Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.11.2013., 20:20   #661
ante2
Premium
Moj komp
 
ante2's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,300
Nego recit vi meni, sa cime vozite letece naprave tipa avinjon, eliopter i slicno.
Ja sa misom jednostavno ne mogu (godine letenja su ucinile svoje, navika je navika), pa sam prikopca joystick, a sad razmisljam da spojim i XboX 360 kontroler i da letim sa njim.
Neka sugestija, iskustvo ?

Koji im je vrag bio da stave po difoltu obrnutu y os na joystick-u, od one koju koristi pravi avion ili barem prava simaulacija leta
__________________
MSI Z77 MPower
Intel i5 3570K @4,2GHz, NOCTUA NH-U12S
Gigabyte GTX 1070
DDR3 16GB (4x4GB) 1600Hz Corsair Vengeance
Carbide Series Air 540, Corsair RM750i
CREATIVE LABS X-Fi Titanium-Kingston HyperX Cloud
DELL U2515H
Synology DS413
ante2 je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2013., 21:08   #662
Paxton
Expert from the shadow
Moj komp
 
Paxton's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Sibinj
Postovi: 687
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Normalno igranje bf-a je conquest large, koji naravno uključuje sva moguća vozila na mapi. To što to tebi nije normalno, tvoj problem , ali to je poanta bf franšize - bojno polje - avioni, tenkovi, ifv-ovi, mobile aa, attack chopper, scout chopper, jeepovi, snajperi, medici, supporti, reconi....
Ako ti to ne paše, imaš conquest domination, koji je inf only mod i praši, samo sa takvim stavom, tamo ćeš opet whineat kak te ekipa prelako ubija, budući da ima ekipe koja visi samo na tom modu i kad igraš protiv takvih izgleda kao da igra rambo protiv kermita....
BC2 nije infantry only.
@MAGARAC- probaj Obliteration ako nisi, najslicniji rushu iz bc2.
Paxton je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2013., 23:03   #663
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Citiraj:
Autor ante2 Pregled postova
Ajmooo !!!
Ljudi malo ozbiljnosti

Pa nije ovo BUG-ov forum

Mene mladi jurišnici gaze ko mačiće na autoputu pa se ne zalim na to, jedino šta igri zamjeram je bugljivost, ali boze moj ispeglat ce to (valjda )
ne spominji bug forum uzalud,šta mu fali,uvijek zabavno...to te gaze ti mladi bug-ovci
ma nema baš toliko puno bugova koliko pričate,podnošljivo je,jopis je dao dobre savjete,gasite upnp u ruteru,povećajte napone ili smanjite taktove grafičke i procesora,uvijek update bilo čega
esc je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2013., 00:59   #664
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor BsClocked Pregled postova
@jopis ok,ja sam svoju na originu kupio ti??(vjerojatno na nekom tamo livom sajtu za 30€)Isto tako sam je proda za 6 dana nakon kupnje jer je copy paste smeče nedovršeno izgurano nasilu šta prije od strane smrdljivog EA kojem sigurno više ni lipe nedam...a ti si očito sretnik 1 od milion ljudi kad nemaš bugova i ne ruši ti se ni igra ni serveri (aka "ne laži više ovaj napačeni narod")a da si fanboy pa dobro to je svima jasno ipak je ovo tema od bf 4 tako da se to podrazumijeva,jer da nisi nebi je baš tako hvalio na puna usta u stanju u kojem je sad ,ja se samo nadam da ostali koji zalutaju ode ne kupuj igru odmah i sad i naprave grešku kao nas večina koji imamo problema sa igrom!(Ubuduće te molim da mi ne odgovaraš jer nečeš dobit nikakav feedback od mene.I da "dečec" definitivno sam siguran po tvojim komentarima i načinu kojim se izražavaš da ti mogu biti tata.
Igru preorderao na originu 2mj prije izlaska , premium na jednom keystoreu.
I naravno da je nisam vratio jer, očito nisi u stanju shvatiti, meni igra RADI, bez bugova i crashanja.
Ja nikog ne lažem jer nemam razloga, a to što je pljuvačima kao ti, lakše drobit neartikulirane gluposti, not my problem
Piše se neĆeš, a ne nečeš, smeĆe, a ne smeče, napaĆeni, a ne napačeni, itd..
Fanboy nisam, ali ako želiš dalje vrijeđati, a ne konstruktivno raspravljati, reci, postoje moderatori na forumu ako nisi u stanju bit normalan.
Ne znam kome možeš biti ili jesi tata, ali meni 1000% ne možeš biti ni po kom faktoru.
Nauči se argumentirano pisati, čitati SVE što se piše, ako nisi u stanju, forum nije za tebe, jer vidi čuda, postoje i ljudi suprotnog mišljenja....

