Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.08.2008., 08:39   #1081
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Velikus Pregled postova
hocu reci, ddr je skuplji od ddr2, takodjer pata hardovi su dosta skuplji od sata...
zasto?
Nazalost, cijena nema nikakve veze s tehnologijom. Jasno da je skuplje kad je proizvodnja i ponuda bitno manja.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2008., 09:09   #1082
Pippincro
Premium
Moj komp
 
Pippincro's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Čakovec
Postovi: 616
Citiraj:
Autor hello! Pregled postova
Katastrofa! Grdo vas je čitat, svi ste pametni i svi ste super složni kad treba pljuvat po ekipi što radi po centrima i centrima kao takvima.
Pozdrav i hvala na lijepim rijecima.
Nebi li bilo lijepo predstaviti se, da vidimo koji "trgovacki velikan" se krije iza ovog mastovitog nicka? Pa uostalom ove forume nitko ne cita pa nema bojazni od neceg nezeljenog, zar ne?

Reci cu samo jedno, sto sam i napisao na topicu o garancijama jednom vasem kolegi (koji kao trgovac, serviser, stavec u hgspotu tupi iste stvari kao i vi) -
Vidimo se za par godina kad dodju zakoni iz EU.



@Kristijan_7
Postovi top kvalitete, samo radi takvih ljudi se isplati posjecivati ovaj forum.
Pippincro je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2008., 09:13   #1083
Misek_Chipsy
Someone :D
Moj komp
 
Misek_Chipsy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: kk
Postovi: 332
__________________
Svi uređaji rade na bijeli dim...kada dim izađe,uređaj više ne radi!
Misek_Chipsy je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2008., 09:20   #1084
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Pippincro Pregled postova
Vidimo se za par godina kad dodju zakoni iz EU.
Nemoj se necemu posebnome nadati, zakoni su nam jako slicni. Nece biti vecih promjena.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2008., 09:26   #1085
Pippincro
Premium
Moj komp
 
Pippincro's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Čakovec
Postovi: 616
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Nemoj se necemu posebnome nadati, zakoni su nam jako slicni. Nece biti vecih promjena.
bit ce itekakvih promjena s dolaskom stranih igraca na nase trziste i u primjeni samih zakona (a ne serifskog tumacenja kako je to danas).

Kupcima ce se posebice dopast onaj o povratu robe u roku 30 dana od datuma kupnje ako je nezadovoljan proizvodom.

Mozda u mom postu nije dobro specificirano ali se podrazumijeva da cemo s uvodjenjem tih zakona uci u EU
Pippincro je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2008., 09:26   #1086
Misek_Chipsy
Someone :D
Moj komp
 
Misek_Chipsy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: kk
Postovi: 332
takodjer odgovor na Hello! -ov post
Ovako...vodit firmu ne znaci vodit firmu,stavit cjene i bmk... ZNAM koje su nabavne cjene svega ovog sto se po ovim ducanima prodaje i ZNAM kolika je zarada pri tome. A pratit trnutno stanje i davanje boljih ponuda je dio marketinga i ono sto STE VI duzni napraviti kako bi privukli kupce..ako ste skuplji, imat cete manje musterija,jer ce iste privuc "jeftiniji s istom robom". Dakle ako ONI mogu davat robu po toj cijeni i jos imat -karikiram- 50%!!!!!! zarade od toga.ne shvacam zasto bi trebalo biti drukcije...tome i sluzi marketing...ako je nabavna cjena previsoka,a uglavnom nije, ima drugih dobavljaca. MENI osobno se VISE isplati kupovat NOVU robu s ebay-a i novo,sa garancijom,zapakirano te PLUS postarina i jos me ispadne dosta jeftinije nego kod "domacih velikana",
dakle... slozili bi se samnom, TU nesto NE stima....ako mogu u MALOPRODAJU izvana i s postarinom na malo ispast jeftinije nego kupit ovdje robu koju vi uzimate po nabavnoj veleprodajnoj cijeni i paketirano.....onda stvarno neznam ko tu koga J********, i da upoznat sam donekle s time kako funkcionira trgovina info opreme kod nas....

a Vodit Veliku tvrtku uspjesno zahtjeva dosta posla i truda te osoba mora biti u stanju to vodit....te tamo mora biti osoba koja to moze, sad ne podcjenjujem Vase mogucnosti,ali zasto vodit nesto sto neide? Manji ducani,jeftiniji ce doslovno ubit,a trebat ce se brinut samo o reklami

Sad jedna bitna stavka...samnjiti zaradu PO komadu,dati jako pimamljive cjene (isti djelovi po konkurentnim cjenama) i privuci time PUNO vise musterija i zaradit kolicinski vise nego pojedinacno.....

trgat se za zaradu na pojedinom artiklu jer je mali promet....pa onda nemojte povecavat prihod dizanjem cjena nego proradite na povecanju prometa....
dalje sam sve rekao...

