moguće izbjeći - barem ublaži.
O kakvim ti situacijama pričaš gdje dodaješ gas ja stvarno ne znam, gdje bi ti to trebao proletiti s motorom? S desne strane auta? Lijeve?
Kažem, ne znam kakva to mora biti situacija, ako letiš kao idiot po cesti sa 100 na sat onda svakako ne vrijedi kočiti.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2017., 16:33   #33310
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,018
Probati ću slikovito opisati jednu situaciju koju sam imao sa autom (ne motorom) na Zgb obilaznici od Lučkog prema Jankomiru.
Vozio sam 130 km/h desnom prometnom trakom (tempomat). Promet nikakav.
Na 200-ak metara ispred sebe vidim kamion sa poluprikolicom (koji je tada bio malo ispred visine motela Plitvice) i dam lijevi žmigavac i odem u lijevu prometnu traku.
Kad sam ja došao do motela Plitvice (kamion je bio negdje na polovici trake za ubrzanje ovih kaj izlaze sa motela) sa parkirališta motela iza kamiona se uključuje BMW 7-ca koja odmah nakon izlaska na desnu prometnu traku daje lijevi žmigavac i kreće obilaziti kamion, a ja sam mu sad već skoro u prtljažniku i jedino rješenje je bilo po gasu mičući se maksimalno u lijevo (lijevom stranom auta sam skoro već zagazio na travu). Da sam kočio pogodio bih 7-cu jer sam išao minimalno 40 ako ne i 50 km/h brže od 7-ce i kamiona.

Ovo o idiotima i suludim brzinama od 100 km/h zapravo i ne vrijedi komentirati
bertone je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.12.2017., 17:14   #33311
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,054
U onoj raspravi oko uključenja od CC1 west prema zapadu bi IMHO trebo biti stop jer je skroz nepregledno do samog kraja. Besides, svima koji kažu da se tada nikad ljudi ne bi uključili na Ljubljansku ljubazno skrećem pažnju kako je par stotina metara dalje (kod konzuma Špansko) semafor koji će zavrnuti pipu. Treba samo pričekati par minuta.

I da, oni faking trokuti su svuda po gradu, i gdje se priključuje u vlastitu traku, i gdje se treba ubaciti u tuđu. Bili smo ono jednom pričali i o onom silazu s Ljubljanske na Škorpikovu i ubacivanja desno prema emmezeti. Meni se često događa ovdje da idem s rotora prema semaforu (i skrećem desno prema Prečkom, ali nebitno sad za priču). Pogledam u traku lijevo, pogledam u retrovizor, nitko ne daje žmigavac iz susjedne da ide desno i lijepo nastavim ravno ubrzavajući ako je zeleno na semaforu. I onda netko skuži kad je skoro paralelno sa mnom da bi on ipak desno i tad da žmigavac. Takvi su mi najdraži.
generic je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2017., 19:24   #33312
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,984
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Probati ću slikovito opisati jednu situaciju koju sam imao sa autom (ne motorom) na Zgb obilaznici od Lučkog prema Jankomiru.
Vozio sam 130 km/h desnom prometnom trakom (tempomat). Promet nikakav.
Na 200-ak metara ispred sebe vidim kamion sa poluprikolicom (koji je tada bio malo ispred visine motela Plitvice) i dam lijevi žmigavac i odem u lijevu prometnu traku.
Kad sam ja došao do motela Plitvice (kamion je bio negdje na polovici trake za ubrzanje ovih kaj izlaze sa motela) sa parkirališta motela iza kamiona se uključuje BMW 7-ca koja odmah nakon izlaska na desnu prometnu traku daje lijevi žmigavac i kreće obilaziti kamion, a ja sam mu sad već skoro u prtljažniku i jedino rješenje je bilo po gasu mičući se maksimalno u lijevo (lijevom stranom auta sam skoro već zagazio na travu). Da sam kočio pogodio bih 7-cu jer sam išao minimalno 40 ako ne i 50 km/h brže od 7-ce i kamiona.