Citiraj:
Autor Paske Pregled postova
Daklem da rezmiramo, BF4 u ovom trenutku ima nekoliko bugova ?
Neki imaju problema, a neki ne uopće, kako već rekoh ranije.

Citiraj:
Autor ante2 Pregled postova
Nego recit vi meni, sa cime vozite letece naprave tipa avinjon, eliopter i slicno.
Ja sa misom jednostavno ne mogu (godine letenja su ucinile svoje, navika je navika), pa sam prikopca joystick, a sad razmisljam da spojim i XboX 360 kontroler i da letim sa njim.
Neka sugestija, iskustvo ?

Koji im je vrag bio da stave po difoltu obrnutu y os na joystick-u, od one koju koristi pravi avion ili barem prava simaulacija leta
Letim kao i u ranijim bf-ovima, miš-tipkovnica kombinacijom; imam logitechov joystick, ali letenje u bf-u je arkadno pa je jednostavnije letit na miš+tipke.
Obrnuta os nije problem, imaš u opcijama za promijenit

Citiraj:
Autor Paxton Pregled postova
BC2 nije infantry only.
@MAGARAC- probaj Obliteration ako nisi, najslicniji rushu iz bc2.
Di sam ja napisao da je bc2 inf.only?
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2013., 03:07   #665
M.U.P.
Premium
Moj komp
 
M.U.P.'s Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Rijeka - malo iznad :)
Postovi: 372
Citiraj:
Autor Hrconja Pregled postova
Neznam kako vam se da svađat oko gluposti.

Sami smo si krivi što igramo neoptimizirano smeće prvih 2 tjedna nakon izlaska. Pametna osoba će igru kupit nakom mjesec dana kad stignu 2 patcha.

Igru su izgurali prerano van i svima je to jasno. No bilo koja igra tolikog obujma će na početku imati bugove (navodno Arma3 i dalje ima milijun bugova, npr)
amen na ovo!


ja osobno imam u zadnja 2 dana minimalno crashanja..
imao sam ih prilicno sa 4gb rama, jako cesto se crashalo na loadinzima, pa sam uz uobicajene random crasheve u igri trpio i to + super dugi loadinzi (do 2 min).. ubacio jos 4 gb i ti su problemi nestali, loadinzi nemjerljivo brzi, crashanja na loadinzima vise nema, a u zadnja 2 dana i xx odigranih partija (cq, rush i dom 32 igraca) neznam ako mi se ijednom crashala igra..

komp ispodprosjecan za danasnje pojmove, vrtim na low, igra izgleda odlicno i imam preko 60fpsa..
ostali iz tima imaju opake strojeve i drasticno cesce crasheve.. mislim da su svi redom nvidia tako da i ima neke logike..

dakle - slabija kanta + ati ftw :P


ono sto je meni daleko veci problem od crashanja je stravican netcode, odnosno x smrti kad sam vec 2 metra iza covera..

kako pisu za taj prvi client patch - rjesili su jedan :/ takav bug pa optimisticno cekamo sutra..


o samoj igri ne treba puno govorit, sama cinjenica da ljudi igraju unatoc toliko cestim crashevima govori sama za sebe..
osobno nisam "fps gamer", vec simracer :=, pa imam vec 70 sati igre..
samo mi je to potvrda da mi se kupnja isplatila..
M.U.P. je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2013., 08:36   #666
Ati freak
aka Striko
Moj komp
 
Ati freak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor M.U.P. Pregled postova
amen na ovo!


ja osobno imam u zadnja 2 dana minimalno crashanja..
imao sam ih prilicno sa 4gb rama, jako cesto se crashalo na loadinzima, pa sam uz uobicajene random crasheve u igri trpio i to + super dugi loadinzi (do 2 min).. ubacio jos 4 gb i ti su problemi nestali, loadinzi nemjerljivo brzi, crashanja na loadinzima vise nema, a u zadnja 2 dana i xx odigranih partija (cq, rush i dom 32 igraca) neznam ako mi se ijednom crashala igra..

komp ispodprosjecan za danasnje pojmove, vrtim na low, igra izgleda odlicno i imam preko 60fpsa..
ostali iz tima imaju opake strojeve i drasticno cesce crasheve.. mislim da su svi redom nvidia tako da i ima neke logike..

dakle - slabija kanta + ati ftw :P


ono sto je meni daleko veci problem od crashanja je stravican netcode, odnosno x smrti kad sam vec 2 metra iza covera..

kako pisu za taj prvi client patch - rjesili su jedan :/ takav bug pa optimisticno cekamo sutra..


o samoj igri ne treba puno govorit, sama cinjenica da ljudi igraju unatoc toliko cestim crashevima govori sama za sebe..
osobno nisam "fps gamer", vec simracer :=, pa imam vec 70 sati igre..
samo mi je to potvrda da mi se kupnja isplatila..
Malo si omašio fudball.