NHF i do citanja.

edit:
http://www.nabava.net/trazilica.php?q=logitech+g9
samo primjer...u protisu imaju nesto manje od 50% zarade na ovom artiklu prema nabavnim cjenama. Koliko ima onda HGSpot u kojem je cjena 20% visa ?Ili npr u formelu di ISTI artikal kosta 50%!!! vise??? Zarada 100-150%
pa kog onda ko tu ?????
i sta mislite di cu to kupit sad?

a samo radi usporedbe...
NOVI ZAPAKIRAN:
http://cgi.ebay.com/Logitech-G9-Lase...QQcmdZViewItem

45$ = 220kn !
(nevazno sto ce konkretni salje samo u US,ista cjena je i za worldwide i postarine 100kn uvrh glave) i to je opet maloprodaja i IMA zarade.

a ni u ducanima nije nesto puno veca cijena, cca 320-400kn max...
__________________
Svi uređaji rade na bijeli dim...kada dim izađe,uređaj više ne radi!

Zadnje izmijenjeno od: Misek_Chipsy. 27.08.2008. u 09:39.
Misek_Chipsy je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2008., 10:13   #1087
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Pippincro Pregled postova
bit ce itekakvih promjena s dolaskom stranih igraca na nase trziste i u primjeni samih zakona (a ne serifskog tumacenja kako je to danas).

Kupcima ce se posebice dopast onaj o povratu robe u roku 30 dana od datuma kupnje ako je nezadovoljan proizvodom.

Mozda u mom postu nije dobro specificirano ali se podrazumijeva da cemo s uvodjenjem tih zakona uci u EU
Strani "igraci" su davno tu. A njihova interna pravila (posebno jamstvena) su puno gora za kupca nego nasi zakoni. BTW, u kojim to zemljama EU je takvo sto definirano zakonom?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2008., 11:27   #1088
Melani
Banned
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: doma
Postovi: 964
ma zakoni su dobri samo kaj ih se nitko ne pridržava,a pogotovo nam fali stričekof inspektora da rade svoj posel tak kak bi trebalo,a i neki su lako potkupljivi...
Melani je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2008., 11:35   #1089
Pippincro
Premium
Moj komp
 
Pippincro's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Čakovec
Postovi: 616
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Strani "igraci" su davno tu. A njihova interna pravila (posebno jamstvena) su puno gora za kupca nego nasi zakoni. BTW, u kojim to zemljama EU je takvo sto definirano zakonom?
Ovo za interna pravila se nebih slozio, a u drugom dijelu posta imash pravo.

EU daje zakonsko pravo na vracanje u roku 7 dana (sto kod nas josh uvijek nije slucaj osim za webshopove) ako je kupac nezadovoljan robom, s time da u tu pricu ulaze veci vanjski lanci koji ce zasgurno doci ovdje (i ne na nacin kako su sad prisutni) koji onda daju svoje pravo na povrat robe u roku 30 dana (moze i webshopovi s direktnom dostavom u cro, a sigurnijim rjesavanjem garancija nego je to trenutno slucaj).
Jel ce to donijeti promjena? Uz cijene, vece centre (metro efekt), nize cijene i takve garancije sigurno hoce.
Vemil, Hgspot, Links i josh rijetko tko ce opstati, dok ce svi manji (lokalni) dealeri imati josh vecih problema i lijepo moci zatvoriti svoje poslovnice a ne dolazit jaukat ovdje kako im je tesko i sta ne kupujemo kod njih po 50% vecoj cijeni.


