Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.07.2016., 20:49   #1441
kasandro
Premium
Moj komp
 
kasandro's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 328
Imam Redmi 3 pro (nije Note) 3/32 sa miui 7.2.1.0. i zaključanim bootloaderom. Zasrali su ga u Šomiju totalno s tim...
Dobio sam unlock dozvolu jutros i pokušavam ga otključati u fastboot modu al mi kaže "couldn't verify device"

Acc je dobar jer me pusti kroz prvi korak logiranja u njega, pokrenuto kao administrator, driver instaliran. Vidim da ima more ljudi s istim problemom.

Ima tko kakvu pametnu?
__________________
kasandro je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2016., 20:57   #1442
i-man
Premium
Moj komp
 
i-man's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Varaždin
Postovi: 145
Citiraj:
Autor kasandro Pregled postova
Imam Redmi 3 pro (nije Note) 3/32 sa miui 7.2.1.0. i zaključanim bootloaderom. Zasrali su ga u Šomiju totalno s tim...
Dobio sam unlock dozvolu jutros i pokušavam ga otključati u fastboot modu al mi kaže "couldn't verify device"

Acc je dobar jer me pusti kroz prvi korak logiranja u njega, pokrenuto kao administrator, driver instaliran. Vidim da ima more ljudi s istim problemom.

Ima tko kakvu pametnu?
Imaš instaliran China developer rom ili ne? Meni na Globalu rom je javljao istu grešku. I preuzmi zadnju verziju Mi suite zbog drivera.
Kad sam te dvije stvari složio, onda je prošao 50% i grešku "couldn't verify device"
i-man je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2016., 23:20   #1443
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,007
Javljalo ti je na "globalu" jer si imao kuhani sellerov rom. Službeni Global za Redmi 3 (ne note) ne postoji. Tek je u planu i to miui 8. I ovo da treba dev rom je isto malo nategnuta priča, moj se otključao na stock stable romu bez problema. Samo što 90% redmija u hrvata ima neki fake global rom
A da je xiaomi zajebo s tim unlockanjem to je istina, radi ovisno o tome kakav ti je horoskop taj dan
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2016., 10:15   #1444
eKICh
Premium
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Santa Maria
Postovi: 241
vjerovatno si dobio neki kineski kuhani rom tak sam i ja jedino što možeš je da s mi flashom flashas China developer rom i onda otkljucas bootloader.
Postupak flashanja mi flashom je jednostavan, uglavnom prvi korak je idi na about phone i stisnes 7 puta verziju Androida da uključi developer opciju kad je uključi odeš pod napredne postavke nades developer opcije uključi usb debbuging u uključi oem unlock. nadalje odi na miui forum pod redmi3 sekcije i pod tutorijalima nađi temu how to Flash/unbrick redmi 3/3pro, praktički tamo ti je sve objašnjeno.
skines miflash tamo i instliras ga, da napomenem moraš ovo raditi s 64 bitnim Windowsima nikako s 32 bitnim, ima tamo opisano da moraš disejblati neke stvari na kaptolu ima tamo opis uglavnom u command promtu naredba tamo je upisana samo je iskopiras i restartas laptop, nisam kod laptop pišem s mobitela pa se ne mogu sjetiti napmet sad tocno. kad to riješi skines rom koji zelis, obavezno skidas tamo developer rom koji se koristi za fastboot i on je zapakiran u tar ili gz formatu i njega raspkirs winrarom ili koji već program koristis, važno je da ga raspakiras u npr c: i ako napraviš novi direktorij da ne bude s razmakom naziv ja sam ga npr raspkirs c:/miui.
sad si skoro gotov s pripremom ostaje još da staviš mobitel u download mode da se instaliraju driveri i da ga onda u download modu flashas.
znači isključi mobitel i kod ponovnog uključenja drzis tipku vol + i power da dodes u edc mode ako je na kineskom ti piše ono u dva stupca u trećem redu dolje drugo ti je za promjenu na engleski prebacis ili ne moraš u trecem redu prvo ti je download mod to stisnes i onda spojis usb kablom laptop i mobitel pricekas da on odradi svoje i instalira driveri, kad ih instliras odeš pod device manager u laptopu i nades gdje je pod com portom instaliran uređaj desnim klikom na instaliran uređaj piše ti qualcomm ... staviš update driveri i sam odabere da ćeš staviti direktorij drivera to odeš pod mi flashom gdje si ga instalirao u nades tamo driveri direktorij, updejtas ga mislim da će se restartati laptop ili ti ponudi tu opciju. kad ga restartas pokreni mi flash idi pod refresh da ti nade uredaj pisat će ti npr com3 ... onda ode da izaberes rom znači kud si ga otpkiral ako si otpkiral npr c:/muiu odeš ako ima još jedan direktorij naziv roma odi unutra al nemoj ulaziti u onaj direktorij image, dolje staviš pri dnu flash all opciju i flashas tako možeš romove flashas koje imaš na miui forumu s zaključanim bootloader ja stavio space x rom od ManIT-a mada imam dozvolu za otključavanje a opet možeš i developer rom flashas napomena da se developer rom flash 5-6 minuta dok se mi ovaj manitov rom flashas 2-3 minute.
meni je bacalo erorr prvo vjerovatno nije dobro mi laptop driveri instalirao jer sam stavio prvo noviju mi flash beta softwer pa sam onda unistalirao driveri i ponovo instalirao tad je sve prolazio ok.