Pitaj mrvu, Krvavog, Sonic1984 , itd dal im se ruši .

Od kad su izdali R8 patch opet probleli s rušenjem.

Na R7 je bilo super.

Zašto igraš na low ako ti je sve super? Ne vrti ti se kod snajpanja kad su sve teksture postale tekuce?
__________________
Pošten trgovac : 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10, 11 , 12 , 13 , 14, 15, 16 .
Ati freak je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2013., 13:52   #667
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Dobro pa si nam napisao koje windowse imaš, koje drivere koristiš, igraš preko žičane ili bežične veze, i tak to, znaš, relevantne stvari za pokušat pomoć
Inače, ako nisi probao, 13.11 beta8 radi flawless sa 7970 i bf4
Druga stvar, ekipa te je pitala za oc jer je bf4 prva igra koja extremno iskorištava i proc i grafu, i masu ekipe je skidalo oc dolje za koju stepenicu, upravo zbog toga. I zato je blesavo pitanje 'kako sve druge igre rade' kad sve druge igre nemaju toliku utilizaciju jezgri proca i samog gpu-a.
Obično je velika većina problema, još od doba bc2, pa se nastavilo i sa bf3, lokalni problem, tj do korisnikove konfiguracije - neadekvatni driveri, neupdejtan punkbuster, prestrog firewall, uključen upnp u ruteru, av blokira .exe od igre, neupdejtani windowsi, integrirana zvučna (issue sa realtekicama i punkbusterom), itd., da ne nabrajam sve.
Pa ne znam da li ćeš mi moći pomoći, ali cijenim svaki pokušaj (možda ovaj update riješi neke probleme, baš sad gledam kako se skida):

Imam Win 8.1, x64, originalan, na čisto instaliran, updatean, s originalnim driverima za kompletni hardver (zadnje verzije), drivere grafe sam probao nekoliko zadnjih službenih i zadnju betu (pred par dana sam ju skinuo, iskreno nisam probao osmicu i probat ću ju staviti, hvala na tom hintu), rabim žičanu vezu preko Linksys WRT-a (thomson je samo za prolaz veze van, tj za ukras, upnp onemogućen), WRT je maksimalno optimiziran i nema da nešto možda ide, nego ili ide ili ne ide. Čim se BF4 pokrene, stvar mora raditi. Jednostavno mora. Nemam AV, niti jedan. Firewall na računalu je onemogućen. Mreža je pod NAT-om, no stvar radi sa svim multiplayer igrama poput CoD (sve verzije), Dota2, LoL, HoN, tako da bi trebalo raditi i sa BF4. Valjda

Ovo drugo pitanje, koje zbilja je blesavo a glasi "Kako to da sve druge igre rade?" je postavljeno zato što nemam OC (ni cpu ni vga ni ram), čak štoviše, uz odlično hlađenje koje je ugrađeno, imam procesor koji realtime može izrenderirati čuda sa svim jezgrama, ali gle za BF4 možda nije dovoljno dobar. Također tu je i dual SSD raid 0 koji ima čitanje od skoro 1gb, ali vjerojatno to nije dovoljno brzo za BF4 pa dolazi do false kompresije tekstura huehue. Opet tu je i 7970 koja je donedavno bila jedna od najboljih single gpu grafičkih kartica koje si mogao kupiti i koja nikada nije imala problema s nijednom igrom (čak ni s bf3 koliko sam ga igrao), ali za BF4 sigurno ne valja. Uz sve to, bolje konfigurirano računalo od moga ćeš naći na malo mjesta, jer je računalo uvijek uredno održavano optimizirano podešeno uz pažljivo biranje zakrpi i gotovo svakodnevno čišćenje registryja i HDD-a.

Ma i ako sve to stavimo na stranu, izdati igru koja ima TOLIKO ovisnosti o svemu zbilja nije fer. Ne sjećam se kad je neka igra bila toliko zahtjevna da si zbog nje morao žrtvovati kozu pred ulaznim vratima da te zaobiđe texture splatting i random crashing praktički. S druge strane, shvaćam da moraš nekakvo govno pojesti ako želiš igrati trenutno najbolju i najnapredniju timsku pucačinu koja ima glavu i rep, ali opet ovo govno je ipak malo pregorko Valjda sam odigrao gejmova za duplo veći level nego koji sam sad, ali me uvijek smrzavanje srozalo. Jučer sam updateao punkbuster i radilo je jedno dve vure bez problema, bio sam sretan kao malo dijete, dignuo se dva levela, i taman počne treća mapa i freeze. Danas krećem opet, nema koristi od whineanja.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2013., 14:01   #668
mrva_zg
Premium
Moj komp
 
mrva_zg's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 891
^^
Gle iste stvari su se i meni dešavale i nakon instalacije zadnjh beta drivera i update-a punkbustera jedino jebe zvuk koji nestaje i to samo u tenku i đipu u ostalim vozilima ne.