Citiraj:
Autor Melani Pregled postova
ma zakoni su dobri samo kaj ih se nitko ne pridržava,a pogotovo nam fali stričekof inspektora da rade svoj posel tak kak bi trebalo,a i neki su lako potkupljivi...
jep, slazem se. Zakoni su oke ali ima previse tumaca zakona u obliku servisera i vodja poslovnica koji onda mogu muljat kupca po brojem 2. (iz helo posta) kako im god pashe. U tome je problem.


edit. Ups - ja usao u garancije i zakone a ovdje je bilo price o educiranosti radnika u informatickim shopovima. argh
Pippincro je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2008., 12:10   #1090
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Pippincro Pregled postova
Ovo za interna pravila se nebih slozio, a u drugom dijelu posta imash pravo.
Ovo govorim iz prve ruke kao partner / ovlastena osoba za IBM, Dell, HP, Lexmark, EMC i jos neke druge firme u zadnjih skoro 20 godina.

Niti jedan od njih nema jaca jamstvena prava nego ona sto su definirana u nasim zakonima. Vecina ih ima bitno losija.

Citiraj:
Autor Pippincro Pregled postova
EU daje zakonsko pravo na vracanje u roku 7 dana (sto kod nas josh uvijek nije slucaj osim za webshopove) ako je kupac nezadovoljan robom,
Nije zakon EU, vec samo zakon u par zemalja (i to jako specificno odredjen, nije opci).

Citiraj:
Autor Pippincro Pregled postova
s time da u tu pricu ulaze veci vanjski lanci koji ce zasgurno doci ovdje (i ne na nacin kako su sad prisutni) koji onda daju svoje pravo na povrat robe u roku 30 dana (moze i webshopovi s direktnom dostavom u cro, a sigurnijim rjesavanjem garancija nego je to trenutno slucaj).
To je jedino efikasno rjesenje. BTW, to polako ulazi i kod nas.

Citiraj:
Autor Pippincro Pregled postova
Jel ce to donijeti promjena? Uz cijene, vece centre (metro efekt), nize cijene i takve garancije sigurno hoce.
Takve stvari obicno povecavaju cijene, nazalost.

Citiraj:
Autor Pippincro Pregled postova
Vemil, Hgspot, Links i josh rijetko tko ce opstati, dok ce svi manji (lokalni) dealeri imati josh vecih problema i lijepo moci zatvoriti svoje poslovnice a ne dolazit jaukat ovdje kako im je tesko i sta ne kupujemo kod njih po 50% vecoj cijeni.
Upravo ce gore navedeni opstati jer se ne baziraju samo na IT-u, koji je jako problematicna grana zbog stalnih promjena asortimana, niskih zarada i velikih tehnicko - korisnickih zahtjeva.

Citiraj:
Autor Pippincro Pregled postova
jep, slazem se. Zakoni su oke ali ima previse tumaca zakona u obliku servisera i vodja poslovnica koji onda mogu muljat kupca po brojem 2. (iz helo posta) kako im god pashe. U tome je problem.
Nije na njima da tumace zakone.

Citiraj:
Autor Pippincro Pregled postova
edit. Ups - ja usao u garancije i zakone a ovdje je bilo price o educiranosti radnika u informatickim shopovima. argh
Istina. No, ako zelite jeftinu robu, ne ocekujte da je prodavac dobro placen.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2008., 12:28   #1091
Pippincro
Premium
Moj komp
 
Pippincro's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Čakovec
Postovi: 616
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Nije zakon EU, vec samo zakon u par zemalja (i to jako specificno odredjen, nije opci).

Ne, jako sam siguran da je u pitanju bash opci zakon EU, koji su onda i ostale zemlje (sad i Hrvatska) polako usvojile u svoje zakonike.

Budem probao iskopati link kasnije.
Pippincro je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2008., 12:55   #1092
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Pippincro Pregled postova
Ne, jako sam siguran da je u pitanju bash opci zakon EU, koji su onda i ostale zemlje (sad i Hrvatska) polako usvojile u svoje zakonike.

Budem probao iskopati link kasnije.
Probaj, informacije koje ja imam su stare cca godinu dana.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2008., 13:45   #1093
Gradjanin
Premium
Moj komp
 
Gradjanin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Livingrad
Postovi: 538
Citiraj:
Autor hello! Pregled postova
Kenjate po tim ljudima nepotrebno..(namjerno nisam rekao bezveze) pre skupo bi bilo da imate stručne ljude i 2000 kvadrata dućan s ovim cijenama koje su sada..propali bi..no sekira me što ja znam da nebi kada bi svi mi išli tamo i s takvim višim cijenama, a tada bi imali i ljepi dućan i mrak ljude no to nitko neće platiti pa stoga licemjerje koje nalazim na ovom sticky-u me natjeralo da napišem nešto..
Glavno pitanje koje mi je u glavi dok pišem ovo je - Za koga da oni tamo zaposle stručne ljude? - to bi bila i nit mojeg gunđanja..

