Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.04.2007., 00:02   #1
tin.
Premium
 
tin.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 823
Vista-trebam savjet

Planiram kupiti Vistu Ultimate...imam sve hardverske mogučnosti (i više od toga).zanima me da li se isplati prelazak na nju sa XP platforme ili da pričekam neki od Vista SP1?...Ne zanima me sučelje i "ljepota" menija nego funkcionalnost i stabilnost.

Molim odgovore samo onih koji imaju Ultimate instaliran a koristili su XP.
__________________


Zadnje izmijenjeno od: tin.. 14.04.2007. u 00:45.
tin. je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2007., 00:10   #2
Bartuc
The All Seeing Eye
Moj komp
 
Bartuc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,103
Ja sam jučer instalirao Vistu Ultimate i nisam nešto posebno bio oduševljen! A što se SP1 tiće, on izlazi tek oko 2009 godine tak da ako ti se da ćekati onda ćekaj... za sada je XP bolji izbor!

PS: Upiši u google "Fiji Vista" bez navodnika i saznaj malo više o SP1! Samo 2 godine nakon izlaska SP1 izlaze novi Windows Viena

Lijep pozdrav!
Bartuc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.04.2007., 00:19   #3
zippo
herr Flick
Moj komp
 
zippo's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Umag
Postovi: 2,057
Po najavama XP ce imati podrsku od Microsofta jos ovu godinu i onda ce nas sve potjerati na Vistu, htjeli mi to ili ne. Za sad je XP jos uvjek bolji (driveri, kompatibilnost, softver itd)
__________________
.:S:T:A:L:K:E:R:.. :2 u ocekivanju


nema vise zippacha ......






zippo je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2007., 00:25   #4
tin.
Premium
 
tin.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 823
Citiraj:
Autor zippo61 Pregled postova
Po najavama XP ce imati podrsku od Microsofta jos ovu godinu i onda ce nas sve potjerati na Vistu, htjeli mi to ili ne. Za sad je XP jos uvjek bolji (driveri, kompatibilnost, softver itd)
hvala zippo61....upravo zato i pitam...još uvijek mi se "smije" MAC Tiger u najgorem slučaju...

@Bartuc

ne interesira me nikakvo "googlanje" niti SP1..to je bilo rečeno samo u kontekstu stabilnosti i pouzdanosti...zato napiši neke detalje kako ti se ponaša kompjuter pod Ultimate.Kao što vidim sad imaš XP2 instaliran...a jučer Ultimate...zar je moguće da si za jedan dan prešao sa jednog sistema na drugi i poštelao oba sustava i uz to "istestirao" cijelu Vistu...za 1 dan?...meni za podešavanje XP-a nakon instalacije treba barem nekoliko dana (sa prekidima naravno) da budu ono što hoću...vjerojatno si i njih instalirao "googlanjem"....

lijep pozdrav...
__________________


Zadnje izmijenjeno od: tin.. 14.04.2007. u 00:46.
tin. je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2007., 00:35   #5
matrixcore
ZIJEEEEEV!!!
Moj komp
 
matrixcore's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 190
Citiraj:
Autor zippo61 Pregled postova
Po najavama XP ce imati podrsku od Microsofta jos ovu godinu i onda ce nas sve potjerati na Vistu, htjeli mi to ili ne. Za sad je XP jos uvjek bolji (driveri, kompatibilnost, softver itd)
Ne, jos samo ovu godinu ce se PRODAVATI winxp, nitko nije nista najavio za podrsku, jedina vijest za koju znam je da ce se PODRSKA za win xp ukinuti 2010. godine....
__________________


AMD Ryzen 9 5900X + Arctic Liquid Freezer II 360
Asus ROG STRIX X570-E
2x16GB Corsair Vengeance 3200MHz
ADATA XPG SX8200 NVMe 480GB + 2TB WD Green + Micron Crucial MX300 525GB
XFX RX 6800XT
All powered by Corsair RMx750
Ticking happilly in Fractal Meshify 2 White
Viewed on AOC Q3279VWF

matrixcore je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2007., 00:40   #6
tin.
Premium
 
tin.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 823
Citiraj:
Autor matrixcore Pregled postova
Ne, jos samo ovu godinu ce se PRODAVATI winxp, nitko nije nista najavio za podrsku, jedina vijest za koju znam je da ce se PODRSKA za win xp ukinuti 2010. godine....
O.K.

ODUSTAJEM OD "SAVJETA"....VIDIM DA TO OVDJE NEMA SMISLA...staviti ću pa vidjeti sam...a vama ostavljam mjesto da se i dalje prepucavate...

