Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 20.01.2021., 19:10   #211
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
2 pitanja

Zasto vam je cudno to sto kolega ne zeli da Facebook zna da bari malu iz pekara bez zenine dozvole?

Zasto zalman nije bannan? Svaki drugi post neko izrugivanje.
hash je offline  
Staro 20.01.2021., 21:02   #212
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976












.
.
-->
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova

Drugim rijecima, od kada je svijeta i vijeka, ne moze se biti jeben i posten.
Ili pak može...
Signal npr. ne zarađuje na prodaji "anonimnih podataka" svojih korisnika, već su neprofitna organizacija koja živi od donacija samog osnivača, brojnih anonimusa i onih malo manje anonimnih, poput Elon Muska.

Sada ćeš reći "moš mislit šta će Signal ostati besplatan kad/ako na njega dođe milijarda ljudi", insinuirajući da će Signal prije ili kasnije, morati početi nekako zarađivati mimo donacija.

U tom slučaju, neke od opcija su:
1) oglasi
2) prodaja (jednokratno ili pretplata)
3) prodaja korisničkih podataka interesnim skupinama ili utjecajnim donatorima

Prve dvije opcije, ako uopće zažive, obično isključuju jedna drugu. Netko će bit cicija pa neće htjet platit - gledat će oglase. Ako ne želi to, ima i drugih messengera. Netko će trpit oglase, sa ili bez adblockera. Neki će platit, ili neće - opet ima drugih messengera.

Treća opcija je također mogućnost, jer...nikad ne reci nikad, šta znači ostaje nam povjerenje da neće.
A kada pričamo o povjerenju da neće prodavati naše podatke, baš se pitam kome bi trebalo više vjerovati.
Open-source messengeru koji pokušava biti dijametralna suprotnost "Jewbergu", ili Facebookovoj mašineriji.

Četvrta opcija je najgora, a to je, uz toliko izbora danas koji neće prodavati vašu metadatu, podleći Facebookovoj hobotnici zbog a) neshvaćanja problematike i b) vlastitog komfora, odnosno lijenosti prebaciti se na drugi messenger u par klikova.

Pod a) neshvaćanje problematike, mislim da ljudi ne shvaćaju koje će se stvari dijeliti sa drugim firmama o njima, a koje neće.

Npr. ovo će se dijeliti (navodno, nitko ne zna zasigurno):

Code:
Phone number
Device ID
Location
Transaction data
Product interaction
User identifiers
...da bi se korisniku na Facebook platformi (fejs, instagram) plasirali "bolji" oglasi.

Privatne stvari poput sadržaja poruka i slično se neće (nadamo se) dijeliti, iako se po tom pitanju opet vraćamo na pitanje povjerenja, a članci poput ovih dodatno potkopavaju povjerenje u iste:

1. Hong Kong je nepovjerljiv

2. Italija je nepovjerljiva

3. Indija je nepovjerljiva

4. Kad na sve to nadodamo aferu iz 2017...

Dobijemo rezultat da Wapp do 15.5.2021 odgađa prisilu na nove T&C (1, 2), jer ljudi navodno ne kuže šta se točno mijenja, a to je samo dijelom istina.

Neki ne kuže, neki itekako kuže, i puna im je kapa.

Pogrdno nazivati ljude koji napuštaju Wapp "tinfoil privacy warrior ravnozemljašima" i sl., osim šta je bezobrazno, je potpuno nepotrebno i ne-demokratski (navijaš za demokraciju?).

Ekvivalentno tome bi bilo nazivati ljude kojima ne smeta Wapp-ov business model "javnim, inertnim, beskičmenim kurvama koji se prodaju i ne cijene svoje podatke, radeći tako štetu svima ostalima dajući do znanja firmama da mogu to raditi svima". Ili jednostavno neznalicama.

Tako se možemo flejmati u nedogled.

Osobno, ako imam bolju opciju koja neće prodavati moje podatke, rađe ću nju izabrati, a nije li ljepota upravo u većem izboru danas? Suština konkurentnosti, kompetitivnosti.