Samo sam htio da razmislite kada slj. put nađete dimnjačara na info pultu informatičkog centra i da kažete možda sam i ja dijelom kriv zbog toga što nema nikoga tu da ga pitam za savjet..
onak, gluposti meljes. za sve su si krivi sami trgovci. gramzljivi i pohlepni nesposobnjakovici koji su ko zna kako dosli do novaca potrebnih da otvore ducan, pa sada prevelikim marzama pokusavaju nametnuti zaradu koju bi ostvarili kada bi si dali truda da malo bolje upoznaju to s cime rade. to nije samo primjer za IT ducane.

pogotovo je jasna situacija oko malih i velikih igraca citaj firmi. neki znaju tko koga voli, tko ciju ruku ljubi, i tko se guzi pred kime. jasna situacija, i ako nisi u njoj, niti nemozes napredovati, vec eventualno mozes probati pobrati mrvice sa stola prodajuci komadno grafu prosjecnom 'rvatskom korisniku koji se zbraja oko sto kuna gore dole. ali da ces dobiti opremanje skola, tvrtki ili neki veci posao...e neces . pa nemre svatko prodavat skolama kompove realne vrijednosti 3k kn za osam

s time je i povezan bezobrazluk i nekultura koja vlada u IT ducanima. nekome tko radi miljunske poslove, i pere lovu ekipe preko toga, ne pada na pamet imati nekog strucnjaka koji zna koliko vrijedi njegovo znanje. takvoga zasigurno gazda ne treba. on treba upravo dimnjacara, koji ce odsjediti/stajati svojih osam sati, i obaviti ce onaj dio koji javnost mora vidjeti. ducan picek opreme u kojem bi se lako moglo i perje prodavati.i hebe mu se za neke s pce foruma, koji gundjaju kako je usluga negdje losa, kad je maloprije potpisao opremanje deset skola i fakulteta novim picekima.

Citiraj:
Autor Velikus Pregled postova
ko im je kriv kad naruce npr 10.000 MS napajanja pa ne mogu prodat pa nabiju cijenu i zele ti ga uvalit pod svaku cijenu da se rijese zaliha...

rekao bih da nema apsolutno nikakve razlike u (istim) proizvodima koje mozemo kupiti u
hgspotu,vemilu,linksu ili nekoj knjizari...

jer ne proizvode oni tu robu.

isto mi nije jasno kad netko kaze "sto god kupim u hgspotu je nekvalitetno sranje"

npr.
"ja bi ovo"
a oni: "eh, kaj je danas utorak?... šljaaaa, nemamo to danas, al imamo ovo, to je super turbo ultra intercooler logaritam od 54 po bazi e"
ma da bar naruce 10k komada.zalosno je kaj u ducanima ima jedan primjerak..i to u vitrini raspakiran..sretan je kupac kad dobije neotpakiranu robu, ili je nemora cekati na isporuci iako je na webu ona dostupna.a ponuda je ionak prejadna, i osuden si na ono kaj ti oni nude. kupljeno i nabavljeno na stranim akcijama ciscenja skladista, a tu prodavano kao zlato.

najgore je kaj se svi ti ducani, a pogotovo ducancici natjecu tko ce kome srezati cijenu, dok se veliki igraci sve vise odlucuju za alienware kombinaciju. nabijaju i drze cijene znajuci da ovdje zive ovce koje ce kod njih dolaziti jer su vidjele zilion oglasa te tvrtke koja si ih je u stanju platiti. i platiti kat robne kuce ili pol malog kvarta za svoje potrebe. to kaj se poslije kupac uvijeri da je to vecinom fasada, da brige oko kupaca nema, da je nestrucnost cak i veca od manjih usko specijaliziranih ducana, kog briga. on je uvalio komponente, sve reklamacije salje na help-desk u kojem pretezito sjede mulci i kreteni, za koje ionako gazda zna da kad ih kupac vidi, ili jos bolje i progovori s njima,okrenuti ce se , progutati ce gorku kuglu nezadovoljstva i pobjeci ce glavom bez obzira.

a sankcije? buahaha...ta rijec ionak nije u hrvatskoj gramatici. kazne? to je rezervirano za male obicne ljude. gulikoze su cjepljene od kazni u lijepoj nasoj. stoga i vlada ovakva anarhija u ducanima. bilo koje vrste. jedino kaj bi bilo oke, da kad vec tulipani rade u IT ducanima, da to sve zamijene naperlitanim kokicama poput onih u buticima. eto gulikoze, novi pristup...kokice nek prodaju piceke...kom nije jasno na koliko Mhz kuca picekovo srce, nek poprica s prsatim dekolteom iza pulta...jedino kaj bi tada bilo jako punooo reklamacija...pretezito nevaznih, no ionak ni sada kad su vazne se ne rjesavaju...