@matrixcore..

prije postanja pogledaj si dobro svoj avatar i svako pitanje na početku threada..
__________________

tin. je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2007., 01:03   #7
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
@tin.
Ako imaš volje i vremena na ovoj temi ima dosta toga o Ultimate verziji Viste.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2007., 01:19   #8
tin.
Premium
 
tin.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 823
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
@tin.
Ako imaš volje i vremena na ovoj temi ima dosta toga o Ultimate verziji Viste.
izvrsno ! hvala !..jako koristan link...hvala još jednom
__________________


Zadnje izmijenjeno od: tin.. 14.04.2007. u 01:33.
tin. je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2007., 01:30   #9
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Moj savjet je - ostani na XP. Jednostavno se ne isplati KUPITI Vistu u ovom trenutku, bar ja ne vidim svrhe.

Povrsinske razlike koje sam dosad primjetio su izgled, naravno, neke dodatne kerefeke za mrezu i share, novi bonus beskorisni programi i tako to.
Sto se tice funkcionalnosti... ajd malo je poboljsan file manager. Recimo kad kopiras fajlove, a vec postoje istoimeni, mozes kopirat i sacuvat stare, presnimit i tako to, ima izbora.

Ne znam, eto, stvarno mislim da se totalno ne isplati KUPITI vistu ultimate.

Eh, da, zaboravim napomenuti da Ultimate verzija ima i media center (ne znam jel imaju ostale verzije), pa ako ti je to bitno, eto
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2007., 01:36   #10
tin.
Premium
 
tin.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 823
O.K.

hvala...znači da Ultimate i nije tolika "revolucija" kak pišu naokolo.......bojim se da mi neće raditi USB modem (ono smeće od Siemensa..moram napokon kupiti nekaj drugo)..skinuo sam onaj Vista Advisor i sve je prošlo osim modema...

jel imaš kakav savjet za ADSL modem?...i kak si kvragu napravil ovaj svoj apsolutno fenomenalan sig ??
__________________

tin. je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.04.2007., 01:49   #11
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Citiraj:
Autor tin. Pregled postova
jel imaš kakav savjet za ADSL modem?
Taj modem nema šanse da proradi pod vistom, 2 dana sam pokušavao... pokušavao... ništa, niti na bilo kojem forumu nema rješenja, svi se žale.
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2007., 03:27   #12
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
tin - nemoj slušati ove koji nešto probaju jedan dan ili dva, pa onda viču da je bezveze...

iako još nije vrijeme z a potpuni prijelaz na Vistu, problemi sa zvukom i tv outom su meni najveći problem .

ostalo sve šlajaka.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2007., 05:39   #13
tin.
Premium
 
tin.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 823
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
tin - nemoj slušati ove koji nešto probaju jedan dan ili dva, pa onda viču da je bezveze...

iako još nije vrijeme z a potpuni prijelaz na Vistu, problemi sa zvukom i tv outom su meni najveći problem .

ostalo sve šlajaka.
...hvala...bum onda pričekal.imam neke SDK za instalirat i za napravit a štekaju mi nekaj na XP jer su predviđeni za Vistu pa sam mislil preći odma u glavu...na Ultimate..znači ipak si bum uštedjel živce reinstalacije...
čitam na sve strane pa govore svašta a htjel sam čuti mišljenje onih koji ju imaju iz prve ruke.

hvala još jednom,a ja i dalje budno pratim kaj pišu..
__________________

tin. je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2007., 08:00   #14
Bartuc
The All Seeing Eye
Moj komp
 
Bartuc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,103
Sorry kaj se nisam javio jućer, zaspal sam

Uglavnom, napravio sam si dual boot sa Vistom tako da je to podosta brzo išlo! Nisam je ostavio iz jednostavnog razloga jer nisam vidio apsolutno nikakav napredak u odnosu na WinXP osim izgleda!

PS: Sorry kaj sam ti savjetovao google u vezi "Fiji-a", mislio sam da si želiš malo više saznati o tome jer ipak možda niti sa tim SP1 Vista nebu bila konkurent WinXP-u Ne moraš odmah planuti, to je bio potpuno dobronamjeran savjet u kojem ti dajem "hint" što tražiti!

Lijep pozdrav!
Bartuc je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2007., 10:06   #15
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
tin - nemoj slušati ove koji nešto probaju jedan dan ili dva, pa onda viču da je bezveze...

iako još nije vrijeme z a potpuni prijelaz na Vistu, problemi sa zvukom i tv outom su meni najveći problem .

ostalo sve šlajaka.
ja trenutno imam samo vistu, mislim nekih desetak dana. Namjerno nisam napravio dual boot, bas da vidim koliko cu izdrzat. Ne kazem da ne radi, stovise, odlicno mi radi, ako izuzmem nepostojanje drajvera za tv karticu. Za Live-icu nisam ni trazio.