Ljudima je teško shvatiti da tu postoji i nešto drugo.
Možda katkad i nije svima do novaca.
Neki se ljudi bore i za neke principe. Poput Snowdena. Muska. "Privacy warriori". Nitko ih nije uputio koliko su neupućeni, a zašto i bi, ipak su oni nebitne nule, ili sigurno imaju neku korist od svojih tweetova. Pokušavaju zaraditi na hypetrainu protiv Whatsappa, mora da je to. Jadan Šećerko, šta sve mora trpit


Pozz od ravnozemljaša altruiste













.
.
Neo-ST je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.01.2021., 21:39   #213
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Svi zaboravljaju da je Brian Acton taj koji je prodao WhatsApp Facebooku, a sad se češlja da je guru za privatnost i gura Signal preko aristokrata digitalnog doba.
Neprofitna udruga koju je preoblikovanjem dobio iz prethodnih učesnika današnjeg Signala je izuzetno pametan potez - sve novce koje namaknu mogu trpati direktno u džep. WhatsApp je izdržao otprilike 4 godine prije prodaje. Pitam se kakav će se trik otkriti za Signal kroz koju godinu, a posebno me zanima rezonancija korisnika u pogledu na današnje stanje

Usput, jedna od firmi koja stoji iza Signala je Twitter. Pogađate kako oni zarađuju - reklamama. Pitanje je vremena kad će se Signal vratiti mami.

Meni se čini mutniji posao nego uvjeti korištenja kod WhatsAppa.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline  
Staro 20.01.2021., 21:54   #214
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Svi zaboravljaju da je Brian Acton taj koji je prodao WhatsApp Facebooku,
Prodao je, da, i vidi šta je još sve izjavio o Facebooku, a posebno o bljedolikom:
https://mashable.com/article/brian-a...w/?europe=true

Tako da, vidit ćemo... za sada "innocent until proven guilty".
Neo-ST je offline  
Staro 20.01.2021., 22:04   #215
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,773
Sve stoji, ali neki potezi prilikom prodaje su odigrani zato, jer Facebook, Twitter, Google, WhatsApp i sl. nisu mogli na drugi način doći do implementacije Signal protokola u svoje servise. Lagano su u pozadini kupovali firme u kojima je radil dvojac zasužan za Signal, tako da sad mogu istaknuti da koriste isti protokol, pa ako je dobro za Signal Foundation, dobro je za i za njih. Jedino kaj za sve njih imamo napretek primjera da se uredno ubacuju u sve i svašta, dok istovremeno koriste svoje platforme za kaj god ih volja. Zasad nema naznaka da se Signal kao aplikacija i protokol probija na sve strane i da se koristi za filanje propagande svih mogućih oblika, a naravno - uvijek postoji šansa, jer nema 100% sigurne stvari. Signal je poveći trn u očima vodećih svjetskih velesila, jer se nažalost koristi i za ilegalne stvari, a posebno je problem kad kao u američkom slučaju sve društvene mreže i prateće aplikacije nude uvid u korespondenciju, tako da FBI što lakše pokupi Trumpove sljedbenike, dok Signal Foundation samo sliježe ramenima, jer nemaju ugrađeni NSA backdoor, niti su u vlasništvu ključa koji skida enkripciju i u roku odmah daje pristup svemu što država traži (1 - 2).

Enkripcija i privatnost su u ovom slučaju dvosjekli mač.
The Exiled je online  
Staro 20.01.2021., 22:22   #216
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor hash Pregled postova
Zasto vam je cudno to sto kolega ne zeli da Facebook zna da bari malu iz pekara bez zenine dozvole?
Zato sto je to definicija psihoze.

Zelim koristiti Facebook, ali ne zelim da Facebook zna da ga koristim. Mozda cak i sizofrenija, zapravo.

No najveci problem je u ovome sto pises. Odakle ta deluzija oko toga da ce Facebook/Whatsapp/tkogod raditi to sto pises?

Ljudi koji prodaju takve zjake su tehnoloski analfabeti, a razumno i nastavno na to, nedostaju im poslovni elementi da uopce razumiju koncept danasnjeg toka podataka na Internetima.

Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Ili pak može...
Ako imas vise od 15 godina, onda ne moze.

Citiraj:
Signal npr. ne zarađuje na prodaji "anonimnih podataka" svojih korisnika, već su neprofitna organizacija koja živi od donacija samog osnivača, brojnih anonimusa i onih malo manje anonimnih, poput Elon Muska.
To je strasno simpaticno.

Gates, Besos i Buffet imaju sijaset neprofitnih organizacija u koje ulupavaju sumanutu kolicinu para. Ispadaju ekstra dobri ljudi (a sasvim je moguce da i jesu), ali to ne rade iz altruizma (koji esencijalno ne postoji kod ljudi), nego zato da bi bili jos bogatiji, ne brini.

Citiraj:
Sada ćeš reći "moš mislit šta će Signal ostati besplatan kad/ako na njega dođe milijarda ljudi", insinuirajući da će Signal prije ili kasnije, morati početi nekako zarađivati mimo donacija.
Tocno to ti i govorim.

Za pocetak ce morat prepisati Javasaluk kod, pa onda odrzavati beskrajno kompleksnu infrastrukturu, a tu par desetaka miliona dolara koje su iztramakali iz "altruizma" nestaje u roku od par mjeseci.

Citiraj:
U tom slučaju, neke od opcija su:
1) oglasi
Da, zarko zelim zakupiti oglase na Signalu, tako da mojoj babi od 90 godina dodje reklama za umjetnu vađejđej, a tebi pelene za inkontinenciju.

Dakle, esencijalno ne razumijes problematiku, jer je prodaja oglasa direktno vezana za tvoju tocku 3. Inace je besmislena i nesvrsishodna za oglasivaca.

Ne znam zasto je to tako kompleksno za razumijeti.

Citiraj:
2) prodaja (jednokratno ili pretplata)
Ponovno kardinalna greska, u oba slucaja. Jednokratno ne ide, jerbo serveri i dalje rade nakon tvoje jednokratne uplate. Pretplata, ponavljam - napravi random anketu koliko bi 100 nasumicno odabranih Fejsbukoida koristilo Wapp da kosta 1 (jedan) dolar (americki) mjesecno. Jedan dolar je novac kojeg malo jacom percepcijom mozes pronaci na bilo kojem vecem parkingu, ili zamjenom 12 PET ambalaza u lokalnom granapu.

Tri do pet. Odgovor na moje gore postavljeno pitanje je tri. Do pet. Nikako sest.

Citiraj:
A kada pričamo o povjerenju da neće prodavati naše podatke, baš se pitam kome bi trebalo više vjerovati.
Open-source messengeru koji pokušava biti dijametralna suprotnost "Jewbergu", ili Facebookovoj mašineriji.
Zato sto nedvojbeno postoji metodologija kojom se ja mogu uvjeriti da ono sto kloniram s Githuba jeste upravo ono na sto saljem podatke? [1]

Citiraj:
Četvrta opcija je najgora, a to je, uz toliko izbora danas koji neće prodavati vašu metadatu, podleći Facebookovoj hobotnici zbog a) neshvaćanja problematike i b) vlastitog komfora, odnosno lijenosti prebaciti se na drugi messenger u par klikova.
Upravo u komforu jeste stvar.

Za 1 posto ulozenog truda u freneticno trazenje aplikacije koja "nece prodavati moje podatke" (sto god to znacilo, jos nisam procitao suvislo objasnjenje te paradigme) mogli ste pronaci lijek za rak i odletjeti na Mars.

Meni WhatsApp na dnevnoj bazi stedi... cekaj, samo da provjerim koliko kosta minuta razgovora mobitelom prema Europi... cca. 105,60 kuna. Cinjenica da me WhatsApp ne kosta nista daje vrlo jednostavnu matematiku. A s vremena na vrijeme, mogu (uz tesku muku, dobar kut, puno svjetla i Photoshop) poslati sliku svojeg penisa nekome. I za uzvrat dobiti malo toplih lazi, ili u nepovoljnijem slucaju, kaznenu prijavu, no to su detalji.

