Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.04.2016., 23:33   #661
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Ako vam sa giztopa dodje redmi 3 sa softverom 77.1.x.x ili redmi note 3/pro sa 7.2.3.0.0.0 (kod prvog je visak prva 7ica a kod note 3 je visak zadnja 0 i update ne moze komunicirati sa serverom od xiaomia)
, vjerojatno ste primjetili da nemozete updejtat sw. Sutra natipkam tut kako to ide da se makne taj custom rom i da se enejblaju updateovi. Nisam za kompom trenutno pa mi se neda prek moba.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2016., 02:48   #662
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
Citiraj:
Autor Tomtam Pregled postova
Mi4 postoji i 3g i 4g model. Android authority je reviewao 3g, mislim da tada nije jos ni bio dostupan ovaj drugi model.
OK. Hvala na razjašnjenju
karabaja je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2016., 08:19   #663
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
System updates --> 3 dots button --> choose update package i selektirate zip file koji ste skinuli.

Tut sam nasao na xiaomievoj stranici, probao i radi. Nakon ovog postupka root se mice i moze se rootati tek ako podnesete zahtjev za unlock bootloader, nestaje google play te telefon bude nebrandiran sa sluzbenim romom koji ima samo engleski i kineski. Play store skidate preko google instalera, kad vam instalira google framework i services, tada skinete s weba zadnji apk , ovaj na telefonu koji vam je telefon instalirao obriste i instalirate novi koji ste sami skinuli. Nakon toga play store radi normalno i updatea se uredno.
-->
Dakle kako maknuti 77.1.1.0 sa redmi 3 ( vrijedi i za ostale redmi telefone)

1) Rootati telefon preko ovog tutoriala http://en.miui.com/thread-214252-1-1.html.Posto je komplet APK na kineskom postiskao sam sve zivo i nezivo dok nije bilo root success, ne brinite ima samo dvije opcije apk i neozete nis sjebat. Ako ne prodje root probajte opet s drugom opcijom
Kad je root gotov, provjerite sa root checkerom. Za ove verzije roma nemorate otkljucavati bootloader, root s ovim appom radi i bez toga.
2) Skinete ES file explorer i u postavkama nadjete i postavite da vam otvara root datoteke.
3)U searchu u es exploreru nadjete i otvorite /system/build.prop file i nadjete i editirate verziju "77.1.1.0" to "7.1.1.0" (linija bi trebala biti "ro.build.version.incremental=77.1.1.0", neznam jel tocno tako)
3) Savete file i rebootate telefon.
4) Downloadate originalni ROM sa xioami stranice i spremite ga na /sdcard (ili eksternu sd)
5) Odete u About phone --> System updates --> 3 dots button --> choose update package i selektirate zip file koji ste skinuli.

Tut sam nasao na xiaomievoj stranici, probao i radi. Nakon ovog postupka root se mice i moze se rootati tek ako podnesete zahtjev za unlock bootloader, nestaje google play te telefon bude nebrandiran sa sluzbenim romom koji ima samo engleski i kineski. Play store skidate preko google instalera, kad vam instalira google framework i services, tada skinete s weba zadnji apk , ovaj na telefonu koji vam je telefon instalirao obriste i instalirate novi koji ste sami skinuli. Nakon toga play store radi normalno i updatea se uredno.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2016., 08:22   #664
dak0001
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Novoselec
Postovi: 276
Citiraj:
Autor red_bull Pregled postova
Evo nakon 2 tjedna koristenja redmi note 3 mobitela par dojmova brzinskih
Ekran odlican. Zamjerka jedino nesto slabijoj vidljivosti na suncu
Baterija nekih 5.5 do 6 sati SOT-a sa rucnom svjetlinom cca 60 posto
Kuciste ne skripi, vrlo cvrsto. Telefon je nesto tezi od recimo mi3 ali i veci je.
Kamera cisti prosjek. Recimo zenin meizu m2 note ima puno bolju kameru. Osjetna zrnatost tj sum kod slabijeg osvjetljenja. Po danu su slike vrlo dobre. Tu sam ocekivao vise.
Signali apsolutno bez zamjerke, sve radi bez pucanja veze.
Zvucnik dosta glasan no cuo sam i glasnije.
Sto se softwera tice tu je sve poznato. Koristim zadnju verziju miuia 7 global. Stabilan i brz. No na china stable sam imao malo duze trajanje baterije..
Generalno vrlo dobar uredaj koji ne lagga a kosta 1600 kn. Tesko da ima bolje za te novce
Edit
Zaboravio sam naposati. Radi se o sd verziji 3-32
5,5 do 6 sati SOT-a ..... u koliko dana??
U jednom danu, dva dana, tri dana??
dak0001 je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2016., 08:46   #665
MASVA
MIUI HR Translator
Moj komp
 