Citiraj:
Autor Pippincro Pregled postova
bit ce itekakvih promjena s dolaskom stranih igraca na nase trziste i u primjeni samih zakona (a ne serifskog tumacenja kako je to danas).

Kupcima ce se posebice dopast onaj o povratu robe u roku 30 dana od datuma kupnje ako je nezadovoljan proizvodom.

Mozda u mom postu nije dobro specificirano ali se podrazumijeva da cemo s uvodjenjem tih zakona uci u EU
kada bi se imalo ugledali kako je trgovina poslozena vani, kakav je odnos kupac-prodavac, kako se definiraju cijene i kakve su akcije,ovo nebi bio ovakav texas kakav svakodnevno gledamo.

ko prvo, ovakva uzasno losa i oskudna ponuda je krajnje nedopustiva za bilo kakav ducan, a kamoli za velike igrace.
ko drugo, ovako losi trgovci prodavaci preslikavaju odraz prosjecnog 'rvatskog kupca. ovca pred vukom. i to stado od 4 mil ovaca koje slijepo gledaju i gutaju ovakav bezobrazluk kakav vlada.
ko trece, ducani u podrumima, ili velicine omanjeg wecea su krajnje nedopustivi za bilo kakvog ozbiljnijeg vlasnika koji zeli nekaj postici. zivotarenje i nije neki uspjeh

...brojcanih stavaka je unedogled. svi smo svjesni da su ducani vecinom losi, ponuda nikakva, a cijene krajnje prenapuhane i nerealne. pogotovo spika kako KUPAC TREBA PLACATI NAJAM KARTICNOG APARATA!!! to je mislim najveca i najgluplja provala koju mozemo sresti u nasim ducanima. ono, krajnji debilizam. da nebi jos i najam prostora trebalo platiti pri ulasku u isti? no, ovce sute, setaju se od ducana do ducana, gutaju bezobrazluk i melju po forumima svoje nezadovoljstvo. i opet sutra odu kod istih gulikoza,jer nazalost, nekog boljeg rjesenja i nema.

spominje se e-bay, no zaboravlja se da kupnjom tamo, nemas garanciju, koja je kod hadwera najveca stavka pri odluci za kupnju. za duzu garanciju cak i nebulozna cijena postaje manja zbog relativne sigurnosti u popravak ili zamjenu kupljene robe. to znaju i vlasnici, pa se ponasaju tako bahato jer izbora nema. a necu ni pokusavat komentirat kaj mislim o 'rvatskom rezanju deklariranih garancija. s pet recimo na dve ili cak godinu dana. ovce smo i ajmo blejat.

zar nije idiotizam kupiti robu, na cijoj kutiji ogromnim slovima stoji od proizvodaca natpis : 3 year guaranty, a dobijes od prodavaca potvrdu od SAMO GODINU DANA! tko je to smislio? koje je opravdanje za to? odgovara li tko za to? stoga...

nazalost, koliko god mi pricali i vikali o tome, trenutno nema institucije koja bi zakonski natjerala gulikoze na pristojnost. o bontonu necemo ni pricati jer ionako vecina njih ni nezna kaj je to. preostaje nam da se snalazimo kako znamo, i nadamo se da kad vec odlucimo otici na deranje kod vuka, da ce sve proci bezbolno.

mogli bi jos mozda reci koju o podizanju kolektivne svijesti, bojkotiranju i slicnom...no hrvati se nemogu okupiti pod jednom kapom za mnogo besramnije i ozbiljnije stvari, nerealno je onda ocekivati da ce se suzdrzati od kupnje hardwera kako bi stvari doveli u red....onda kolektivnu svijest necemo ni spominjati

a mogla bi se reci i koja kaj mislim o trgovcima koji gledaju ko telci na kupca koji dode kupiti hi-end hardware. ovaj, pa..gut...znate..gut..pa vidite..gut gut..to SAMO po narudzbi. o hebote led,zar samo low-end proizvodi u ducanu? opet slika kakvom trgovci gledaju nas hrvate. sirotinja za sto kuna.E pa vidis seljo...sad sam tu, vrijeme mi je novac i to trebam sada. a ne kada ti to narucis preko neta pa sve uz marzu meni naplatis...to mogu i ja sam..