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk
eKICh je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2016., 16:32   #1445
kasandro
Premium
Moj komp
 
kasandro's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 328
Hvala guys, znao sam većinu ovoga ali mi se očito malo sve to promiješalo. I ja sam naletio na podatak da uopće ne mora biti na dev romu za otključavanje pa sam išao za tim. Pouzdano znam da mi je kolega iz Zadra otključao bootloader sa Miunlockom a bio je na 7.3.2.0 stable.

Samo očito i tih ima Stable i "Stable"

Druga je stvar što sam u zahtjevu izričito naveo da želim otključati redmi 3 pro na 7.2.1.0 da bi mogao instalirati 7.3.2.0 ili 7.5.1.0 jer u hrvatskoj želim HR jezik. Mislim, ne želim, ali to mi se činio kao dobar razlog da mi dopuste otključavanje.
Oni su mi uredno odgovorili da će mi poslat unlock i da samo pokrenem MiUnlock. Ni oni mi nisu rekli da moram na Developer prvo.

U međuvremenu sam danas dobio "pravi" 7510 Stable i njega se može flashati bez otključavanja bootloadera pa ću za početak stavit njega jer bi kasnije trebala radit OTA kako budu izlazile nove verzije.

Hvala!

Samo se nadam da poslije toga neću imat problema s logiranjem u MiCloud kako su neki imali... ali i to je možda bilo jer nisu imali "pravi" negi kuhani ROM
__________________
kasandro je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2016., 11:06   #1446
eKICh
Premium
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Santa Maria
Postovi: 241
a dali je taj 7510 global ili China stable rom? jer do sad nije bilo global stable kao kod note verzije pričalo se da će je pustiti ali oče li to je pitanje

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk
eKICh je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2016., 17:50   #1447
M.U.P.
Premium
Moj komp
 
M.U.P.'s Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Rijeka - malo iznad :)
Postovi: 372
jedno brzinsko - gdje mogu naruciti par kineza (3 vjerojatno) a da platim jednu dostavu?
gledam spemall recimo, a isto i aliexpress - za svaki mobitel u kosarici je i dostava, tako da 3 x 24€ i nije neka fora il sam ja panj pa ne vidim kako il je to tako? svaki mobitel svoja postarina?