MASVA's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 630
MIUI 8 Notification Shade Demo

https://www.youtube.com/watch?v=ikMm0aSVIps

10.05
MIUI 8, Mi Max i Mi Band 2
__________________
MIUI HR Translator
MASVA je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2016., 10:23   #666
tudum12
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 73
Pozdrav,

ovako imam budžet do nekih 200 dolara, pa molim neki savjet. Mak 5''.
Ono što sam do sada vidio redmi 3, mi4, cubot x16..

Hvala na preporuci
tudum12 je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2016., 10:49   #667
bg_4_l
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 541
Citiraj:
Autor tudum12 Pregled postova
Pozdrav,

ovako imam budžet do nekih 200 dolara, pa molim neki savjet. Mak 5''.
Ono što sam do sada vidio redmi 3, mi4, cubot x16..

Hvala na preporuci
Mi4 sam imao pa mogu iz osobnog iskustva reći da je solidan uređaj, kupio sam i frendu jedan on ga još uvijek koristi i zadovoljan je. Moja jedina zamjerka je bila MIUI koji se dosta sporo updatea. Vidio sam da uskoro izlazi nova iteracija pa se možda neke stvari poprave. Cubot bi zaobišao s obzirom da su ti u igri ova dva znatno renomiranija uređaja.

Ako se voliš igrati s flashanjem romova i isprobavanjem stvari možda je Mi4 najbolji izbor, jer ima i Windows 10 rom(dosta razočaravajuć OS, ali zanimljiva mogućnost) između ostalog. Ja sam imao CM rom na njemu i radio je korektno, uz napomenu da je kamera na MIUIu bila znatno bolja zbog drivera.
bg_4_l je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2016., 17:11   #668
xXTheLuka1998xX
Registered User
 
xXTheLuka1998xX's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Split
Postovi: 353
http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_335453.html
možda ovako nešto?
dobra mašina,ima 5,5 inća,senzor otiska prsta,13 mp kameru,2 gb rama
xXTheLuka1998xX je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2016., 23:38   #669
RF923
Registered User
 
RF923's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2015
Lokacija: Rijeka
Postovi: 41
Citiraj:
Autor xXTheLuka1998xX Pregled postova
http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_335453.html
možda ovako nešto?
dobra mašina,ima 5,5 inća,senzor otiska prsta,13 mp kameru,2 gb rama
Max 5", a i premašuje mu budžet sa pdv-om.

Ja bi išao ili na mi4 ili na mi4c.
__________________
"If you tell the truth, you don't have to remember anything."
RF923 je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2016., 10:44   #670
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Jučer mi frend dofurao prastari Cubot (više se ne sjećam ni koji model, ali je to onaj iz prve serije 'odrona') koji se pali, ali ostaje na Android screenu. Pokušao sam wipe svih podataka i factory reset pomoću "Power" + "Vol -" tipki, ali i dalje ne mrda dalje od toga.
Rekao sam mu neka ga baci u EE otpad.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2016., 12:23   #671
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Mogao si probati putem racunala ubaciti novi rom?

Poslano sa ITT SINCGARS koristeci ACP125F Tapatalk
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2016., 12:28   #672
oxer
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 156
Postoji li kakva lista shopova sa eu warehousom, i kakve su cijene u takvim shopovima u odnosu na kineske shopove? Kupio sam par mobitela od chigona preko Aliexpressa, ali vidim da on vise ne prodaje meizu/xiaomi, pa sad gledam koje su još opcije.
oxer je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2016., 14:52   #673
Pecarosh
Premium
Moj komp
 
Pecarosh's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 148
Citiraj:
Autor oxer Pregled postova
Postoji li kakva lista shopova sa eu warehousom, i kakve su cijene u takvim shopovima u odnosu na kineske shopove? Kupio sam par mobitela od chigona preko Aliexpressa, ali vidim da on vise ne prodaje meizu/xiaomi, pa sad gledam koje su još opcije.
TOP ONE na aliexpressu ima meizu i xiaomi, a to je u biti isti kinez koji prodaje i pod čigon, samo je sad malo odlučio da podjeli ponudu između te dvije "firme"
Pecarosh je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2016., 08:25   #674
saint_s
Premium
Moj komp
 