Ovo o idiotima i suludim brzinama od 100 km/h zapravo i ne vrijedi komentirati
I kaj sad? To je situacija jednom na tisuću. Ne znači da možeš reć da u slučaju kad vidiš da će doć do kuršlusa treba stisnut gas mjesto kočnice. Ja da sam to napravio, glumica Barbara Rocco danas vjerojatno ne bi bila živa. Bogte, kočnice su u autu s razlogom.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2017., 21:05   #33313
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,107
Jedna od najvećih kretenarija na AC je kad se ovi iz desne trake, najčešće ne gledajući ništa, prebacuju u lijevu da bi propustili ove s desne strane, koji su na traci za uključivanje.
A veliki dio njih sa te trake za ubrzavanje, misli da imaju prednost pred ovima u desnoj traci, pa "siluju" ubacivanje u tu traku
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2017., 21:27   #33314
wifi
Premium
 
wifi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: ST
Postovi: 229
a danas slican mot, samo dvoje neodlucnih... isa sam iz sibenika u smjeru vodica, i sad odma nakon stadiona isprid mene jedan stranac, a s desne strane iz pravca skradina se ide spojit drugi stranac. uspori ovaj isprid mene da ga propusti, uspori ovaj drugi, i tako obje budale usporavaju, a nitko ni naprid ni nazad... ovaj kreten isprid, misli da cini dobro djelo, pa napravi vrhunsko sranje, a ovaj desno, ne kuzi ovog, pa umisto po gasu, on uspori jos... je.e lud zbunjenog!
wifi je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2017., 21:38   #33315
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
dobio sam odgovor instruktora vožnje za onu situaciju sa puljskom ili koja je ulica već:

vozilo koje se vozi u desnoj prometnoj traci mora usporiti i propustiti vozilo koje se zeli prestrojiti nakon pune crte u desnu prometnu traku.
sve je u redu označeno,to je prikljucnica.


ja sam bio više u krivu nego u pravu ako je ovo točno, a nemam razloga vjerovati da nije.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2017., 21:42   #33316
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,657
Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
dobio sam odgovor instruktora vožnje za onu situaciju sa puljskom ili koja je ulica već:

vozilo koje se vozi u desnoj prometnoj traci mora usporiti i propustiti vozilo koje se zeli prestrojiti nakon pune crte u desnu prometnu traku.
sve je u redu označeno,to je prikljucnica.


ja sam bio više u krivu nego u pravu ako je ovo točno, a nemam razloga vjerovati da nije.
Eto, možda nam i vajfaj nešto nauči sad pa imamo jednog kamikazu manje na cestama
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2017., 22:11   #33317
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Poražavajuće koliko ljudi nema blage veze od vožnje ni prometnih pravila i propisa, a vidi se da je takvih dosta i na forumu u ovoj temi.
Žalosno je da je potrebno objašnjavati što znači trokut i kako se treba ponašati ispred njega i tko je u prednosti, neovisno o lokaciji.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2017., 22:11   #33318
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,018
Večeras kad sam se vračao sa posla skoro identična situacija kao ova na videu ispod od prije par godina samo bez Puga i Linee (umjesto njih bio lik sa Lagunom koji je iz srednje trake Jadranskog mosta produžio u srednju traku rotora tj. moju) pa sam morao pobjeći u krajnju lijevu, a nakon što sam ga obišao i vratio se u srednju, sa lik sa Pulskim Pasatom karavanom (kao ovaj sa Daciom) je 'ladno ušao iz srednje Jadranske avenije u srednju rotora sa tendencijom ulaska u krajnju lijevu traku jer uopće nije smotao kotače i kad je vidio kaj je napravio, nagazio na kočnicu. Brzina koju sam imao izbjegavajući lika sa Lagunom je bila prek 70 i jedino što mi je ostalo je još po gasu i krajnja desna jer da sam kočio pobro bi Pasata, a onda bi nas vjerojatno obojicu još pobrala Laguna... usput, ako niste vidjeli, već neko vrijeme na rotoru kod izlaska prema Remetincu imate nadzorne kamere.


https://www.youtube.com/watch?v=LciwraaERJ4
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2017., 23:13   #33319
Juan
Premium
 
Juan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 286
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Kad smo već kod instruktora u AŠ, meni je moj kad je čuo da polažem uz B i za A kategoriju rekao da kad vidim da ću imati prometnu nesreću nikad ne kočim nego samo po gasu... i hvala mu na tome jer evo ide trideseta godina od kako vozim (legalno) i taj savjet me ja nekoliko puta spasio

Što se pak tiče obrnutog trokuta po riječima mog instruktora (koliko se sjećam iz prakse) on znači da upozorava vozača da dolazi na cestu sa prednošću prolaska (i da je dužan propustiti vozila sa prednošću prolaza), ali ne znači i nužno zaustavljanje do točke mirovanja vozila kako bi se isti ti vozači koji se kreću glavnom cestom propustili. Odnosno da je obavezno na takvim križanjima ili spojevima cesta nužno stati do točke mirovanja bio bi znak "stop".

