Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute > Mining
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 24.07.2017., 14:06   #181
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Da? Kaj je isplatljiviji trenutno?

Izpojebali su me ti svi calcualtori, neki dan sam na "what to mine" gledao, i ispalo je da je ZEC najprofitabilniji, kasnije sam još neke calculatore kemijao i ispala je pušiona

Kopam sa nvidiama...

EDIT:

Koliki hashrate za ETC daju 1070 i 1060 da si znam izkubicirat? Googlam tu nabrzaka, sve je za ETH

Zadnje izmijenjeno od: Sam Fischer. 24.07.2017. u 14:14.
Sam Fischer je offline  
Staro 24.07.2017., 14:17   #182
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 964
Je, i mene su tako ZECovi skoro prevarili dok nisam provukao neke druge kalkulatore
Colop je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.07.2017., 14:32   #183
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Skoro svi Ethash su isti hs...znaci koliko imas eth toliko imas i etc
FRipper je offline  
Staro 24.07.2017., 14:41   #184
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Aha, hvala!

Pa onda i nije neka razlika trenutno ETH/ETC. Puno više generalno mogu utjecati kapitalne promjene, tj. vrijednosti same valute. A dugoročno nekako više vjerujem ETH, nego ETC... Hm...
Sam Fischer je offline  
Staro 24.07.2017., 15:11   #185
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,512
Ja sam ti samo dao natuknicu da možeš kopati i ETC umjesto ETH-a, prije će ti se napraviti 1 cijeli nego eth jer imaš malo kartica, a trenutna zarada je podjednaka
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline  
Staro 24.07.2017., 16:28   #186
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
Danas mi prošle sve uplate ETH i ETC. nadam se da će i drugima!

Ali i dalje ne mičem ovo iz potpisa. Što dalje od Poloniexa svima savjetujem.

p.s. čitao sam da im je sustav u klincu, da su zaposlili troznameknasti broj ljudi da održava sistem koji je na slabim nogama i da svako veće opterećenje će biti ovakvo.
Valjda moraju neki klinac ručno raditi što nije automatizirano...
tskarda je offline  
Staro 24.07.2017., 19:58   #187
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Citiraj:
Autor maXonja Pregled postova
Ja sam ti samo dao natuknicu da možeš kopati i ETC umjesto ETH-a, prije će ti se napraviti 1 cijeli nego eth jer imaš malo kartica, a trenutna zarada je podjednaka


Aha aha, sve 5, sad sam te polovio

A ok, necu se zalit ni na isplate od 0,3 ETH

Polako ja to
Sam Fischer je offline  
Staro 24.07.2017., 20:45   #188
Firecracker
Premium
Moj komp
 
Firecracker's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Split
Postovi: 565
Evo šta moja knjigovođa (nije buđet firma za knjigovodostvo) kaže na trgovanje bitcoinom i isplate zarade na račun firme (doo):

Citiraj:
kolegica i ja smo istražile ovu temu trgovanja s bitcoinima i došle do slijedećih saznanja:
• možete slobodno trgovati bitcoinima.Trgovanje i zarada između kupovne i prodajne cijene ne podliježe oporezivanju PDV-om (oslobođeno je PDV-a temeljem čl. 40 Zakona o PDV-u).
Trgovanje bitcoinima se tretira kao trgovanje bilo kojom valutom. Međutim, trebate voditi računa da ti prihodi ne smiju preći 2% ukupnih prihoda jer onda nećete moći priznavati pretporez u 100%-tnom
iznosu nego prema izračunatom postotku.
• kada kupite bitcoine, oni će Vam se u knjigama firme prikazivati kao financijska imovina raspoloživa za prodaju. Zarada koju ćete ostvariti na povoljnijem tečaju će Vam predstavljati prihod razdoblja
u kojem je ostvarena. Ti prihodi predstavljaju osnovicu za plaćanje poreza na dobit kao i prihodi koje ostvarite iz osnovne djelatnosti.
Jednako tako, tečajne razlike koje nastanu usklađenjem vrijednosti na dan bilance (31.12.) predstavljaju prihod(rashod) razdoblja.
• ono što ste Vi dužni osigurati je evidencija prometa po „virtualnom“ računu te informacije o vrijednosti bitcoina na dan 31.12. (ukoliko na taj dan budete imali bitcoina na tom „virtualnom“ računu)
Firecracker je offline  
Staro 25.07.2017., 12:28   #189
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,515
Ma za firme je jednostavno... plati porez i doviđenja...