Je li moj ili tvoj mirisni štapić ikada osvanuo, kao privatni (i vrlo mali) podatak igdje od strane WhatsAppa? Nije. Hoce li? Nece. Ima li WhatsApp AI koji zakljucuje da se radi o kornisoncicu i kontekstualno mi podmetne "penis pump" reklamu? Moguce.

Vrijedi li to 105,60 kuna ustede na dnevnoj bazi? Apsolutno!

Citiraj:
(navodno, nitko ne zna zasigurno):
Dakle, svi linkovi koje si poslao u sebi imaju kljucni element - navodno, nitko ne zna sigurno.

Pa cu ti postaviti jos jednom pitanje pod [1].

Citiraj:
...da bi se korisniku na Facebook platformi (fejs, instagram) plasirali "bolji" oglasi.
Ja zelim da ih prodaju i Googletu, jerbo nemam ni Fejsa ni Spejsa, pa smatram da je potpuno nezasluzeno da kada mi vec guraju reklame, ne dobijem one koje bi me zapravo mogle i interesirati.

Citiraj:
Pogrdno nazivati ljude koji napuštaju Wapp "tinfoil privacy warrior ravnozemljašima" i sl., osim šta je bezobrazno, je potpuno nepotrebno i ne-demokratski (navijaš za demokraciju?).
Navijam protiv licemjerja.

Bolje da ti ne kazem sto mislim o Facebook psihijatriji.

Osobama koje imaju "prijatelje" i vabanque plasiraju tim istim "prijateljima" sto su jeli, pili, jebali i gdje su bili, te vjerno ocekuju reakcije u obliku lajkova ili komentara. Od svojih "prijatelja". [2]

Procitaj gornji paragraf jos jednom, vrati se 20 godina u proslost, duboko udahni, onda procitaj jos jednom, i zapitaj se samo je li to za otvoreni ili zatvoreni odjel psihijatrije.

Spike "ali to mi je sansa da se povezem s davno izgubljenim prijateljima iz OŠ Anke Butorac, kako li smo samo lijepo izvodili u višeglasju "Uz marsala Tita, junackoga sina, nas nece ni privacy smest" je na razini susreta sa starim drugom tokom setnje gradom, i uz prolazno razmjenjivanje diskursa "e, di si stari, nisam te vidio 100 godina, kako je; evo dobro, gura se, a ti; a ide, zena deca posao; e, moramo na kavu jedan dan; obavezno, javi se; bok; bok" (ubaci Doplerov efekt za dodatnu dramaturgiju), a svi znamo kakva je to demagogija.

Jasno, Jewberg je napravio posao desetljeca, motiviran time da se domogne malo mlade domovske pičetine, poslovicno nanjusio dobar poslovni model, te zaista postoje ljudi koji vjerojatno profesionalno koriste takvu platformu, da bi ove gornje psihijatrije navabili na to da im - donesu pare.

A kako nas dragi Jewberg ipak nije altruist, a sasvim moguce da se i on ucipio u Signal praonicu (i ponovno - chapeau do poda za sve!), onda on zeli od tih Facebook profesionalaca uzeti novac, a oni pak ne zele da njihov novac ode uzalud, i tu se vracamo na pocetak - ti bi jako volio svoja prava, ali ne bi volio nikakve obaveze.

Pa i ja bih volio da mogu pokupiti RTX 3080 GT Turbo i to cetri komada da mi se deep fakeovi vrte u realtimeu a ne da moram cekati render, ali jebiga, to kosta. Zamisli.

Citiraj:
Ekvivalentno tome bi bilo nazivati ljude kojima ne smeta Wapp-ov business model "javnim, inertnim, beskičmenim kurvama koji se prodaju i ne cijene svoje podatke, radeći tako štetu svima ostalima dajući do znanja firmama da mogu to raditi svima". Ili jednostavno neznalicama.
I jos cu te jednom pitati, ponavljajuci se ne znam koji puta - koje to podatke, i kako ti je time bila nanesena bilo kakva steta. Hvala.