Za motocikl vrijede skroz druga pravila nego za auto.
Kad vidiš da ne prolaziš zavoj i da putanja kojom ideš autom prelazi crtu onda ćeš usporiti dok s motociklom vrijedi suprotno pravilo, gas i još dolje jer te kočenje ispravlja i zatupljuje kut kojim si uletio.
Dva totalno različita svijeta.
Juan je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2017., 00:29   #33320
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,657
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Brzina koju sam imao izbjegavajući lika sa Lagunom je bila prek 70 i jedino što mi je ostalo je još po gasu i krajnja desna jer da sam kočio pobro bi Pasata, a onda bi nas vjerojatno obojicu još pobrala Laguna... usput, ako niste vidjeli, već neko vrijeme na rotoru kod izlaska prema Remetincu imate nadzorne kamere.
U rotoru...preko 70?! I ne vidiš problem u tome?

Iskreno se nadam da mjere i brzinu, jer se najviše nesreća tamo i događa zbog ovakvih kao u videu koji se zalete u rotor i onda u njemu izvode slalom, a svi koji se u rotor uključuju bi vjerojatno trebali očekivati manijaka koji sa 70 mijenja trake kao da je u Need for Speedu.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2017., 00:53   #33321
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Dosta problema i nastaje jer "zagrepčani" misle da su baje pa uletavaju kao idioti ili pizde iz čista mira na sitnice.

A za ovih 70km/h u rotoru samo slow clap, ne znam kako očekuješ da te bilo tko i vidi kad doletiš. Može se on proć i s 110km/h, ali ne znači da se i treba. Ne vidim čemu uletavanje, obilaženje, vraćanje u traku, pri brzini i onda opet to isto s drugim autom. To je samo dozivanje nesreće.

Ova Dacia s videa nije niš loše napravila, primjeti znak 40 kad ju ovaj idiot snimatelj zaobilazi. EDIT: Ah, wait, ti si snimatelj. Pa, bravo. Slow clap. Jel bi te recimo ubilo da si prikočio na ulasku u rotor i pričekao da se raščisti situacija? Isto tako ne vidim što je loše osim brzine lik u crvenom Peugeotu napravio kad je isto tako doletio, a jedini koji ovdje uzima prednost je onaj srebrni zbog kojeg je i kočio, kako izgleda. Isto tako ti nisi uspio pogodit nijedan centar trake, cijelo vrijeme se voziš preko dvije trake, isto slow clap. Pretpostavljam kad bi držao sredinu trake pri izlasku iz rotora da bi understeerao ili bi se fino nagnuo. Ganjaš brzinu koju ti ni auto nemre hendlat u zavoju. xD

Daleko od toga da ja vozim sporo ili samo po ograničenjima, ali ne vozim glupo pri bilo kojoj brzini. Isto tako mrzim kad se netko kilavi po cesti, no još više mrzim šerife koji misle da sve mogu, smiju i trebaju.

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 31.12.2017. u 01:18.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2017., 03:17   #33322
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,413
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Ovo ti se nadovezuje na jos jednu lekciju koju ti je morao dati kada ste prosli pored nekog groblja - tamo je sve prepuno ovih sto su "bili u prednosti".
Ne poznaješ materiju pa ignoriram komentar. U Osijeku tramvaji na nekim mjestima imaju svoje znakove i nemaju svuda prednost. Inače se slažem da bi instruktori i to morali napominjati tijekom vožnji kao i puštati neke lakše car crash kompilacije s nekoliko najčešćih grešaka u prometu.

Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Taj rotor je mjesto gdje se mi non-zagrepčani 5x preznojimo svaki puta kad dođemo na njega.
Prošao sam ga valjda 200x već i uvijek me frče kad dođem blizu. Nisam imao kontakta, ali da su mi uletavali i izletavali, jesu.

Najsretniji sam kad vidim policajca da regulira promet tamo
Nisam iz Zagreba i taj kružni mi nikad nije predstavljao problem. Uglavnom ga prolazim u četvrtoj i gledam na sve strane da nekog ne pogodim ili da mene netko ne pogodi. Upravo će ti taj strah stvoriti dodatne probleme i nesigurnost, a gdje još kad vidiš i policajca... To dvoje u kombinaciji kod velikog broja ljudi dovodi do nesreće.

