Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.12.2021., 12:57   #16951
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,090
Citiraj:
Autor jucca Pregled postova
Na ruteru odvojiti 2.4G i 5G mrezu, ne na TVu.
Njegov ZTE ZXDSL 931VII router nema 5G WiFi...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2021., 09:53   #16952
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,666
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Da li netko zna koji dućan ima izloženo (makar jedan od) nekih većih (83+ ") premium tv-a?

Konkretno me zanimaju:
1. Sony XR83A90J
2. LG 83C11LA
3. Samsung QE85QN800A
4. LG 86QNED913PA

Još ako neki dućan ima izloženo barem 2 od ovih jednog kraj drugog - vrh

Iskreno bi najradije išao na OLED ali bih volio vidjeti razliku naspram samsunga a i pogotovo ovog LG-a koji je 4. na listi, jer je cca 20k jeftiniji a par inča je veći od OLEDa, pa da vidim je li si mogu na ikakvoj razini opravdati razliku
Otišao sam na kraju na XR83A90J, izgorio mi je mozak vise od pustih reviewova i kombinacija, totalni overload.
Jedino se sad treba naviknuti zbog prelaska sa 135” (projektorskih) na 83”… Ali ajde, razlika u kvaliteti slike ce valjda vrijediti.
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.12.2021., 11:08   #16953
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,244
Mislim, po osjećaju nisam ih nikad ima prilike koristit, da taj i je najbolji. Ko ti ga je nabavio ako nije tajna.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2021., 11:16   #16954
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,490
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Jedino se sad treba naviknuti zbog prelaska sa 135” (projektorskih) na 83”… Ali ajde, razlika u kvaliteti slike ce valjda vrijediti.
Katastrofa, s konja na magarca.
Čestitam na kupnji, nadam se da ćeš se nekako uspjeti pomiriti s dijagonalom od samo 2,10m.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2021., 11:42   #16955
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,666
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Mislim, po osjećaju nisam ih nikad ima prilike koristit, da taj i je najbolji.
Ma sigurno je najbolji od ovih "normalnih" premium OLED-a (daklem ne računam ove "special edition" OLED-e, kao rolled LG OLED i sl.) za sve osim gaminga (tu ga LG šiša).
Problem je samo isplativosti, jer npr. 83" LG C1 je 8-9000kn jeftiniji, a da ne govorim kad odeš na 77" što i nije toliko manje. Npr. Sony 77A80J se mogao nabaviti za 23-24000kn.

Ali stvarno uživam u gledanju filmova i serija i nije mi se dalo na kraju više razmišljati o svemu tome i odlučio sam ne raditi kompromis.

Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Ko ti ga je nabavio ako nije tajna.
Uzeo sam u svijetu medija na kraju, mogao sam proći jeftinije da sam naručio izvana, ali bih imao 2 godine garancije naspram 5 godina koliko je trenutno kod nas.
S obzirom na cijenu uređaja sam radije išao na garanciju nego uštediti neki ne preveliki postotak.

Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Katastrofa, s konja na magarca.
Čestitam na kupnji, nadam se da ćeš se nekako uspjeti pomiriti s dijagonalom od samo 2,10m.

Ma gle, znam da ovo sve spada u first world problem i zvuči kao preserans.
Ali stvarno mi nije bila laka odluka, pogle ti koliko će to biti manje

1

Imao sam i kombinacije da pređem na novi Sony 4k HDR projektor, ali opet... nije to i dalje na razini OLED-a.
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2021., 12:08   #16956
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,244
LG G1 bi trebao biti slican tome, jer oba koriste novu generaciju oled panela.

Razlika je drasticna u velicini, ali bit ce i u kvaliteti slike. Problem riješis priblizavanjem kauca/fotelje
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2021., 12:14   #16957
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,666
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
LG G1 bi trebao biti slican tome, jer oba koriste novu generaciju oled panela.
Da, ali Sony ima puno bolji upscaling i generalnu obradu slike + heatsink koji mu omogućava da bude svijetliji od G1 (ovo nije nikakva drastična razlika za prikaz slike, ali definitivno neće štetiti, a uz to bi to navodno trebalo smanjiti šansu za burn-inom i generalno bi trebalo produžiti vijek TV-a) pa mi je to presudilo.