...no da ne duljim
__________________
°Citius Altius Fortius°
Gradjanin je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2008., 14:02   #1094
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Gradjanine, nemas pojma koliko si u krivu i koliko u biti nemas pojma kako IT trziste u RH funkcionira.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2008., 18:27   #1095
Brain32
Premium
Moj komp
 
Brain32's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 498
Mozda i nema pojma no tocno je opisao kako se nase IT trziste nama prezentira...
Brain32 je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2008., 23:10   #1096
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,320
2 ShebY

Nisi morao, sljedeći put će biti karton.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2008., 12:22   #1097
Corporal Clegg
Outlaw Torn
Moj komp
 
Corporal Clegg's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 402
Evo par bisera iz lokalnog ducana. Da, bas ducana, nisu nista vise od toga.

Prije jedno 3 godine otisao frend do njih raspitati se za cijene Pentiuma 4. Pita prodavacicu imaju li ih, kaze da imaju. Pita koliko kostaju, kaze ona njemu 4,500 kuna. On ju gleda u cudu i kaze da kako toliko, pa u HG Spotu je oko 1,500.
"Da, ali znate, sad je rat u Iraku, pa su skocile cijene svega!"

Drugi biser, isti frend u istom ducanu, just for fun, ode vidjeti imaju li 80 mm ventova za kuciste. Ista zena mu pokusa prodati spiku da je isti vent kao u drugom ducanu kod njih dva puta skuplji jer je to, eto, "jako kvalitetan cooler".

...

A sto se HG Spota tice, evo i moje price.

Kupio sam kod njih komp '02, u ljeto '03 pocela meni pucati graficka. Windowsi se smrzavaju, u igre ili udje pa se smrzne ili se smrzne kad pokusam pokrenuti nesto... Uglavnom, drek. Nista, spakiram komp, sjednem u auto sa starim i pravac Zagreb (inace zivim jedno 50 km dalje). Ostavim komp, opisem kvar, "Dodjite za 3 dana". Nazovem za 3 dana, kazu gotov je, pokupim komp, i u opisu servisa imam sto vidjeti. Naime, reinstalirali su Windowse i stavili nove drivere za graficku. Reko OK. Nakon tri dana, ista spika, komp se smrzava. Odnesem im po drugi puta komp, opisem kvar i prethodni servis, pita me junac jesam li reinstalirao drivere od svega. Kazem jesam. "A od modema?". Gledam ga i ne vjerujem usima... Kazem tipu da je vjerojatno stvar u grafickoj, jer nista drugo ne daje takve simptome. Dobro. Nazovite za 3 dana. Nazovem, dodjem po komp, ista sranja iduci dan.

E onda sam malo puko sjeo u auto sam, u rekordnom roku stigao do njih, trecem tipu na reklamacijama dao komp, opisao kvarove i rekao da ocekujem da naprave svoj posao i zamijene mi graficku. Tip je pogledao sva izvjesca sa servisa, pogledao me i rekao "Hm, da, vama je ocito pukla graficka, nije mi jasno kako to nitko nije ranije uocio" (no shit!). Ispricao se, uzeo podatke, rekao da dodjem za 3 dana. Dosao, dobio istu graficku (GeForce MX440), samo noviju reviziju i to je bilo to.

Da driveri od modema...
__________________
The sun sets forever over Blackwater Park
Corporal Clegg je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2008., 08:01   #1098
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
jucer otisao cisto da se informiram o cijenama u hg spot.

dobar dan, zanima me imate li i koja je cijena intela e5200?
lik gleda dvije minute, prekucava sifre i pojma nemam sta po kompu kad ko iz topa: nemamo, to je stariji model procesora pa ga nema u prodaji vise.
a? zbunjoza na kvadrat kod mene......

ostao sam covjeku objasniti jer su me jos zanimale memorije i graficke, inace nema sanse.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2008., 10:28   #1099
Skorn
Premium
Moj komp
 