saint_s's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Next to the Moon
Postovi: 157
Nisam baš pratio temu zadnje vrijeme, a trebao bi preporuku za kineza, tj. dva. Cijena oko 1000kn (svaki) i ako mogu iz EU warehousea bilo bi super. Zasloni 5.5", min 2GB rama i po mogućnosti da vozi 4G. I jedan bi trebao biti bijeli
Vjerojatno se tu da svašta vidjeti, al eto, neki bb za ove pare i zahtjeve.
Thanks
__________________
LG L90 DUAL D410 RECENZIJA

saint_s je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2016., 09:11   #675
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor saint_s Pregled postova
Nisam baš pratio temu zadnje vrijeme, a trebao bi preporuku za kineza, tj. dva. Cijena oko 1000kn (svaki) i ako mogu iz EU warehousea bilo bi super. Zasloni 5.5", min 2GB rama i po mogućnosti da vozi 4G. I jedan bi trebao biti bijeli
Vjerojatno se tu da svašta vidjeti, al eto, neki bb za ove pare i zahtjeve.
Thanks
ZA te pare ja bi uzeo Redmi note 3 al ovdje ima iskusnijih sa kinezima pa nek oni daju svoje mišljenje...ja sam naručio iz alliexpressa preko DHLa (dodatnih 25 dolara) jel onda ide preko engleske i nema pdv i carine...drugačije ne ide...

Zadnje izmijenjeno od: Tvrdi. 27.04.2016. u 09:49.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2016., 09:14   #676
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
Giztop - redmi note 2 ili redmi note 3
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2016., 09:15   #677
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
I za 1260kn Mi4C - 16GB.
flajpan je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2016., 09:28   #678
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Ide li na te Redmije AOSP? MIUI mi se nikako ne sviđa.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2016., 10:54   #679
saint_s
Premium
Moj komp
 
saint_s's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Next to the Moon
Postovi: 157
Hvala vam ljudi svima na prijedlozima.
__________________
LG L90 DUAL D410 RECENZIJA

saint_s je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2016., 11:30   #680
brisani
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: ST
Postovi: 280
Za redmi 3 će sigurno bit gomila custom romova, kao i za redmi 2, samo na redmi 3 treba napravit unlock bootloadera. Nije ni Miui loš, ako smeta launcher instalira se nova, ili sl.
brisani je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2016., 13:03   #681
M.U.P.
Premium
Moj komp
 
M.U.P.'s Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Rijeka - malo iznad :)
Postovi: 372
Pozdrav svima!


bacio oko i ja malo na tu kinu := a obzirom da sam nimalo upoznat sa tom ponudom da pitam malo vas tu koji ste vec doktorirali


najradije bi vas pitao za savjet sto je the best (kolko tolko renomirano, da traje bar godinu dana :=) do nekog cjenovnog ranga do 200injak eura i mozda jedan za 100injak, al vjerujem da su takva pitanja cesta pa cu prosurfat temu prije malo



a prije svega me znima i od kud je najbolje kupovat, kolko vidim neke akcije i ponude su cesto sa gearbesta, recimo ovo cudo sad
http://www.gearbest.com/promotion-20...ecial-584.html


za tih 100eura to se cini nerealno..


sad, koliko imam malo iskustva sa takvim sajtovima i slanjem, nisu bas amazon sta se tice cekanja tako da vas tu molim za savjet di kupujete vi :=



imam naravno dosta pitanja i oko samih mobitela, al o tom potom :=




eh da, u njemackoj sam ako to igra kakvu ulogu..
M.U.P. je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2016., 13:17   #682
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Citiraj:
Autor M.U.P. Pregled postova
Pozdrav svima!


bacio oko i ja malo na tu kinu := a obzirom da sam nimalo upoznat sa tom ponudom da pitam malo vas tu koji ste vec doktorirali


najradije bi vas pitao za savjet sto je the best (kolko tolko renomirano, da traje bar godinu dana :=) do nekog cjenovnog ranga do 200injak eura i mozda jedan za 100injak, al vjerujem da su takva pitanja cesta pa cu prosurfat temu prije malo



a prije svega me znima i od kud je najbolje kupovat, kolko vidim neke akcije i ponude su cesto sa gearbesta, recimo ovo cudo sad
http://www.gearbest.com/promotion-20...ecial-584.html


za tih 100eura to se cini nerealno..


sad, koliko imam malo iskustva sa takvim sajtovima i slanjem, nisu bas amazon sta se tice cekanja tako da vas tu molim za savjet di kupujete vi :=



imam naravno dosta pitanja i oko samih mobitela, al o tom potom :=




eh da, u njemackoj sam ako to igra kakvu ulogu..
Nisam upoznat sa navedenim modelom ali nemoj se nadati da ces ubosti istog po navedenoj cijeni. 20 dnevno, to je skoro pa isto kad nude 1 ili 5 - nema sanse za ubosti.
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2016., 13:22   #683
M.U.P.
Premium
Moj komp
 