Inače, C1 od LG-a u 77 i 83" isto ima novu generaciju oled-a, isto kao u G1.
S tim da se ne hvale službeno s tim, pa ne znam da li ti je to i garantirano ili je neki oblik lutrije pa možeš dobiti što god, a na G1 si siguran da dobijaš novi panel.

Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Razlika je drasticna u velicini, ali bit ce i u kvaliteti slike. Problem riješis priblizavanjem kauca/fotelje
Je, ide kauč pola metra bliže sad. Neće nadomjestiti razliku u veličini ali će smanjiti.
Ma iskreno mislim da kad platno ode i stavim TV, da ću kroz dan/dva i zaboraviti kako je prije bilo veće i da će mi ovo postati normalno.
A ostaje mi razlika u kvaliteti slike.
(*reče on tješeći se )
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2021., 12:24   #16958
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,490
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova

Ma gle, znam da ovo sve spada u first world problem i zvuči kao preserans.
Ali stvarno mi nije bila laka odluka, pogle ti koliko će to biti manje

1

Imao sam i kombinacije da pređem na novi Sony 4k HDR projektor, ali opet... nije to i dalje na razini OLED-a.
Svako ima svoje gušte i veselje. Meni je to oboje top, i drago mi je kad čujem da se neko tako opremi.

Moje lagano raste, bio na Panasonic 42" plazmi, sada sam 4+ godine na 55" LG OLED, sljedeća je postaja 65" OLED. Sumnjam da ću na veće iako imam prostora i veliki prazan TV zid.

Uz to sam ubacio prije 2 godine Wharfedale DX-2 5.1 + Yamaha receiver setup što je dodatno diglo sve. Plan je za 5-10 godina vjerojatno zamijeniti 5.1 s 3.1 ali floorstanding zvučnicima, ali budemo vidjeli za 5 godina.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2021., 12:31   #16959
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,666
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Svako ima svoje gušte i veselje. Meni je to oboje top, i drago mi je kad čujem da se neko tako opremi.


Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Moje lagano raste, bio na Panasonic 42" plazmi, sada sam 4+ godine na 55" LG OLED, sljedeća je postaja 65" OLED. Sumnjam da ću na veće iako imam prostora i veliki prazan TV zid.

Uz to sam ubacio prije 2 godine Wharfedale DX-2 5.1 + Yamaha receiver setup što je dodatno diglo sve. Plan je za 5-10 godina vjerojatno zamijeniti 5.1 s 3.1 ali floorstanding zvučnicima, ali budemo vidjeli za 5 godina.
Sve znam... Ja sam krenio sa 42" plazmom pa 55" plazma (koju još uvijek imam! ), pa sam prešao na ovaj Sony projektor sa platnom.
Također, zvučnike sam isto mic po mic nadograđivao, zadovoljan sam sa trenutnom kombinacijom ali ću pri transformaciji dnevnog boravka ići ipak u dodavanje + 2 ili 4 atmos overhead zvučnika.

Osobno na tvom mjestu ne bih prelazio sa 5.1 na 3.1 ako gledaš dosta filmova i kvalitetno snimljenih serija.
Radije samo zamjeni prednja 2 sa floorstanding zvučnicima, nema potrebe micati stražnja 2.

*E da - kad već imaš wharfedale, prodavat ću ove svoje wharfedale zvučnike kroz neko vrijeme, pa ti nabacim poruku ako ti nešto od njih bude pasalo.
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2021., 12:43   #16960
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,518
Vidim da si hrpu love uložio u audio/video... razmisli i o nekoj zvučnoj oblozi zida/stropa - poboljšati će ti kvalitetu zvuka drastično
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.12.2021., 12:51   #16961
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,666
Obavio sam kalibraciju i vjeruj mi da bi se iznenadio kako sve zvuči
Ali da, prostorija je daleko od idealne, i da, nema te kalibracije koja može to srediti da zvuči kao tretirana prostorija.