Poanta je da ovdje nitko ne želi platiti porez, već želi do čiste love...

A ako misliš ulagati lovu firme u kripto, onda ti je puno bolje rješenje uložiti u mining...

Povećaš si troškove (odbiješ PDV od kupljene opreme), smanjiš dobit (manje poreza na dobit od 12%), svu opremu koju kupiš amortiziraš i nakon 2godine prodaš sebi za 1kn i onda nekom drugom za par tisuća kuna... a sve što izmajnaš, majnaš na privatnu adresu.

Na kraju godine firma s 0kn dobiti, a ti sa kriptovalutom na privatnoj adresi.
RimtuTiTuki je offline  
Staro 25.07.2017., 13:42   #190
Firecracker
Premium
Moj komp
 
Firecracker's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Split
Postovi: 565
Da, ha ha to je najbolje i tako sam i ja razmislja osim sta je mining postao relativno tezak, zakasnio sam uhvatit vlak za to a i treba mi lova za neke druge stvari tako da mi je bas nezgodno vrijeme za malo veca ulaganja

Mene je više zanimalo šta kad je tu lovu povučem na račun od banke kojim sve nametima podliježem od strane porezne.

Zadnje izmijenjeno od: Firecracker. 25.07.2017. u 13:49.
Firecracker je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.07.2017., 16:20   #191
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,515
Citiraj:
Autor Firecracker Pregled postova
Da, ha ha to je najbolje i tako sam i ja razmislja osim sta je mining postao relativno tezak, zakasnio sam uhvatit vlak za to a i treba mi lova za neke druge stvari tako da mi je bas nezgodno vrijeme za malo veca ulaganja

Mene je više zanimalo šta kad je tu lovu povučem na račun od banke kojim sve nametima podliježem od strane porezne.
I ja sam prošle godine mislio da je kasno... majnao sam "samo" 0.35ETH dnevno... Što je bilo cca 3$ dnevno, sa vjerovali ili ne... jednom RX280 vulgaris

Iz današnje perspektive...

Danas sa ovim nikakvim cijenama majnam 2.5$ (155DGB) dnevno sa 1070...
Da ne kažem da sam do pred neki dan radio 225DGB-a dnevno, ali kako je cijena DGB-a skočila za skoro duplo, tako je narastao i diff. Jedno prati drugo..

a sa 1080Ti radim oko 4$(270DGB), pred tri dana je radila 390DGB

Nek i dalje nastavim raditi "samo" 4$ dnevno... za 6 mjeseci sam otplatio 1080Ti
RimtuTiTuki je offline  
Staro 31.07.2017., 01:19   #192
akmaggot666
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Lepoglava
Postovi: 23
zz, imam 0,2 ETH na myetherwallet, kako sada to bacit na VISA? thx
akmaggot666 je offline  
Staro 31.07.2017., 08:02   #193
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Koja Visa?
FRipper je offline  
Staro 31.07.2017., 17:49   #194
akmaggot666
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Lepoglava
Postovi: 23
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
Koja Visa?
visa electron (naručivao sam s amazona, tako da radi za online kupovinu..)
akmaggot666 je offline  
Staro 31.07.2017., 19:03   #195
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Moras imati bitcoin karticu npr bitpay, advcash...pa ne mozes uplacivati na obicne kartice
FRipper je offline  
Staro 31.07.2017., 21:00   #196
akmaggot666
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Lepoglava
Postovi: 23
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
Moras imati bitcoin karticu npr bitpay, advcash...pa ne mozes uplacivati na obicne kartice
pa netko je negdje napiso da se moze, pa se nemoze prodat nekako i prebacit na visu? najkraci nacin?
akmaggot666 je offline  
Staro 31.07.2017., 21:10   #197
Getriba94
Premium
Moj komp
 
