Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.11.2006., 11:05   #1
64VT
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: ZG županija
Postovi: 509
Izbor harda

neznam što je bilo s temom, a meni se više neda pisati onolki post, pa sad ukratko, imam sata1 priklučak i mogu u njega ukopčat sata2?
Razmišljam uzeti 320gb hard, a pošto su i Hitachi, Maxtor, WD i Seagate istih performansa , razlika par kuna , garacije pretpostavljam jednako traju, zanima me kakva su iskustva vaša s ovih diskovima, nešto vidim da ljudima proizvode čudne zvukove seagate, a maxtor je nepouzdan, sad me molim vas prosvijetlite jer mislim danas/sutra otić po njega, i u kojem dućanu je to najbolje uzeti, jer također čujem da ljudi u hagespotu ne rukuju baš najbolje stime do pulta(tih10 metara) a šta je onda inače, u istovaru, bog će ga znat
ajde pomozite mi, i zahvaljujem unaprijed
64VT je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2006., 11:16   #2
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
da, moze sata2 na sata1. provjereno.

od ovih uzet seagate 7200.10, brzi od ostalih, kolko sam shvatil rondaju samo made in china, oni made in singapore su jako tihi...
Matesonik je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.11.2006., 12:50   #3
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,355
Samsung ti je nešto tiši i hladniji od Seagate-a, ali ga je teško nabaviti u zadnje vrijeme. Seagate je dobar jer nudi 5 g. garancije što drugi nemaju.
Što se tiče prodavaone, to ćeš sam morati odabrati jer svatko ima drugačija iskustva. Vidim da tvoji sugrađani hvale Links.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2006., 12:54   #4
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,345
koja je ploča, ako je VIA čipset tada ćeš morat kod nekoga prebaciti hard u sata1 moda, ako taj hdd nema jumper (hitachi)
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2006., 12:56   #5
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,413
Hitachi je po defaultu namješten na SATA 1.0 mod.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2006., 15:38   #6
64VT
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: ZG županija
Postovi: 509
znači sutra u akvizitum magnum po sigejt, fala svima na pomoći/podršci
64VT je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2006., 21:23   #7
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,345
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Hitachi je po defaultu namješten na SATA 1.0 mod.
ne svi, nedavno sam naišao na slučaj kad je bio na sata2 modu i trebalo ga je prebaciti u sata1
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2006., 22:18   #8
64VT
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: ZG županija
Postovi: 509
nakon mnogo traženja po forumu, čitanja i ostaloga, vidim da je ovaj seagate vrlo bučan, i neki su čak razmišljali o zamjeni za hitačija ili wedea, dosta pohvala čujem, za samsunga, ali njega nigdje nać. dosad sam bio siguran i odlučan za sigejta ali sad mi nije baš lako. prosvijetlite me, samo iz osobnih iskustava, ne što ste negdje čuli, čitali
64VT je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2006., 11:45   #9
Rivi
Ovo ispod nisam ja! :)
Moj komp
 
Rivi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Split
Postovi: 1,692
Ajde da ne otvaram novu temu, kad se SATA II disk spoji na ploču (koji sata uopće ima moja (DFI LanParty UT nF4 Ultra-D), a trebao bi služit isključivo kao arhiva, oće li bit problema, obzirom da je system-disk obični IDE disk?!
__________________
Potpisujem!
Rivi je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2006., 11:54   #10
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,355
Neće. DFI ima SATA2 konektore.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.11.2006., 14:06   #11
Rivi
Ovo ispod nisam ja! :)
Moj komp
 
Rivi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Split
Postovi: 1,692
:smajli-koji-se-klanja:

A vidim da se svi mislimo između Hitačija i Sigejta. Buka mi toliko ne smeta, koliko je bitna pouzdanost. Cijenom su li-la, znači, uzimam koji bude dostupan kad kročim nogom u dućan. Probabli Sigejt ver.10.
Ali, pitam još da li će se obični IDE bez problema prepoznavat kao sistemski, obzirom da mu ulijeće SATA.
__________________
Potpisujem!
Rivi je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2006., 14:54   #12
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,355
Svejedno je da li sistemski IDE ili SATA. Glavno je da su vindoze na njemu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2006., 21:40   #13
64VT
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: ZG županija
Postovi: 509
evoga ljudi, kupio sam ga. kineski. više vibracije nego buka, ali ostatak računala je bučan pa je svejedno. kakko sad to staviti, mislim sve sam spojio i ništa u bijosima sam nešto prčko, ono sranje found new hardware i ništa, šta da napravim
64VT je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2006., 21:53   #14
RSedmak
Premium
Moj komp
 
RSedmak's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Đurđevac
Postovi: 93
start->desni klik my computer->manage->disk managment i ak je se v redz tu ti bode hard pa ga inijaciliziraš i napraviš particije
__________________

| Gigabyte x58-A UD7 | i7 920@4009Mhz | MSI 560 Ti | Zalman 10Flex | 6GB Gskill 6GBNQ | Black & Green 2 TB | Audigy 4 | Corsair HX850 | Sharkoon Silvation | Dell U2311 |
RSedmak je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2006., 22:11   #15
64VT
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: ZG županija
Postovi: 509
fala, ali jen lik je reko da ima 305 a ja imam samo 298, nije fer
64VT je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2006., 03:37   #16
JohnyB
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 144
Citiraj:
Autor Matesonik Pregled postova
da, moze sata2 na sata1. provjereno.