Kad budemo radili preuređenje prostorije ću probati štogod napraviti i u tom pogledu, ali neću moći baš sve što bi trebalo, jer to je ipak dnevni boravak gdje se družimo sa familijama i frendovima, nije dedicated prostorija za HT.
Moram staviti estetiku solidno visoko
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2021., 13:59   #16962
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,518
Ima rješenja koja se mogu uklopiti u dnevni boravak...

npr - https://www.muratto.com/en/acoustic-panels

https://www.muratto.com/en/design-blocks

Zavjese i knjige isto odrade posao super.
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2021., 15:31   #16963
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,666

Gledao sam već takve stvari i vjerojatno ću uspjeti staviti bar na najkritičnija mjesta, ali opet... imam solidnih ograničenja.

I da, idu zavjese i razne police po novom.
Najviše će se promjeniti ovaj zid na kojem je platno.

Ne znam samo kako će kamen utjecati na zvuk, planiramo ga staviti na minimalno jedan zid, a vjerojatno i 2.
Ali računam da mora biti bolje od običnog betonskog zida.
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2021., 16:27   #16964
gogoklepci
Premium
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Mostar
Postovi: 270
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova

Gledao sam već takve stvari i vjerojatno ću uspjeti staviti bar na najkritičnija mjesta, ali opet... imam solidnih ograničenja.

I da, idu zavjese i razne police po novom.
Najviše će se promjeniti ovaj zid na kojem je platno.

Ne znam samo kako će kamen utjecati na zvuk, planiramo ga staviti na minimalno jedan zid, a vjerojatno i 2.
Ali računam da mora biti bolje od običnog betonskog zida.
Sad je kupljeno ali jesi li ikad razmatrao...
https://www.mall.hr/projektori/hisen...utm_medium=cse
gogoklepci je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2021., 16:28   #16965
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,518
Uff... sve napako

Mislim da ti je zid iza televizora najmanje bitan, jer prema njemu nije usmjeren ni jedan izvor zvuka.

Kamen je kao i beton/cigla - katastrofa... Treba ti nešto što upija zvuk i od čega se zvuk ne odbija.

npr, knjige, tepih, zavjese pomažu... beton, pločice, kamen, knauf, sve reflektira zvuk..

Prvo dobiješ zvuk iz zvučnika i par milisekundi kasnije isti taj zvuk koji se odbije od stropa, pa zida itd... da dobiješ čisti zvuk, treba ti nešto što će upiti refleksiju.
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2021., 16:33   #16966
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,666
Citiraj:
Autor gogoklepci Pregled postova
Sad je kupljeno ali jesi li ikad razmatrao...
https://www.mall.hr/projektori/hisen...utm_medium=cse
Jesam, pogledao recenzije, po više komada, za svaki relevantni ST projektor, ništa to i dalje nije ni blizu OLED-a
Da ostajem na platnu, opet bih išao na "klasični" Sony projektor zbog kontrasta i crne, samo što bi uzeo 4k HDR umjesto trenutnog 1080p SDR.

Citiraj:
Autor RimtuTiTuki Pregled postova
Uff... sve napako

Mislim da ti je zid iza televizora najmanje bitan, jer prema njemu nije usmjeren ni jedan izvor zvuka.

Kamen je kao i beton/cigla - katastrofa... Treba ti nešto što upija zvuk i od čega se zvuk ne odbija.

npr, knjige, tepih, zavjese pomažu... beton, pločice, kamen, knauf, sve reflektira zvuk..

Prvo dobiješ zvuk iz zvučnika i par milisekundi kasnije isti taj zvuk koji se odbije od stropa, pa zida itd... da dobiješ čisti zvuk, treba ti nešto što će upiti refleksiju.
Ma znam, samo ti kažem da će se isplanirati sve sa estetikom na umu
Pa će se probati ubaciti akustične panele makar na neka kritična mjesta gdje/ako ostane mjesta (makar prve reflektirajuće točke na bočnim zidovima) a da izgleda ok.
Ali otom potom, prvo nek mi dostave TV pa ćemo dalje lako
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2021., 09:51   #16967
fico007
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 254
Prvo se ispričavam modu ako sam upit stavio na krivom mjestu i molim da se prebaci na pravo mjestu.