Skorn's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 604
inace neki se pozivaju na EU, pa bokte jbo koliko sam ja vidio po stranim trgovinama (DE,IT,SI) to su mahom identican kalibar i profil prodavaca kao i u nas. svi jadni prestraseni kad ih pitas za nesto novo, a u jednoj trgovini u sred Münchena (K&M Elektronik kod Sendlinger Tor U-Bahn stanice) sam dozivio da sam ja, skupa sa curom i jos jedno 6 ljudi cekao 22minute (gledao na sat) dok je prodavac sam samcat tumarao po skladistu iza ogromnih polica, dakle bez vidnog kontakta sa osobama ispred pulta. srecom pa se radi o bavarskoj, da je u RH toliko ostavio ducan necuvan i zidove bi mu maznuli
__________________
~ Reductio ad Absurdum ~

igre za PS ONE / PS2 koje me zanimaju
Skorn je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2008., 21:06   #1100
T-cat
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sesvetski Kraljevec, Zagreb
Postovi: 16
Hm, ja nemam toliko neugodnih iskustava sa dućanima...

Puno sam više problema imao sa telekomunikacijskim uslugama (Internet, GSM i tak to...).

Nisam se nikad htio informirati kod trgovaca, jer sam uvijek prije same kupnje informirao se i saznao sve što sam trebao o proizvodu i kako razaznati neku podvaljenu komponentu lošije kvalitete. Prodavači su meni uglavnom služili da mi izdaju željenu robu i nizašto više.

Mislim jedno je kad se firma na svim plakatima hvali kako ima "odličnu" i "stručnu" radnu snagu s kojom se možete posavjetovati o bilo čemu, a kad kod njih tražite neki laptop do 6000 kuna sa HDMI-jem, apsurdno je da isti ne znaju kako izgleda HDMI izlaz.

U Linksu imam najviše pozitivnih iskustava i tamo sam najviše opreme kupovao. Kupio bio Enermax 90mm vent sa potenciometrom i nije mi radio potenciometar. Nakon 3 minute razgovora na telefon lik mi je dao novi ventilator na kojem je radio potenciometar.
Isto tako, mijenjali kućište za eksterni disk dva puta (svaki put dali novo kućište) i kad treći put nije radio (zaključak: kućište nekompatibilno sa diskom) dali su mi da izaberem novo i naravno isplatili mi razliku u cijeni.
Isto je i bilo sa memorijskim karticama, naposljetku su mi dali neku bržu...

HGspot izbjegavam zbog užasnog servisa koji mi 6 od 6 puta nije uvažio reklamacije, a Vemil zato što imaju dugačke redove na servisima i zbog idiotskih kupaca koji pokušavaju nemogućnost boljeg overclockanja procesora pripisati "manjoj kvaliteti" istog i tražiti povrat novaca.

U pravilu se treba kupovati u manjim kvalitetnim dućanima koje vode hardverski entuzijasti i koji znaju razliku između C1E i C1B steppinga na procesoru. Veliki dućani (HGspot, Vemil i dr.) su ionako namijenjeni za široke mase, koji neće primjetiti razliku i napredni korisnici tu nemaju što tražiti...
T-cat je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2008., 00:11   #1101
potemkin.hr
Akutna lijenčina
Moj komp
 
potemkin.hr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Fiume
Postovi: 1,804
Gledam malo po prijašnjim stranicama i vidim da ima dosta ultraponuda (Tipa razer miš za 0 KN i slični biseri) preko webshopa. Je netko probao naručiti te artike preko webshopa i što se desilo? Čisto me zanima dal je ponuda prihvaćena po uplati s weba
__________________

potemkin.hr je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2008., 00:32   #1102
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Citiraj:
Autor T-cat Pregled postova
hardverski entuzijasti i koji znaju razliku između C1E i C1B steppinga na procesoru.
Think again

Čisto da ne bude OT, ja na svu sreću nikad nisam imao problema sa shopovima, sve reklamacije koje su bile potrebne su uvažene, u većini slučajeva u kratkom roku
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2008., 01:13   #1103
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,320
Pa naravno da su uvažene, jer kad kod tebe neš ne radi onda je definitivno MRTVO.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2008., 01:18   #1104
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Better safe then sorry
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2008., 12:01   #1105
raf
šlap
Moj komp
 
raf's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb, centar
Postovi: 939

Možeš kupiti ali nemoj koristiti
raf je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2008., 12:28   #1106
e-one
Civic (ab)user
Moj komp
 
e-one's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb-Dubrava
Postovi: 471
Citiraj:
Autor Pippincro Pregled postova
bit ce itekakvih promjena s dolaskom stranih igraca na nase trziste i u primjeni samih zakona (a ne serifskog tumacenja kako je to danas).

