Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.07.2017., 11:14   #1981
Dr_faca
Premium
Moj komp
 
Dr_faca's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 289
E da i to isto. Tog se nisam sjetio...

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
Dr_faca je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2017., 23:43   #1982
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 466
Citiraj:
Autor zupy Pregled postova
SF no tax je prdno u čabar kod svi ostalif trgovina pa bojim se i u njih

Razlika goldwaya i honorbuya je 30-tak pa i više usd (ovisi o boji) - kod honorbuya shipping je 34 usd a u goldwaya je 20 + ima podosta razlike u cijeni

https://www.aliexpress.com/store/pro...615.0.0.XKM9DL

https://www.honorbuy.com/1010-xiaomi...n-332gb_silver

imaš još jedan zanimljiv 3/32 gb 4x model (crni) koji je još jeftiniji 20-tak usd

https://www.aliexpress.com/store/pro...615.0.0.Nhe5CG
Jel prolaze carinu telefoni s goldwaya bez dodatnih davanja?
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2017., 07:05   #1983
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,348
Lista modela koji će dobiti Android 7/7.1
http://www.gsmarena.com/xiaomi_relea...news-26006.php
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2017., 07:05   #1984
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,348
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2017., 08:09   #1985
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor Inovator Pregled postova
Jel prolaze carinu telefoni s goldwaya bez dodatnih davanja?
Bez problema prolaze.

Poslano sa mog MediaPad T1 8.0 koristeći Tapatalk
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2017., 08:42   #1986
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Citiraj:
Autor Inovator Pregled postova
Jel prolaze carinu telefoni s goldwaya bez dodatnih davanja?
Iz prve ruke - jesu...
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2017., 16:00   #1987
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
Citiraj:
Autor Dr_faca Pregled postova
E da i to isto. Tog se nisam sjetio...

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
reboot nije pomogao, factory reset napravljen isto nista... btw napravio sam local backup ali ne kuzim koja je njegova poanta ako se taj lokalni backup izbrise dok napravis factory reset... debilana... uglavnom ide na garanciju....
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2017., 18:23   #1988
MASVA
MIUI HR Translator
Moj komp
 
MASVA's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 630
možeš kopirati taj lokalni backup na komp pa ga kasnije vratiš, npr. vrati ti se mob sa servisa i onda restore taj backup
__________________
MIUI HR Translator
MASVA je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2017., 18:26   #1989
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
ne mogu, prosla baba s kolacima, napravio sam factory reset i poslje vidio da tog fajla vise nema ponudjenog... a i problem mi je prvotno bio opce slike prebacit jer stara ima moj aspire one s xp-om di mi se nije dalo jebavat s driverima, a isto tak ima lenovo yogu (od skole) za 11 soma kuna kojem nezna password... popizditis... na kraju sam si preko whatsappa slao sve slike i videe od malog jer mi je to jos bilo najjednostavnije.
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2017., 19:34   #1990
mitra
Premium
 
mitra's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 665
Poz Kolege,

Danas mi je dosao Mi6, na njemu je global rom ali bih zelio da ga prebacim na eu rom.
Prvo sto moram je da instaliram developer rom ali nazalost to nikako ne uspijevam.
U metodi koja koristi Updater tj da ja sam izaberem rom kojeg sam prethodno skinuo u folder downloaded_rom e tu mi kaže da ne može verificirati rom.
Druga metoda preko stock recovery uopce nema opciju da flasham rom...nudi mi samo wipe reboot i to je to.
Da li mi netko omze pomoci kako da sto bezbolnije predjem na developer rom?

Hvala
__________________
Uploading...
mitra je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2017., 20:03   #1991
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,072
Ako želiš EU rom, zašto odmah ne pređeš na njega? Zašto prvo global developer?
nub je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2017., 20:04   #1992
sasha2511
Mindfreak
Moj komp
 
sasha2511's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Pula
Postovi: 1,232
bas, ako imas global znaci da je bootloader otkljucan.. skini eu.rom za fastboot i flashaj ga Miflashom..