uzeo bih redmi note 3 pro jedan, jedan mozda sa 2 gb i jos neki jeftinjak..
gdje vi preporucate kupit? eu, cijena, brzina?
gledam grossoshop recimo i oni na eu skladistu nemaju nikakvih redmija..
M.U.P. je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2016., 18:03   #1448
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Da, ali u uvodnom postu u grossoshopu je rečeno da šalju iz Kine, nekom francuskom poštom što ne ide na carinu, kao da je iz EU i dolazi za oko tjedan-dva.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2016., 20:09   #1449
M.U.P.
Premium
Moj komp
 
M.U.P.'s Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Rijeka - malo iznad :)
Postovi: 372
spemall, aliexpress..?
M.U.P. je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2016., 20:09   #1450
kasandro
Premium
Moj komp
 
kasandro's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 328
Citiraj:
Autor eKICh Pregled postova
a dali je taj 7510 global ili China stable rom? jer do sad nije bilo global stable kao kod note verzije pričalo se da će je pustiti ali oče li to je pitanje

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk
To je China Stable. Napravili su zbrku... Šomi je puko skroz
__________________
kasandro je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2016., 20:22   #1451
eKICh
Premium
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Santa Maria
Postovi: 241
Citiraj:
Autor kasandro Pregled postova
To je China Stable. Napravili su zbrku... Šomi je puko skroz
a ma rađe stavi onda space x rom možeš ga saviti na zaključan ili otključan bootloader na zaključan se stavlja mi flashom a otključan twrp-om, mozes ga na otključan mislim ota updejtat, baziran je na miui 8 romu multilnguage google je gore zapravo je i ko eu rom, mislim da ga možeš i miflashom updejtati to ću drugi tjedan probati dok dođem doma s godišnjeg, jer imam predposljednju verziju, osim ako nije izašla novija još
eKICh je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2016., 21:21   #1452
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,007
Xiaomi Redmi 3 punjač

Pitanje za vlasnike: kako ste zadovoljni s punjačem koji dolazi s Redmi 3?
Ja baš i nisam ili je moj sfušan. Punjač zuji u radu, ovo je jedini od 5-6 komada doma kojeg čujem
Trenutno punim punjačem od starog redmija koji još uvijek uredno radi dok ne smislim što ću s ovim čudom.
Hardver (SD616) trebao bi podržavati QC 2.0, ali izgleda da to nije implementirano. Ima netko da je probao s punjačem koji podržava QC2.0?
Mjerio sam nekom spravicom, origigi punjač koji je kao 5V/2A i rezultat je bio da vuče max 1.6-1.7A kod punjenja. S ostalim punjačima koje imam doma (1A) dobivam rezultat blizu te vrijednosti. Kod punjenja se i punjač i mob umjereno zagrijavaju, ništa čudno za ovako tople dane.
Nije mi bitno da se mob brzo napuni, ali nekako mi se čini da je Xiaomi podbacio s kvalitetom po tom pitanju.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2016., 11:39   #1453
eKICh
Premium
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Santa Maria
Postovi: 241
meni je ok ne zuji, dobio sam us prikljucak s eu nastavkom i mogu reci ok je taj eu nastavak kakve sam inace dobivao. ja sam ga sastrane s sekundnim ljepilom zalijepio po rubu da mi se ne izvlaci kad ga vadim van iz uticnice. probaj se zaliti prodavacu mozda ti posalje drugi.

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk
eKICh je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2016., 13:55   #1454
sasha2511
Mindfreak
Moj komp
 
sasha2511's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Pula
Postovi: 1,232
ekipa samo kratko, tko se prijavio za grupni popust krenulo je glasanje za telefone na popustu, info tu: http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=2950511

from my x500
__________________
sasha2511 je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2016., 15:07   #1455
subabuse
Premium
Moj komp
 
subabuse's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 105
judi, sta taj ulefon 6000k pro, valja, ne valja?izmedj njeg i galaxy note 3 N9005 kojeg prije, o noteu3 znam sve al ovaj ulfon me muči, jes skoro ist HW no kina,nema gare itd... ima ko to pa dojmovi, za sažsunga bar znam da ve radit dok ga sam ne strgam,a ovo me strah da se sam ne zgasi od sebe i imam jos jedno jako skupo špiglo za crte radit i špek rezat?
subabuse je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2016., 15:40   #1456
sasha2511
Mindfreak
Moj komp
 
sasha2511's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Pula
Postovi: 1,232
špiglo za crte radit... hahahaha.. kralju..

from my x500
__________________
sasha2511 je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2016., 20:45   #1457
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Bomba
A taman sam se spremao uzet Mi5...jaooo
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2016., 21:45   #1458
tutom
Registered User
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: KR
Postovi: 408
Ne mogu otvorit na mobu..o cemu se dela?