Da treba ispeglat igru treba ali da je nešto najbolje kaj se može danas igrat je.

Isto tako imap sličnu konfu ko jopis i ja i jedini problem je što nisu optimizirali igru za servere i oni najčešće rade probleme.
Isto tako je igra dosta osjetljiva na gubljenje paketa/ping i ostalo.

Meni se zna dešavat da imam ping 500-900 i ništa a kad mi padne nakon toga na 25 pljus

da zna frustrirat ali ionako treba malo pričekat, da sam kupio za 2 mjeseca igru vjerojatno ništa od ovoga ne bi pisao jer bi radila savršeno a ovako mogu kukat dok to sve ne pokrpaju ali i dalje bum redovito slušo ekipu na ts-u i trčo okolo ko kreten po mapama
mrva_zg je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2013., 14:20   #669
M.U.P.
Premium
Moj komp
 
M.U.P.'s Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Rijeka - malo iznad :)
Postovi: 372
Citiraj:
Autor Ati freak Pregled postova
Malo si omašio fudball.

Pitaj mrvu, Krvavog, Sonic1984 , itd dal im se ruši .

Od kad su izdali R8 patch opet probleli s rušenjem.

Na R7 je bilo super.

Zašto igraš na low ako ti je sve super? Ne vrti ti se kod snajpanja kad su sve teksture postale tekuce?
? sry al ne shvacam.. da pitam nekog dal mu se rusi i da onda shvatim da sto - izmisljam? lazem? da onda shvatim da imam crasheve zadnja 2 dana iako ih nemam? jel vidis da pisem o svom slucaju.. i spomen ostalih iz tima kojima se rusi cesto..
boldao si i odgovarao na jedini dio posta koji je sala i uz kojeg je smajl.. sry, al nisam dosao napisat dojam da se natezem sad.. zasto igram na low? jel to ozbiljno pitas? il namjestas loptu da ti je sutnem natrag u zube?
imam konfu za igranje na low, zato igram na low :rollingeyes: a i "ozbiljni" sam gamer, a svi ozbiljni gameri igraju na low.. toliko je vise koristi od rezanja grafike..
ne, ne vrti mi se kod snajpanja (snajpam 5% sveukupnog igranja, jer nisam statican igrac i ionako je i vise neko previse snajpanja u igri tako da sve da mi se i vrti ne bi mi bio problem)..
nikakve mi texture ne postaju tekuce.. kazem - low + beta driveri i igra radi ko podmazana, crasheva u zadnja 2 dana nisam imao, a ti vjeruj il ne vjeruj, pametuj il ne pametuj, il da idem pitat nekog desetog dal se meni igra rusi? ne znam doduse koji k sam i dosao komentirat kad bi ljudi samo pametovali i u sekundu pocinjali flame kad za to uopce nema potrebe..
M.U.P. je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2013., 14:27   #670
Ati freak
aka Striko
Moj komp
 
Ati freak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor M.U.P. Pregled postova
? sry al ne shvacam.. da pitam nekog dal mu se rusi i da onda shvatim da sto - izmisljam? lazem? da onda shvatim da imam crasheve zadnja 2 dana iako ih nemam? jel vidis da pisem o svom slucaju.. i spomen ostalih iz tima kojima se rusi cesto..
boldao si i odgovarao na jedini dio posta koji je sala i uz kojeg je smajl.. sry, al nisam dosao napisat dojam da se natezem sad.. zasto igram na low? jel to ozbiljno pitas? il namjestas loptu da ti je sutnem natrag u zube?
imam konfu za igranje na low, zato igram na low :rollingeyes: a i "ozbiljni" sam gamer, a svi ozbiljni gameri igraju na low.. toliko je vise koristi od rezanja grafike..
ne, ne vrti mi se kod snajpanja (snajpam 5% sveukupnog igranja, jer nisam statican igrac i ionako je i vise neko previse snajpanja u igri tako da sve da mi se i vrti ne bi mi bio problem)..
nikakve mi texture ne postaju tekuce.. kazem - low + beta driveri i igra radi ko podmazana, crasheva u zadnja 2 dana nisam imao, a ti vjeruj il ne vjeruj, pametuj il ne pametuj, il da idem pitat nekog desetog dal se meni igra rusi? ne znam doduse koji k sam i dosao komentirat kad bi ljudi samo pametovali i u sekundu pocinjali flame kad za to uopce nema potrebe..
Ne pametujem, nego su te pretpostavke glupe.
__________________
Pošten trgovac : 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10, 11 , 12 , 13 , 14, 15, 16 .
Ati freak je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2013., 14:41   #671