Kupcima ce se posebice dopast onaj o povratu robe u roku 30 dana od datuma kupnje ako je nezadovoljan proizvodom.

Mozda u mom postu nije dobro specificirano ali se podrazumijeva da cemo s uvodjenjem tih zakona uci u EU
nhf ali zanosis se malo previse tim zakonima.....proizvod koji vracas uvijek moze biti ostecen/osteceno pakiranje i imati slicne atribute koji bas nisu egzaktni i pod tom izlikom ti trgovac moze uvijek odbiti povrat,a ti idi pa se tuzi......da me nebi krivo shvatio i tada,a i sad ce biti/ima shopova u kojima ces bez problema moci vratiti/zamjeniti robu koju si kupio......sve je pitanje trgovca i politike ducana, zakoni su u toj prici sporedna stvar......sve ovisi o kvaliteti usluge trgovine u kojoj kupujete
e-one je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2008., 17:58   #1107
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Evo friško iz Comela u Karlovcu.

Došao pogledati ima li kakav AP a da nije skup, kakav drlog koji će bacati 3-4m, za više mi i ne treba...
I našo u vitrini nekakav Canyon za 240kn te pitam tipa dali taj AP ima mogućnost spajanja kao klijent
na neki drugi AP, mogu li vidjet manual ?

E onda me krenio masirat...

On: A šta će vam AP ?
Ja: Širim mrežu.
On: Ja bih vam preporučio D-Linkov xxx za 460kn, odličan je.
Ja: Ne treba mi, mreža se širi 3-4m maximalno.
On: Ali znate Canyon nije nešto poznat, imamo i TP-Link po 3xxkn !
Ja: Ne treba mi, treba mi neki drlog.
On: Ajd dobro kad baš hoćete, idemo vidjet na net dali taj Canyon ima tu mogućnost spajanja kao klijent.

Sad ja čekam iza pulta tj. monitora a on surfa...

On: Evo ga ! Ima tu mogućnost, da zapakujem ?
Ja: Mogu ja to vidjet, mogu pročitat šta piše ?
On: Može, dođite s ove strane pulta pa pogledajte.

Ja došao i pogledam no upadne mi u oko rezultat pretraživanja, frajer je ukucao u google CANYON AP i to je to...
Njega uopće ne fecera što mu je google izbacio Neki Canyon koji nema veze s ovim mojim !!

Ja: Pa nije to taj koji bi ja kupio !!
On: Pa to vam je sve isto, njihovi AP su svi isti.
Ja: Čovječe... mogu ja potražit taj model ?
On: Može, izvolite...

Ja pogledam na brzinu i vidim da taj model ima tu mogućnost i kažem mu da zapakuje, platio
i pobjegao dok mi nije pokušao još nešto uvalit. Moram priznat da frajer ima spiku, da nisam
odlučno znao šta trebam i šta mislim kupit, uvalio bi mi sve i svašta ! Koji napasnik
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2008., 18:31   #1108
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Pa šta cimaš čoeka? Vidiš da ti je to sve isto LOL
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2008., 09:30   #1109
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,419
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2008., 21:32   #1110
hello!
Premium
 
hello!'s Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 105
Poz.. eto mene opet...da vam nebu dosadno...malo sam čitao sve odgovore na moj revolt i ima tu dost pametnih stvari a ima i onih drugih...dobro dobro neću više niš kenjkit...sam jedna stvar me zanima kaže onaj macek

"samo primjer...u protisu imaju nesto manje od 50% zarade na ovom artiklu prema nabavnim cjenama. Koliko ima onda HGSpot u kojem je cjena 20% visa ?Ili npr u formelu di ISTI artikal kosta 50%!!! vise??? Zarada 100-150%
pa kog onda ko tu ?????
i sta mislite di cu to kupit sad?"

pa šta ti misliš da se na jednom mišu uzme 200 kn si ti lud pa idem ja to onda radit..kaj ti misliš da je to tako da onda protis nebi imao dućan već odavno...pa koliko onda zarade na lapu od 5000...2000 kuna?
Daj protis javi se pa im obijasni neke stvari...ja neznam dovoljno pa nebi htio srljati ko neki u Vaše postotke ali sam ziher da se ne radi o tolikim provizijama..
hello! je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na