Sent from my x600 using Tapatalk
tutom je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2016., 21:48   #1459
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
250$, malo preskupo za mene...
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2016., 22:07   #1460
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
dakle note 4 izlazi...32, 64 i 128gb verzije 220-300 dolara..dual kamera 13mp sony imx258 senzor i druga samsungova za dinamično dubinsko prepoznavamje.... Napred 5mp samsungova? camera...Helio x25 2.8 ghz proc. Gpu Mali t-880 (850mhz)....4gb rama kod 128gb verzije, ostali 3gb...Oled zaobljeni ekran 5.5" fhd..60000:1 kontrast..100% ntsc...baterija 4050mah...boje zlatna, srebrna i siva...dual sim dual LTE

Zadnje izmijenjeno od: Tvrdi. 27.07.2016. u 22:19.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2016., 22:48   #1461
ravkan
Premium
Moj komp
 
ravkan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 753
Mene vise zanima kada ce Miui 8 za redmi note 3 pro
__________________
Red Vishera Blue Devil
ravkan je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2016., 23:06   #1462
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor ravkan Pregled postova
Mene vise zanima kada ce Miui 8 za redmi note 3 pro
16.8.
samo je pitanje hoćeš li dobit maršmelou s njim..
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2016., 01:04   #1463
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
koliko bi trebala biti cijena s popustom za redmi 3s i koliko rama ima?

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 28.07.2016., 08:02   #1464
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
Sad ga imas za 128 eura na xiaomiforsale, ima 2 gb ak se ne varam.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2016., 10:23   #1465
nforcerx.x
Premium
Moj komp
 
nforcerx.x's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 203
Citiraj:
Autor ravkan Pregled postova
Mene vise zanima kada ce Miui 8 za redmi note 3 pro
Pa imaš za skinuti Global ROM koji je beta, ali radi super. Stavio sam ga na ženin Redimi Note 3 pro I radi super. Svaki petak ota update i onda na kraju final build.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
nforcerx.x je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2016., 16:14   #1466
Ico_Zg
Premium
Moj komp
 
Ico_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 537
Citiraj:
Autor čuks Pregled postova
Sad ga imas za 128 eura na xiaomiforsale, ima 2 gb ak se ne varam.
I na to treba dodati još 40-ak eura carinski troškova i PDV-a jer sada šalju isključivo iz Kine..
Ico_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2016., 17:29   #1467
Carnage Gloom
Premium
 
Carnage Gloom's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 91
redmi 3s vs redmi 3

ima li ikakvog razloga da uzmem 3 a ne 3s verziju... posto vidim da su cijene prakticki iste (ali expres top one)?
Carnage Gloom je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2016., 17:49   #1468
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Kažu da 3S ima sporiju kameru (auto fokus) i lošiji proc, ali je noviji
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2016., 18:19   #1469
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,007
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Kažu da 3S ima sporiju kameru (auto fokus) i lošiji proc, ali je noviji
Ne znam za kameru, ali na benchmarcima 3S daje nešto malo bolje rezultate.
Grafička je jača na 3S, a i za njega je stock ROM baziran na MM dok se 3 vjerojatno neće nikad maknuti s LP.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2016., 20:08   #1470
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor Ico_Zg Pregled postova
I na to treba dodati još 40-ak eura carinski troškova i PDV-a jer sada šalju isključivo iz Kine..
Pa ti onda uzmeš od Top one s Alija i platiš 20 dolara DHL i nemaš carinu...
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na