Sent from my LEX720 using Tapatalk
__________________
sasha2511 je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2017., 20:06   #1993
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,072
Ne mora biti otključan. Samo treba slijediti standardnu proceduru za stavit EU rom i to je to, a počinje s provjerom dal je unlockan.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2017., 20:12   #1994
sasha2511
Mindfreak
Moj komp
 
sasha2511's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Pula
Postovi: 1,232
a dobro onda tako kako ti kazes, tek se od nedavno druzim s Xiaomi pa nisam bas "strucan"..

Sent from my LEX720 using Tapatalk
__________________
sasha2511 je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2017., 20:20   #1995
mitra
Premium
 
mitra's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 665
Mob je dosao s lockanim bootloaderom, koliko znam procedura za otkljucavanje bootloadera je da moras biti na developer romu. Barem sam prije tako radio na mi4c i na mi5s.
Nakon toga ide instalacija twrp i onda tek eu rom
__________________
Uploading...
mitra je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2017., 20:24   #1996
sasha2511
Mindfreak
Moj komp
 
sasha2511's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Pula
Postovi: 1,232
ja sam Redmi 4X nedavno otkljucao boot. na china stable rom-u pa flashao Global preko Miflasha..

Sent from my LEX720 using Tapatalk
__________________
sasha2511 je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2017., 20:25   #1997
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,072
Citiraj:
Autor mitra Pregled postova
Mob je dosao s lockanim bootloaderom, koliko znam procedura za otkljucavanje bootloadera je da moras biti na developer romu. Barem sam prije tako radio na mi4c i na mi5s.
Nakon toga ide instalacija twrp i onda tek eu rom
Ne moraš. Ja sam otključao na MI5 s globalom. Prije je trebalo i neki razlog navest, a danas mislim da čak niti ne treba. (ak negdje traže, samo napiši da ti je došao sa fake romom ili nekim krivim romom)
nub je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2017., 20:31   #1998
mitra
Premium
 
mitra's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 665
Probao sam odmah otkljucati bootloader sluzbenom metodom. Znaci na xiaomi sajtu me nije pitalo nikakav razlog (prije kad sam otkljucavao prethodna 2 moba sjecam se da sam navodio razlog) nego odmah mi je nudilo da skinem mi flash unlock. Nakon njegovog pokretanja kao verificira mi uspjesno mob ali onda stane na drugom stepu i javi error: binding time too short, less than 72 hours
__________________
Uploading...
mitra je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2017., 20:33   #1999
sasha2511
Mindfreak
Moj komp
 
sasha2511's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Pula
Postovi: 1,232
Citiraj:
Autor mitra Pregled postova
Probao sam odmah otkljucati bootloader sluzbenom metodom. Znaci na xiaomi sajtu me nije pitalo nikakav razlog (prije kad sam otkljucavao prethodna 2 moba sjecam se da sam navodio razlog) nego odmah mi je nudilo da skinem mi flash unlock. Nakon njegovog pokretanja kao verificira mi uspjesno mob ali onda stane na drugom stepu i javi error: binding time too short, less than 72 hours
jesi tek kupio telefon?? ako da znaci da si se tek nedavno prijavio sa Mi acc na njega i moras cekat 3 dana i tek onda otkljucat.. ista stvar kod mene prije 3, 4 dana..

Sent from my LEX720 using Tapatalk
__________________
sasha2511 je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2017., 20:35   #2000
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,072
Citiraj:
Autor mitra Pregled postova
Probao sam odmah otkljucati bootloader sluzbenom metodom. Znaci na xiaomi sajtu me nije pitalo nikakav razlog (prije kad sam otkljucavao prethodna 2 moba sjecam se da sam navodio razlog) nego odmah mi je nudilo da skinem mi flash unlock. Nakon njegovog pokretanja kao verificira mi uspjesno mob ali onda stane na drugom stepu i javi error: binding time too short, less than 72 hours

Da, moraš sačekat da protekne 72 sata. Ili probaj sa starijom verzijom Mi Unlock Toola http://en.miui.com/forum.php?mod=vie...Bunlock%2Btool

Meni je onda odmah radilo, al ne znam dal se još tako može.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2017., 20:35   #2001
mitra
Premium
 
mitra's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 665
Danas sam se prvi put ulogirao na njega s xiaomi accountom Znaci moram cekati...u developer opcijama upalio sam oem unlock sto bi onda trebalo omoguciti otkljucavanje bootloadera bez da se hebem s dev romom?