od ovih uzet seagate 7200.10, brzi od ostalih, kolko sam shvatil rondaju samo made in china, oni made in singapore su jako tihi...
ide osim ako nije VIA chipset u pitanju ....ako je onda uzmi Segate jer on ima jumper pomoću kojeg možeš iz SATA 2 podesit da radi kao SATA1

Segate ima svoj karakterističan zvuk ....

Zadnje izmijenjeno od: JohnyB. 28.11.2006. u 04:12.
JohnyB je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2006., 04:06   #17
JohnyB
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 144
Citiraj:
Autor 64VT Pregled postova
neznam što je bilo s temom, a meni se više neda pisati onolki post, pa sad ukratko, imam sata1 priklučak i mogu u njega ukopčat sata2?
Razmišljam uzeti 320gb hard, a pošto su i Hitachi, Maxtor, WD i Seagate istih performansa , razlika par kuna , garacije pretpostavljam jednako traju, zanima me kakva su iskustva vaša s ovih diskovima, nešto vidim da ljudima proizvode čudne zvukove seagate, a maxtor je nepouzdan, sad me molim vas prosvijetlite jer mislim danas/sutra otić po njega, i u kojem dućanu je to najbolje uzeti, jer također čujem da ljudi u hagespotu ne rukuju baš najbolje stime do pulta(tih10 metara) a šta je onda inače, u istovaru, bog će ga znat
ajde pomozite mi, i zahvaljujem unaprijed
moje iskustvo izgleda ovako:

IBM- zadnji šrot
WD odmah iza njega ali nešto bolji
TOSHIBA -solidan

Maxtor - odličan najbrži za ATA
Segate - odličan
HITACHI - odličan - najbrži za SATA
SAMSUNG - odličan

koji god odaberš od ova 4 diska nećeš pogriješit ....
JohnyB je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2006., 08:31   #18
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,548
Citiraj:
Autor JohnyB Pregled postova
moje iskustvo izgleda ovako:

IBM- zadnji šrot
WD odmah iza njega ali nešto bolji
TOSHIBA -solidan
Evidentno si neiskusan.

Citiraj:
Maxtor - odličan najbrži za ATA
Segate - odličan
HITACHI - odličan - najbrži za SATA
SAMSUNG - odličan

koji god odaberš od ova 4 diska nećeš pogriješit ....
Hoce, ako se odluci za Maxtora...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2006., 09:52   #19
JohnyB
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 144
dobro pajdo ... ti tako misliš sam ja ti kažem iz iskustva jer svaki komp koji mi je došao u servis i da mu je hard riknuo bio WD.

Maxtor je odličan disk i pouzdaniji od WD-a.
JohnyB je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2006., 09:58   #20
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,548
Citiraj:
Autor JohnyB Pregled postova
ti tako misliš
Ne, ja tako tvrdim.

Citiraj:
sam ja ti kažem iz iskustva jer svaki komp koji mi je došao u servis i da mu je hard riknuo bio WD.
O koliko desetaka tisuca komada govorimo?

Citiraj:
Maxtor je odličan disk i pouzdaniji od WD-a.
Trenutno, ni blizu. Ono u sto je Maxtor sa kolicinom neispravnih diskova trenutno zapao nije do sada zabiljezeno u povijesti niti jednog (ozbiljnog) proizvodjaca diska. Cak ni oni dani WD-a, SCSI Seagatea i IBM-a onomad nisu toliko porazavajuci koliko su danasnji Maxtorovi...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2006., 10:12   #21
JohnyB
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 144
ok ....kad ti kažeš da je tako onda neka bude tako al ja ti kažem da je maxtor pouzdaniji disk od WD-a možda je WD bolji po performansama ....ali u vijeku nije ...
JohnyB je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2006., 10:16   #22
Rivi
Ovo ispod nisam ja! :)
Moj komp
 
Rivi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Split
Postovi: 1,692
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Evidentno si neiskusan.
Hoce, ako se odluci za Maxtora...
Ne mora značit. Ja apsolutno dijelim njegovo mišljenje šta se tiče Maxtora. Evo već nekih 3 godine mi dva Maxtora zuje u kućištu (oba Diamondmaxa), ukupnog kapaciteta 200+120GB i rade 24 sata dnevno (blaženi flat rate) i nemam problema s njima.
Bi li mogli bit brži, nemam pojma, jer meni rade ono za šta su namijenjeni, ali imaju iza sebe toliko radnih sati da bi definitivno mogli u penziju. Niti su spori, niti su bučni. Samo rade i ne gnjave.
To šta s druge strane određeni broj korisnika Maxtora nije istima zadovoljan, ok, ali, moje je gledište drugačije. Na osnovu vlastitog iskustva, št abi trebao mislit??
__________________
Potpisujem!
Rivi je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2006., 15:57   #23
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,548
Citiraj:
Autor JohnyB Pregled postova
ok ....kad ti kažeš da je tako onda neka bude tako al ja ti kažem da je maxtor pouzdaniji disk od WD-a možda je WD bolji po performansama ....ali u vijeku nije ...
A ja te opet pitam, na koliko komada mi imas dati svoju evaluaciju? Trenutno *svi* Maxtori imaju uzasnu stopu vracenih diskova, znatno i bitno vecu od svih ostalih proizvodjaca, ukljucujuci i WD, da. Uzorak je nekoliko desetina tisuca brand masina, preko desktopa do ogromnih storage sustava.(Iggy, jaaaaaaavi seeeeeeeee...)