Imam neki JVC TV koji ima mogučnost spajanja na net preko WI FI. Međutim ne mogu na njega staviti npr A1 tvo to go app ili max tv to go app, tj ne mogu na google play.
Da li postoji neki priključak (box, stick) koji bih uštekao u USB od TV-a koji bi mi omogučio bežično gedanje A1 TV to go ili Mx tv to go?
fico007 je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2021., 13:43   #16968
gogoklepci
Premium
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Mostar
Postovi: 270
Citiraj:
Autor fico007 Pregled postova
Prvo se ispričavam modu ako sam upit stavio na krivom mjestu i molim da se prebaci na pravo mjestu.

Imam neki JVC TV koji ima mogučnost spajanja na net preko WI FI. Međutim ne mogu na njega staviti npr A1 tvo to go app ili max tv to go app, tj ne mogu na google play.
Da li postoji neki priključak (box, stick) koji bih uštekao u USB od TV-a koji bi mi omogučio bežično gedanje A1 TV to go ili Mx tv to go?
Postoji putem hdmi kabela spojiš bilo koji android tv box a može i amazon fire pa čak i iphone/ipad
gogoklepci je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2021., 14:48   #16969
fico007
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 254
Citiraj:
Autor gogoklepci Pregled postova
Postoji putem hdmi kabela spojiš bilo koji android tv box a može i amazon fire pa čak i iphone/ipad
Hvala!
Moram malo pročitati i educirati se o tome.
fico007 je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2022., 15:29   #16970
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,451
Ekipa, može par prijedloga?
Kako razmišljam promjeniti monitor za veći i veću rezu, razmišljam da bi telku vj isto mogao.
Što imam trenutno? 7 godina stari Grundig 40 VLE 4322 BF. Tv sam tada platio nevjerojatnih 1600kn i za tu lovu je bomba, ali realno i nije baš. Za filmove mi je OK, ali kad se igram bi htio valjda doslovno duplo veći TV, sve je sitno i ne vidim čitat, i kad su tamnije boje tj slika kreće fešta muljanjem ili ghostingom (i u filmovim i u igrama), štogod neugodno je (ovo na monitoru nisam nikad doživio). Za taj trenutni TV nigdje nisam uspio naći ni koliko nitsa ima, niti koji je panel (VA ili IPS).Udaljenost 2-3m (zavisi na kojem djelu kauča sam), soba je svejtla, ima prozore i direkt u TV i sa boka.

Frend mi veli da je za ograničeni buđet bolje uzeti što veću telku, umjesto neke bolje ali manje. Ja mislim da bi sada uzeo min 55. Pošto sam jako škrt za TV, koliko uopće valjaju Hisense i TCL telke? Vidim da ima TCL 55C728 za 5,5k kn, čini se OK za tu lovu, ima 2x HDMI 2,1 (uz 2x HDMI 2.0) i navodno podržava 120hz, nema FALD ali iskreno to mi je zadnje na listi prioriteta...ili nešto slično za tu lovu a more i manje. Imaju li ti VA paneli isti problem kao i monitori sa muljanjem crne ili je to kod njih riješeno?
I vidim spominje i se taj efekt prljavog ekrana, je li to specifično samo za VA...ili toga ima i na IPS ekranima? Pretpostavljam da zbog toga mogu vratit telku isto kao i zbog npr mrtvih pixela...ili?
Ugl, negdje sam pročitao da Hisense i TCL za amere rade osjetno kvalitetnije telke, a svi rivjui su bazirani na US verzijama, zato pitam tu neka iskustva.

EDIT: Eh da, moram priznat da me buni da za tu telku piše da ima 100hz, ali da podržava 120hz ako se spoji komp/konzola. Ne kužim, kolko hz ima na kraju, jesu to neki trikovi i majmuniranja ili...?
__________________
Slobodno me dodajte na PSN

Zadnje izmijenjeno od: Disco. 03.01.2022. u 15:35.
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2022., 15:31   #16971
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,666
Evo čisto ako se još netko misli o dotičnom modelu - družim se sa XR83A90J nekih 5 dana i mogu samo reći da je ovo jedan od najbolje složenih komada tehnike koje sam vidio.