BTW, promet je kod nas mila majka u usporedbi s Dalekim istokom. Baš neki dan šetam po Kuala Lumpuru i svima je truba u autu najdraži glazbeni instrument. Čudim se da nema puno više nesreća jer kod njih nema prednosti prolaska, samo gas.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2017., 06:20   #33323
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Večeras kad sam se vračao sa posla skoro identična situacija kao ova na videu ispod od prije par godina samo bez Puga i Linee (umjesto njih bio lik sa Lagunom koji je iz srednje trake Jadranskog mosta produžio u srednju traku rotora tj. moju) pa sam morao pobjeći u krajnju lijevu, a nakon što sam ga obišao i vratio se u srednju, sa lik sa Pulskim Pasatom karavanom (kao ovaj sa Daciom) je 'ladno ušao iz srednje Jadranske avenije u srednju rotora sa tendencijom ulaska u krajnju lijevu traku jer uopće nije smotao kotače i kad je vidio kaj je napravio, nagazio na kočnicu. Brzina koju sam imao izbjegavajući lika sa Lagunom je bila prek 70 i jedino što mi je ostalo je još po gasu i krajnja desna jer da sam kočio pobro bi Pasata, a onda bi nas vjerojatno obojicu još pobrala Laguna... usput, ako niste vidjeli, već neko vrijeme na rotoru kod izlaska prema Remetincu imate nadzorne kamere.


https://www.youtube.com/watch?v=LciwraaERJ4
Sto je ovdje čudno, ja vidim sasvim normalan dan u rotoru, osim ovog manijaka koji je snimao i samo izaziva vraga takvom vožnjom.
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Taj rotor je mjesto gdje se mi non-zagrepčani 5x preznojimo svaki puta kad dođemo na njega.
Prošao sam ga valjda 200x već i uvijek me frče kad dođem blizu. Nisam imao kontakta, ali da su mi uletavali i izletavali, jesu.

Najsretniji sam kad vidim policajca da regulira promet tamo

Sent from Mobara
Nikad problema sa rotorom a ni straha, samo treba pratiti crte i znati pravila, i NIKAD ne kružiti u vanjskoj jer ćeš biti pobran ako ne na prvom onda već na drugom izlazu jer ekipa izletava van iz srednje trake uredno.

A ja sam iz većeg sela nego ti došao
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2017., 07:57   #33324
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,317
Moj Sivonja je jucer ponosno probio svoj vlastiti rekord - 173km/h na cca 5000rpm-a u brzini No#5 . Ostalo je jos ~1000rpm-a do crvenog, a onda bi bilo jos 2000rpm-a za iskoristiti. Nije mjereno GPS-om nego po cageru.

Znam da nije za pohvaliti staru ragu 14 godina i skoro 250k km i jos k tome je rijec o Accentu, no s obzirom da je unazad mjesec i pol prosao kroz ruke dva mehanicara i dva limara, plus tehnicki prosao s ocjenom odlican, nisam mogao odoliti vozacu Peugeot karavana na autoputu kojeg prestignes sa 145, lik te stigne na kucicama, lik stisne ocigledno na startu s kucica jer zeli, a Sivonja voli dugacku 4-u brzinu koja je dosegla 160km/h.

Niti je za pohvaliti moja malenkost koja ne moze odoliti takvim situacijama. No ok, kako god - 173 je trenutni top speed postavljen s 14 godina starosti, nista ne trese, ne zanosi, osjecaj sigurnosti i pouzdanosti isti kao na 120km/h - ja sretan i zadovoljan.

Cisto da ne ispadne da divljam - prosjek po autoputu je nekih 125km/h do 130km/h jer preko ne idem osim u ovakvim situcijama ili kada treba nekoga laganini zaobici gdje povecam brzinu ~20km/h, na ~145km/h.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2017., 09:57   #33325
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,984
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Nikad problema sa rotorom a ni straha, samo treba pratiti crte i znati pravila, i NIKAD ne kružiti u vanjskoj jer ćeš biti pobran ako ne na prvom onda već na drugom izlazu jer ekipa izletava van iz srednje trake uredno.
Meni je jednostavno fascinantno kak tamo nema više saobraćajki. Izlaz s rotora na aveniju Dubrovnik pogotovo. Ekipa iz srednje trake uredno skreće na desno iako rijetko ko od ovih iz desne trake što također skreću desno daje desni žmigavac. Sad, jel ovi iz srednje idu na lutriju, app ili su što je još gore uvjereni da imaju nekakvu prednost, pojma nemam, no s takvom nonšalancijom skreću desno da je za nevjerovat.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2017., 10:47   #33326
Lak
Premium
 
Lak's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 397
Ovaj na videu je malo jači idiot.
Lak je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2017., 11:18   #33327
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,548
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Ne poznaješ materiju pa ignoriram komentar. U Osijeku tramvaji na nekim mjestima imaju svoje znakove i nemaju svuda prednost.
Nisi shvatio, a znam da jesi.