Getriba94's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,036
https://bitkonan.com/

ovdje uplatis btc i stavis si na svoju karticu.
Getriba94 je offline  
Staro 01.08.2017., 08:12   #198
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Jel na kraju ima poreza na isplatu love od rudarenja na račun ili nema? Ili još nije regulirano?
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline  
Staro 01.08.2017., 09:28   #199
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
ima poreza uvijek samo koji % ovisi o tome kako tvoj porezni referent to tumaci, odi se savjetovat prije nego isplatis vece iznose, a pod vece mislim vise od 2% godisnjih prihoda kucanstva (navodno je to limit da ne moras)
vacs je offline  
Staro 02.08.2017., 20:11   #200
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,951
Porez je 12%+prirez

Info star 15ak dana iz Porezne uprave:

Dopis:
https://www.dropbox.com/s/n38f8hyoja...alute.pdf?dl=0

"ukljucili" se i oni u vlakić majnanja .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline  
Staro 02.08.2017., 20:27   #201
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Meni je super kad se plaća porez na dobit kod dionica ili kriptovaluta, ali zašto onda država nama ne plaća ako dionice ili kriptovalute padnu?
segregator je offline  
Staro 03.08.2017., 00:36   #202
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
A vrlo jednostavno, porez je na dobit a ne promet ili promjenu vrijednosti cega god... ostvaris dobit oni oce dio te dobiti.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline  
Staro 03.08.2017., 09:20   #203
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
A vrlo jednostavno, porez je na dobit a ne promet ili promjenu vrijednosti cega god... ostvaris dobit oni oce dio te dobiti.
Jasno je to meni, ali onda u normalnim državama tipa Švedske imaš "safety net", tj dobru socijalu ako završiš u problemima, ili imaš male poreze kao u USA...a kod nas država uzima puno kao u Švedskoj, a daje malo kao u USA
segregator je offline  
Staro 03.08.2017., 12:07   #204
renaTq
Registered User
Moj komp
 
renaTq's Avatar
 
Datum registracije: May 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 387
Evo nakon mjesec i 6 dana dosla i meni uquid-ova kartica. Poslije prebacim novce i probam podic iste pa javim
__________________
#propo
renaTq je offline  
Staro 03.08.2017., 15:45   #205
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
u normalnim državama tipa Švedske imaš "safety net", tj dobru socijalu ako završiš u problemima
Eh.. dalo bi se tu stosta reci ali idemo u OT no ukratko...

Minimalna placa je u RH 2.620,00kn neto, ZMN ( zajamcena minimalna naknada za 4-voro clanu obitelj 2od+2dj ) je 1.920,00kn.
Tko prima ZMN takodjer prima subvenciju za struju, vodu, stanarinu i jedanput godisnje 900,00kn za troskove grijanja.
U koncnici radio za minimalnu placu ili se furao na socijalu dodje ti skoro na isto... a doma si, fusaris na crnjaka nesto itd...
Naravno ljudi ( bar vecina ) tezi boljoj placi pa dobar dio nece biti zadovoljan sa ovakvim primanjima no zamisli da drzava digne ZMN na cca ~3.000,00kn !


Znas koji bi to pritisak bio na socijalu ? Nema sanse... i ova ZMN je u odnosu na minimalnu placu dobrano previsoka samo caka je u tome
da je minimalna placa jadna da ne moze jadnija biti pa to funkcionira sa gledista drzave koja ujedno i odredjuje tu minimalnu placu


Jel citas vijesti, prosetas svojim gradom, ulicom.. doduse ti si na moru pa to nije toliko uocljivo jer se krpate turistima ali kod mene u ulici je 10-tak
kuca prazno, kosim kod komsije i prekoputa jer nisu tu... u jednoj kuci solo studentica koja se jos skoluje a brat, mater vani rade... u par kuca bake
same, odem iza kuce na pasnjak cucka prosetati i preko 50% basci je zaraslo, nema tko raditi... a u gradu zivim, ne selu.

Nasa djeca sada zavrsavaju srednje skole i uce engleski ko mutavi, oce van bilo gdje bez da smo im ja ili zena ista tupili ili pricali, jesu jos zeleni ali njihove izjave su:

Nisam blesav/va da ovdje radim za te jadne pare....
Nema sanse da sa takvom placom si kupimo aute, odemo na stan itd...