Slika je savršenstvo, jednostavno nemam pojma što tu teoretski više može biti bolje.
Osobe koje nisu u tehnici i "sve im je to isto" su ostale paf i gledali u šoku

Upscaling je čudo, 1080p materijal u većini slučajeva izgleda nativnih 4k, čak i 720p izgleda jako jako dobro. Nemam blage koji su to algoritmi i kemijanja ali rade savršeno.
I mogu definitivno potvrditi - svjetlina više nije nikakav problem na ovakvom OLEDu, kome treba više od toga... nemam pojma (govorim i o situacijama jakog dnevnog svijetla).

Google TV mi paše samo tako, sve žive aplikacije koje čovjek može poželiti, a radi brutalno brzo.
Svi streaming appovi bez ikakvog problema drmaju HDR, dolby vision i atmos (spojio sam preko eARC-a na receiver).

Plejka je već spojena i sve radi super, ali je riječ samo o 4 pro, nemam 5icu.
Još mi je ostalo instalirati Steam link i spojiti 2 kontrolera, pa drmati PC igre u 4k.

Zvuk preko TV zvučnika je također nešto što nikad nisam čuo iz niti jedne druge televizije.
Tko nije slušao dobar dedicated HT sistem, ili više srednje/visoko kvalitetne soundbarove - nikad valjda nije ni čuo išta bolje za filmove.
Ali ozbiljno, ako niste jači ljubitelj kvalitetnog zvuka za gledanje filmova i serija, ovo ne da je dovoljno nego je i žešči overkill.
Koliko god glupo zvučalo, dio mene je istinski tužan što ih neću uopće koristiti

I da, znam da zvuči sve kao pretjerivanje - ali najiskrenije sam opisao ovaj TV, čudo od komada tehnike.
Preporuka samo takva!
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2022., 14:14   #16972
sharkri
Premium
Moj komp
 
sharkri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 675
Pokušavam dobiti zvuk preko optical audio out sa tv na optical audio in na AVR resiver i nikako ne uspjevam, spojim si sat resiver i odmah dobijem zvuk dok sa tv na av neće.
__________________
Sig-5 redova normalne veličine max
sharkri je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2022., 14:15   #16973
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,666
Koji TV? Vjerojatno moraš manualno postaviti u settingsima da ne želiš zvuk preko zvučnika od TV-a nego da šalje preko optical outa.
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2022., 14:44   #16974
sharkri
Premium
Moj komp
 
sharkri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 675
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Koji TV? Vjerojatno moraš manualno postaviti u settingsima da ne želiš zvuk preko zvučnika od TV-a nego da šalje preko optical outa.
Lg oled b1, stavio sam da ide na samo optical, ali neće
__________________
Sig-5 redova normalne veličine max
sharkri je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2022., 14:59   #16975
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,666
Hm, nemaš uopće zvuka ili ti i dalje zvuk ide preko zvučnika od TV-a?
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2022., 15:29   #16976
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,162
Sve preko Dolby Digitala i DTS (znači DD+ ili 7.1 formati) ne mogu proći preko optike. Probaj output namjestiti na stereo.

EDIT: plus LG ne podržava DTS.
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2022., 17:10   #16977
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,090
Citiraj:
Autor sharkri Pregled postova
Lg oled b1, stavio sam da ide na samo optical, ali neće
Iskljuci CEC, tj SIMPLINK, kako se na LG-u zove, pa onda probaj...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2022., 18:54   #16978
sharkri
Premium
Moj komp
 
sharkri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 675
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Iskljuci CEC, tj SIMPLINK, kako se na LG-u zove, pa onda probaj...
Jok, bez pomaka.
__________________
Sig-5 redova normalne veličine max
sharkri je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2022., 20:19   #16979
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,644
https://www.gsmarena.com/lg_announce...news-52525.php

LG sprema nove oled telke za 2022gu godinu.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2022., 22:07   #16980
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,244
Samsung i Sony izbacuju QD OLED, navodno bolja slika nego na WRGB oledima.

Doduse po sonijevom nazivu QD OLED modela - A95K znamo otprilike kakve cijene očekivati . Za kolegu Igorra, u neku ruku dobra vijest, nema 83 inch modela pa nemas za cim zalit
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na