Ne moras mi davati linkove, slobodno podijeli svoje iskustvo.

Citiraj:
Osobno, ako imam bolju opciju koja neće prodavati moje podatke, rađe ću nju izabrati, a nije li ljepota upravo u većem izboru danas? Suština konkurentnosti, kompetitivnosti.
Jasno ko dan. Samo sto svi WhatsApp egzodusičari prakticiraju [2], pa onda ti ta lamentacija pada u vodu.

Citiraj:
Možda katkad i nije svima do novaca.
Svima je uvijek sve iskljucivo radi novca.

Zato i ne zele placati WhatsApp n dolara mjesecno.

Citiraj:
Neki se ljudi bore i za neke principe. Poput Snowdena. Muska. "Privacy warriori". Nitko ih nije uputio koliko su neupućeni, a zašto i bi, ipak su oni nebitne nule, ili sigurno imaju neku korist od svojih tweetova.
Ilonka salje toliko telemetrije sa svojih Tesla da je Fejsbuk prema njemu Fort Knox privatnosti. Ta ista Ilonka prdne na Pticici, poronda dionice Tesle koje se magicno pokupuju prije nego sto mozes izreci "zlocesti Jewberg krade moje podatke" i onda ih podigne tri dana kasnije novom mudrolijom.

Da, BTW, ponovno ta ista Ilonka, dusa od covjeka, gdje se sljakeri koji ljepe Tesle Drvofiksom raspadaju od posla i iz nekog razloga nisu multimiljarderi. Go figure...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline  
Staro 20.01.2021., 22:24   #217
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Prije svega, ja sam jedan od najistaknutijih forumskih trolova, i unatoc postovanju kolege zalmana, ljubazno molim da mi se ne otima primat.
Iskrene isprike
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
No, vezano za temu, ti si, bojim se, ozbiljno zabrijao, i zivis u nekom svom paranoicnom svijetu. Da ti skratim, ako ti netko zeli napakostiti, a ima 5.000 €, nece si pomoci tako da kupit tvoje "privatne podatke" (sto god to znacilo), nego ce uloziti 500 € da te decki iz kvarta pretvore u ateista, a za ostalih 4.500 € ce kupiti kutiju Fuente&Fuente Opus X i finu cugu po zelji te iznajmiti neku targu da moze gledati dok to rade.
Da sad je 5000 eura,cisto za usporedbu, slikovni primjer kao moji drugi postovi, DNA sekvenciranje je prije 20.god kostalo 2 milijarde$ sad kosta 300$

Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Cudi me da ti pise da se bavis softverom na neki nacin (ili je to samo dobro plasirana varka malog Marka) a ne razumijes zaista bjelodane osnove - stvari o kojima ti pricas se ne kupuju zbog pakosti, nego da bi 5.000 € pretvorio u 50.000 €. YMMV.
Da bas zato sam i zabrinut, vidio sam duplo vise plaintext i base64 passworda nego saltova i hasheva, "anonimiziranih" podataka iz kojih izvucem apsolutno sve. Tocno znam kako se drugovi Indijci brinu o sigurnosti podataka, o kartici CSVu i expiriy u log fileu, zaboravljenoj autentikaciji na apiju i slicno. Hail PSD2...

Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Prije svega, sve ono sto vas ravnozemljaske tinfoil privacy warriore muci je cinjenica da bi koristili Vocap za djabe, ali ste jako ljuti jer "vase poruke netko cita". I to bas *tvoje*. A kada bi trebao platiti dolar za mjesecno koristenje Vocapa, stiso bi se jace nego hamburger u dostavi. Siguran sam da Jewbergu na milijardu korisnika tih 12 milijardi novaca godisnje ne bi uopce smrdilo ili bi ga bolio obrezani penis da se bavi preprodajom hasheva.

