Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.05.2010., 17:46   #1
Bravo
Premium
 
Bravo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 1,449
D-Link dwl-g510 pci kako složiti wireless

Eto nikako da složim wireless da funkcionira, a upute su im katastrofa..Jel mi može tko proslijedit kakvi link na hrv, da malo proučim..?
Bravo je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2010., 22:07   #2
Vanh3lsing
Premium
Moj komp
 
Vanh3lsing's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 65
Ja jucer isto uzeo tu karticu i jedno 2,5 sata sam se zezao dok nisam drivere instalirao. Nikako nije htio driver za Win7 instalirati pa sam nasao neke stare od Viste koji je proradio. Kad sam se uspio konacno spojiti onda sam sa Win Updatea skinuo zadnje drivere.

No medjutim i sad situacija nije bajna. Signal mi je na 100% ali svako malo pukne veza. Pa kad pukne nece ni pronaci signal, pa onda kad ga konacno nadje nece da se spoji.

Ne znam sta raditi vise. Ajde ak je jos ko imao slicnih problema i ak je uspio rjesiti neka se javi...
Vanh3lsing je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.05.2010., 07:48   #3
sajko
Premium
Moj komp
 
sajko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Duga Resa
Postovi: 102
Imam D-Link dwl 520 pci, iste muke s driverom. Mislim da treba reinstalirati driver i da je to dosta teško. Kod update drivera su mi se rušila sedimica.Tada restore. Napokon poradilo na način da sam izvadio karticu, jer sam pokušao s nekom drugom, što nije nužno, pa ponovno vratio prvu karticu. Windowsi su pronašli nov hardwere pa treba dopustiti pretragu s intereneta, instalirao se nov driver. Uputu s vađenjem kartice i ponovnim stavljanjem pročitao sam i na nekom od stranih foruma. Vrijedi pokušati. Mnogo sreće.
sajko je online   Reply With Quote
Staro 14.05.2010., 08:07   #4
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,755
Citiraj:
Autor Vanh3lsing Pregled postova
Ja jucer isto uzeo tu karticu i jedno 2,5 sata sam se zezao dok nisam drivere instalirao. Nikako nije htio driver za Win7 instalirati pa sam nasao neke stare od Viste koji je proradio. Kad sam se uspio konacno spojiti onda sam sa Win Updatea skinuo zadnje drivere.

No medjutim i sad situacija nije bajna. Signal mi je na 100% ali svako malo pukne veza. Pa kad pukne nece ni pronaci signal, pa onda kad ga konacno nadje nece da se spoji.

Ne znam sta raditi vise. Ajde ak je jos ko imao slicnih problema i ak je uspio rjesiti neka se javi...

imao sam g510 i radila mi je ok. jedino kad sam skidao puno torrenta, onda se je SE555 ruter zblesirao i nisam vise mogao naci ruter. jedino rjesenje je bilo ugasiti pa upaliti ruter i onda bi opet proradilo. Torrenti su problem za Siemens SE555. BTW koji ruter imas, malo vise info-a daj...

@ Bravo: Pa instaliras drivere, odes na onaj utility sto dodje na CD-u, instaliras ga i unutra odes na site survey. Kad nadjes trazeni router, spojis se na njega i stavis ga u preffered. Ili ako ides bez utility-a, preko windows wireless configurationa, onda moras unutra pronaci odredjeni router, i oznaciti ga da se uvijek spaja na njega kad ga "vidi". (detaljne upute ti mogu napisati navecer kad se vratim do kompa, doma mi je 7-ica, na poslu je XP)
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2010., 14:55   #5
Bravo
Premium
 
Bravo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 1,449
Ovo radim prvi put pa...pa jednom sam slagao nekom d-link usb i složio za 5 min...

router je Gigaset SX763 wlan dsl...svaka pomoč je dobrodošla
Bravo je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2010., 15:54   #6
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,066
Pretpostavljam da je riječ o Rev. C kojih ima najviše kod nas i koje imaju nadareno problematičan Ralink-ov chipset.

Rješenje je skinuti RT2561 driver sa Ralinkove stranice:
http://www.ralinktech.com/support.php

Windowsi neće pronaći kompatibilnu karticu, no može se ručno natjerati da ih koristi... Znači u device manageru odabrati update driver, browse, "let me pick" i onda mu ručno pokazati u folderu od Ralinka drivere i odabrati Ralink Turbo iako će windowsi pizditi da to nije kompatibilno i eto, kartica od tad radi savršeno.
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2010., 20:21   #7
Bravo
Premium
 
Bravo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 1,449
Stavio sam win 7 i profunkcioniralo je nekako, s time da mi je prvih 20min veza pucala svaku minutu! Međutim veza je dosta sporija?Taj komp mi se nalazi u drugoj sobi cca 10m i 2 zida,s time da je prostorija 2 m niže.

Brzina se kreče od 11-36Mbps..

Presporo je ovo, i stalno puca veza..Koja bi mi sad bila najbolja i najjeftinija opcija,možda kabel, al mi treba 20-30m.to nije onaj telefonski obični jel?

edit 2:
Veza više ne puca, malo je brže al još uvjek nije to to..

Zadnje izmijenjeno od: Bravo. 16.05.2010. u 09:42.
Bravo je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2010., 12:36   #8
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
izdali su zadnju verziju drivera za WIN 7

ver. 5.30 08/04/2010

meni ova kartica stvara problem kad upalim utorrent baca mi bluescreen i resetira komp, jel ima netko sličan problem ???? OS WIN 7
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2010., 02:41   #9
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Bluzer Pregled postova
Pretpostavljam da je riječ o Rev. C kojih ima najviše kod nas i koje imaju nadareno problematičan Ralink-ov chipset.

Rješenje je skinuti RT2561 driver sa Ralinkove stranice:
http://www.ralinktech.com/support.php

Windowsi neće pronaći kompatibilnu karticu, no može se ručno natjerati da ih koristi... Znači u device manageru odabrati update driver, browse, "let me pick" i onda mu ručno pokazati u folderu od Ralinka drivere i odabrati Ralink Turbo iako će windowsi pizditi da to nije kompatibilno i eto, kartica od tad radi savršeno.
probao sam ovo i kartica bolje radi, ima jači signal (kako i treba biti) i ne puca mi više veza sa ruterom ali problem sa resetiranje dok imam upaljen utorrent se još uvijek javlja!
Xenon je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na