Tramvaj svugdje ima prednost. Cak i kad nema. Osim ako ne vozis M1 Abrams ili nesto tog ranga.

Na stranu teorija i znakovi, ako ne "osjecas" promet, nece te spasiti ni to sto "znas voziti" i/ili "imas dobar auto". Ne branim i ne opravdavam nikoga, ali nikada ne znas kakve objektivno-subjektivne okolnosti se dogadjaju u tudjoj glavi, pa je nekad bolje "ispustiti prednost" i sacuvati svoj i tudji zivot. Nikog nije spasilo doci n vremena kasnije, a bogami je mnoge ubilo 3 sekunde brze.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2017., 11:21   #33328
wifi
Premium
 
wifi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: ST
Postovi: 229
Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
dobio sam odgovor instruktora vožnje za onu situaciju sa puljskom ili koja je ulica već:

vozilo koje se vozi u desnoj prometnoj traci mora usporiti i propustiti vozilo koje se zeli prestrojiti nakon pune crte u desnu prometnu traku.
sve je u redu označeno,to je prikljucnica.


ja sam bio više u krivu nego u pravu ako je ovo točno, a nemam razloga vjerovati da nije.
ako je tome virovat, onda oni koji dolaze s desne strane OVDJE moraju propustit one koji se iz krajnje live prestrojavaju desno za plodine...
a to su vjerojatno isti oni instruktori ciji kandidati nakon sto poloze ovdje umisto po gasu pa se prestrojit, skroz uspore ili doslovce stanu na iscrtani dio i onda s 0km/h ulijecu ekipi s desne strane. kako god okrenes, ne znam jel gore to sto ce ih netko napucat sa 100km/h u traci u kojoj se nalaze ili s 80 u desnoj traci. eto ti autoskole...

Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Eto, možda nam i vajfaj nešto nauči sad pa imamo jednog kamikazu manje na cestama
uf... mos mislit... nemos starog jarca naucit novim trikovima...

Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
U rotoru...preko 70?! I ne vidiš problem u tome?

Iskreno se nadam da mjere i brzinu, jer se najviše nesreća tamo i događa zbog ovakvih kao u videu koji se zalete u rotor i onda u njemu izvode slalom, a svi koji se u rotor uključuju bi vjerojatno trebali očekivati manijaka koji sa 70 mijenja trake kao da je u Need for Speedu.
u cilom videu nema nista sporno... ukljucujuci i brzinu po rotoru... puno su gori oni koji se naseru u desnu traku i onda kruze cili rotor do treceg izlaza jer ne znaju drukcije.
bolje da ti onda ne pisem s koliko prodjem rotor kod mercatora u solinu...
wifi je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2017., 11:23   #33329
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,975
Ili jednostavnije, narodski rečeno, s rogatim se ne valja bosti.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2017., 11:33   #33330
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,618
Citiraj:
Autor wifi Pregled postova
ako je tome virovat, onda oni koji dolaze s desne strane OVDJE moraju propustit one koji se iz krajnje live prestrojavaju desno za plodine...
a to su vjerojatno isti oni instruktori ciji kandidati nakon sto poloze ovdje umisto po gasu pa se prestrojit, skroz uspore ili doslovce stanu na iscrtani dio i onda s 0km/h ulijecu ekipi s desne strane. kako god okrenes, ne znam jel gore to sto ce ih netko napucat sa 100km/h u traci u kojoj se nalaze ili s 80 u desnoj traci. eto ti autoskole...
Di ti vidis trokut ovima desno?
Ovo je normalno spajanje dve ceste i nitko nigdje ne mora stat.
Totalno drugacija situacije od spomenute tu u Zagrebu i skretanje na puljsku ulicu

Citiraj:
Autor wifi Pregled postova
bolje da ti onda ne pisem s koliko prodjem rotor kod mercatora u solinu...
Svaka cast
Ziher si najbrzi medju ekipom

EDIT:
fascinantno mi je da lik jos nije nikoga ubio.
A kazna za sve to je
Fakat se zapitam, o cem razmislja ekipa na sudovima kad izrice tu kaznu?
Kaj lik jos sve mora napravit da dobiej jedno 2g zatvora, ubit barem njih 10.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na