Rekao sam samo da se ne isplati kupiti vistu, ako vec ima legalno kupljen xp.
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2007., 11:45   #16
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,333
Evo i mene Instalirao sam Vistu negdje polovicom 1 mjeseca i od onda ju koristim iako WinXP čuče na na drugom hardu. Mislim da je dovoljno reći da WinXP nisam već jako dugo podigao i da Vista radi jako dobro i sav hardware mi radi.
Problem sa Vistom su neoptimizirani driveri (ali to nije krivica MS-a jer je dao gomilu generičkih). Programi a i igre također rade. Jedino što mi je ostalo da ne radi je S/PDIF izlaz, tj. AC3 i DTS, radi samo stereo.
Neznam što bih ti još trebao reći a da već nisam rekao u onoj temi za koju si dobio link. Ako te nešto konkretno zanima slobodno pitaj.
Eh, da meni x64 verzija radi puno bolje od x86.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2007., 12:03   #17
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Po meni se isto još ne isplati prelaziti, situacija s driverima pa čak i nekim programima je još uvijek mutna. Neke značajne razlike za prosječnog korisnika nema. Ako već namjeravaš preći, pogledaj i neke druge verzije Viste jer Ultimate vjerojatno nećeš u potpunosti iskoristiti pa čemu plaćati veću cijenu.

http://www.microsoft.com/windows/pro...a&mg_id=20426b
domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2007., 16:56   #18
matrixcore
ZIJEEEEEV!!!
Moj komp
 
matrixcore's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 190
Citiraj:
Autor tin. Pregled postova
O.K.

ODUSTAJEM OD "SAVJETA"....VIDIM DA TO OVDJE NEMA SMISLA...staviti ću pa vidjeti sam...a vama ostavljam mjesto da se i dalje prepucavate...

@matrixcore..

prije postanja pogledaj si dobro svoj avatar i svako pitanje na početku threada..
Ne shvacam te, nisam tebi nista napisao ovdje, samo sam pokusao ispraviti netocnu informaciju koju je zippo61 ovdje iznio, nisam ti nista rekao niti za niti protiv Viste. Cak dapace imam i koristim i xp i vistu ultimate i home premium, i jesam imao strasnih problema s prvom instalacijom viste. Tako da tine, zao mi je sto postoje takvi clanovi ovdje koji smatraju da nesto sto nije strogo za njihov upit vezano, odmah smatraju zestokom provokacijom upucenom direktno tom clanu, tu ti pomoci ne mogu. Mozda sam krivo shvatio tvoj post, mozda je pisan u saljivoj maniri, mozda je moj smisao za humor pobjegao od mene kroz godine, ali eto, stvarno ne shvacam sta si ti meni tu pokusao reci.
__________________


AMD Ryzen 9 5900X + Arctic Liquid Freezer II 360
Asus ROG STRIX X570-E
2x16GB Corsair Vengeance 3200MHz
ADATA XPG SX8200 NVMe 480GB + 2TB WD Green + Micron Crucial MX300 525GB
XFX RX 6800XT
All powered by Corsair RMx750
Ticking happilly in Fractal Meshify 2 White
Viewed on AOC Q3279VWF

matrixcore je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2007., 21:34   #19
tin.
Premium
 
tin.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 823
Citiraj:
Autor matrixcore Pregled postova
Ne shvacam te, nisam tebi nista napisao ovdje, samo sam pokusao ispraviti netocnu informaciju koju je zippo61 ovdje iznio, nisam ti nista rekao niti za niti protiv Viste. Cak dapace imam i koristim i xp i vistu ultimate i home premium, i jesam imao strasnih problema s prvom instalacijom viste. Tako da tine, zao mi je sto postoje takvi clanovi ovdje koji smatraju da nesto sto nije strogo za njihov upit vezano, odmah smatraju zestokom provokacijom upucenom direktno tom clanu, tu ti pomoci ne mogu. Mozda sam krivo shvatio tvoj post, mozda je pisan u saljivoj maniri, mozda je moj smisao za humor pobjegao od mene kroz godine, ali eto, stvarno ne shvacam sta si ti meni tu pokusao reci.

ne zanima me vaše "dokle i što i tko je u pravu a tko nije"..to nisam pitao...zanimala se me tvoja iskustva sa Vistom,a zezati se možemo negdje uz pivu...ostalo je irelevantno..

@Bartuc

konačno..hvala ti na konciznom odgovoru...neću ići još na Vistu jer vidim da ću više izgubiti nego dobiti....(naročito love)...hvala svima na reakcijama ...

upravo sam ovdje pročitao niti da im Update ne radi...

thread over & out
__________________


Zadnje izmijenjeno od: tin.. 14.04.2007. u 21:51.
tin. je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na