Jer psihoza u koju vjerujete, a to ti je maestralno poentirao zalman, je da vi imate *pravo* koristiti stvari, ali nemate nikakve obaveze. A kad se ukine monetarna obaveza, onda dolazimo do toga da imatelj platforme koju koristis za djabe ne predstavlja esenciju altruizma, nego zeli od tebe zaradjivat novac, posredno. I onda fino upakuje bazu, ti se dopkas o restoranima, a ako nemas adblock, serviraju ti se reklame s restoranima. Uopce ne vidim sto je tu intrinzicno lose.
Nije tin foil, znam da mi se poruke ne cita osim sa sudskim nalogom, reklame mi uopće nisu problem, dapace zelim targetirane reklame al da budu cak malo pametnije . Problem je kvalitetno upravljanje i dostupnost osobnih podataka koja je na niskoj razini. U EU smo mrvu zaštićeniji zbog GDPR-a ali i dalje puno toga nije na razini.

Na dio o zaradi, zasto onda ti servisi ne daju opciju, kao sto neke aplikacije daju, Oces koristit free verziju i "platit" koristenje svojim osobnim podatcima/reklamama, ili ces platit xx mjesečno i nećemo prikupljati podatke? Cambridge analitika je pokazala glavni problem dostupnosti podataka bilo kome. Zasto ne dobivamo redovne izvještaje kome su prodani nasi osobni podatci, pa da barem bude transparentno, pa da bar znam koji mjesec mi je HDZ il SDP platio koristenje instača, da i od njih imam nešto.

Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Drugim rijecima, od kada je svijeta i vijeka, ne moze se biti jeben i posten. Zaista mislis da kada miljardu ljudi bude zajahalo [aplikacijaPoZelji], da ce oni koji placaju infrastrukturu i development za istu, u maniri Alije Sirotanovica reci - dajte mi jos vise usera, ja sam tu da vas suznje. Iste one suznje, pacenike za privatnosti, koji na Fejsovima objavljuju vise intime nego djevojke na Onlyfansu.
Neupitno i sasvim ok da se usluge plate, ali malo transparentnosti i resprekta prema korisnicima i onima koji donose precious moneyz...


Disclaimer, ja jos ne smatram da je situacija toliko gadna, ali sam siguran da ide u losem smjeru i potrebno je malo revolta prema korporacijama da se trgnu malo jer treba postaviti granice.

EDIT: samo jos dodatni disclaimer:Bubbu ne smatram trolom. Dapace koliko god se "trudio" biti uvijek ima argumentiranu i konstruktivno raspravu, netipicnu za trolove, sa zdravom dozom sarkama

I službeno odustajem od teme, dosadilo mi je Samo sam na slikovit nacin htio prikazati u kojem smjeru sve ide, ali se moje rijeci shvacaju malo predoslovno...

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 20.01.2021. u 23:10.
OuttaControl je offline  
Staro 20.01.2021., 22:49   #218
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Ilonka salje toliko telemetrije sa svojih Tesla da je Fejsbuk prema njemu Fort Knox privatnosti.

Ovo je zapravo vrlo točno, a proglašavat Muska privacy warriorom je dokaz koliko su ljudi neupućeni u ovu tematiku.
Toliko tragova ostavljamo svaki dan koristeći modernu tehnologiju da stvarno nema smisla pričati o bilo čemu vezano za anonimnost i privatnost.

Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
I jos cu te jednom pitati, ponavljajuci se ne znam koji puta - koje to podatke, i kako ti je time bila nanesena bilo kakva steta. Hvala.
Nemoj to pitati, odgovor (suvisli, a ne floskulu) nećeš dobiti i običan si trol i provokator.
Lijepo ti je ranije objašnjeno da možeš imati probleme sa bivšom curom koja će kupiti "negdje" tvoje "neke" privatne podatke i "nešto" napraviti.
zalman1 je offline  
Staro 21.01.2021., 00:14   #219
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Iskrene isprike
Mozes se ti ispricati, ali moje srce zauvijek je povrijedjeno...

Citiraj:
Da sad je 5000 eura,cisto za usporedbu, slikovni primjer kao moji drugi postovi, DNA sekvenciranje je prije 20.god kostalo 2 milijarde$ sad kosta 300$
Mozda je kasno, ali ne kuzim kakve veze ima jedno s drugim...