Citiraj:
Autor Rivi Pregled postova
Ne mora značit. Ja apsolutno dijelim njegovo mišljenje šta se tiče Maxtora. Evo već nekih 3 godine mi dva Maxtora zuje u kućištu (oba Diamondmaxa), ukupnog kapaciteta 200+120GB i rade 24 sata dnevno (blaženi flat rate) i nemam problema s njima.
Super! U mojoj masini je 160GB ATA Maxtor a u susjednoj je 250GB SATA Maxtor, u istom nacinu rada. Oba jos uvijek rade bez problema. Kuc kuc! Znaci li to da bih opet uzeo Maxtor? Nikako...

Citiraj:
To šta s druge strane određeni broj korisnika Maxtora nije istima zadovoljan, ok, ali, moje je gledište drugačije. Na osnovu vlastitog iskustva, št abi trebao mislit??
To sto tebi, meni ili Dzoniju 3 diska doma (ne)rade kako treba, ne znaci *apsolutno nista*. Statisticki, Maxtor je trenutno najgori disk kojeg novac danas moze kupiti... Tko zeli isprobavati na svojoj kozi, well, be my guest...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2006., 16:58   #24
nicko
Guest
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 4,190
@Bubba: nekim ljudima jednostavno nije jasno, a ne mozes im ni objasnit, tako da nema smisla gubiti vrijeme i trositi tipkovnicu na nista....
nicko je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2006., 18:10   #25
CO2
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Brezgova Greda
Postovi: 20
moji novci moj problem, a valjda diskovi imaju i nekakvu garanciju i ako su falš otiće brzo tako da meni obočnom korisniku to ništa neznači osim onima kojima su podatci svetinja e to je druga priča
CO2 je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2006., 18:20   #26
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
imam dva wda , 4 i 5 godian su stari i rade dosta pouzdano , ne preglasno (nije sad da su necujni ,ali .. ) s jednom iritirajucoom greskom da se kod oba (caviar serija) odlemila nekakva zićica il neznam sta i uglavnom zna ne primit kontakt onaj , napajanje jeli , i onda se jednostavno "odspoji" od maticne odn kompjutora ... mao prodrmam taj spoj , i radi ..

jako iritirajuće.
Hrvoje xyz je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2006., 05:27   #27
JohnyB
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 144
Citiraj:
Autor nicko Pregled postova
@Bubba: nekim ljudima jednostavno nije jasno, a ne mozes im ni objasnit, tako da nema smisla gubiti vrijeme i trositi tipkovnicu na nista....
a šta ćeš ti nama objasnit ?
JohnyB je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2006., 05:55   #28
JohnyB
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 144
quote=Bubba;578692]A ja te opet pitam, na koliko komada mi imas dati svoju evaluaciju? Trenutno *svi* Maxtori imaju uzasnu stopu vracenih diskova, znatno i bitno vecu od svih ostalih proizvodjaca, ukljucujuci i WD, da. Uzorak je nekoliko desetina tisuca brand masina, preko desktopa do ogromnih storage sustava.(Iggy, jaaaaaaavi seeeeeeeee...)

ti sjedi i čitaj statistike iz 98 a ja ti velim to što sam ti rekao. Maxtor je odličan disk pouzdaniji od WD-a i najbrži disk što se tiče ATA prijenosa a od kada je Segate kupio Maxtor (12.2005.) maxtor diskovi mogu biti samo bolji, što potvrđuje rast dionica od 47%.
JohnyB je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2006., 18:06   #29
svaboxxl
Premium
Moj komp
 
svaboxxl's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zg,Jarun
Postovi: 234
sorry zbog OT al da ne otvaram novu temu jel može samo misljenje o samsung spin point hd160jj sata2 8mb. sorry jos jednom ak sam glupo uletio...
svaboxxl je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2006., 18:42   #30
nicko
Guest
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 4,190
Citiraj:
Autor svaboxxl Pregled postova
sorry zbog OT al da ne otvaram novu temu jel može samo misljenje o samsung spin point hd160jj sata2 8mb. sorry jos jednom ak sam glupo uletio...
Dobar je to disk, jako tih...cak mozda najtisi na trzistu. Nije neke brzine, ali u svakom slucaju je dobar...
nicko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na