@nub, da probao sam odmah i taj stariji ali mi odmah stane na prvom stepu verificiranja moba.
__________________
Uploading...
mitra je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2017., 20:37   #2002
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,072
Da, treba čekat... Kao da ne bi bilo nekih zlouporaba
nub je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2017., 22:10   #2003
MASVA
MIUI HR Translator
Moj komp
 
MASVA's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 630
ne možeš koristiti stariji mi flash i mi 6
mora biti nova verzija
i čekati ono vrijeme koje ti tool kaže, nema druge
__________________
MIUI HR Translator
MASVA je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2017., 23:53   #2004
Tomtam
Magnum P.I.
Moj komp
 
Tomtam's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Belišće
Postovi: 756
Citiraj:
Autor mitra Pregled postova
Probao sam odmah otkljucati bootloader sluzbenom metodom. Znaci na xiaomi sajtu me nije pitalo nikakav razlog (prije kad sam otkljucavao prethodna 2 moba sjecam se da sam navodio razlog) nego odmah mi je nudilo da skinem mi flash unlock. Nakon njegovog pokretanja kao verificira mi uspjesno mob ali onda stane na drugom stepu i javi error: binding time too short, less than 72 hours
Stavi official developer ROM, i otključat ćeš ga u šusu bez čekanja.

Nisam ni ja mogao preko updatera flashati dev na RN3, kao ne može verificirati ROM, instalirao sam ga pomoću miflasha. Iza toga sam regularis otključao BL, instalirao twrp, namučio se da uđem u isti, i iza/iz toga eu ROM i po želji ROOT.

Zadnje izmijenjeno od: Tomtam. 07.07.2017. u 00:09.
Tomtam je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2017., 13:38   #2005
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
Ima li netko MI5 i da mu baš tipkovnica nkead zašteka odnosno ne podigne se kad stisnem odgovoriti na poruku ili pak u google traženje. Prvo sam primjetio na whatsup sad je prebacio to i na FB, ebay i ostalo.

Bio sam 3-4 godine na iphoneu i mislim da se vraćam prvom prilikom nazad. Toliko bugova taj android ima bez uvrede ikom.
Ne mogu vjerovati koliko na neke stvari ne obraćaš pažnju dok te ne počnu zezati.
Isto i sa kamerom npr nekad ne mogu u fb direkt sliku nego moram uslikati, pa uploadat u messenger i jos 16 sitnica koje jednostavno ne mogu vjerovati da se događaju.
Jel ista stvar i sa ostalim androidima ili je to samo xiaomi ili samo mi5? K A T A S T R O F A
Hvaala.
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2017., 13:55   #2006
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,072
Moraš shvatit da Xiaomi nema dobru podršku van Kine... i Indije valjda. Global romovi su im uglavnom komedija, ne rade puno na tome, a očito im se niti ne isplati. Na tržištu HR su prisutni samo neslužbeno, kao i u ostatku EU, tak da ne treba to uzimat kao neko relevantno Android iskustvo. (Uvoz iz kine na svoju ruku ili neki lijevi shop koji radi istu stvar)

Xiaomi uzmeš ako si voljan zezat se s romovima i flashat, a za relativno male pare dobiješ dobar hardver. Tako da, ono, možeš Xiaomi dovest u red i izvuć iz njega ono što hoćeš, al se treba i zajebavat.