Citiraj:
Da bas zato sam i zabrinut, vidio sam duplo vise plaintext i base64 passworda nego saltova i hasheva, "anonimiziranih" podataka iz kojih izvucem apsolutno sve. Tocno znam kako se drugovi Indijci brinu o sigurnosti podataka, o kartici CSVu i expiriy u log fileu, zaboravljenoj autentikaciji na apiju i slicno. Hail PSD2...
OK, ovo su samo lose programerske prakse, pa ponovno ne vidim kako smo s teme privatnosti dosli na ovu.

Citiraj:
Nije tin foil, znam da mi se poruke ne cita osim sa sudskim nalogom
Pa no, sto nas onda zajebavas a dobri smo si?

Citiraj:
Na dio o zaradi, zasto onda ti servisi ne daju opciju, kao sto neke aplikacije daju, Oces koristit free verziju i "platit" koristenje svojim osobnim podatcima/reklamama, ili ces platit xx mjesečno i nećemo prikupljati podatke?
Zato sto ce se 7/5 korisnika radje jebati u dupe nego platiti nesto za sto oni smatraju da im pripada zacecem. Super simple stuff.

Citiraj:
Na stranu da Cambridge analitika je pokazala glavni problem dostupnosti podataka bilo kome. Zasto ne dobivamo redovne izvještaje kome su prodani nasi osobni podatci, pa da barem bude transparentno, pa da bar znam koji mjesec mi je HDZ il SDP platio koristenje instača, da i od njih imam nešto.
Sve ove price imaju problem u tome sto im je ishodiste premise potpuno pervertirano.

Tvoji "osobni podatci" objavljeni su OD TEBE na necijoj PRIVATNOJ PRCIJI. Mozete li si to, ljudi dragi, utuviti u glavu? Problem privatnosti polazi od cinjenice, kako je sizofreno zakljucio netko u onom postu na vrhu stranice, da bi ti vrlo rado volio objelodaniti svojim "prijateljima" na Fejsu kako volis da te djevojka mlati listovima kelerabe po golom dupetu dok gledate apšisale VHS snimke Izdanaka iz opaljenog grma, ali ti je grozomorna pomisao da hash te informacije, bez tvog imena i prezimena, dospije u ruke BSDM sex shopa koji bas tebe zeli targetirati kao svojeg sudjenog kupca.

Citiraj:
Neupitno i sasvim ok da se usluge plate, ali malo transparentnosti i resprekta prema korisnicima i onima koji donose precious moneyz...
Vec gledam Marka kako tare suze Franklinima nad teskom sudbom tvojeg hasha.

Citiraj:
Disclaimer, ja jos ne smatram da je situacija toliko gadna, ali sam siguran da ide u losem smjeru i potrebno je malo revolta prema korporacijama da se trgnu malo jer treba postaviti granice.
9/10 Gaussa Facebook korisnika dokazuje da je svijetu potreban ozbiljan reset. Ali to je vec filozofska tematika.

Citiraj:
Bubbu ne smatram trolom. Dapace koliko god se "trudio" biti uvijek ima argumentiranu i konstruktivno raspravu, netipicnu za trolove, sa zdravom dozom sarkama
Gade. Ovo je vec udaranje ispod pojasa, raznjezit ces me - ali neces razbojnice!

Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
Toliko tragova ostavljamo svaki dan koristeći modernu tehnologiju da stvarno nema smisla pričati o bilo čemu vezano za anonimnost i privatnost.
Upravo tako. Realno, ne moras, ali za zadrzati adekvatnu dozu komfora, daleko te manje kosta "gubljenje privatnosti" nego trosak i neminovni gubitak komfora.

Citiraj:
Lijepo ti je ranije objašnjeno da možeš imati probleme sa bivšom curom koja će kupiti "negdje" tvoje "neke" privatne podatke i "nešto" napraviti.
Ah, klasicna "jedan covjek i jedna zena" prica, da, da...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline  
Staro 21.01.2021., 00:23   #220
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976