Poslodavci kukaju da nemaju radnika, drzava se opet hvali da pada nezaposlenosti... pa je.. pada jer svi odose ca ko moze. Realno broj zaposlenih
tj. onih koji izdvajaju za doprinose i poreze je u padu ili stagnira dok se povecava broj umirovljenika i ostalih korisnika na teret drzavnog proracuna !
U ovakvim okolnostima da nasa drzava muda ima i da smo zbilja slobodni onaj sljam u saboru na celu sa sisatim plekyem bi mogao povecati minimalnu
neto placu na 3.500,00kn i dobar dio ljudi koji su jos ostali ili se spremaju van bi prihvatili tu placu za bilo koji posao.

Realno broj zaposlenih bi morao rasti osim u slucaju da poslodavci u svojoj gramzivosti ne pocu otpustati ljude radi zadrzavanja visoke dobiti no tu opet
drzava moze uskociti popustanjem pri davanjima poslodavca prema drzavi i boljom regulacijom zakona o radu gdje bi se strogo odredile radne norme,
prekovremeni itd... u globalu napraviti tako da poslodavac ne moze izrabljivati radnika usljed toga sto je otpustio dio radnika a ostali da se ubiju od posla.

No problem je sto politicka elita i opcenito drzava nije slobodna da smije ici takvom politikom prema bankama, poslodavcima, velikim trgovackim kucama itd...

U konacnici bez vece minimalne place i veceg broja zaposlenih nema ni vece socijale.

Uopce nije cudno sto se porezna zakacila na kriptovalute i porezovat ce sve sto ima i jedno slovo zakona da se moze porezovati, moraju...
Cek samo porez na nekretnine da zazivi i da se pocne stopa istoga dizati svake godine. Ne zivis u kuci/vikendici na moru, Lici ili nekoj rijeci placat ces
godisnje vise nego davanja za auto pri registraciji + godisnji iznos goriva sto potrosis...

Eto ukratko
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline  
Staro 03.08.2017., 16:33   #206
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,512
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
u jednoj kuci solo studentica koja se jos skoluje a brat, mater vani rade...
Iz cijelog ovog posta meni je ovo najviše zapelo za oko... Što se čeka? Ona sigurno traži sugar daddya
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline  
Staro 03.08.2017., 17:03   #207
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor maXonja Pregled postova
Što se čeka?
Ima Psa, velikog... onaj Haski mislim da je, na kapiji stalno.. ko Vuk izgleda hebote
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline  
Staro 03.08.2017., 17:54   #208
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,512
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Ima Psa, velikog... onaj Haski mislim da je, na kapiji stalno.. ko Vuk izgleda hebote
Pa ako je problem investirati u 2-3 svježe šnicle onda stvarnoooooo...
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline  
Staro 03.08.2017., 21:17   #209
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Koliko ja ovo kužim, isplativije je dizati na crnjaka preko bitcoin bankomata nego sa mjenjačnice direkt na račun...12 porez i 18 prirez, a btc bankomat koliko? 5-10%?
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline  
Staro 04.08.2017., 00:29   #210
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
sve je isplativije od placanja poreza, za sad najbolja opcija za manje iznose je wirex, xapo ili uquid visa kartica pa platis 3% za promjenu iz eura u kune, samo je na male uplate (kod punjena kartice) nepovoljan tecaj, no cini mi se da je i na btc bankomatima ista stvar (neka me netko ispravi)

za vece iznose najbolje btc -> zlato -> kune, isto oko 3% ode na razliku u tecaju zlata kod kupnje tj prodaje

sto se tice poreza, jos uvijek ne vjerujem da ce ici 12% jer u zakonu stoji sto se tocno smatra kapitalnom dobiti, to sto svaki referent tvrdi drugacije je problem nepismenosti uprave i sto ti ekonomistu ne mozes objasniti sto je crypto rudarenje...tako da racunaj na nesto manje od 30% (25% zbog "drugog dohotka iz inozemstva" te 18% prireza na tih 25% i zdravstveno i mirovinsko)
vacs je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na