Ako hoćeš dobar android koji radi out of the box (kao i apple) onda uzmeš neki jači brand name koji je službeno prisutan na našem tržištu (Samsung, Google, Huawei, Motorola itd..)

p.s. Meni je na MI5 Miui EU weekly rom i nemam problema koje si opisao, al na global romu sam imao niz problema..
nub je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2017., 17:57   #2007
bubimir13
Registered User
Moj komp
 
bubimir13's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Kutina, CRO
Postovi: 439
Citiraj:
Autor TomG Pregled postova
Ima li netko MI5 i da mu baš tipkovnica nkead zašteka odnosno ne podigne se kad stisnem odgovoriti na poruku ili pak u google traženje. Prvo sam primjetio na whatsup sad je prebacio to i na FB, ebay i ostalo.

Bio sam 3-4 godine na iphoneu i mislim da se vraćam prvom prilikom nazad. Toliko bugova taj android ima bez uvrede ikom.
Ne mogu vjerovati koliko na neke stvari ne obraćaš pažnju dok te ne počnu zezati.
Isto i sa kamerom npr nekad ne mogu u fb direkt sliku nego moram uslikati, pa uploadat u messenger i jos 16 sitnica koje jednostavno ne mogu vjerovati da se događaju.
Jel ista stvar i sa ostalim androidima ili je to samo xiaomi ili samo mi5? K A T A S T R O F A
Hvaala.
Nemam nikakve spomenute probleme, na Global Stable 8.2.2.0 sam, radi odlično, baterija oko 5h SoT-a, brzina i fluidnost na visokom nivou.

Ovo ostalo šta si nadrobio, slobodno, koristi i kupuj šta god hoćeš, nitko neće plakat za tobom...
__________________
bubimir13 je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2017., 19:32   #2008
mitra
Premium
 
mitra's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 665
Citiraj:
Autor Tomtam Pregled postova
Stavi official developer ROM, i otključat ćeš ga u šusu bez čekanja.

Nisam ni ja mogao preko updatera flashati dev na RN3, kao ne može verificirati ROM, instalirao sam ga pomoću miflasha. Iza toga sam regularis otključao BL, instalirao twrp, namučio se da uđem u isti, i iza/iz toga eu ROM i po želji ROOT.
Upravo sam probao s global dev romom i nažalost nista, u programu za otkljucavanje mi stoji da moras cekati jos nesto manje od 24h...dobro je odbrojava mi od kad sam ga prvi put upalio Znaci sutra u ovo doba ga napadam
__________________
Uploading...
mitra je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2017., 11:13   #2009
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
Citiraj:
Autor bubimir13 Pregled postova
Nemam nikakve spomenute probleme, na Global Stable 8.2.2.0 sam, radi odlično, baterija oko 5h SoT-a, brzina i fluidnost na visokom nivou.

Ovo ostalo šta si nadrobio, slobodno, koristi i kupuj šta god hoćeš, nitko neće plakat za tobom...
Nazalost i tvoje ratovanje odgovaram da sam ja jedan od rijetkih koji ne zastupa nikog nit me briga. Kupim sta mi se svida o sta mi odgovara. Samsung mi ne sjeda niti jedan model do S8, HTC nikad nisam volio kao ni LG i svelo se na to da mi je ovaj mobitel zapao za oko. Samo sam se iznenadio da mi se takve stvari dogadaju.

Ovo je jedini mobitel koji mi se svidao prije mjesec dana u rasponu od 2000 do 2500 kuna (izasao me 2100 tocno sa postarinom)
Bas zbog toga pitam jel i samsung ima takve musice ili ne. U ukuse nikakve ne ulazim i bas me briga tko sta voli.

Hvala puno na info kolege.

Zadnje izmijenjeno od: TomG. 08.07.2017. u 11:53.
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2017., 13:22   #2010
cicinho22
Premium
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 66
Pozdrav ljudi, razmisljam kupiti Xiaomi 5s, zanimaju me dojmovi ljudi koji ga imaju i da li bi preporucili kupnju istog?
cicinho22 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na