M.U.P.'s Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Rijeka - malo iznad :)
Postovi: 372
da da, jasno mi je to, al ako je normalna cijena 150e i to se ne cini puno..
vidim ima i nekih slovenskih shopova koji prodaju i svasta nesto := pa sam izgubljen malo..


usput, koliko vidim na reviewima, slikama i snimkama snimljenim tim mobitelima, unatoc solidnim mpima snimke i slike nisu bas posebno bajne.. jel to slucaj kod svih kineza? stvar drivera il cega vec..?
M.U.P. je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2016., 13:25   #684
Kapica
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Varazdin
Postovi: 108
Citiraj:
Autor M.U.P. Pregled postova
da da, jasno mi je to, al ako je normalna cijena 150e i to se ne cini puno..
vidim ima i nekih slovenskih shopova koji prodaju i svasta nesto := pa sam izgubljen malo..


usput, koliko vidim na reviewima, slikama i snimkama snimljenim tim mobitelima, unatoc solidnim mpima snimke i slike nisu bas posebno bajne.. jel to slucaj kod svih kineza? stvar drivera il cega vec..?
usudio bi se reci da je do drivera da... recimo meni Sony ima najbolje ispeglan aplikativni dio, znaci driver+software za kameru...

kompromis je u pitanju, kad tu te pare u pitanju..
Kapica je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2016., 13:32   #685
M.U.P.
Premium
Moj komp
 
M.U.P.'s Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Rijeka - malo iznad :)
Postovi: 372
yep, svjestan sam toga da

neznam.. gledam malo, razmisljam.. trebao bi i meni neki mob, ovaj stari xcover2 nije bio dobar ni kad je nov bio , i bratu malom bi kupio neki mob, ja nisam neki zahtjevni korisnik (citam vijesti na mobu samo prakticki =), al buraz bi sigurno igrao igrice i gluposti, jbga klinac je := tako da bi njemu sluzili dobro ti kinezi obzirom da su hardverski vrlo mocni jelda..
a meni je prioritet kamera u biti, al mi jasno da se kod kineza necu bas usrecit s tim.. a za takve neke pare (200 - 250e) sumnjam da ima neki solidno brz "brandirani" mob sa dobrom kamerom..


boo
M.U.P. je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2016., 13:32   #686
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Citiraj:
Autor Kapica Pregled postova
usudio bi se reci da je do drivera da... recimo meni Sony ima najbolje ispeglan aplikativni dio, znaci driver+software za kameru...
Ajde mi objasni zašto onda Samsung sa Sonyjevim senzorom radi bolje fotke nego Sony u svojim Xperijama sa tim istim senzorom. Toliko o kvalitetnom Sony softwareu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2016., 13:36   #687
M.U.P.
Premium
Moj komp
 
M.U.P.'s Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Rijeka - malo iznad :)
Postovi: 372
Citiraj:
Autor Kapica Pregled postova
recimo meni

kokose, to je samo covjekovo (neprofesionalno) misljenje

nemojmo u raspravu oko sonya i samsunga, vec samo oko ovih xiaomi, meizu i kojih jos ima
M.U.P. je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2016., 13:36   #688
Kapica
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Varazdin
Postovi: 108
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ajde mi objasni zašto onda Samsung sa Sonyjevim senzorom radi bolje fotke nego Sony u svojim Xperijama sa tim istim senzorom. Toliko o kvalitetnom Sony softwareu.
Ne mogu ti objasniti..
Niti ne mislim.. To je samo moje osobno misljenje, mozda sam i u krivu...
Kapica je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2016., 13:36   #689
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
U krivu si
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2016., 13:42   #690
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
"Hardver" kamere u renomiranim kinezima (xiaomi, hiuawei itd) je u biti dobar za taj cjenovni rang. To dokazuje i update koji poboljšava kvalitetu slike. Sad je vani i neki apk za note 3/pro koji znatno poboljšava sliku. Sami mob ne snima video u 4k ali ide preko google camera app.
Volio bi vidjeti Samsunga, LG, Sonya ili bilo kojeg "renomiranog" androida da radi fotke kao note/3 pro a da košta 180 dolara....nema toga. Nema čak i da uspoređujemo s cijenama kineza u našim dućanima. Za samsunga sa solidnom kamerom (o procesoru i grafici da ne pišem) treba izdvojit 2-3 puta više para....
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na